Hogyan zajlik és mennyibe kerül egy melléképület átminősítése lakóépületté? (tudásbázis)
Idézek:
"Lakóházzá akkor lehet átminősíteni egy építményt:
Ha a telekre amin az építmény áll lakóház létesíthető. (Ez a feltétel mezőgazdaság területen szőlő, gyümölcsös kert művelési ág esetében min 3000 m2 nagyságú terület, szántó, rét művelési ágnál 6000 m2 terület.
Ha az épület elhelyezésében megfelel a telkre vonatkozó beépítési előírásoknak.
Lakássá minősítés feltétele: hogy feleljen meg a 253/1977 XII. 20 Kormányrendelet 50, 56, és 105§- inak. Csak a jelenleg lakóházra érvényes hőátbocsátási előírásoknak.
Átminősítéshez szükséges: tervezői nyilatkozatterv dokumentáció hőtechnikai számítás kéményseprő hozzájárulási nyilatkozat. Az illetékes Önkormányzatnál ingatlan adataiba történő változás bejegyzése, és igazolás kiadása a földhivatal részére 20.000 Ft Földhivatali bejegyzés 6500 Ft , és a tervezési díj 150-250 e Ft. Természetesen ezek a költségek csak abban az esetben igazak, ha egyébként az átminősítendő építmény megfelel a lakással szemben támasztott jogszabályi követelményeknek."
innen
Szeretnénk megvenni egy házat, ami 37 nm-es és hozzá tartozik egy nagy télikert, ami közvetlen kapcsolatban van a házzal, vékony fallal körbe van véve, viszont melléképületnek van nyilvánítva.
Arra gondoltunk, hogy átépítjük kissé, rendesen kiszigeteljük és egy nappalit nyitunk a helyére, de mindehez át kellene minősítsük lakóingatlanná. Hogy történik az ilyen, hova kell menni (polgármesteri hivatal vagy földhivatal?) és kb mennyibe kerül?
További ajánlott fórumok:
- Hogyan zajlik az abortusz?
- Hol zajlik a láthatás?
- 12. hét utáni terhességmegszakítás hogyan zajlik, kinek mik a tapasztalatai, valamint mennyi időre rá esett újra teherbe?
- Osztályozó vizsga 3. osztályban hogyan zajlik?
- Mennyibe kerül egy tanya átminősítése lakóingatlanná?
- Lehet a garázst lakóépületté átalakítani?