Attól hogy nem érzed közvetlenül még stresszelhetsz. A stressz tünetei nagyon változatosan jelennek meg. Van akinek hasmenése lesz tőle, van aki kipirul és légszomjjal küzd. Te rosszul alszol és fáj a gyomrod, időnként elsírod magad. Aki ügyfelekkel dolgozik, fokozottan ki van téve stresszhelyzeteknek. Sajna a tünetek kumulálódni tudnak és testi tünetekben jelentkeznek. Nem kell rögtön gyógyszer de nézz utána néhány stresszoldó technikának, ha lehet akkor első körben ne valami kókler guru (Rámaradaputri és tsai) oldalát olvasd. Van sok hasznos tanács a webbetegen vagy a youtube-on és még sorolhatnám.
Valamit nem értek. Ezek az ügyintéző pultok, asztalok el vannak szeparálva a várakozóktól min. olyan 3 méter, hogy az a beszélgetést, ügyintézést ne zavarják, ne hallhassák.
Ha ez nem így van, akkor szólni kell a bankbiztonságnak, a hálózati kollégáknak.
Én nem szívesen mennék be olyan bankba, ahol a másik ügyfél a nyakamba liheg, miközben az ügyeimet intézem.
Ja, igen! Bőven lehet ez stressz. Nem érzed magad annak? És mikor hazaérsz a gyomorfájás, sírász, alvászavar már ennek a tünetei.
Próbáld meg kizárni a tudatodból a külvilágot és csak azzal foglalkozni ami éppen előtted van!
Azért ezt nem lenne szabad megengedni, még ha első is az ügyfél. Biztonsági őr szétcsaphatna közöttük... szép kulturáltan várjon mindenki a sorára. Képtelen vagyok megérteni a gyökérség miértjét.
Emberekkel dolgozom, ami azt jelenti, hogy napi 50-70 emberrel is találkozom egy 8 órás műszakom alatt. Sokszor érzem amikor hazaérek, hogy fáj a gyomrom, a sírás környékez, éjszakánként nem tudok rendesen aludni, mert 3-4 alkalommal felébredek. Én személy szerint nem érzem magam annyira stresszesnek, de lehetséges, hogy tudatalatt hiába állom az emberek ordibálását s szitkozódását mégis ennyire hatna rám?