Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hívő vagyok, de hiányzik egy közösség. Megnézek többet, és... fórum

Hívő vagyok, de hiányzik egy közösség. Megnézek többet, és... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - Gekkoo666)
tegnap 21:44
Ez engem is érdekelne. Ha vágóhídra adják, az álszent képmutatás lenne.
87. Gekkoo666 (válaszként erre: 75. - Channa*)
tegnapelőtt 18:53
A Krisnások nem tudom hova teszik a bika borjakat. Gondolom leadják a vágóhídra, mert azok nem tejelnek. Javítson ki valaki ,ha tévedek.
86. Enissa (válaszként erre: 81. - Charlize)
tegnapelőtt 18:25
Minden vallásban van elborult agyú, és minden vallásban van mérsékelt, akik a fanatikusokat megveti.
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - Charlize)
tegnapelőtt 18:22

Tudod, a távolság nagy úr, nem tudok a munkám, és elfoglaltságaim mellett utazgatni, és attól, hogy valaki másképp lát dolgokat, mint te, nem lesz kretén, főleg, ha becsületességre int, jó tettekre sarkall, tanít.


Az sem egy felekezetet minősít, hogyha van közöttük olyan, aki csak mutatóba jelenik meg itt-ott, de a mindennapokban másképp él. Ilyen a legjobb felekezetben is előfordul.

84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - Ruslan)
tegnapelőtt 18:16

Sejtem mire gondolhatsz, nem vagyok irodalomtörténész, viszont Dr. Reisinger János az, és rengeteg előadást hallottam tőle, mélyen tisztelem őt, a Biblia ismeretét, a munkáját.


Nem szeretnélek megsérteni, nem célom nekem sem, viszont érdemes lenne alaposabban utánanézned a kijelentésednek, akár elolvasni pár művét, vagy meghallgatni előadásokat, amik kifejezetten ezzel a témával foglalkoznak.

83. katt2 (válaszként erre: 82. - Charlize)
tegnapelőtt 16:21

Igen. Azért mentem, hogy tájékozódjak. Ha te valamit meg akarsz ismerni, akkor nem így cselekszel? Persze, lehet, hogy te is valami bennfentes lehetsz a krisnásoknál.


Egyébként, csak azt ismételted meg, amit Bichi a 22.-es posztjában már leírt. Gondolom, nyomatékosítani akartad az ő mondanivalóját...

82. Charlize (válaszként erre: 21. - Katt2)
tegnapelőtt 15:32
Ha húst meg sört kerestél a krisnásoknál, akkor nagyon tájékozatlanul mentél oda.
81. Charlize (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 15:27

Az egyik legkreténebb gyülivel akarsz kezdeni??? Bakker…

Adventistát és Baptistát ismerek. Ők nem borulnak el agyilag és van intenzív közösségi életük is.

80. Ruslan (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 07:39

Olvastam a Bibliát és szinte az összes ókori mítoszt. Én ebben eléggé jártas vagyok. Szerintem a Biblia egy nagyon szép mítosz, nem célom megsérteni vallásos embereket, de akkor is ez a véleményem és nemcsak nekem. A legeleje például egyértelműen átvétel a sumer mítoszokból, szinte ugyanaz egészen az özönvízig. Ezután jön a történelmük, ami nem feltétlen úgy történt, ahogy le van írva. A Sahname vagy Királyok Könyve ugyanígy túloz, mert mítosz. Az előző kommentemben az összes ókori vallásra céloztam. Azokra is, amelyek már nem léteznek. Egyiptomnak, Babilonnak mind saját vallása volt. A hinduizmus és a judaizmus létezik, de azokra is érvényesek a papi túlkapások. Ha csak azt nézzük kik a legelső kaszt Indiában.


Igen, a Bibliában az áll a zsidók kiválasztott nép. Ez nem így van nyilván, mert a Bibliát ők írták és mindenki magát tünteti ki. Én azért nem emelném ki semelyik népet első helyen, még napjainbkban sem. De tény, hogy a műveltebbek között voltak. Sok írástudó volt közöttük, ami akkoriban eléggé ritka volt.

tegnapelőtt 06:19
Itt kimaradt a nem. Szóval, nem prédikációra van szükségem, (ilyenek ezer számra vannak a neten is), hanem beszélgetésre. Alap célom a beszélgetés.
78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Ruslan)
tegnapelőtt 06:16

Szerintem is elferdültek a vallások, legalábbis a többség -tisztelet a kivételnek, ha van-, és sok a visszaélés, ha azt nézem, hogy egyáltalán nem szabadna lenni, akkor rengeteg.


Viszont nem tudom, hogy milyen volt kezdetben, azért annak idején a zsidók a legegészségesebb, legműveltebb nép volt, hála az Istenüknek, és ha elolvasod a Bibliát, nagyon hasznos dolgok vannak benne, pl. olyan tudományos tények, amik jóval megelózték a korukat, és olyan is, amiket a közelmúltban igazolt a tudomány.

77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Katt2)
tegnapelőtt 06:09

Sajnos máshol nem találtam meghirdetett bibliai alkalmakat, és nekem prédikációra van szükségem, hanem beszélgetésre. Jehova Tanúi egyáltalán nem veszélyesebbek mint mások. A gyerekek szorgalmas, jó tanulók, ők is kedvesek, barátságosak. Ha beszélgetek velük, max az időmet vesztegetem, de mivel nekem alal célom a beszélgetés, így semmit.


Megkeresztelkedni pedig biztosan nem fogok, vannak alaptanítások, amikben nem értek velük egyet. De attól, hogy van 5%.nyi számomra butaság, nem fogom a 95%-ot semmibe venni, bőven van még miről beszélgetnünk.

76. Ruslan (válaszként erre: 75. - Channa*)
szept. 24. 23:10
A kezdetek érdemes megvizsgálni, mert akkor fejlődött ki magának a vallásnak is a fogalma, rendszere. Az emberek sok mindent nem tudtak megmagyarázni, ezt pedig istenekhez tulajdonították. Ezzel nem azt mondom nincsenek természetfeletti lények, ezt én nem tudhatom. De a lényeg az, hogy a vallást szerintem is a papok arra használták, hogy a hatalmukat megalapozzák. Mert régen ez volt a legnagyobb hatalom szinte mindenhol. Ezért vittek a templomokba is javakat, mint felajánlást. Azt mondták hinni kell, mert ez állt érdekükben. Ha nem hittek volna az emberek istenben vagy istenekben, ők feleslegessé váltak volna.
75. Channa* (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 22:34

Már úgy is beszélsz, ahogy ők teszik.


Remélem nem azért vagy itt, hogy itt is rátelepedj emberekre és megpróbáld őket a becsalogatni a paradicsomba;)


Én egyik vallást sem szeretem.

Ami eszembe jut a vallásokról: népbutítás, agymosás, irányítás, mások kihasználása, oktalan büntetés, molesztálás, zaklatás, a vallás nevében kínzás, gyilkolás, mások tulajdonának elkobzása Egyház adó, stb., amit aztán saját jólétükre költenek, stb.


Jó dolgok egyik vallásról sem jutnak eszembe.


Nem is értem az embereket, akik hisznek ilyenekben. Inkább higgyünk a télapóba, mert ő legalább nem bánt senkit, és mennyivel vidámabb;)

74. srcrss (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 22:30
Meglátod? Nem fognak békén hagyni. A baptisták is megérik a pénzüket.
73. katt2 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 22:29
Ha már a bibliáról akarsz beszélgetni, nincs a papoknál olyan szolgáltatás, hogy mondjuk tartanak neked rendszeresen fejtágítót a bibliáról? Az talán kevésbé veszélyes, mint a Jehova Tanúi.
72. Ruslan (válaszként erre: 71. - Katt2)
szept. 24. 22:16
Így van. Hallottam olyan személyekről is, akikkel elhitették lehet repülni, ők meg kipróbálták. Nem vicc, de igaz rég történt, nagyanyám mesélte. Jehova Tanúi voltak.
71. katt2 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 22:08
Pár hónapig jársz hozzájuk? Annyi idő alatt teljes agymosást hajtanak végre. Évekbe fog telni, mire megszabadulsz tőlük. Egy unokatestvéremnek 15 évébe került.
70. katt2 (válaszként erre: 64. - Gekkoo666)
szept. 24. 22:06

Sátánista vagy? Akkor biztosan olvastad a 11 parancsolatát. Érdekes módon nem találsz benne olyat, hogy a Sátánt dicsőíteni kellene... de azért van néhány ötlete a normális élet kivitelezéséhez.


Neked melyik a kedvenc démonod? Nekem Astaroth. Lenne néhány ötletem, hogy mit kellene rendbe tennie...

Sajnos, sem Isten, sem a Sátán nem létezik... a fene egye meg.


Papok? Messze kerülöm őket. Egy templomot megnézek kívül, belül, hogy láthassam, megcsodálhassam az emberi kéz munkájának diadalát és, hogy az emberek mennyi pénzt költöttek teljesen hiábavaló dolgokra.

szept. 24. 20:50

Úgy tűnik, hogy nem mindenki szereti Jehova Tanúit, de ezen nem csodálkozom. Na nem azért mert rosszak, hanem mert ez a természetes. Ahogy olvasom, még alapműnek számító filmek, könyvek sem jönnek be egyformán mindenkinek.


Ma munka után, miközben főztem, elpakoltam, tettem-vettem, elindítottam a JW TV-t amit a honlapjukon találtam. Minden hónapban csinálnak 1 órás műsort. Annyira tetszett, hogy megnéztem belőle vagy 3 hónapnyit. Jó hatással lett a hangulatomra. Végre színvonalas műsor ment a tévémen. (A tévét használtam monitorként.)


Én nyitott vagyok. Annak idején is felbukkantak olyanok, akik nem az apostolokhoz tartoztak. Olyasmi rémlik, hogy már a keresztelkedéssel kapcsolatban voltak kérdések, pl. János, vagy Jézus keresztsége a jó, vagy amikor olyanok jártak Jézus nevében, akik nem tartoztak az apostolokhoz, akkor Jézus azt mondta, hogy aki nincs ellene, az vele van. Ez a sokszínűség azóta még nagyobb lett.


Olvastam a Bibliát, de ahogy már mondtam, szeretném mással is megbeszélni, olyanokkal, akiket szintén érdekel.


Pl. ez is egy közösségi oldal, vannak témák, amikről szívesen beszélgetnek, mások más témákról szeretnek beszélni, és biztos vagyok abban is, hogy barátságok is születtek már itt, találkozások.


Visszatérve Jehova Tanúira. Amíg azt érzem, hogy a velük folytatott beszélgetések, találkozások, jó hatással vannak a lelkiségemre, mindennapi életemre, addig nem fogok csak azért hátat fordítani nekik, mert valaki túlbuzgó közülük, bár én ilyennel nem találkoztam, de egyre többen vannak, akár ilyen is lehet majd. Olyan felekezettel sem találkoztam, amelyiknek ne keltették volna rossz hírét valamilyen szinten. Talán Jehova Tanúiról azért hallani többet, mert ők személyesen adják át az evangéliumot.

Ahogy a mondás szól, csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit.


A beszélgetések pedig nem jelentik azt, hogy meg fogok keresztelkedni. Pár hónapig hozzájuk járok, aztán a baptistákhoz, utána meglátom, hogy megyek-e tovább. A lényeg, hogy legyen társaságom, akivel a Bibliai gondolatokat meg tudom beszélni.

68. Channa* (válaszként erre: 66. - Globus)
szept. 24. 18:46

"galaxis útikalauz stopposoknak" megnéztem filmen. Én se értem, hogy miért alapmű, ráadásul imádnak puffogtatni belőle idézeteket és játszák közben a mindent tudót/értőt, pedig biztos vagyok benne, hogy semmit nem értenek belőle;)


A Brian életét filmen szeretem. Szórakoztató:DDD


Én még a Zabhegyezőt nem értem. Ilyen vackot sosem olvastam. Ennél bármi jobb...

67. Regin_a (válaszként erre: 34. - Violet18)
szept. 24. 18:27

Kereesztényekről volt szó

A budhisták is egy Istent a Budhát imáják, de a fő hangsúlt a meditációrsa heleszik

Az iszlám megint csak egy istent ismer ők Allahnak nevezik

66. globus (válaszként erre: 65. - Channa*)
szept. 24. 17:46
Ott van pl. A galaxis útikalauz stopposoknak, ami egyesek szerint "alapmű", itt áll a polcon. Esküszöm, mindent megpróbáltam, nem bírtam tíz oldalnál többet. Akárcsak Brian élete, idióták gyülekezete, se fúle-se farka.
65. Channa* (válaszként erre: 63. - Birebora)
szept. 24. 17:31

Na, én végig kínlódtam a könyvet, mert annyira nyomták, hogy mennyire jó, stb., hogy belekezdtem. Ha már belekezdtem, elolvastam.


Nem tetszett. Bár hamarabb kiolvastam, mint a versenyló halálát, ami csak 100 oldalas, de halálra untam.


A filmet is megnéztem, egyszerre a 3 részt, azaz 9 órát ültem a TV előtt. Ezt azért tettem, mert kíváncsi voltam rá, hogy sikerült ezt a baromságot megfilmesíteni.


Régen, az indiános könyvekkel voltam úgy, ahogy te ezzel. A Bőrharisnyát kezdtem el, de az 50. oldalon is állt a hegyen és homlokára tett kézzel bámult. Na, azt a könyvet letettem és soha többet nem vettem a kezembe indiános könyvet;)

64. Gekkoo666 (válaszként erre: 44. - Channa*)
szept. 24. 16:51
Engem sem fog pap temetni. Meg sem vagyok keresztelve ,meg sátánista is vagyok. Még akkor is kilel az undor , ha a tv-ben véletlenül papot látok prédikálni, fénysebességgel nyomok egyet a távkapcsoló gombján.
63. birebora (válaszként erre: 58. - Basset)
szept. 24. 16:14

Ha valamit nem értek és érdekel, akkor megkérdezem azt aki ért hozzá vagy jobban tudja, nagyobb ismerettel rendelkezik mint én. Aztán majd eldöntöm, hogy elhiszem, elfogadom vagy sem. Esetleg maradok a boldog tudatlanságban. Szerintem mezei Rózsika néni is képes erre. Nem értem hol van itt a hazugság és okostojáság.


Nyilván vannak különbségek vallások között. Mert van aki ezt, van aki azt hisz el, valamiért az áll hozzá közelebb. Úgy hivják vallás szabadság.


Hogy a példádnál maradjak én a Gyűrűk Urát nemhogy olvasni, nézni sem tudtam mert nem tetszett. Hogy 3 órán keresztül csak mentek és mentek, ettől csak ideges lettem és még nem volt vége mert a következő részben is mentek és mentek:) Van akinek meg a kedvence. Hát nézze. Engem a viz kiver tőle. Nem vagyunk egyformák.

62. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Channa*)
szept. 24. 14:17
nekem senki.elviszik a hamvaimat,elszórják.a húgom mondta,hogy még a hideg is kirázná,hogy együtt legyen még a halálukban is.az apám,anyám még lenne valahogy,de a két öcsém még a mosnivalótis a nyakára hordta. kaját vitték,amit főzött.nekem még a nevem sem maradjon sehol aki akar gyújt egy gyertyát,de ha nem,nekem úgy is jó.
61. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Lady Lavender)
szept. 24. 14:06
én még jobban,mert semmiben nem hiszek.csak az emberi tisztességben,becsületességben.
60. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Basset)
szept. 24. 14:01
mondjuk én egyiket sem bírom-
szept. 24. 13:32
Undorító amikor 40 fokos hőségben ,délidőben, kezében síró csecsemővel becsönget, és a szép új világról kezd el papolni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook