Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hipofízis Mikroadenómával kapcsolatos kérdések, válaszok és tapasztalatok fórum

Hipofízis Mikroadenómával kapcsolatos kérdések, válaszok és tapasztalatok (beszélgetős fórum)


8. keki70 (válaszként erre: 7. - Ciucanori89)
2021. febr. 9. 19:42
Reméljük,hogy használt és minden rendben lesz,drukkolok!
2021. febr. 9. 01:40

Nem igazán!

Minden nap fejfájás, hányinger, szédülés. Lehetséges az éjszakai álmatlanság miatt, vagy a betegség az oka, nem tudom!

Február 17.Ct vizsgálat és endokrinológia.Kb:rá 4 nap és eredmény. Használt e a fél éves doxtinex gyógyszeres kúra vagy sem a daganat csökkentésére.

2020. szept. 19. 00:21
Hogy vagy,minden rendben?
2020. jún. 23. 23:53
Reménykedem! És nagyon szépen köszönöm az empátiát, együtt érzést! Igazán jól esik.
2020. jún. 23. 21:23
Vigyázz magadra,remélem,hogy minden rendben lesz,bízzál abban,amit a professzor mondott!
3. ciucanori89 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 23. 21:20
Azért nagyon szépen köszönöm a jó kívánságot! :)
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ciucanori89)
2020. jún. 23. 19:07
Nem tudom a választ, de jó egészséget kívánok!
2020. jún. 23. 17:43

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit!



Nem is tudom hogyan kezdjem el, igazából olvasgattam a fórumon a tapasztalataitokról,és mivel én is hasonló problémával kűzdök, úgy gondoltam megosztom veletek, és tanácsot is kérnék tőletek mert én tanácstalan vagyok ez ügyben.



Nekem van 2 gyermekem és a 2 gyermekem után évekig volt anyatejem,ami nem apadt el!...


A lányom születése után még 7 évig volt anyatejem,a lányom 13 éves lesz idén, a fiam születése után pedig még 5 évig volt anyatejem, a fiam már 8 éves lesz.


Számomra ez már megszokott dolog volt, hogy volt anya tejem, igazából nem foglalkoztam vele, nem gondoltam, hogy ez valaha is problémát jelenthet.


Majd hírtelen elapadt a tejem 2017 felé...



2018. nyarán öltözködés közben észleltem magamon, hogy ismételten van anyatejem, megörültem a férjemmel együtt, hiszen 3 éve próbálkozunk a baba projekten.


Vettem tesztet,negatív lett,majd ugyan úgy ügyet sem figyelve az anyatejre teltek a hónapok.


2019 június körül olvasgattam kicsit a neten, kíváncsiságból.


Én nem is tudtam az előtt, hogy a magas prolaktin szint miatt meddőség alakulhat ki.


Megijedtem,hogy lehet ez az oka annak, hogy nem jön össze nekünk a baba.



Majd 2019.augusztus felé elmentünk anyósommal nőgyógyászhoz.


A nőgyógyász felírta nekem a Bromocriptint.


Szedtem októberig...


hú de nagyon rosszul voltam tőle! Hányinger kerülgetett éjjel-nappal, és nagyon gyengének éreztem magam tőle.


A doki azt mondta ez a normális mellékhatása amit el kell viselnek,azt akarom elapadjon a tej és ha babát akarunk.


Viszont rá pár napra iszonyatos fejfájások,szédülés,és látászavar kísért a munkahelyemen nem bírtam maradni, azt éreztem rám tör a pánikroham,és folytonos sírásba kezdtem 30 évesen.


Vissza mentünk a dokihoz, eszembe jutottak a szavai,hogy amíg nem fáj a fejem addig ne féljek, nincs baj!


Viszont a fejfájások után megijedtem és újra felkerestem a nőgyógyászom, aki beutalt engem egy fej CT-re.


November 26.-án meglett a CT eredményem.



A diagnózisom egy 3 mm-es Hipofízis mikroadenóma.



Felkerestünk a férjemmel egy endokrinológust, aki azt mondta nem kell vele semmit sem tenni, mert annyira pici, hogy nem befolyásol semmit.Ezzel együtt kell éljek, annyi, hogy fél évente járnom kell CT-re ellenőrzésre. Kicsit fúrcsáltam, megmondom az őszintét!


Egy egyszerű náthára is írnak fel kezelést, egy agyalapi daganatra viszont semmit.


Nem nyugodtunk meg, tovább mentünk egy újabb dokihoz,aki a műtétet javasolta, a harmadik doki viszont a elküldött a Debreceni egyetemi kórházba, oda nem mentünk el, de Budapestre az Amerikai útra Czirják professzorhoz elmentünk.


Aki megnyugtatott minket ne féljek mert nem lesz baj, nagyon pici a daganat.


Azóta 95%-ban úgy élem a minden napjaim, hogy abszolút nem gondoltam a betegségemre,mint mikor az előtt mikor még nem tudtam semmit sem.


De ahogy közeledik a második CT vizsgálatom ami 3 hét múlva lesz, azóta kb...pár hete nagyon félek!😞



Most lesz a második CT, most lesz mihez viszonyítani az első CT eredményeit.


Azon gondolkodom,vajon fél év alatt nőtt e a daganat vagy ugyan akkora e...


Inaktív e, vagy pedig lassan növekvő???


A legrosszabb várni és várni...


Nem tudom mire számítsak...



Aki tud írjon...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook