Ha egyetemre járok és el szeretnék költözni Pestre, akkor újra kell felvételiznem vagy válthatok iskolát anélkül is? (tudásbázis)
Itt azzal szembesülhetsz, hogy közvéleménykutatás jellege lesz a dolognak.
Az általános tájékoztatás, amit a Guglin találtam, segített a legtöbbet, úgy látom.Innen már fel lehet az illetékes Tanulmányi Osztállyal venni a kapcsolatot, és megtudod az infót.
Arra kevés az esély, hogy valaki ugyanonnan ment ugyanoda, költözés miatti váltással. Mert csak az tudna tapasztalatból beszélni.
Ne vedd kukacoskodásnak, de :
"és elszeretnék költözni Pestre "
helyett ez a helyes igekötő használat:
- és el szeretnék költözni Pestre !!!
Még az egyetemen is így használják!
Szívesen!
Az első ötleted a fórumnyitás volt? Nem a gugliba írsz először kérdést? Mert úgy egyszerűbb lenne. :D
Kérdezd meg a választott egyetem adott karának tanulmányi osztályát, hogy mik náluk az átjelentkezés feltételei. Normálisabb helyeken elég ha megszerzed valamelyik tanulmányi előadó e-mailjét, válaszolni fognak a kérdésekre.
Ha azt teljesíted, meg beadod a kért kérvényeket, elvileg átvesznek majd. A teljesített kreditjeidet pedig majd be kell fogadtatni a szakon, annak is van egy módja, beadogatod a papírokat, és véleményezik (tematikával együtt, meg ilyesmik, megfelelő módon, sok helyen már mindenre a Neptunt használják, erre is).
Ennyi az egész, sok meló, de mehet a dolog.
Most ezt úgy írtad, mintha az ELTE lenne mindenkinek a célja. De még Budapesten is van más egyetem.
Én nem akarnék levelezőként sem oda járni. Igaz, nem is lakom Bpesten. De nem is véletlenül költöztem el onnan.
Mindenképpen a Tanulmányi Osztályokkal kell egyeztetni, akárhogyan is, csak ez a vége.
Az előző magyarázatot sem értettem, ezt sem.
Ha muszáj, akkor muszáj, hogy nincs választásod, az is annyi, mint a muszáj, a jelentésében.
Nyilván mérlegelted a lehetőségeidet, vagy a muszájokat, és tudod, miért költözöl. Előzőleg azt írtad, hogy a jelenlegi lakóhelyed messze van a kiszemelt lakóhelytől, de ebből nem derül ki, hogy a kiszemelt lakóhely Budapesten van-e. :D
Ha mondjuk az ELTE lenne az új egyetemed, ami a budai rakpartok távolabbi részén van, majdnem szemben a Nemzeti Színházzal és a Művészetek Palotájával, és ugyanakkor mondjuk Zuglóban fogsz lakni, távolabb a metrótól, akkor az utazás időtartama legalább egy óra, ha nem több.
Nem tudom persze. hol laksz, és hogyan élsz, milyen a családi háttér, de egy kollégiumi megoldás ezért is jöhetne szóba.
Én levelezőre járok a Miskolci Egyetemre. A vizsgákat kivéve csak szombatonként járunk, de komolyan gondolkodom rajta, hogy ha sikerül, befizetem magam a koliba, mert lehetőség lenne rá. Utaznom ugyanúgy kellene, de szombaton délután nem kellene rohannom az állomásra, hanem ráérnék kicsit akár a könyvtárban tanulni, akár kicsit a városban járni, vagy akár csak beszélgetni a többiekkel, akik közelebbről járnak. És vasárnap jönnék haza, a nagy fiamtól megtehetem. Vizsgák előtt sem kellene még a járatok miatt is idegeskednem. Igaz, Miskolcon az Egyetemvárosban van a koli is, helyben lennék. :D Igazából csak a pénzhiány tart vissza.
na az nagyon attól függ, hogy hova jársz, milyen szakra, és hova milyen szakra szeretnél átjelentkezni..
ha valami menő és népszerű egyetem, és nincs senki ismerősöd aki besegítene, akkor elhajtanak azon nyomban. esetleg valami emberhiányos intézményben v szakon átvesznek.
utána jön az, hogy melyik vizsgádat fogadják el, és mit nem. ez is macera, mert általában midnenféle igazolást meg tárgyleírást kérnek, aztán vagy elfogadják, vagy nem.
nem túl nagy ez az ország, attól, hogy máshol laksz, még járhatsz ugyanoda egyetemre, ahova eddig.
esetleg ha nagyon olyan, ahova be kell járni, akkor menj át ugyanott levelező v esti vagy akármilyen szakra (ami van, és nem kell bejárni).
Nem, nincs odakötve. Ez nem katonaság.
Szerintem nem lehet akadálya, ha az eddigi kreditpontokat teljesítette.
az egyetem nem középiskola, szerintem nem lehet csak úgy ugrándozni. amikor felvételizel, abban kell gondolkodni, hogy 5 évig oda vagy kötve.
persze meg lehet érdeklődni, hátha.
Ha tudod, akkor miért nem úgy írod?
A Tanulmányi Osztály működése nem feltétlenül egyszerű, de mégis csak oda tud fordulni a diák, ha tanulmányi problémája van. Tényleg az a legokosabb, ha mindkét tanulmányit megkérdezed.
Én esetleg számításba venném, hogy az egyetemet illetően inkább kollégista leszek, de sokféle szempont van, és nem mind egyszerű döntés. Ezt Te tudod a legjobban eldönteni.
Én nem szívesen lenék Pesten egyetemista, mert már amikor ott jártam munkába, akkor is gyűlöltem a reggeli csúcsforgalomban a közlekedést. Gondolom, ha órákra sietne az ember, még több időt kell rászánni.
Ha ugyanarra a szakra mész, elképzelhető, hogy mindent elfogadnak, és átvesznek, de a kinézett suli és szak tanulmányi osztályát kellene megkérdezned, hogy mik a lehetőségek. Viszont szerintem év közben nem nagyon működik, inkább két szemeszter között tudod intézni és úgy elfogadtatni a megadott határidőre az eddigi tantárgyaidat.
Az is elképzelhető, hogy nem mindent fogadnak el, abból plusz vizsgát kell majd tenned.
Miért nem a Tanulmányi Osztályon érdeklődöd meg?
(Még van időd a szakdolgozat előtt, gondolom. Addig meg tudod szokni, hogy az "el szeretnék" így külön írva helyes. A szakdolgozatban nem lehet helyesírási hiba.)
További ajánlott fórumok:
- Középiskolai felvételi
- Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben
- Melyik egyetemre érdemes felvételizni jogász szakra?
- Egyetemre felvételi plusz pontok miből adódnak? Van ahol 300-400 pont a határ.
- Idén főiskolára/egyetemre felvételizők Budapestről, ide!
- 2012 Mesterképzés felvételi az Óbudai Egyetemre. Segítsetek, miből készüljek?