Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eltűnt hagyaték - járt már igy valaki? fórum

Eltűnt hagyaték - járt már igy valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
60. Amaunet (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 23. 13:21
Történetesen olyan helyen is dolgoztam, ahol az ilyen megkereséseket feldolgozzák.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. jún. 23. 11:40
Igen ez igy van. Amig a KJ ki nem küldi addig az nyitott.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2020. jún. 23. 11:40

Ez sajnos nem igy működik. A Közjegyző soha nem fog egyesével irni az összes banknak hogy ugyan van e xy-naknott szlaja. Aki bejelenti es intezi a dolgokat annak a felelőssége. Ez a MOKK oldalán is fent van.


Az persze jo lenne ha lenne olyan nyilvantartas ami kifut egy központi rendszerbe es a bankok is megkapják 24 órán belül. Akkor nem lenne ennyi visszaélés.

57. Garabonciás (válaszként erre: 44. - Levarosbukta)
2020. jún. 23. 11:38
Ez nem igy van. Nagyon rosszul tudod. Ez hivatalos ugyintezes. Hiaba mesz az atyauristenhez is nem fogja neked zarolni a penzt. Ezt csak a kozjegyzo teheti meg. Hivatalbol.
56. Amaunet (válaszként erre: 49. - Aszparagusz)
2020. jún. 23. 11:02

Tényleg?

Hmm... Most áprilisban zárult le nálunk egy. Ennek tapasztalatán írtam.

55. Amaunet (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2020. jún. 23. 10:58
És kötelessége megkeresni a bankokat, hogy az elhunytnak van-e náluk bármilyen szla-ja.
54. fb90cfa628 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 23. 10:53
Ez ebben a nézetben már rendőrségi ügy szerintem.
2020. jún. 23. 09:42
Engem hülyének nézett az ugyvedem, de mégsem hülyeség.
2020. jún. 23. 09:39

Én egyet sajnálok az orokosodes kapcsán.

Egy nagynéném gyűjtötte a fényképeket, ami a férjére maradt, és utána a soha nem láttuk orokosokre (nem volt gyerekük).

Egyszer azt mondták, jojojojooo... Kibtak mindent. Az összes ottmaradt családi fotót.


Soha nem láttuk ezeket a rokonokat, apám 50 év alatt soha.

És senkit semmit nem bantana, ha a K fotókat odaadták volna.

51. aszparagusz (válaszként erre: 45. - Levarosbukta)
2020. jún. 23. 09:21

CSak a törvényes örökös zároltathatja a pénzt!

Nem úgy működik, hogy bárki besétál egy halotti anyakönyvi kivonattal és rendelkezik a számla felett.

A bank csak hivatalos végzésre adja át a számla feletti rendelkezési jogot.

50. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Amaunet)
2020. jún. 23. 09:20
A közjegyző a rendelkezésre álló adatokból dolgozik.
49. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. jún. 23. 09:18

A közjegyzői eljárás akkor indul, ha valaki az önkormányzatnál bejelenti a halottat. A halotti anyakönyv kiállításának ehhez semmi köze.

Aki bejelenti az nyilatkozik a hagyatékról és a terhekről.. Ennek alapján indul az eljárás, ami sokszor hosszú hónapokat vesz igénybe.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Levarosbukta)
2020. jún. 23. 07:36
Ja es nálam nem is volt halotti. Én egy másik per kapcsán tök véletlen tudtam meg hogy egyáltalán örökölnek a gyerekeim....
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Levarosbukta)
2020. jún. 23. 07:34

Már elnézést de a teljes a sztori és történet másfél évvel utána derült ki, még a bank is hibázott annyiban, hogy az első közjegyzői kikéréskor nem is adta meg, hogy van lekötött betét, csak folyószámla egyenleget jelzett!!!

Mivel én egy másik perből értesültem a szlakivonat állásáról, de volt 9 nap "rés" az utolsó szlakivonat és a haláleset között, igy ki kellett kéretni egy újabb kivonatot ami pont 15 hónapra a haláleset után érkezett meg a közjegyzőhöz. Onnantól került csak leltárba, utána mondta ki a bank hogy mikor tűnt el a pénz a számláról és 1 hete kaptam kézhez magát a kivonatokat a haláleset beállta óta mivel most lehetett csak a teljes hatályúval megszüntetni a számlát.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Levarosbukta)
2020. jún. 23. 07:27
Én aztán nem hibaztatom a bankot, irtam is, amig nem értesül a bank, addig honnan tudná?
45. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2020. jún. 23. 06:01
Nem fogja behajtani, a bank szabályszerűen járt el. Itt pont a topicinditó a felelős, aki látta hónapokon keresztül hogy fogy a pénz és nem ment be a bankba a halotti anyakönyvi kivonattal és nem zároltatta a pénzt. Ennyi!
44. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. jún. 23. 05:55

A bank nem hibázott. Ha nem jelentik be a halálesetet akkor honnan tudná? Addig is szabályszerűen járt el. Akinek hozzáférése volt a számlához, vagy akinek tudomása volt arról hogy abban a bankban van az elhunytnak értéke - jelen esetben topocinditónak - és jogosult is az ügyek intézésére be kellett volna jelentenie.

Topicinditó hanyagsága miatt ne mást főleg ne a bankot hibáztassa.

43. szőkelédi (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 22. 23:30
De miért nem jelentetted fel időben,ha tudtad mit művel? 🤔 Csak nem lesz probléma belőle.
42. szőkelédi (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 22. 23:27

Én még ahhoz sem nyúltam ,előtte már megjártam a nagyobb fiammal,1130 ft-ért b*szakodott velem a bige. Mindenről vittem számlát , számítógép,asztal stb de egy tétel elmaradt egy kis blokk . Mondtam ,vettem a gyereknek kolbászt rajta 😆 erre megjegyezte :nem a gyerek pénzén kell venni kolbászt . Anyád P*csája😆 Örülök ,hogy megszabadultam tőlük.


Szóval azért most nem ártana ,ha hivatalból intézkednének. Mindenesetre azért nagyon bátor volt a kedves rokonod..

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Szőkelédi)
2020. jún. 22. 23:19
A gyámügyes azt mondta, hogy - azt hiszem - a 16 éven felüli már kérheti hogy néha vehessen le belőle ha akar. Felőlem ülhet rajta a gyámügy (ha egyáltalán meglesz a pénz), az nem zavar, tulképp a gyereknek annyit mondanak, hogy a szüleiden keresd a pénzed amit örököltél :-)
40. szőkelédi (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 22. 23:13
Talán annyi ,hogy visszakaptuk a gyerek pénzét 2014 vagy 15 nem tudom pontosan . Míg nem lett nagykorú az én számlámon volt a prnze. Megszűnt a gyámhivatal készpénz kezelési joga . Hibásnak találom a döntést,ugyanis nem kérik számon a szülőt mit csinál a pénzzel. Csupán ingatlan ügyben van beleszólása. Legalább ebben segített volna,de így már nem tudom. Bonyolult ügy valóban .
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Garabonciás)
2020. jún. 22. 23:13
Köszönöm, átolvasom!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Amaunet)
2020. jún. 22. 23:12
Ez jó ötlet!!
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. jún. 22. 23:12
Igen köszi, nézegettem már :-)
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Szőkelédi)
2020. jún. 22. 23:10

Ez több mint 2 éve volt, most zárult le végre...

Én sem merném soha letagadni. Főleg azok után, hogy tudta, hogy mindent tudok...

Velem nem jó tréfálni ilyenekben :-D

35. Amaunet (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 22. 23:08
Beidéztetném a jegyzőt, közjegyzőt is, hogy szembesüljenek a késlekedésük "eredményével".
2020. jún. 22. 23:07

Ezt a kettőt találtam hirtelen, de biztos van még:


[link]


[link]

2020. jún. 22. 23:06

[link]


Ez lesz az az oldal.

32. szőkelédi (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. jún. 22. 23:04
Vészhelyzet miatt sem kapkod a közjegyző,május 12 én történt a haláleset június 8-án jött a papír ,nekünk kellett kitölteni a vagyoni részt. Mi van ha nem írok be semmit ? Esetünkben egy ingatlan volt csak ,azt nem lehet letagadni ugye , azonkívül csak egy örökös van . De nem mertem volna kamuzni,ahogy ez az illető.
31. Garabonciás (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 22. 23:03
Elég kacifántos ez az ügy...itt tényleg csak olyan segíthet aki ért hozzá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook