Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyre többet iszik. Többször eszembe jutott a válás is, de... fórum

Egyre többet iszik. Többször eszembe jutott a válás is, de... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:08
És milyen, amikor iszik?
19. lena59
ma 16:19
Mennyi az az egyre több és mit?

Köszönöm a sok hozzászólást, erősítést. Fiatal éveiben is volt egy időszak, pontosabban több év mikor ivott. Aztán sok évig nem ivott, majd újrakezdte.

Nagyon, de nagyon elvagyok keseredve.

17. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 15:00

Beszéld meg vele, hogy így nem jó neked.

Próbáljon meg tenni ellene.

Kollégám 4 éve még sportszeletet sem fogad el, nehogy visszaessen. Tehát, ha akar tud változni egy ember, igaz nagyon ritka.

Ha nem megy, megoldható a lakás stb. akkor jobb ha külön élsz a nyugalmad érdekében. Van aki nem tud, nem akar változni.

Sok sikert!

16. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 14:25

31 év után pont igen, nem vagy már csitri, kis gyerek gondolom nincs. Elég érett vagy hozzá, hogy ésszel tudj dönteni, és találj valakit, aki boldoggá tesz.

Persze kell hozzá erő, hogy el tudd engedni a "rutint", még akkor is ha abban nincs örömöd.

Én is pont 31 éve vagyok a férjemmel, ha hirtelen inni kezdene, egy percig nem gondolkoznék, igaz, nekem nagyon vörös zászló az ital, lévén volt a családban alkoholista, és én a másik véglet vagyok, még szilveszterkor sem iszom egy kortyot sem...

ma 13:36

Kiérződik a fogalmazásodból a reménytelenség. 31 év után elválni szerinted már a lehetetlenséggel lenne határos?

De azért többször eszedbejut a válás...

Az is többször kellene eszedbejusson, hogy öröm nélkül telnek el az évek. A férjed megtalálja a maga örömét az ivásban, - és neked mi jut?

Mégcsak egy kis szabadságod sincs.

Jó, - nem neked akar az az ember az ivászattal ártani, de végeredményképpen sajnos mégiscsak a te életedet rongálja - a sajátja mellett.

Tűröd vagy nem tűröd, - a te döntésed.

14. srcrss (válaszként erre: 12. - Sirga)
ma 13:12
Szerintem mindenki le tudja tenni, de nem mindenki akarja. Apám 2-3 hónapig egy kortyot sem ivott, majd vagy két hétig egyfolytában, és egy hétig "gyógyult". Szünet. Majd kezdődött elölről...
13. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Alnisa)
ma 12:39

én is csak ilyen példákat láttam családon belül sajnos.

de láttam családon kívül ellenpéldákat is.

ez kemény függőség és csak keveseknek van annyi akaratereje ,hogy végigcsinalja,legyőzze,sőt ,a többség hárít,ő nem beteg,neki nincs szüksége segítségre...

én biztos hogy nem kínlódnék már egy ilyen emberrel,de a vallomás kiírója láthatja másképp.neki kell dönteni.És ő tudja azt is miota tart ez az állapot,stb. Több tényezős dolog...

12. Sirga (válaszként erre: 7. - Srcrss)
ma 12:18

Így van. Van, aki le tudja tenni, de sajnos nem lehet büntetlenül megúszni a piás éveket. A szervezetben (is) nyomot hagy.

És igen: aki alkoholista, az akkor is az marad, ha absztinens. Ez egy örök csábítás. :(

11. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 12:03
Ezt igazából neked kell tudni. Ha 20 évesen mentél férjhez, akkor épp velem egyidős vagy. Miért ne válhatnál el 31 év után? Nem volt még elég? Neked is lehetne boldog és felhőtlen életed, ahol felfedezheted, hogy mennyi minden másban is tudsz örömet találni. Élhetnél a magad kedvére, akárhová elmehetnél és nem keserítené a hangulatod, hogy mi vár otthon. Mérlegelned kell és dönteni.
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 12:02
Már együtt voltatok mikor elkezdett inni? Milyen körülmények, hatások miatt iszik? Esetleg nem a kapcsolatotokkal vannak gondjai? Valószínű hogy neked se az egyetlen ok a válásra az hogy iszik. De a problémamegoldás legkönnyebb módja kétség kívül a válás. Én lépek, és mosom kezeimet!
9. Oliva2023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 11:33

Megszokásból iszik, tehát "csak" a rutin van, vagy nem is tudja letenni, tehát kell neki a véralkoholszint? Nem mindegy.


Volt olyan kollégám, aki napi szinten ivott, ráadásul töményet, dohányzott is, de ez sosem ment sem a családja, sem a munkája rovására, és sosem volt totál részeg. Az egészsége más kérdés. Lett egy agyérgörcse, utána azonnal letett mindent, mert megijedt. De későn kapott észbe, nem sokkal utána elvitte a rák, amihez nagyban hozzájárult a korábbi életmódja.


Egy régi barátnőm viszont összejött egy "igazi" alkoholistával, aki akkor a tiszta időszakában volt. Aztán persze visszaesett. Aki függő, az örökre függő marad. 10 évig húzták a kapcsolatot, aztán kiszállt, mondván, hogy a pasi reménytelen. Én biztos nem húztam volna 10 évig sőt, szóba se álltam volna vele, de nálam a függőség red flag. Tudom, hogy nem gyógyulnak meg.


A társasházunkban van egy gondnoknő, aki szintén sokat iszik. Folyamatosan kölcsönkér azoktól, akik még nem tudják róla, aztán nem adja vissza, hazudozik, mindenféle sztorikat kitalál , hogy valamelyik lakó összekoszolta a lépcsőházat, miközben ő nem mosta fel, stb. Sajnos nincs rá bizonyíték, nem lehet csak úgy megszondáztatni, úgyhogy egyelőre nem tudunk megszabadulni tőle. De igyekszünk.


Szerintem mindenképpen beszélned kell vele és el kell mondanod, hogy változtatnia kell. Az egészségét teszi kockára, a nagymértékű alkohol ugyanúgy rákkeltő, mint a cigaretta. A házasságotokat is kockára teszi. Ha még fontos neked, akkor mondd el neki, hogy nem tudod nézni, hogy tönkreteszi magát, nem akarsz korán megözvegyülni, stb. Aztán meglátod, hogy mit csinál. Ha nem érdekli és ugyanúgy folytatja, vagy kiderül, hogy tényleg alkoholbeteg, akkor viszont nincs mire várnod. Ne hagyd, hogy a te életedet is tönkretegye.

8. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 10:58
Korábban is eszedbe juthatott volna.
7. srcrss (válaszként erre: 4. - Alnisa)
ma 10:56
Van, aki abbahagyja, ha mondjuk megbetegszik (szívműtét). Tudok ilyenről. Nem iszik.
ma 10:40
Én nem küzdenék vele. Ha vannak, akkor gondolom a gyerekek kirepültek, most már te jössz.
5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 09:37

Jobb nem lesz, csak rosszabb.

Ha ne akarod ebben élni az hátralévő életed, akkor lépj.

4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
ma 09:37
Hülyeség. Aki alkoholista az az is marad. Nem egy példát látok a környezeteben. Volt olyan is aki ilyen bentlakásos házban élt, tiszta lett, lejárt az ideje, kijött, aztán nem kellet 2 hónap már megint tök részeg volt. Bent könnyű, ott nincsenek napi gondok, aztán kijönnek és úgyan az van kint, mint amikor bement. Itt nincs utógondozás, csak idő kérdése, hogy újra igyanak.
ma 09:14
beszéljétek meg ezt.Van kiút,orvosi kezelés formájában...ha nem látja be,hogy ez igy nem jó,akkor viszont lépni kell,ne hagyd hogy tönkretegyen!
ma 08:42
Egy életed van , minek tűrsz❓️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook