Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy klimaxon már átesett kolléganőm szerint a klimax alatt... fórum

Egy klimaxon már átesett kolléganőm szerint a klimax alatt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. Morcika22 (válaszként erre: 19. - Morcika22)
júl. 15. 17:52

Annyit hozzátennék, h lassan 50leszek, elkezdődtek a hőhullámok és borzasztó hangulatingadozásaim vannak. Egyelőre a mensi ok.

.

19. Morcika22 (válaszként erre: 17. - Channa*)
júl. 15. 17:50

Nem eszem krumplit, tésztát, édességet, kenyeret, pékárut és minimális tejterméket fogyasztok.

BocsiViki szerint étkezem, ha ez mond vmit. Az ebédet is töle rendelem.

7-8évig tartottam az 55kg-t ezzel az életmódvaltassal + heti 3x futottam.

Aztán vmi elromlott hirtelen..



Valami nem jó, ha felugrott nem kevés kg és ez nem a kaja...

Most IR és pajzsmirigyre vizsgálnak majd. De valszeg az utóbbo években a stressz is megtízszerezödött az életemben.

18. Oliva2023 (válaszként erre: 12. - Morcika22)
júl. 15. 13:55

Én is ezt tapasztaltam. Egész egyszerűen elkezdtem szétfolyni úgy, hogy előtte egész életemben vékony alkat voltam és fel sem merült bennem, hogy valaha meghízom. Vagy talán pont azért, hiszen megszoktam, hogy bármit ehetek és nem tudtam min kéne változtatni. De a menopauza alatt /után ez nem működik. Azt hittem, hogy hát akkor ennyi volt, nem tudok mit csinálni, el kell fogadni, hogy a hormonális változás ezt hozza, és kész. Meg hát miért vegyem el magamtól ez evés örömét, nem igaz? :) Anyunál is ezt láttam, ő is mondta, hogy nincs mit tenni, barátnők is hasonló cipőben jártak, stb. Nem volt körülöttem pozitív példa. De aztán teltek az évek és annyira zavart a túlsúly, hogy egész egyszerűen nem voltam önazonos. Belenéztem a tükörbe és azt gondoltam, hogy ez nem én vagyok. Nagyon szeretem a Desigual ruhákat és korábban mindig vadásztam az akciókra, mert drága, és azt kértem szülinapomra. De a hízás után vagy rám sem jött a ruha, vagy úgy néztem ki benne, mint egy kötözött sonka. Próbálkoztam diétákkal, egyedül, de lement 2 kg, oszt annyi. Lényeges változás nem volt. Aztán, amikor már elmúlt a menzeszem, elállt a hajhullás, elmaradtak a hőhullámok, stb. akkor úgy döntöttem, hogy elég volt, segítséget kérek, és elmentem egy dokihoz, aki elmondta, hogy nem jól eszem. Aztán egy diétaprogram keretében sikeresen leadtam majdnem az egész túlsúlyomat kb. 5 hónap alatt. A hasamon maradt egy kis plusz, ami nagyon ragaszkodik hozzám, de összességében elégedett vagyok. Újra jól érzem magam a bőrömben.

A diéta alatt orvosi javaslatra nem sportoltam, csak sétáltam. Amikor áttértem a súlytartás szakaszába, akkor elkezdtem újra sportolni és semmi gondom nincs a súlytartással.

Amikor megkérdeztem a dokitól, hogy mikor ehetek meg újra egy egész tábla csokit, azt mondta, hogy a szülinapomon és karácsonykor. Ezt nekem, mint csokifüggőnek, nehéz tudomásul venni, de ma már azt gondolom, hogy ez nem nagy ár azért, hogy újra úgy érzem, hogy önmagam vagyok, rám jönnek a régi cuccaim,és nem borzadok el, ha a tükörbe nézek. És kizárólag minőségi csokit eszem, mert ha úgyis csak ritkán lehet, akkor megadom a módját. Kell a jutifalat. :)

17. Channa* (válaszként erre: 12. - Morcika22)
júl. 15. 08:50

Az ilyen írások miatt gondolják azt sokan, hogy valóban így van.


Írd össze, hogy mennyit és mit eszel. Valószínű, hogy még mindig sok, amit eszel.

16. Morcika22 (válaszként erre: 15. - Xochipilly)
júl. 14. 19:36
Igen, közben màr ez folyamatban van.
15. xochipilly (válaszként erre: 12. - Morcika22)
júl. 14. 17:03
Egy nőgyógyászati hormon panel vérvizsgálatot (cukorterheléssel és inzulinrezisztencia teszttel) csináltass - endokrinológus bevonásával, az elég sok dologra fényt tud deríteni. Senkinek nem kötelező beletörődni a hízásba - pláne ha vannak egyéb tünetek is, mint hajhullás, szőrösödés, fáradékonyság. A mi korosztályunk szerencsére már nem az aki bele is törődik, hogy "a korral jár" Semmilyen hormonzavar nem jár a korral.
14. xochipilly (válaszként erre: 12. - Morcika22)
júl. 14. 16:57
Nem a klimaxban lévő nőkre értettem a mekis kaja zabálást hanem azokra a nagy önbizalmú tizenévesekre akik reggel-délben-este csordákban legelnek a sárga-piros legelőn (és nem salátát) miközben szentül meg vannak győződve, hogy hosszú távon semmi bajuk sem lesz ha azt a sz@rt tolják ész nélkül.
13. Bichi (válaszként erre: 12. - Morcika22)
júl. 14. 16:43
akkor pedig valamit elrontasz, hiba van a rendszerben, hacsak nincs egyéb betegséged...
12. Morcika22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 19:09

Sajnos én is tapasztalom 😪 pedig ez még nem a rendes klimax, max a kezdet.

És nem, nem zabálok mekis kaját, mint ahogy lentebb írják. 10éve életmódot váltottam és tartom azóta is, de sajnos ennek ellenére havi 1kg és a hasi zsír csak jön és jön😭 és közben sportolok is.

11. xochipilly (válaszként erre: 9. - Asztanaviszta)
júl. 13. 13:48
Kevesebbet ÉS kevesebb zsírt, cukrot és feldolgozott kaját. Igazából a hasi elhízás elleni harcról szól az egész mert az egy sor betegség forrása is. A választás mindenki előtt ott van, hogy próbál tenni ellene és elkerülni/elodázni az egészségügyi gondokat vagy ugyanazt az egészségtelen étrendet (ami a fiatalokra is veszélyes, némelyik örök életűnek hiszi magát és naponta zabál a mekiben pedig nem kéne) folytatja mint előtte és ráfogja az egész k@kit a "genetikára"
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 12:02
Szerintem nem kizárt a fogyás, csak többeknek nehezebben sikerül mint előző életszakaszában. Mire eléri az ember ezt a kort, végig gondolhatja hogy a kisgyereknek nem azt kell kapnia amit a csecsemőnek, a fiatal felnőtt is máshogy étkezik, az idősebbnek megint más élelmiszerek és mennyiségek szolgálják az egészségét.
júl. 13. 10:16

Nem kizárt, de sokkal nehezebb.

Csökken az anyagcsere, kevesebbet kell enni, hogy ugyanazt a súlyt tartani tudjuk.

Bármennyit mozogsz is, a tested átalakul (nem kedvező irányba).

8. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 10:13
Persze, hogy kizárt a fogyás ha két XXL-es sültkrumplit tolsz be két, tenyérnyi rántotthússal (távoli rokon, 54 éves, ül egész nap, széle-hossza egy) Anyukám pl. nem hízott el, csak a testformája változott meg, sajnos nem a jó irányba.
júl. 13. 07:14
Ez azért nem teljesen így van. Hormonváltozás áll be. Ez a testnek egy 180 fokos fordulat. Az anyagcsere lelassul. De nem lehetetlen fogyni.
júl. 13. 06:16
Akkor a klimaxon átesett nők, mind dagadtak lennének, nem gondolhatja komolyan a kolléganőd.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 00:15
Ekkora marhaságot...
júl. 12. 22:46

Ez is csak kifogás.


Gondolom a súlyingadozásod 1-2 kg és nem a súlyod;)

Ennyit ingadozás akkor is van, amikor még van menstruáció.


Egyébként, nem kizárt a fogyás és nem is kell meghízni. Oda kell figyelni az étkezésre és ennyi...

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 12. 21:13
Meg kell találni a jó módszert,,én is azt hittem nem tudok,,aztán de.
júl. 12. 19:30

Összefüggésben van, a hormonváltozás miatt lelassul az anyagcsere és a zsírégetés.


Életmódot kell váltani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook