Csak "megkérni valaki kezét" akár kettesben, akár családi körben (gyűrű nélkül) az a/egy valóban komolyan gondolt eljegyzés előszele? (beszélgetés)
Igen ebben igazat adok, ahol a szülők beszálnak az anyagiakban ott lényeges őket is tájékoztatni.
Nálunk ilyen nem lesz, és nem azért tartunk extra szűk esküvőt mert nem tehetném meg anyagilag önerőből,hanem elsősorban anyósomék miatt.
A köves gyűrűt, amit a menyasszony kap, kísérőgyűrűnek nevezik, és bizony azt hordják
amíg a házasság tart!
Az eljegyzéskor kapja meg mindkettőt, tehát mondhatod úgy is, hogy eljegyzési gyűrű :)
:DDD
Csak azért kérdeztem, mit gondolsz, mert nem ismerlek, szóval milyen elvek alapján gondolkodsz erről az eljegyzés-dologról, leírtam a "klasszikus" irányvonalat. Nem kötelező eszerint, persze, csak ha már megjelent az a szó, hogy eljegyez, gondolom, őt is érdekelheti, hogy a bonton mit ír erről:)
Nem attól lesz komoly a lánykérés ha hatalmas családi parti közepette kéri meg a kezed..
Szerintem sokkal meghittebb ha kettesben történik az már teljesen mindegy hol és milyen szituációban, de ez az én véleményem.
Párom 1 éve kérte meg a kezem amikor haza értem épp külföldről vacsival várt gyertyákkal virággal és így volt szép és jó.Mi nem tartottunk utána se családi bulit, én azt abszolút feleslegesnek tartom. Most meg épp az esküvönkre készülünk ami januárban lesz.Extra szűk keretek között.
Én akkor aggódnék a lánykérésen ha a férfi már volt nős és nem is egyszer. Na akkor tutira nem tudnám komolyan venni.
Értelme úgy volna, hogy a felhúzott gyűrű végigkísérjen életed végéig - vagy a válásig:) Divatot nem érdemes belőle csinálni: ma már sokkal szebb gyűrűket lehet kapni, mint mikor esküdtünk,nosza akkor cseréljük le!
Bővíteni viszont általában kell: az enyémet kétszer is. A házimunka, a "tekintélyesedés" megtette a magáét:(
A hagyományok szerint az eljegyzési gyűrűt adhatja ajándékba a lány anyja vagy anyósa is a sajátjai közül, ezzel erősítve - továbbvíve a családi ékszerek sorsát:)
Legalább is Baranyában a hagyományőrzők között így szokás.
Szerintem előszele lehet akkor, ha hamarosan követi ezt egy eljegyzési gyűrű. Akár kettesben átadott, nem feltétlenül a család előtt. De az eljegyzés, ahogy lehet előszele a házasságnak, úgy lehet nem is, vagyis nem feltétlenül van mindig eljegyzésből házasság, nem? Hányszor nem lett az?
Az eljegyzési gyűrűnek van jelképes ereje, ez egy kísérőgyűrű lesz a továbbiakban, szóval az eljegyzési gyűrű lehet bármilyen, de köves, míg a jegygyűrű az ugye egy sima és nem lehet köves, és efölé teheted majd az eljegyzésit, mint kísérőgyűrű, vagy átteszed a másik kéz gyűrűs ujjára. Egész addig, amíg nem lesz házasság, az eljegyzési gyűrű helye az a gyűrűs ujj ahol a jegygyűrűt szokás hordani (országtól függ, hogy ez jobb vagy bal kéz).
Az egészet csak azért írtam le, hogy tudd, a gyűrű igenis kell, formalitás de ha a gyűrű az egy szimbólum, akkor az eljegyzési gyűrűnek ez a jelentése:)
Ha viszont egy nonkonformista párról beszélünk, akiknek a formalitás nem lényeg, akkor nem hiszem, hogy maga az "eljegyzés" szó, vagy a "megkérem a kezed" egyáltalán elhangzott volna, ha elhangzott, akkor logikus, hogy számítanak a formalitások, és így a gyűrű is. Mit gondolsz erről?:)
És amit megvesznek gyűrű, ezek már azok a karikagyűrűk amit halálukig /válásig viselnek? :)
Tehát nem is kell eljegyzési gyűrű?
Általában a lépések
-Kettesben megkérdezni: hozzám jönnél-e? (ha igen a válasz)
-Megvenni a gyűrűket, majd megtervezni milyen legyen az eljegyzés, és egy ünnepi ebéd vagy vacsora keretében,
-Felhúzni a gyűrűket
Hát az nálunk úgy volt, hogy a férjem egy szép augusztusi vasárnapon az ágyban lustálkodva megkérdezte, hogy összeházasodunk-e. Igent mndtam, de akkor még nem beszéltem róló senkinek.
Novemberben amikor egy este az édesanyámnál ültünk a vacsora asztalnál feleségül kért tőle. Ekkor húzta az ujjamra a köves gyűrűt.
Majd december 24.-én úgy szervesztük a karácsonyi vacsorát, hogy aki neki fontos (édesanyja, lánya) és aki nekem fontos (édesanyám, nagymamám, nagynéném) ott legyen. Ekkor került sor az eljgyzésre, amikor is felhúztuk egymás ujjára a karikagyűrűket. Előre megbeszéltük, hogy azon a karácsonyom nem lesz más ajándékunk egymásnak így az én gyűrűmet ő fizette, az övét pedig én.
Régen -akár 40 évvel ezelőtt-Magyarországon hogy volt a lánykérés? Mert szerintem amerikai szokás ez a gyűrűs lánykérés..de lehet rosszul gondolom.
Valaki felhomályosíthatna. Egyszer kérték már meg kezem, az gyűrűs volt.
Szerintem igen, előszele:)
Legalább is régen úgy volt szokás.
Aztán jön a gyűrűs eljegyzés.
További ajánlott fórumok:
- Ha egy férfi, mivel nem oldható meg, hogy kettesben maradjatok, megcsókol úgy, hogy a felesége ugyanabban a teremben van...?
- Hogyan szólít a kedvesed, ha kettesben vagytok?
- Nemesacél gyűrű eljegyzésre?
- Ha kettesben élsz a pároddal egy egyszobás albiban, akkor a takarítás, rendfenntartás...
- Most lesz az eljegyzésem karácsonykor. És a barátommal megbeszéltük, hogy milyen gyűrűm legyen. Melyiket választanátok?
- Nálatok mennyi idő telt el az eljegyzéstől az esküvőig?