Bevitt, -és ledolgozott kcal kapcsolata (beszélgetés)
Milyen szénhidrátokra gondolsz?
A kompenzálást illetően pedig elvi lehetőségét én nem látom, hogy miért ne használhatná fel a bármiből bevitt energiát. Leszámítva, ha egyszerűen képtelen fizikailag vagy időben teljeseíteni az alany.
hát az én anyagcserém a béka feneke alatt van, sokszor már azon is elgondolkodtam, lehet nekem már nincs is:))))
és a mozgás segített, úgyhogy lassan lassan alakulgat az is:)
Mozgás nélkül is le lehet fogyni, de sokkal sokkal nehezebb.
Ezt már máshol is leírtam:
-A sportolás erősödéssel jár, testünk arányai megváltoznak (kevesebb zsír, több izom) amitől alapból karcsúbbnak nézünk ki
-Az izmok több kalóriát igényelnek, végső soron többet ehetsz!:)
-A sport által amúgy is extra kalóriákat égethetsz el (amivel egy esetleges kilengést, családi vacsi stb lehet ellensúlyozni extra munkával) az elért eredmény pedig tartósabb mint a csak diétával elért fogyás
-A mozgás felpörgeti az anyagcserét, eredményesebb a fogyás (ellentétben pl a koplalás, nagyon lelassítja)
Azt azért érdemes tudni, hogy a súlyvesztés után a szervezet kb. 2 évig próbálkozik újra helyreálítani az eredeti súlyt.
Ez sajnos valami hasonló, mint az alkeszoknál, hogy nincs gyógyult, csak "száraz" alkoholista és azt is kb. csak a harmadik évtől számítják.
Szóval, aki egyszer már volt "nagy", annak nagyon oda kell figyelni.
Az akaratgyengeséggel meg érdemes óvatosan vagdalkozni, mert ami az egyiknek egyszerű, a másiknak sokkal nehezebb lehet az egyéni adottságai miatt...
Ahogy mondod, talán a sorrendet fordítanám meg. Az egész alapja a helyes étkezési szokások, megfelelő mennyiségű, minőségi alapanyagokból összeállított étrend, kiegészítve mozgással.
Mozgás nélkül lehet fogyni (de akkor is érdemes bevetni valamit mellé pl. infraszaunázást). Csak mozgással szinte kizárt, hogy kompenzálni tudjon valaki egy alapjaiban rossz étrendet, főleg, ha túl sok szénhidrátról van szó.
Sziasztok! egyetértek a nézőpontoddal. Nekem a 90 naposnál ami feltűnt, hogy bár van fehérje nap, az édeskevés szerintem, főleg, hogy 3 napig semmi ebből.
Kipróbáltam már mondhatni az összes csodadiétát.... de rá kellett jönnöm, hogy sok mozgással és étkezési szokások megváltoztatásával tudok csak fogyni.
A 90 napos őrületbe a netes cikkeknél mélyebbre nem is próbáltam ásni magam, mert a badarság biztosítékomat már az lecsapta, hogy miként lehet külön szénhidrát és keményítő nap, mikor a keményítő egy csoport a szénhidrátokon belül. Vagy példának okáért miért lehet keményítőnapon protein dús hüvelyeseket enni. Rendben mások az arányok, de mivel enyi átmenet létezik, kötve hiszem, hogy ennyire szélsőségesen működne a ph. rendszerünk.
Ha már valahol kezembe akadt egy 90 napos könyv belelapoztam, és csak receptek, de magyarázat, hogy mit miért, sehol. Talán ha nagyon kerestem volna, találok ilyen írást, de ennyire nem éreztem szükségét.
A Harvey, Diamond könyv is olyan zagyva volt, hogy talán a felénél le is tettem, és azóta sem vettem elő.
Azt kell észre venni, hogy legtöbb esetben, az elhízás a nem megfelelő életvitelre vezethető vissza. Ha az ember kúra szerűen akar fogyni majd visszatér a korábbi életviteléhez, akkor értelemszerűen az újra elhízáshoz fog vezetni, ahogy amúgy te is mondod.
Egész egyszerűen pl a 90 napos diétát egészségtelennek tartom. Egészségtelenül élni életvitelszerűen pedig badarság..:) Az embernek csak egy ideig kell erőltetni (ha előtte nem szerette) és utána már természetes lesz számára, hogy nem mondjuk sültkrmplit csinál köretnek hanem pároltzöldséget. A tartós fogyáshoz (nem visszahízáshoz) az életvitelünk efféle megváltoztatása vezet.
Jojó minden diéta után felléphet, ha csak egy periódust ölel fel, és utána visszatér a páciens a korábbi szokásaihoz.
Én sem vagyok igazán híve szétválogatásnak, de abban sem hiszek, hogy lenne egy mindenki számára járható út akár kúrás akár életvitelszerű formában. Példának okáért a zöldség falás valakinek kínkeserves kényszer, nekem az fáj, ha nem ehetek.
Én ezekben a szétválasztós dolgokban sem annyira hiszek. Érdemes fenntartani, hogy az embernek három tápanyag mindegyikére (fehérje, szénhidrát, zsírok) szüksége van és nem lehet tőle megvonni egyiket sem.
Az ilyen nagyon nagy megvonásokkal járó diéták szinte minden esetben yoyo-hoz vezetnek. A naplók is mutatják, hihetetlenek a hullámzások!
Tartós és eredményes, szép fogyást a viszonylag rendszeres mozgás+életmódváltás (nem koplalás!!!) hozhat.
A kötőjeleket a kivonás jelzésére szeretem volna használni.
A bevitt energia mennyiségből ke kell vonni az alapanyagcserét, illetve a effektív mozgással ledogozott kalóriákat.
Ha a képlet eredménye nulla, akkor tartod a testsúlyod,
ha pozitív előjelű, akkor fogysz,
ha mínuszba jössz ki, akkor fogytál.
Remélem, így már nem zavaros. :o)
Több sztár diéta szól erről is, mert képtelenség úgy fogyni, hogy a korábban túlzott mennyiséget ne vegye vissza valaki, viszont a mennyiségi kontrollt támogatni lehet még más tényezőkkel is.
Pl. a szétválasztó diéták (90 napos, testkontroll, Atkins) rendszerével szembeállíthatók azok a táplálkozás tudományi könyvek, amik arról szólnak, hogy az elfogyasztott mennyiséget hogyan tudja a szervezet leghatékonyabban felhasználni, lehetőleg a legkevesebb bevit mennyiség mellett a legjobb kihasználtságot elérni. A fő különbség, hogy amíg most inkább fogyókúrára van igény, addig pl. a Királyi Magyar Természettudományi Társulat gondozásában megjelent könyv más szempontot tart fontosnak.
Elképesztő, hogy gyakorlatilag minden csodabogyós és csodaeszközös illetve sztárdiétás témánál ezer szám vannak a hozzászólások, miközben csak ennyiről szólna az egész, de ez nem hoz eredményt egy hét alatt úgy, hogy nem csinál az ember semmit (sarkítva a helyzet a nagyobb hatásért).
Íme egy kedvelt mondat (lopott) a fogyásról:
"A fogyás lényege, hogy kevesebb kalóriát vigyünk be egy nap mint amennyit felhasználunk. MINDEN MÁS LÉNYEGTELEN VAGY MÁSODLAGOS."
Amúgy kicsit zavaros az utolsó bekezdés, biztos így akartad?
Ha egynap 500 kcal-t használsz fel, akkor kicsi gyerek vagy vagy súlyos beteg. Van egy alapanyagcsere, aminél kevesebb nélkül már nincsenek életfunkciók. Pusztán a környezet hőmérséklete is befolyásolja, és nyilván nem nagy mértékű az eltérés, de az ülés és fekvés között is van különbség.
Az alap felhasználás értéke alá azért nem érdemes menni, mert utána a megtartás szakaszában több okból is probléma adódhat, emellett már a fogyás szakaszában is több lehet a megakadás, nagyobb a valószínűsége az elégtelen tápanyag bevitelnek.
Az interneten több helyen is találhatsz alapanyagcsere kalkulátort.
Visszatérve az eredeti kérdésre, a napi egyenleg úgy jön ki, hogy
bevitt energia-alapanyagcsere-"ledolgozott" fűtőérték (effektív mozgással). Ha a képlet eredménye nulla, akkor tartod a testsúlyod, ha pozitív előjelű, akkor fogysz, ha mínuszba jössz ki, akkor fogytál.
Nem sok szépség van benne:D
Mondjuk én szeretem a változó intenzitású edzést, úgy, hogy egy-egy szakasz 1-5 perc, de az intervallum edzés az elég gyilkos ehhez képest. Még nem vagyok rá felkészülve.D
elvileg igen, pár perce olvastam erről: "A zsírvesztés első számú feltétele, és kiváltója az energiadeficit elérése! Az energia-felhasználásunknak meg kell haladnia az energia-bevitelünket, annak érdekében hogy a szervezetünk a raktáraihoz nyúljon, és onnan fedezze a deficitet.
Negatív energia-mérleg elérése nélkül nem létezik zsírvesztés! Ez a zsírpárnák eltüntetésének első, és megkerülhetetlen szabálya!
Az energia deficit elérése megtörténhet a tápanyagbevitel csökkentésével és/vagy plusz testmozgás beiktatásával."
És működik is nálam:D
További ajánlott fórumok:
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban
- ÉGVILÁG... minden, ami csillagászattal kapcsolatos
- Időjárassal kapcsolatos szavak
- Honlap működésével kapcsolatos információk
- Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban?