Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bármelyik kézfertőtlenítő jó a vírusok ellen? fórum

Bármelyik kézfertőtlenítő jó a vírusok ellen? (tudásbázis kérdés)


24. NomNom (válaszként erre: 24. - Dezinfektionlv)
2020. máj. 1. 14:32
Szerintem nem lehet hirdetni.
2020. ápr. 7. 23:01

Én tegnap vettem a patikában alkoholos fertőtlenítőt. Helyben készítik.

Újpest központ.

100 ml-es, spricnis, 770 Ft. 2 db-ot lehet venni.

2020. ápr. 7. 19:49

Nem tudom honnan irtok, de olyan őrült nagy választék nincs, örülök, ha kapok egyálalán valamilyet


Szvsz elég egy jó szappan a perwoll és a domestos, ha ezek nem elegek, akkor itt már a fertőtlnitő sem segit.

21. kristo_f (válaszként erre: 20. - Globus)
2020. ápr. 7. 18:19
Mucius Scaevola szisztémája ? :)
20. globus
2020. ápr. 7. 17:52
Szerintem vírusok ellen igazából egyik sem.
19. kristo_f (válaszként erre: 17. - Zahonyil)
2020. ápr. 7. 17:49

A hypós vízes vagy más kézfertőtlenítést minden esetben a normál kézmosás UTÁN kell elvégezni."

Oszt csodáxol hogy a hypós viz kikésziti a kezed

Én forditva csinálom

18. miviki
2020. ápr. 7. 17:17

Az jó, amelyikre az rá van írva: virucid hatóanyagtartalmú. A többi jelen esetben nem hatékony (már ha a koronától félsz).

Ezért jelzem: a jó fertőtlenítős felmosás sem ér egy kalappal sem, mert a "fertőtlenítő" szerek nagy része baktericid.

Úgyhogy nagyítót vigyél magaddal kézfertőtlenítő vásárláskor és az apróbetűsben ha megtalálod ezt a fent említett szót, akkor vásárolj.

2020. márc. 31. 09:21
Én az alkoholos kézfertőtlenítő oldatokat javaslom, de tökéletesen megfelel a hypós vizes fertőtlenítő kézmosás is. A hypós vízes vagy más kézfertőtlenítést minden esetben a normál kézmosás UTÁN kell elvégezni.
2020. márc. 27. 08:29
Bármelyik kéz(!)fertotleníto jó. De pl. az octenisept sebfertotlenito.
15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 07:41
Te dőzsölsz! Pszichésen bármelyik jó, nyugodtan használd.:))
2020. márc. 27. 06:37

Teljesen jó az is, bár semmit nem tudunk erről a vírusról, csak elhisszük amit mondanak.


Én ha elmegyek itthonról, akkor csak úgy fogok meg bármit, hogy vagy gumi kesztyűt veszek fel vagy nedves törlő kendővel.

13. Milka*
2020. márc. 27. 06:30
Igen
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 05:46
Bármelyik jó. Még az egyszerű szappan is. A kézmosás gyakorisága a lényeg! + a gyakran használt eszközök gyakori törölgetése, a felsőruházat gyakori mosása
2020. márc. 27. 01:03
nalunk abszolute nem is kapni megjo nekem van itthon.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 00:39

Én meg leginkább csak az Octeniseptet ismerem. Arról tudom, hogy nem csíp, és hogy biztosan jó.

A Pocket pop-ra én sem találtam semmit.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. márc. 27. 00:33

Nekem most a lentebb említettek vannak itthon.

Keresgéltem a neten, szerintem a Bradolife, Octenisept, Cutasept biztosan jó.

A Balea alkoholtartalma kevés (45%), esetleg duplán kenve hatásos lehet.

A Pocketpopról pedig semmilyen információt nem találtam.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. márc. 27. 00:31

Nyilván nem vírusok, csak a bacik ellen.


Egyébként találni ilyen cikkeket is:

[link]


Szóval jobb azt a kilincset, a kapaszkodót valamivel megfogni. Akár egy papírzsepivel.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. márc. 27. 00:27

Meg létezik valamiféle adagolós kézfertőtlenítő, amit láttam a szemészeten is használni, ezt le sem kell mosni. Csak éppen nem tudom, mi a neve.

Olyan nagyon nem száríthatja a bőrt sem, mert pillanatonként kenték vele a kezüket.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 00:26

Arra kb. jó bármelyik.

Én még nem jártam kint, de gondolkodom, mi lenne a jó módszer.

Talán jobb lenne a kilincset valami törlőkendővel megfogni, és azt el is dobni utána.

2020. márc. 27. 00:19

Köszönöm Guruljka.

Csak arra kellene, hogy ha nincs lehetőség kézmosásra, be tudjam kenni a kezeim, pl. kilincsek megfogása után.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 26. 23:53

Addig hatásos, míg a kezeden meg nem szárad.

Az Octeniseptet én is szoktam használni, de szerintem a vírus ellen teljesen felesleges lenne.

2020. márc. 26. 23:43
Van még Octenisept és Cutasept is.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 26. 23:35

...nem, azokat a pápa említi az imáiban, csak nem került rá a felirat.


EGYIK SEM vírusvédő, csak mindegyik egyformán véd a cseppfertőzés ellen, és egyes nézetek szerint minden lúgos kézmosás bizonyos fokig megbontja a vírus külső lipid (=zsír) védőburkát. Ezért ajánlott a sima szappanos kézmosás is.


Ha létezne teljes fertőtlenítő is, akkor az is pillanatokig tartana csak a szabad levegőn. Csak sterilizált levegőjű helyiségben hatna úgy, hogy egy megfelelően kialakított nyíláson át fertőtleníted a kezed.

Steril munkakörökben zsiliprendszer van, ami teljes átöltözést jelent, de előtte fertőtlenítőszeres zuhanyozást.

2020. márc. 26. 23:04

Van itthon Balea, Pocketpop, Bradolife fertőtlenítő, viszont csak az utóbbi leírásában szerepel, hogy vírusok ellen is véd.

A másik kettő hatástalan ebből a szempontból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook