Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amiatt aggódom, hogy a fiam felhasználja az elektronikus... fórum

Amiatt aggódom, hogy a fiam felhasználja az elektronikus... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
55. Channa* (válaszként erre: 53. - Globus)
2023. nov. 30. 07:55
Nálunk ez így alakult és tartom magam ehhez. Egy szem gyerekünk, ahogy neked is. Nem akarom, hogy akkor ilyenekkel kelljen neki foglalkoznia. Épp elég lesz majd a számláinkkal foglalkoznia;)
54. Regin_a (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2023. nov. 29. 20:38
Nem, ha a mama teljesen megbízott benne, most meg rinyál hogy mi lesz vele ha a fia valamit aláír a nevében
53. globus (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. nov. 29. 20:28
Akkor bennünket ez már nem fog érdekelni, bőven örököl annyit, hogy futja majd rá. Így érezzük biztonságosnak, függetlenül attól, hogy abszolút megbízunk egymásban. Tartom magam a Soha ne mondd, hogy soha-hoz.
52. Channa* (válaszként erre: 46. - Globus)
2023. nov. 29. 20:11

A fiam, ahogy betöltötte a 18-at, minden ment a nevére. Lakás, kocsi és minden, és ez azóta is így van.

Tudom, hogy most nem kell fizetni örökösödési adót, de sosem lehet tudni. Nem akarom, hogy az adózott jövedelmünkből szerzett tulajdonaink után, fizetni kelljen a gyereknek.

51. michelle.r (válaszként erre: 18. - Regin_a)
2023. nov. 29. 13:55
Nem ő a hibás, ha az anyja tudta nélkül, annak akarata ellenére a nevében intézkedik? hmmmm 😳
50. michelle.r (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2023. nov. 29. 13:53
Igaz. Ebből a szempontból valóban.
49. Karmol (válaszként erre: 46. - Globus)
2023. nov. 29. 13:08

Ha nem lett volna lakhely csere, talan Channaek sem iratta volna a gyerekre. Meg a fia helyben tervez csaladot. Az ilyesmi nagyon sok valtozos dolog.

Az en esetemben azt mondom, badarsag lenne 4 gyerekre iratni (de minek is?), mert utana barmihez 4 alairas kellene, akar egy idoben.

A szuleim nyugdijasok, de szamitunk ra, hogy jo 20 evet meg velunk lesznek. Ha addig a nagy hazat eladnak, az o dolguk.

Mindent megtettek ertunk, hogy jo startunk legyen. Ok epitettek fel. Felolem menjenek a Bahamakra, vagy kisebb lakhelyre, ha ugy hozza a sors. Onallosagra neveltek, mert ok is azok.


A bolond dolgok ott kezdodnek, ha valaki stroke-ot kap, vagy hasonloan megbuggyan. De azzal nem lehet mit tenni.

48. Karmol (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 29. 12:40

Es azt ne feledd: hulye kerdes nincs, csak hulye, aki nem kerdez. Ha kell, kerdezd vissza tobbszor, irj, vagy irasd le, amit meg kell jegyezni! Azert is fizeted az ugyfelszolgatatot. Ha sor van mogotted, akkor is. Egyszer kell atlatnod, utana a gyakorlattal rogzul. De ha elfelejtetted is, vissza lehet menni.

Nekem valami alapveto, masnak meg mas.

47. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 46. - Globus)
2023. nov. 29. 12:35

Bölcs gondolat. Igazad van. A jövő kiszámíthatatlan. Ma minden szép és jó, aztán hirtelen történik valami. Valami, amire nem is gondoltál. Számtalan eset bizonyítja, hogy jobb óvatosnak lenni.

Nem saját példát írtam, de sokan megégették már a kezüket. Vannak, akik még más kárán sem tanulnak.

46. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. nov. 29. 12:19

Mi azért mindent nem írattunk a nevére.

Megkapja teljesen ingyen, ha eljön az ideje. Inkább mi vagyunk haszonélvezők az ő ingatlanán. A jövő kiszámíthatatlan, még ha most nem is úgy tűnik. Nyugodtabban alszunk.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Karmol)
2023. nov. 29. 12:16

Jól mondod köszönöm. Így lesz.

Az adatokat pedig megváltoztatjuk.

44. Karmol
2023. nov. 29. 11:57

Ha ilyen sotet gondolataid vannak, egyszer el kellene menni egy illetekes hivalhoz, ott mindent elmagyaraznak, segitenek atallitani elerhetosegeket, kodokat.

A bankod sem lenne rossz meglatogatni es felvilagositast kerni.

43. birebora (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2023. nov. 29. 11:47
Tudom, nem arra irtam.
42. gyöngy:) (válaszként erre: 40. - Aileron44)
2023. nov. 28. 19:39
Egy vallomás volt és nem Channáé.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Aileron44)
2023. nov. 28. 19:38
Nem, én kiírtam egy vallomást, ő csak idejött dicsekedni.
40. aileron44 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. nov. 28. 19:31
Akkor ha ennyire minden jó, miért nyitottad a fórumot?
39. krisztikrisz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 18:33
Valamilyen azonosítás mindenképpen szükséges.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. nov. 28. 18:18
Örülök. Ezzel meg is vígasztaltál.
37. Channa* (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 18:15
A fiam ismeri az összes kódomat, az összes tulajdonunk a nevén van. És tudom, hogy nem kell tartanom a jövőnk miatt.
36. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 18:13
Megváltoztatod a jelszót, majd belépsz és átírod az emailcímet.
35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 17:59

Oké, de egy ügyfélkapu nem egy olyan dolog, amihez nem lehetne simán hozzájutni, úgy értem nyilván neki is van saját. Mivel jobb a tiéd? Na mindegy, semmi közöm hozzá.

Nyilván van okod aggódni, ha aggódsz.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. nov. 28. 17:54
A miértje nem tartozik ide, csak magát tényt akartam közölni hogy van.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Regin_a)
2023. nov. 28. 17:53
Nincs a gyereknél a telefonom és a bankkártyám se. Vásárolni szoktam online, de biztonságosnak tűnik az oldal, ott a kis lakat és évek óta ismerem ezeket. De most nem is ez izgat, hanem az aláírás. De majd alkalomadtán rákérdezek, csak nem tudom hogy kéne hogy ne sértsem meg.
32. andi6020 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 17:51

Mindent meg lehet változtatni. Email címet is.

De miért használja a te ügyfélkapudat?

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. nov. 28. 17:50
Most még nem tartok semmitől, lehet később se lesz okom, csak én már szoktam gondolni mi történik velem, a biztonságommal ha megöregszek ami ugye nem is olyan soká eljön. Aki biztonságban akarja tudni magát, az szerintem gondolkozik azon előre hogy hogyan legyen később, vagy mi várhat rá.
30. Regin_a (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 17:49

Otthon ülsz és veszel valami kütyöt online

Mit kérnek fizetéskor alaphelyzetben:

Bankkártyaszámot lejáratát CVC kódot nevet

Ezután kapsz a telefondodra egy kódot amit visszairsz ahova kell,

majd egy sokkal korábban a számlavezető fiókoddal egyeztetve egy 3 jegyü kódot is létrehoztál, ezt is megadod vásárlásnál

Ha a telefonod.a kártyád a gyereknél, a kódot is tudja, megintcsak magadra vess.

De ezeket is megváltoztathatod akár online akár személyesen a bankfiókban

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. nov. 28. 17:47
Nem lehet. Ő csinálta, ő használja. Az értesítések róla az ő mail címére mennek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. nov. 28. 17:46

Na ez a beszéd, téged legalább értelek.


A nevemen nincs gép. Amit használok, az is az övé volt.

Amit mondott az tényleg elektronikus aláírás amit ő csinált nem én, amit akkor használ, amikor tanúra van szüksége. És akkor én és a barátja írjuk alá tanúként a papírokat egyformán.

27. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 17:41

Igen, ügyfélkapun tud sok dolgot intézni. Oda nem kell elektronikus aláírás, elég ha belép és megkeresi azt, amit akar, kitölti, elküldi stb.


Sokan nem tudják, hogy mi-mindenre használható.


Amit tehetsz, ha tartasz attól, hogy visszaél a tudásával: meg kell változtatnod az ügyfélkapud jelszavát és nem elmondani neki az újat, illetve ne mentsd el, hanem minden alkalommal pötyögd be, mert ha elmented, akkor megint ott vagy, ahol nem akarsz.

26. aileron44 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 17:41
Az ügyfélkapun bármikor megváltoztathatod a jelszavadat és csak akkor tudja használni, ha megadod neki!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook