40 évesen érdemes egy új szakmát tanulni? (beszélgetés)
Szerintem tanulni sosem késő.
Ha egy módom van rá, én is elvégzek még a közeljövőben egy fotós sulit. Szeretem a munkámat az egészségügyben ugyan, de ez is egy vágyam, amivel akár pénz is kereshetnék.
..... a jó pap is hóttig....... :) egy idő után muszáj váltani , mert változik a világ , változnak az igények .... ami 15 éve még működött , az mára elavult .... 68-ba kezdtem dolgozni , 10 évig az első munkahelyemen , úgy gondoltam , 10 év elég 1 munkahelyen , aztán a másodikon ott ragadtam :( mert helybe volt, nem kellett utazni , szerettem .... de jobban tettem volna ha váltok időben :(
Nézzél körül mire van igény .....aztán hajrá ! fiatal még a 40 környéki emberke !
Én már úgy 15 éve fordítok. Nekem a tanulás nem azért kell, hogy diplomám legyen, hanem mert szakfordítói képesítéshez a vizsgára csak diplomások jelentkezhetnek.
Amióta a férjem meghalt, időm elég sok van. Tehát rászántam az időt a diploma megszerzésére. Utána jöhet a szakfordítói. Az egyetemen egy év alatt megszerezhető, kellőképpen fel is készítenek rá.
Azaz, mindent egybevéve, nem fogok több lábon állni, csak a meglevő "egy láb" lesz biztonságosabb.
Ahhoz, hogy második lábon álljak, talán belevágnék.
De mostani életkoromban, tapasztalatommal nem szeretnék újra pályakezdő lenni.
Én tudok németül, de az anyanyelvi szint azért más.
Miért menjek Németországba? Ott a sarki boltos is jobban tudja a nyelvet, én meg tanulhatok valami teljesen mást.
Itthon csücsülök, és fordítok azoknak, akik nem tudnak németül, és semmi egyéb gondom nincs. :D
Én 54 évesen lettem levelező szakos egyetemista, állami finanszírozással. (Most már végzős vagyok az alapszakon, eddig még 4,6-os átlaggal. Sokat segített a fordítási munkámban, amit tanultam, és még csak ezután jön majd a szakfordítói! Az fizetős lesz eleve, de a vizsgáért nem kell külön fizetnem.)
Nem kell minden szakon fizetni!
Érdemes nézegetni a Felvi.hu oldalon a felsőoktatási lehetőségeket. Ott karonként, szakonként minden tudnivaló megvan, a felvételi követelmények és az adott szak használhatósága is.
Én egy műszaki szakértő cégnél dolgozom.
Egy évig a gyerekek után visszamenve asszisztensként - adminisztrátorként dolgoztam.
Most vizsgálómérnök vagyok már pár hónapja, szakértéseket írok, (és írok alá!!) épületek, ezáltal emberek sorsáról döntök felelősséggel.
Egyáltalán nem volt könnyebb munka az asszisztensi. És igen, ott is eléggé lenézték a "mérnökurak" a mi munkánkat. Most meg nem győznek kérdezni, hogy akkor ez hogy is működik a rendszerben?? Nagyon-nagy baj, hogy ma már nem tudják az emberek, hogy minden sikernek a rendszer működése a titka, és még a lenézett adminisztráció, mint rendelések, stb.. mennyi kompetenciát igényel. Sok cégnél a mérnök óradíjból a mérnökök rendelik a tollakat, meg veszik át, stb.. ahelyett, hogy 4 órában valakit felvennének erre. De nem mert arra sajnálják a pénzt, azt viszont nem veszik észre, hogy a saját "értékes" idejük megy el erre.
Az azért elég uncsi munka lehet, ahol nem kell érteni semmihez, csak a telefonokat fogadni... :)
Akkor lehet nyerő valaki pusztán nyelvtudással az SSC-ben, ha valami ritka nyelvtudása van, amit éppen keresnek.
Szerintem az ügyfélszolgálat elég komplex tudást igényel, azaz ne húzd le ennyire.
Sok esetben többet tudnak egy programozónál pl. egy informatikai cégnél, hiszen ők a teljes program működését ismerik, a termékekkel együtt, az informatikus pedig "csak" az általa létrehozott funkciót és a termékről gőze sincs, és ha az ügyfélszolgálatosnak van késztetése arra, hogy többet tudjon, akkor ő is képes megtanulni a programozás részét is. Főleg egy olyan helyen, ahol csak egy-egy pici részt piszkálgat a teljes programból a programozó.
Persze, a fórum témája nem ez, csak gondoltam reagálok az ügyfélszolgálat lehúzására....
A nyelv csak szakmai tudással együtt ér valamit.
Márha nem nyelvész, vagy tanár vagy.. De még oda is kell a pedagógia, meg az egyetem, meg minden..
Volt egy fórum nemrég, alaposan kiveséztük a témát..
AZ SSC-n belül nyilván az ügyfélszolgálati kollegára gondoltam, nekik általában azért nem kell borzasztóan sok képzés, viszont vannak multik, amik simán felveszik az ember, egyszerűen azért, mert nem találnak elég 2-3 nyelvet beszélő embert.
Nyilván nem mindenkit, csak mint mondtam, nekem nem egy ennyi idős ismerősömet vették/vették volna fel.
Az attól függ, hogy mik a terveid a tanulással.
Hobbiból, hogy munka mellett belekezdj valami vállalkozásba? Vagy szeretnél ezzel elhelyezkedni és új, jobban fizető munkahelyet keresni?
Az első esetben simán kezdj bele bármibe, ami érdekel. A második esetben...no,s az nehéz dió. Tény ami tény, sajnos ma már nem kapós az ember 40 évesen, főleg ha 0 tapasztalattal rendelkezik az adott szakmában, még akkor is, ha egyébként hiányszakmáról beszélünk.
Esetleg a nyelveket tudom ajánlani, nem egy ismerősömet vették fel 40-45 felett SSC-be, de ehhez két nyelvet kell beszélni felsőfokon.
További ajánlott fórumok:
- Milyen szakmát érdemes tanulni? Milyen szakra érdemes menni, amivel el is lehet helyezkedni?
- Melyik szakmát érdemes tanulni?
- Érdemes mostanság ruházati eladó szakmát tanulni?
- Milyen szakmát érdemes tanulni?
- Szakmát tanulni felnőttként - mit, hol érdemes?
- Szeretnék új szakmát tanulni, szerintetek mi az amit most érdemes megcsinálni, mert a műkörmöst már nem érdemes legalábbis szerintem?