Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 100 postahivatalt zártak be, és még nincs vége? Sutyiban? fórum

100 postahivatalt zártak be, és még nincs vége? Sutyiban? (beszélgetős fórum)


14. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
aug. 3. 10:26
itt is rendes a postás.régen három volt,most egy van.de elég is,a számlákat hozza,meg a nyugdíjat.
13. Vikyci
aug. 3. 10:02

A mi falunkban már bezárt a posta, postapartner működik, de az is ha jól tudom 9-15 között van nyitva.


Nekem csak az a bosszantó, ha érkezik valami aláírós levél, nem tudom átvenni, és senkit nem tudok meghatalmazni a szomszédok közül sem az átvétellel, így munkaidőben kell ezt intéznem (nem is a faluban dolgozom, így nagyon macerás, még csak azt sem tudom megtenni, hogy annyival később megyek vagy korábban jövök a munkából, mert a gyerekeket viszem suliba, így oda-vissza kell kocsikáznom)

aug. 3. 08:15
Ezer éve nem voltam postán, belőlem sem élnek meg. Ez van, modernizálódik a világ, haladni kell a korral.
aug. 2. 12:54

A nagy bezárások és leépítések mellett most emeltek árat. Nézzen utána mindenki, ha a postai szolgáltatásokat igénybe veszi!


Már nem vásárolok olyan webshopban, ahol csak MPL szállítás van.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Globus)
aug. 2. 12:29

Igen, így működik táblácskával. Nálunk nem kapkod ennyire a postás. Megáll, dudál, vár, beszédbe elegyedik. Tk. csak pénzt kezel és csomagokkal foglalkozik, értékesít postai dolgokat, mert egyéb küldeményeket a kézbesítő hordja ki.

Ezzel is legalább egy fő foglalkoztatva van a faluban.

9. globus (válaszként erre: 6. - Amaunet)
aug. 2. 11:14

Anyuéknál úgy van, hogy kis táblácskát kell a kapura kiakasztani, ha lenne valamilyen ügy. De a kocsi érkezése csak becsúlhető, 11-15 óra között bármikor, vagyis érdemes az utcát figyelni. Sokáig nem vár, egyet dudál és odébbáll. 200 ezernel nagyobb utalást nem vesz fel, ilyesmik... levelet még egy ládába is be lehetett dobni boltba menet, kiveszik.

Mondjuk pár hónapja a bolt végleg bezárt.

8. R.Eszter (válaszként erre: 7. - ,zumba)
aug. 2. 10:48
Én is levelezek és képeslapozok.
7. ,zumba (válaszként erre: 5. - Globus)
aug. 2. 10:36

Rátettem. Én még levelezek, képeslapozok.

2025. januárjától lehet kp-t felvenni a postákon ingyenesen 150000Ft-ig.....ahol lesz működő posta, ezt elfelejtették a jogszabályba beírni.

aug. 2. 10:35

Nálunk már sok éve mobilposta működik. Nincs vele semmi probléma. Valójában sokkal kényelmesebb, mint a postára járni. Csomagokat kihozzák címre és a címen veszik fel is - nem kell vele cipekedni. Ugyanígy a leveleket.

A falu pedig a posta korábbi helyiségeivel kibővítette az orvosi rendelőt.


Más oldala, hogy (nézegetve néhány falut) jellemzően független polgármestere van ezeknek a falvaknak.

Hogy most ebben a döntésben volt-e ilyen szempont vagy csak gazdasági okai vannak a fene sem tudja.

aug. 2. 10:29

Sajnos, ez nem mai probléma :(

Tegye szívére kezét, aki küld még bármilyen postai levelet, karácsonyi-húsvéti képeslapot. Csomag is kevés már az egyéb logisztikai cégek megjelenésével. Pénzküldés utalással, email, hivatalos ügyek ügyfélkapun. Szerencsétlen Posta évtizedek óta próbál másféle szolgáltatások bevonasával víz fölött maradni.

Informatikai fejlődés meghaladta a Posta szolgáltatásait. Kár érte. Lehet, hogy egy következő generáció már nem is fogja ismerni.

aug. 2. 10:27
Mi így "fejlődünk, és így lesz olyan színvonalú egy falu, mint egy város...
3. Bichi (válaszként erre: 3. - Zsoffka002)
aug. 2. 09:44
Teljesen mindegy, hogy érinti-e, amiről a sajtó is tud, az nem "sutyiban" van...
aug. 2. 07:31
Szerintem nem sutyiban mert megmondták, hogy ez lesz.
aug. 2. 07:25

100 postahivatalt zártak be, és még nincs vége


[link]


Először a „Postások” nevű Facebook-csoportban kezdtek posztolni arról, hogy az 1500 fő alatti településeken postahivatalokat zárnak be augusztus elsejétől. A hivatalos lista egyelőre nem nyilvános,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook