Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól fogyás indul, cél: 2 hónap alatt - 10 kiló. Csatlakozik valaki? fórum

Holnaptól fogyás indul, cél: 2 hónap alatt - 10 kiló. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 18. 11:10
AKKOR HOLNAP ESTE MINDKI JÖJJÖN MAJD, ÍRJA LE HOGYAN TELT AZ ELSŐ NAPJA, MIT EVETT, MIT MOZGOTT , NA ÉS A KEZDŐ SÚLYT- CENTIKET. persze, ha van aki nem szeretné közzétenni a centis-súlyos adatait, legalább magának írja le egy füzetbe.
28. aeb750e196 (válaszként erre: 27. - Bbibe)
2010. ápr. 18. 11:08
:) rendben. várjuk jelentkezésedet :)
27. bbibe
2010. ápr. 18. 11:07

Sziasztok!

Nekem van ötletem!

Próbáljatok meg napi ötször étkezést beiktatni!

Ezek kicsi adagok legyenek és lehet egy étkezés egy alma vagy egy banán! Bármi!

Lehet olyat, hogy 1200 kcal nem eszel többet ezt dietetikus mondta nekem! Én ezt részben kezdtem el és most Hétfőtől teljes erő bedobással!

És edzés előtt 15 perccel 10ml L-Carnitin-t vettem be! Így nagyon jó!

Mondjuk 10 nap alatt 2.2 kg nem sok de nekem ez is jó!

Ha még van ötletem írok!

Drukkolok mindenkinek!!! :D

26. aeb750e196 (válaszként erre: 24. - 70cf9aa0ae)
2010. ápr. 18. 11:07
a gond nálam az,hogy én napi fél litert jó ha megiszok..nem tudok sokat inni..nem vagyok szomjas...
25. aeb750e196 (válaszként erre: 22. - 9e36cbb27b)
2010. ápr. 18. 11:06
jóóó . az is nagyon jó. akkor te leszel a mi tanácsadónk :) ötletbúvárunk,hogy mit csináljunk :)
2010. ápr. 18. 11:05

Én elsősorban méregteleníteni szeretnék, amivel azért a fogyás is együtt jár. Sajna nálam súlyosbítva van a helyzet egy jó kis pajzsmirigy-alulműködéssel (20 kiló jött fel rám), holnaptól elkezdem szedni a hormont, én csak úgy tudok fogyni sajnos...

Sokat igyatok, lányok, minél több természetes innivalót, az sokat segít. Attól is van plusz kiló, hogy a szervezet visszatartja a vizet, hovatovább azt hallottam, sokszor nem is éhes, hanem szomjas az ember, amikor eszik.


Na hajrá mindenkinek. Vegyük elő motivációként a nyári ruhákat :)

2010. ápr. 18. 11:04

torna:


1. Ami mindent visz

Feküdj hanyatt csípőszélesre nyitott, felhúzott térddel. A kezed tedd a fejed mögé, a könyököd kifelé nézzen. Lélegezz ki, és emeld meg a törzsed, miközben az állad a térdedhez közelíted. Amikor a mozdulat tetején vagy, tartsd meg a törzsed öt számolásig, miközben piciket tolod magad még feljebb – mellkas a térd felé -, minden feszítéskor kilégzéssel. Végül engedd magad vissza a talajra belégzés kíséretében.

Ismételd ötször.Tipp:

A mozdulat a hasból indul, ne a karjaidat használd arra, hogy megemeld a törzsed, vagy a fejed, mert könnyen meghúzhatod a nyakad. Tartsd megemelve az állad, így a gerinced annyira egyenes lesz, amennyire lehetséges.

2. Dolgoztasd meg az oldalsó hasizmokat

Feküdj hanyatt csípőszélesre nyitott, felhúzott térddel. A kezed tedd a fejed mögé, a könyököd kifelé nézzen. Lélegezz be, told ki a mellkasod, közben a lapockádat közelítsd egymás felé. Most fújd ki a levegőt, és emeld meg a törzsed, az állad a térded felé mutasson. Maradj fenn és fordítsd el a törzsed balra, majd jobbra, pihenj egy kicsit, majd még mindig felemelt törzzsel, előrenyújtott karokkal told magad a térded felé – ötször, apró mozdulatokkal.

Tízszer ismételd.

3. A derék-faragó gyakorlat

Feküdj hanyatt összezárt, felhúzott térddel, nyújtsd a fejed fölé a karodat. Belélegzés közben emeld meg a fejed és a törzs felső részét, a karod nyújtsd a plafon felé. Kilélegzés közben engedd le a nyújtott karod a törzsed mellé, és kunkorodj fel a felsőtesteddel, amennyire csak tudsz, miközben a derekad a földre nyomod. Amikor beszívod a levegőt, vidd a karod a kiinduló helyzetbe, majd ismételd tízszer.

Tipp:

Ha nehezedre esik zárva tartani a lábad, tegyél a térded közé egy könyvet, akkor automatikusan szorítani fogod majd a gyakorlat közben

4. A felső részleg feszesítése

Feküdj hanyatt, térdek felhúzva, csípőszélességben egymástól. A karod nyújtsd ki a törzsed mellett, a kézfejek nézzenek a talaj felé. Emeld meg a fejed és a törzs felső részét (mintha kunkorodnál), és teljesen megfeszített hasizommal mozgasd a karod fel-le ötször, közben az orrodon át lélegezz. Engedd vissza magad a talajra, majd ismételd ötször.

Tipp:

Ha fáj a nyakad a gyakorlatok során, tegyél egy párnát a fejed alá, így az ismétlések között ezen megpihenhet, kilazulhat a nyakizom. Fontos, hogy hasból dolgozz, ne a „fejed tartson”.

5. Erő és egyensúly

Ülj fel, térdek behajlítva, talpak a talajon, a hátad legyen egyenes. Tedd a kezed a térdhajlatodba, és nyomd egymás felé a lábad. Lélegezz be, húzd ki magad, maradjon egyenes a hátad. Lélegezz ki, és emeld meg a lábad: nyújtsd felfelé V-alakban, miközben a kezeddel segítesz a combodat tartva – ettől még a hasizomnak kell elvégeznie a munkát. Tartsd magad ebben a pozícióban nyújtva megemelt lábakkal 5 ki- és belégzésig, majd engedd vissza a lábakat a kiinduló helyzetbe.

Ismételd előről ötször.

Tipp:

Figyelj, hogy egyenes legyen a hátad, de ne kompenzálj a gerinccel: ne homoríts, mert úgy terheled a csigolyákat, és ne domboríts, mert úgy hatástalan a gyakorlat.

+1: Lazítás gyermek-pozícióban

Ülj a sarkadra, majd hajolj a combodra: a fejed közelítsen egészen a padlóhoz. A karok lazán leengedve a test mellett, a tenyerek a plafon felé nézzenek. Ebben a pozícióban engedd el teljesen a magad, lazítsd el a test izmait. Lélegezz természetesen és mélyeket, amíg a tested helyre nem áll a gyakorlatok után.

2010. ápr. 18. 11:04

lelkileg tudok hozzátok csatlakozni, de fogyásilag már nem.

Én jan 11.e óta 17,8kg-ot adtam le, így én már elég rég kezdtem.

Akit érdekel a naplómból mindent megtudhat, ötleteket meríthet.

a különbség jól látható mint centikben mint pedig külsőleg mind ruhaméretekben is.

21. Ronikutyi (válaszként erre: 18. - Aeb750e196)
2010. ápr. 18. 11:03
Az szép,én is közel 10 kilót fogytam úgy,hogy este hat után nem ettem,és csak egy nap egyszer.95 kilóról indultam,aztán lettem 85,és most 2 hete csinálom a 90 naposat,holnap mérlegelek,eddig a múltkori mérleg szerint 82 kiló vagyok.És be kell valljam,én sem sokat mozgok,séta,kerti munkák max.
2010. ápr. 18. 11:03

van egy diéta..amitől unokatesóm fogyott pár kilót..nekem tetszik, bár én nem csinálhatom,mert tojás van benne...


diétát szigorúan be kell tartani, az ételek nem helyettesíthetőek mással és ki sem hagyhatók. A kúra alatt csak ásványvíz fogyasztható, alkohol nem! Két hét múlva vissza kell térni a normális étkezésre. A két hét alatt állítólag akár 8-9 kilót is le lehet adni.



1. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, spenót vagy retek vagy uborka vagy saláta enyhén sózva

Vacsora: egy nagy szelet sovány hús grillezve, hozzá só, bors, esetleg mustár



2. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: egy nagy szelet sovány hús grillezve, zöldsaláta

Vacsora: gépsonka nagyobb mennyiségben, hozzá torma vagy mustár



3. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, saláta és paradicsom citrom-mustár-só-bors öntettel

Vacsora: gépsonka, zöldsaláta



4. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, nyers vagy főtt sárgarépa, sajt

Vacsora: natúr joghurt, gyümölcs



5. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: párolt hal, paradicsom citrom-mustár-só-bors öntettel

Vacsora: egy nagy szeret sovány hús grillezve, zöldsaláta



6. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: grillcsirke korlátlan mennyiségben

Vacsora: 2 főtt tojás, sárgarépa



7. nap

Reggeli: citromos tea

Ebéd: 1 szelet sovány hús grillezve, gyümölcs

Vacsora: szabadon választható bármelyik előző napi vacsora



A fogyókúra egy év alatt kétszer végezhető el, fél éves kihagyással.

2010. ápr. 18. 11:01
én csináltam egy táblázatot amiben vezetem,hogy mi hány centi..mell, has, fenék, comb, vádli... néha ha eszembe jut, megmérem,és felírom..lehet,hogy rendszeresíteni fogom ismét :)
18. aeb750e196 (válaszként erre: 14. - Fortuna79)
2010. ápr. 18. 11:00

Én először megcsináltam a 90 naposat...két hét alatt lement 8-9 kiló!!!! aztán a maradák 2,5hó alatt még lement egy 6-7..de aztán nem figyeltem, és visszajöttek..aztán elkezdtem sportolni, ugrálókötelezni...de ezt is csak néhány hétig bírtam.. a gond az,hogy ami lement, mindig visszajött..most egy éve hogy nem jön mind vissza...illetve sikerült 80alá kerülnöm..a mi mérlegünk szerint 75 vagyok.. (mamám mérlegét nem szeretem, azon 79).

Volt,hogy szedtem a redet, de attól sem fogytam húúúdesokat..

Anyukám úgy fogyott sokat,hogy ebéd után nem evett..ő 85volt, most 54... és nem mozgott...

17. anitram001 (válaszként erre: 15. - Aeb750e196)
2010. ápr. 18. 10:58
Jó ötlet!
2010. ápr. 18. 10:58
A naplómban jó ch diétás receptek vannak. Szerintem is mét előszedem őket!
2010. ápr. 18. 10:58

hiii dejó :) gyűlünk :)

legyen az a feladat, nem tudom mit szóltok hozzá, hogy minden nap este leírjuk, hogy mit ettünk aznap. Csalás nélkül.

Na és bónuszba, hogy mozogtunk e..

2010. ápr. 18. 10:57

Én is :) De hogyan fogytál? Kevesebbet ettél,

mozgás?

Azt hallottam este 6 után már nem szabad semmit enni :(

Ja és persze nasit elfelejteni :)

2010. ápr. 18. 10:57
Szia,és hogyan gondoltad?Én már benne vagyok,90 naposat csinálom 2 hete,szóval mint "lelki" társ,tudok csatlakozni:)Aztán majd egymásból merítünk erőt,te mit szeretnél csinálni?
2010. ápr. 18. 10:57

Én ch bevitelt csökkentem és a mozgást növelem.

Tuti módszere van valakinek?:

2010. ápr. 18. 10:57

Szia!

Én is csatlakoznék. Én is holnaptól akarom kezdeni.

10. aeb750e196 (válaszként erre: 3. - Ildikó29)
2010. ápr. 18. 10:56
Amit szeretnél. Mozogj, vagy diétázz, oszd meg velünk is. És buzdítsuk egymást. Én leszedtem egy jópár diétás receptet, most azok között szemezgetek
2010. ápr. 18. 10:56
Én is csatlakozom :)
2010. ápr. 18. 10:56
csatlakozom, 70 kg vagyok 162 cm-hez, szóval ideje lenne fogyni kicsit...
7. Marleine (válaszként erre: 4. - Aeb750e196)
2010. ápr. 18. 10:56
Én jövő héttől futni szeretnék menni, azonkívül nincs édesség, és több egészséges ételt eszek:)
2010. ápr. 18. 10:56
10 kilót én is szivesen fogynék, de ha több lenne az sem zavarna.
2010. ápr. 18. 10:55
Nekem elég volna 6-7 kiló is, de csatlakozom, hogy biztassuk egymás, úgy könnyebb fogyni:)
4. aeb750e196 (válaszként erre: 2. - Anitram001)
2010. ápr. 18. 10:55

Rendben. ennek nagyon örülök.

Neked van vmi terved,hogy mit szeretnél? Mozgás, diéta, mit?

2010. ápr. 18. 10:55
csatlakozom mit tegyek?
2010. ápr. 18. 10:55
Csatlakozom én is.
2010. ápr. 18. 10:54
Már mindent kipróbáltam...fogytam is..vmit..meg híztam is...többet... most viszonylag jó..illetve jobb. Van aki észreveszi a fogyást, van aki nem... Azt szeretném,ha nyárra észrevenné mindenki... Álom: 2hó alatt 10 kilót fogyni. Akárhogy..mármint normális keretek között..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook