Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ősz haj festése fórum

Ősz haj festése (beszélgetős fórum)


1 2
38. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Kaminsky)
máj. 14. 10:27

Bal lábbal keltél, vagy ez az alapbeállítás?

Emberek kulturáltan vitáznak arról, hogy mennyire fontos a hajfestés ill. általában a külső ahhoz, hogy jól legyél.

Rettenet.

máj. 14. 10:11

Olvasgatva ezt az épületes párbeszédet már megértem, hogy férjek miért menekülnek fejvesztve az ilyen nők elől...


csak csűrik és csavarják a vélt igazukat, amíg az utolsó szó nem lesz mindig az övék.

36. Greeneyed (válaszként erre: 35. - Hansika)
máj. 13. 21:41

Hát ez igaz.

De nőként van olyan, amikor embernek is alig érzed magad, mert rosszul vagy, hogy fontossá válik nőnek érezni magad, a külsőségekben (is). Van, akinek ez gyógyítgatja a lelkét.

35. Hansika (válaszként erre: 34. - Greeneyed)
máj. 13. 19:05

Értelek én, de a külsődet érintő változások sok esetben eltörpülnek a valós problémáktól.

Lélegeztető gépen, kevés oxigénnel a tüdődben nem a hajad színe a legfontosabb senkinek sem.

szerintem.

34. Greeneyed (válaszként erre: 33. - Hansika)
máj. 13. 18:16
Csak azt mondom, hogy egyéni, ki hogyan küzd meg a külsejét érintő változásokkal.
33. Hansika (válaszként erre: 32. - Greeneyed)
máj. 13. 14:44

szégyellem magam, de én ilyen betegekkel még sosem beszélhettem, sőt egyet sem ismerek.

Én csak a saját véleményemet írtam le és nem a vita miatt.

32. Greeneyed (válaszként erre: 23. - Hansika)
máj. 13. 11:58
Ez összetett. Beszélgettem daganatos betegséggel küzdő nőkkel, akik ragaszkodnak bizonyos szépítő praktikákhoz (pl. tartós smink), mert a betegség sok minden mást elvett tőlük. Egyikük úgy fogalmazott, hogy ezek miatt tudja megőrizni az ép eszét.
31. Greenredblue (válaszként erre: 25. - Enissa)
máj. 13. 08:21
Az egyébként valóban ízlések és pofonok, hogy az Ernyey B. szerinted sármos :)
30. Greenredblue (válaszként erre: 25. - Enissa)
máj. 13. 08:21

Nézd, beírsz három példát, ahol az adott férfiak nem bácsiként viselkednek és nem úgy vannak stylingolva: ezzel csak az én hozzászólásomat erősíted. A manökenekkel is.


Az átlagos magyar ősz hatvanas-hetvenes férfi bácsis. Bácsisan öltözködik, bácsis haja van, úgy él, gondolkodik, viselkedik. Ezért írtam: a "legtöbb férfi bácsisodik".

29. Hansika (válaszként erre: 27. - Hansika)
máj. 10. 20:40
Az évek múlásával csak a jelző változott, ma már vén strici lettem..-)
28. Dgdhb
máj. 10. 20:15
Ma vettem meg a hajfestékemet, ami majd elfedi az ősz hajszálaimat is, remélem . 42 éves vagyok, de már a fejem tetején van pár ősz hajszálam .
27. Hansika (válaszként erre: 26. - Enissa)
máj. 10. 20:07
a 20-as, 30-as éveimben egy link strici voltam.
26. Enissa (válaszként erre: 23. - Hansika)
máj. 10. 16:51
Ebben igazad van, de magyarázd ezt el a 20-30 éves magadnak.
25. Enissa (válaszként erre: 21. - Greenredblue)
máj. 10. 16:11

Szerintem ízlések és pofonok.

Sokszor nem is a szín a lényeg, hanem maga a stílusa az adott embernek, a fazon a frizurának.

Számomra nem bácsis, sőt...Daug Ross, a Vészhelyzetből Ross doki, vagy Richárd Gere,de írhatom

Ernyey Bélát is, ezeket talán többen is ismerik, de bizony sok pasi az őszhaja ellenére is baromi sármos.

És üsd be a keresőbe ősz manökenek, nagyon sok szép ősz nő is van.

24. Greenredblue (válaszként erre: 23. - Hansika)
máj. 10. 09:13

Azért senkinek nem kell megennie a levest, amit nem kér, mert Etiópiában éheznek.


Mert a te lábad eltört, a szomszédnak pontosan ugyanolyan fontos lehet az új tapéta színe.


Sőt, naponta több százezer ember hal meg, neked mégis fontos az egészséged például.


Azért, mert történhetnek balesetek, még nem szükséges elengedni az életben a testi fittséget vagy a friss vonezerőt, a kettőnek semmi köze egymáshoz.


Nincsen hierarchia a fontosnak hitt dolgok között: mindenkié pontosan ugyanolyan fontos vagy súlytalan a maga számára.

23. Hansika (válaszként erre: 21. - Greenredblue)
máj. 9. 18:24

az élet fontosnak hitt dolgai egy pillanat alatt átértékelődnek, elég hozzá csak egy baleset.

Máris másképp látsz sok mindent.

De mindenkinek más a fontos, nem vagyunk egyformák.

22. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 10:57
Ha esetleg két festés között valami szinezővel bemosod? Régen amikor fodrász mellett dolgoztam volt egy mátrix nevű szinező amit köztes időben ajánlott a kolléganőm a vörös hajú vendégeknek. Fodrászkellékesben kérdezz rá.
21. Greenredblue (válaszként erre: 20. - Hansika)
máj. 9. 10:51

Nem, de nem kötelező mutogatni sem vélt büszkeségből vagy emiatt elveszíteni a vonzerőt. A legtöbb férfi is rettenetesen csúnyán őszül, nem áll jól a színeihez stb, mégsem tesz ellene.

Bácsisodnak.


Jobb szeretem a férfiakat, mint a bácsikat.

Én sem néni szeretnék lenni, hanem egy kellemesen karbantartott nő.

20. Hansika (válaszként erre: 18. - Charlize)
máj. 3. 13:04

Természetesen megértem, hogy mi motiválja a festést idősebb korban a hölgyeknél..

nekem már régen fehér a bajuszom, szakállam, és a hajam, de persze a korom is meg van hozzá.

A korunkat nem kell titkolni, szégyellni szerintem.

19. Charlize (válaszként erre: 18. - Charlize)
máj. 3. 07:42

Hogy még pontosabban válaszoljak:


Nem az öregedés a gond önmagában, az természetes.

De öregebb külsővel jobban fókuszálok arra, hogy fizikai erőben is öregszik, esetlenebb, nincs meg az a lendület. Plusz ő is elkezdett belesüppedni ebbe lélekben. Belülről is hozzáöregszik a külsejéhez.

18. Charlize (válaszként erre: 15. - Hansika)
máj. 3. 07:33
Anyu most növeszti le a sötétszőke festést. Már alig van festett rész a hajában, gyönyörű hideg fehér az egész. A 70 éves anyám, aki eddig max. 60-nak nézett ki, most 80-nak látszik alsóhangon. Fél év alatt 20+ évet öregedett a külseje a festés elhagyása miatt. Ezért festetnek a nők (és a férfiak is).
17. Hansika (válaszként erre: 16. - Greeneyed)
máj. 2. 19:57

köszönöm a válaszod.

Örülök, hogy nem nőnek születtem...-))

16. Greeneyed (válaszként erre: 15. - Hansika)
máj. 2. 19:49

Egyszerűen nem mindenkinek áll jól. Pont mint bármelyik másik hajszín.

Aki korán őszül, azt öregíti.

És vannak őszes árnyalatok, amik (szerintem) nem szépek, pl. a sárgás tónusú.

máj. 2. 19:29

Nem értek hozzá, előre bocsájtom, csak buta kérdés.

Én ezt a hajfestést sosem értettem a nőknél.

Mi a baj a tisztességgel megőszült hajszínnel?

Mi abban nekik a szégyellnivaló?

Noch dazu már egyes férfiak is festetnek, ami nekem olyan nevetségesen meleg hatást kölcsönöz.

14. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
máj. 2. 18:06
Nekem még jó,,egyezik a festékkel.Főleg hogy nem akarom már havonta festegetni,,,nem lustaság ,,szeretem ha szép a hajam és az is,,de óvni is szeretném,,valamennyire:)
13. Anyagi
máj. 2. 16:30

A vörös a legérzékenyebb festhető szín...

Kopik és rókavörössé alakul az idővel, a napfénnyel, a mosásokkal és bármilyen koptató folyamattal. Pl a fésülés, kendő, sapka!

12. globus (válaszként erre: 7. - Libikóka)
máj. 2. 14:28

Nagyon sokáig jó volt, aztán nem fogta be. Egy árnyalattal sötétebbre váltottam, az se.

Most netről rendelek. Persze világosabbat, mindig szerettem volna világosabb lenni :)

11. Bichi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 2. 13:12
Akkor tarts ki, nehogy már egy őszülés mondja meg, meddig legyen olyan a hajam, amilyet akarok, amikor 1-2 ezer forintért lehet kapni egy hajfestéket, és 10 perc alatt fel lehet kenni :DDD
10. Greeneyed (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 2. 12:08
A színeidhez a közép- vagy sötétszőke is jó lenne, szerintem. Sajnos tényleg a vörös festék kopik a leggyorsabban.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bichi)
máj. 2. 11:49
Nem is nagyon szeretnék. Zöld szemem van, kevés szeplőm, mindenki azt mondja, "tipikus vörös" vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook