Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zavar, ha valaki nem köszön vissza a faluban vagy úgy... fórum

Zavar, ha valaki nem köszön vissza a faluban vagy úgy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. zolo
jún. 13. 08:53
Németországban kis faluban is köszönnek az emberek. Meg nekem is egy szervusszal. Pesten lépcsőházban, liftben vagy orvosi rendelőben is üdvözlik egymást. Szerintem ez egy alapvető kultúra csak és nem a maradisag jele. Nyilván pl Pesten a körúton vagy plázában nem kell mindenkinek köszöni.
jún. 5. 06:17
Aki nem köszön vissza annak legközelebb ne köszönj.
29. csemár (válaszként erre: 21. - L’Engel)
jún. 5. 04:25

"Alulértékelődnek"?

Téényleg?? És erről ki tehet?

28. Enissa (válaszként erre: 27. - Lady Lavender)
jún. 4. 22:48
Ez futott át az én agyamon is,a tipikus eset, amikor a 'virslit is szalvétával fogja meg, és ettől lesz tiszteletreméltó.
27. Lady Lavender (válaszként erre: 26. - Enissa)
jún. 4. 21:39
A klubban majd kesztyűvel fogja meg a brokikat.
26. Enissa (válaszként erre: 25. - 5904c88073)
jún. 4. 21:35

Nem hiszem, hogy attól nem tisztel valaki, mert tegez.

Manapság szinte mindenki tegez mindenkit. Magázva is el lehet küldeni valakit a pics.ba és tegezve is meglehet adni a tiszteletet.

A club miatt lettem kíváncsi ki is írta ki a fórumot.

Aki itt, azt a kényszert érzi hogy meg kell osztanim mikor kefél, az ne legyen már ennyire úrinő.

jún. 4. 10:58
Én attól vagyok ki, hogy felnőtt nőként, gyerekkel lesziáz a pasas mikor jónapot kívánokkal köszönök. 0 tisztelet
24. supin
jún. 4. 04:35
zavar
23. loch ness (válaszként erre: 22. - Loch ness)
jún. 4. 02:58
Mármint az lehet nyomasztó egy kisebb helyen, ha nem köszönnek vissza, nem az, hogy ott él.
22. loch ness (válaszként erre: 16. - Ági0830)
jún. 4. 02:50
Egyetértek. Ráadásul elég nyomasztó lehet, ha az ember egy kisebb helységben, közösségben él. Hadd döntse el ő, miről tesz vallomást. Nem fórumot nyitott róla. Van, aki arról ír vallomást, hogy megevett két főtt kukoricát és milyen finom volt - az is tökéletesen beleillik a vallomás kategóriába. Akkor ez meg pláne.
21. L’Engel (válaszként erre: 20. - Csemár)
jún. 3. 12:36

Nem kell mindent ráfogni, de egyre jobban alulértékelődnek a személyes kontaktok. Kialakít egy kis buborékot az emberek számára.


Valóban a köszönési gyakorlat hiánya is sokat hozzátesz a fiatalabb korosztályhoz. Lehet, hogy szeretnének ők szépen köszönni, csak nem tudják hogyan kell és hogyan illene.

20. csemár (válaszként erre: 18. - L’Engel)
jún. 3. 11:28

Nem okvetlenül kell mindennt az onlájn világra fogni!

Persze, az is, hogy úton-ótfélen telefonjukat bogarásszák az emberek, se látnak, se hallanak...

Azonban az is bőven hozzájárul a viselkedési kultúra hiányosságaihoz, hogy valamikor, kiskorukban, nem lettek megtanítva arra, hogy az ismerősök köszönni szoktak egymásnak.


Szegény gyerek!

Nincs is, akitől megkérdezhetné, mikor elkezd kamaszodni, hogy akkor most a szomszéd néninek mit mondjak? "Csókolom"? "Jó napot"? "Szia, Mari néni"?

Nagy tanácstalanságában aztán lecsapja a fejét, és szó nélkül elmegy mellettem... (Ha hagyom...)

jún. 3. 11:07

Azért itt perspektívát kellene váltani.

Te a saját viselkedésedért vagy felelős: azaz a saját köszönésedért. A többi az a másik ember dolga, azzal foglalkozzon ő.

18. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 12:55

Egyre jobbak ignorálják ilyen téren egymást az emberek. Főleg a fiatalabb generációk. Talán az elhatalmasodó online világ az oka, a megnövekedett szociális szorongás. Valahol engem mégis zavar, mert én a tisztelet megadásával azonosítom a köszönés viszonzását, adott esetben kezdeményezését.

Én városban élek, nem is szoktam mindenkinek köszönni, ha távolról látom az illetőt, akkor még az ismerősöknek sem. De amikor egy hangos, érthető, közeli köszönést sem viszonoznak, az bántja az önérzetemet. Én is befelé forduló egyén vagyok, mégis veszem az erőt.

17. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 12:22

Legközelebb én sem köszönök annak, aki nem fogadja az üdvözlésemet legyen az szóbeli, vagy csak egy intés.

Mivel változik a kis települések lakosságának összetétele, ez hozza magával azt is, hogy elmennek az emberek egymás mellett...tisztelet a kivételnek, mert azért van jó példa is még.(vagy maguknak valók az emberek)

jún. 2. 10:34

Nem értelek benneteket, akik "a legnagyobb gond" jellegű hozzászólásokat írjátok.

Valószínűleg nem ez a legnagyobb gondja. Lehet, hogy az ennél nagyobb gondjait is kiírta már vallomásba. De lehet, hogy nem. Hol van az megírva, hogy az ember csak a legnagyobb gondját írhatja ide?

Leírta, hogy zavarja, és kész.

jún. 2. 02:39
ez a legnagyobb gondod?
14. Bichi
jún. 1. 23:21
Soha nagyobb gondod ne legyen...
13. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 22:25
Maradi szokásnak tartom. Régen falun belül mindenki köszönt amásiknak, mert akkor éltek a hagyományok is, amelyek zártabb közösséggé tették a falu lakóit. Például mindenki ment templomba, ünnepségekre stb. Én nem köszönök idegeneknek sehol elsőre, viszont illene vissza köszönni ez igaz.
12. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 21:21
Akinek ilyen gondja van, az valószínűleg idősebb - és elmagányosodó...
11. Violet18 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 20:48
Ahová költöztünk sem szokás köszönni a szomszédoknak, ha ráköszönöknse köszönnek vissza.... nem is értem 🤷‍♀️
10. apeeng (válaszként erre: 6. - Enissa)
jún. 1. 20:41
Ott a pont!
9. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 15:48

Engem is meglep néha, hogy olyanok se köszönnek, akiket gyerekkoruk óta ismerek.

(Megvonom a vállam ilyenkor: megváltozott a világ.)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Violet18)
jún. 1. 15:44
Nekem ez rossz, mert egyre többen nem köszönnek, pedig együtt dolgoztunk régen.
jún. 1. 15:40
Az óvodában is ismer mindenki mindenkit de akkor sem köszönök rá az apukákra. Egyik pasira se
6. Enissa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 15:39
Tudod, őszintén kívánom, az életedben ez legyen a legnagyobb problémád!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
jún. 1. 15:30
Pl. Itt lakik pár házzal arrébb egy nálam fiatalabb srác, a feleségével gyerekével, köszönünk egymásnak, de nem néz rám.Ez engem zavar.Ez egy kicsi utca. Vagy más is, ha úgy köszön, hogy nem néz rám, az engem zavar.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
jún. 1. 15:26
Itt mindenki ismer mindenkit, lehet nem beszélt vele soha, de ott járnak el egymás háza előtt, vagy szegről-végül tudják, hogy ki kicsoda.Ezért köszönnek az emberek egymásnak. Najó, nem mindenkinek, kb. 1/3 falulakosnak.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 14:59
Csak annak köszönök, akit ismerek. Nekem is ők szoktak. Mások nem okoznak zavart.
jún. 1. 14:56

Pasiknak, miért köszöngetsz előre?

Az etikett szerint, a férfi köszön előre a nőnek, kivétel, ha jóval idősebb. Vannak azért olyan intelligens urak, akik még így is előre köszönnek. Nem kell ezt erőltetni!!!

Egyébként furcsa, ha vidéken járok, a teljesen ismeretlenek is általában köszönnek. Nem értem ismerősként a faludban miért tapasztalod ezt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook