Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan működik a fizetés webáruházak esetén? fórum

Hogyan működik a fizetés webáruházak esetén? (tudásbázis kérdés)


júl. 8. 17:14
Egyszer használatos online kártya?
15. szimba
júl. 8. 09:57
Közel 400 ezer forintért rendeltem bútort nemrég, direkt azért választottam a Bútor1-et, mert a szállítóknál lehet kártyával fizetni, előre egy fillért sem kértek.
14. globus (válaszként erre: 7. - Fokhagyma)
júl. 8. 07:51

Én egy 20×35-ös dobozt, amiben van pl. vitamin, nem rendelek futárt házhoz, szabadságot kivéve. Szépen tegyék automatába, és kiveszem, ha ráérek.

Nyilván nagy háztartási gép, bútor kivételes, de ilyesmit látatlanban, háát, eleve rizikós, hogy tetszik-e.

13. fokhagyma (válaszként erre: 12. - Alinka01)
júl. 8. 07:31
Igazad van, de a 7. hsz-emben írtam, hogy én nem bútorra gondoltam. Csak kisebb dolgokat rendeltem eddig, és azokat mindig utólag a futárnál fizettem.
12. alinka01 (válaszként erre: 10. - Fokhagyma)
júl. 7. 21:28
Ha neked gyártanak le egy bútort, akkor a boltban is, ahol megrendeled, előre kell fizetned.
11. alinka01 (válaszként erre: 9. - Matutinem)
júl. 7. 21:27
Én fizetek a neten is kártyával, de csak a biztonságos fizetési oldalakon. Több magyar bank működtet ilyen szolgáltatást, leggyakrabban az OTP Simplepay-oldallal találkozom. De a barion is megbízható.
10. fokhagyma (válaszként erre: 9. - Matutinem)
júl. 7. 19:58

Én sem fizetek soha, se kártyával, se utalással előre. Ahol nem lehet, ott inkább nem rendelek.

Rengeteg a csalás.

9. matutinem (válaszként erre: 7. - Fokhagyma)
júl. 7. 19:44
Rosszul fogalmaztam akkor, én is kártyával fizetek az üzletben, vagy utánvéttel a csomagfutárnál. Arra gondoltam, amikor előre fizetek, és ott kérik a kártyaadataimat. Na azt ha van más opció, akkor inkább mást választok.
júl. 7. 18:19

Mindig meg kell nézni, hogy egyáltalán magyar oldal-e. Pont a bútorboltok között van egy csomó, aminek nincs is üzlete, csak valamiféle webshopja, de ki tudja, honnan jönnek a bútorok...

Mindig érdemes a képre is rákeresni a google képkeresővel, hogy ugyanaz a kép pl még milyen oldalakon látható és ott mennyibe kerül.

7. fokhagyma (válaszként erre: 6. - Matutinem)
júl. 7. 16:06

Utólag tudatosult bennem, hogy FI bútoráruházat írt. Ebben az esetben valóban más a helyzet, vannak olyan szempontok is, amiről írtál. Ilyen helyről még nem rendeltem, én más egyéb rendelésre gondoltam. Kisebb dolgokat rendeltem már különböző helyekről, legutóbb pl. az Emagtól. Én az áru átvételekor fizettem a futárnak. Náluk csak készpénzzel lehetett, de a legtöbbnél lehet kártyával is. Hozza magával a futár a kis kütyüjét. Nekem ez a legegyszerűbb.

Te miért kerülöd a kártyás fizetést?

júl. 7. 15:53

Több bútort vettem már így, mindig előreutalással kérték, de ezt természetesnek is találtam. Legyártják a kért szín-összeállításban, kiszállítják, ezek nem párezres tételek, hogy biztosíték nélkül tegyék.

Viszont én a bankkártyás fizetést ha lehet választani, kerülöm.

5. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 6. 23:39
Engem gyanakvóvá tenne, ha egy webáruház oldalán nem egyértelmű a lehetséges fizetési módok megadása! Különösen, ha nincs egy vevőszolgálati telefonszám megadva, ahol utánaérdeklődhetnél ennek. Mert különben miért tőlünk kérdezed?
4. én* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 6. 22:12

Előre fizethetsz bankkártyával, utalással, vagy fizethetsz utólag, amikor kiszállítják. Webáruháza válogatja, hogy hol milyen lehetőségek vannak.

Nem tudod véletlenül, hogy melyik webáruházról van szó?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Fokhagyma)
júl. 6. 22:07

Valójában egy ismerős vásárol. Neki nincs bankkártyája egy szomszédja segít neki, csak kicsit bonyolult módon. Nem láttam a megrendelést, pedig azon biztos minden rajta van.

Köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

2. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 6. 22:01

Van mindenféle. Attól függ, hol rendelsz. Van, ahol csak úgy lehet, ha előre fizetsz, van, ahol házhoz szállításkor készpénzzel, van ahol kártyával is.

Milyen oldalt néztél? Miért nem egyértelmű? Ezt általában közlik.

júl. 6. 21:55

Aki vebes bútoráruházban vásárolt segítene, hogyan működik a fizetés? Megrendelés után utalással vagy a kiszállításnál kártyával?


Az adott oldalon nem egyértelmű hogyan kell megoldani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook