Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vaddisznó riasztó fórum

Vaddisznó riasztó (beszélgetős fórum)


21. Regin_a (válaszként erre: 20. - Dzsenniferkata)
tegnap 21:48
Meg kell gyilkolni őket. Mi lenne ha az ember nem kilőné hanem időszakosan elkerülné az ilyen vadakat?!Ilyenkor nem számit az ökologiai lábnyom?
tegnap 17:30

Amíg Fonyódon van kutya barát strand, addig Balatonfenyvesen vaddisznó barát strand van.

[link] 🐗

19. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 23:48

Vaddisznóhóz nem értek, de lehet kapni sűritett levegős dudát, kegyetlen erős vijjogó hangja van

Focimeccseken hallani leginkább

[link]


[link]

18. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 22:28

Nem kell síp meg ilyenek, mert az pénzbe kerül. Lehet konzervdobozokat akasztani a kertre, nálam beválik, amúgy ha van szél, akkor hatásos. A nagy kutyákat sem szeretik.

Vagy szólni kell az erdésznek, hogy lőjje ki. Ha veszélyeztetik a lakhely épségét, ki kell lőjjék.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
tegnapelőtt 21:41
Köszönöm szépen 😊
tegnapelőtt 21:40
Köszönöm szépen 🙂
tegnapelőtt 21:25
tegnapelőtt 21:14

Nyolc évig éltem olyan helyen, ahol a buszról leszállva egy erdei ösvényen (kb. 500 méter) jutottam haza.

Kétszer találkoztam vaddisznókkal, de mikor hallották, hogy jövök elszaladtak. Riasztó lehettem már akkor is.🤣

Kapcsold be a világítást a mobilodon és valami zenét! Énekelj te is! Biztosan elszaladnak, bocsi.😉


Tény, hogy manapság annyira szűkült az életterük, hogy lakott területekre is gyakran betévednek. Budai Hegyvidék.


Ha a munkahelyed területére járnak be, akkor talán a munkáltatódnál érhetnél leghamarabb célt kerítés, vadriasztás témában.

tegnapelőtt 21:09
[link] Mint ahogy a cikk is írja, lehet, hogy a legjobb megoldás a telefon meg egy Bluetooth hangszóró, aztán szóljon valami zene. 😉
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
tegnapelőtt 20:56
Nagyon köszönöm!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
tegnapelőtt 20:56
Köszönöm szépen!
tegnapelőtt 20:53

A lakóhelyemen számos alkalommal találkozom vaddisznóval, főleg esti séták alkalmával. Hozzánk a kertbe még nem járnak be, néhány utcával alattunk néhány házba rendszeresen. A Normafára járok futni, sétálni családostul, kutyástul, ott is fel-fel tűnnek. Szerencsére az esetek többségében méla undorral végig mérnek, aztán tovább haladnak.


Fogalmam sincs, mit kéne tennem, ha támadna. Fogalmam sem volt, itt tudtam meg néhány hete, hogy olyan gyorsan futnak, hogy esélyem se lenne. Szóval nem tudok segíteni, sorry. Szerintem kérdezz meg egy vadászt, mit tanácsol.


Én annyit tudtam meg tőlük, hogy maradj nyugodt, ne ingereld, és a közelébe ne menj, ha vele vannak a malacai, mert akkor kifiléz.

tegnapelőtt 20:49

Vadászboltban kérdezném meg, ők biztos tudják a tutit.


Felénk járnak vaddisznók, de kerülik az embert, félnek tőlünk, ha tudnak elkerülnek. Baj akkor van ha nem tud elkerülni, ne adj Isten malacai is vannak. Ha hangosan közlekedsz időben meghallanak, nagyobb esélyük van úgy kikerülni téged, hogy ne is tudj róla hogy ők is arra jártak.

8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 20:46

Nincs mit;)

Para az ilyen tudom,,még akkor is ha soha nem támadott meg,,erdőben ,vízparton ,sőt a faluban is ,,de a városban is vannak.

Inkább elfutnak de jobb figyelni,,vagy felmérni az útba eső fedezêkeket.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
tegnapelőtt 20:29
És nagyon köszönöm!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
tegnapelőtt 20:29
Egyedül vagyok,de nem csendben. Trappolva lépegettem eddig mikor mentem haza,szerencsére személy szerint én még nem találkoztam velük, kollégák viszont már többször,elvileg többen vannak.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 20:25

Nem tudom ilyenkor egyedül vagy e,,és csendben.

Ha zajt mozgast hall elkerül,,persze recept nincs .

tegnapelőtt 20:14
Köszönöm szépen! Megpróbálom azt a vonalat is.
tegnapelőtt 20:13
Szerintem a vaddisznó nem egy cica, v. kutya. Szerintem hivatalos embertől kellene ezt megérdeklődnöd. Kíváncsi leszek, mennyi tag találkozott már vaddisznóval az állatkerten kívül, hogy választ kapjál itt.
tegnapelőtt 19:59
Google a barátod! Beírod, hogy Vaddisznó riasztó, és jön egy csomó spray meg síp.
tegnapelőtt 19:57

Sziasztok!


Olyan helyen dolgozom,ahova sajnos napi szinten bejárnak a vaddisznók!

Van valami síp, bármilyen riasztó, ha összetalálkozom velük,legyen nálam bármi ,amivel elriaszthatom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook