Természetes tisztítószerek!
Először is szükségünk van egy energiatakarékos és víztakarékos mosógépre!
Lássuk az alternatívákat és egy nagyon fontos dolog, amit mindig tartsunk észben: a felesleges mennyiségben adagolt vegyszerek a környezetünkben fejtik ki majd hatásukat. Gondosan adagoljunk, és a mosószert mosás előtt keverjük el kevés vízben, hogy biztosan oldódjon!
Nézzük először a mosódiót!
A mosódió egy természetes, növényi környezet és bőrbarát mosószer. A Sapindus mukorossi termése, a szappanfa-félék családjába tartozik, melynek természetes élőhelye India, Indonézia, Nepál és más Délkelet-Ázsiai országok, ezekben az országokban évszázadok óta használják tisztításhoz mosáshoz. A dióhéjban jelen lévő saponin, kiváló mosóhatással és tisztítóerővel rendelkező természetes szappan, ami víz hatására oldódik ki a dió héjából, és enyhén habzani kezd. Ezt a dióhéjat használják, és remélhetőleg egyre többen használjuk majd mi is mosási célra.
Nem elhanyagolandó tény, hogy a mosódió KÖRNYEZETBARÁT:
A mosódió teljesen természetes növényi mosószer, nem tartalmaz semmilyen káros kémiai összetevőt, sem környezetszennyező anyagot, és teljesen lebomlik, így használatával nem szennyezzük a környezetet, gondoskodunk környező vizeink tisztaságáról is azzal, hogy nem engedünk bele különféle vegyszereket, kemikáliákat. A mosódió fán terem, ami oxigént termel környezetének, így csakúgy, mint a felhasználása is, előállítása is olcsó, gazdaságos, környezetbarát.
Másik pozitív tulajdonsága BŐRBARÁT:
Ez a bőrbarát természetes tisztítószer kiváló újszülöttek, kisgyermekek, érzékeny bőrűek, allergiások, vagy bőrbetegségekben szenvedőknek is. Nem tartalmaz allergizáló anyagokat. Így megakadályozhatják, hogy visszatérjen panaszuk, problémájuk.
Nem utolsó sorban ÓVJA AZ ANYAGOKAT IS:
Megóvja ruháink színét, szöveteit hosszabb ideig megőrzik minőségüket, szép küllemüket. Gyapjú, selyem és kényes anyagokhoz is használhatjuk.
A második helyen áll a mosószóda!
A mosószóda környezet kímélési, takarékossági és gazdasági szempontból kb. a második helyen foglal helyet a piacokon természetesen a mosódió után. Használható önmagában, gépi és kézi mosáshoz is egyaránt, illetve a megszokott mosóporokkal keverve is, így azokból kevesebb szükséges. Vízlágyító, zsíroldó és tisztító hatása már viszonylag kis mennyiség esetén is igen jelentős (körülbelül 30 liter vízhez 3-4 evőkanálnyit használunk, ami fél adagos mosásra elegendő az automata mosógépekben). Erősebben szennyezett anyagokhoz, munkaruhákhoz, makacsabb foltokhoz a szintén környezetbarát, fehérítő és folttisztító só hozzáadásával kiváló tisztaság érhető el. A mosószódát használhatjuk mosódióval keverve is, ezt kiváltképp fehér ruhák esetében mutatott remek eredményt. A nagyon erősen szennyezett ruhák esetében előáztatás alkalmazása javasolt!
A mosószódát mosogatáshoz bármilyen anyag tisztításához és általános tisztítószerként is használhatjuk!
Az öblítés mindkét esetben a legkörnyezetkímélőbb, olcsóbb, szín- és ruhakímélőbb, 2:1-es hígításban, ecettel (20%-os) történhet, abszolút nem büdös. Ha valaki illatot is szeretne varázsolni, használhat ízlésének megfelelő illóolajat.
Fertőtlenítésképp a teafaolaj kiváló. (Pici babáknak textilpelenka és egyéb fertőtlenítésre szoruló anyagok!)
És legvégül, NEM CSAK NYÁRON, lehetőség szerint szárítsuk a ruhákat a szabad levegőn!
Számomra eléggé elgondolkodtató, hogy milyen állapotban van a földünk, azért mert rengeteg "mű" dolgot használunk, ami még elkeserítőbb, hogy visszafordítani nem tudjuk, és a gyermekeinknek, unokáinknak is ugyanebben a világban kell élni majd.
Cikkem már akkor is sikerrel járt, ha valaki elgondolkodik a dolgon, ha használja is a dolgot azzal pedig hősiesen küzd az ellen, hogy idő előtt öregedjen meg a földünk, és hogy a családja egészséges, természetes környezetben éljen.
Írta: e584b61b26, 2010. február 19. 16:03
Fórumozz a témáról: Természetes tisztítószerek! fórum (eddig 60 hozzászólás)