Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » (Tanári) munkavállalás, korai terhesség. fórum

(Tanári) munkavállalás, korai terhesség. (beszélgetős fórum)


aug. 20. 07:42
Köszönöm szépen mindenkinek! Igazatok van, így fogok tenni. 🙂
10. Bichi (válaszként erre: 6. - Csillagszem38)
aug. 19. 16:24
Nem régen kellett volna megjönnie, és utána tesztelt, tehát kb 2 hétes, nem írtam pontos dátumot, egyszerűen kb...
aug. 19. 00:44

Ne jelentsd be!


Ha véletlenül nem szerződnek Veled vagy emiatt próbaidő alatt kirúgnak, minden gyerek után járó állami ellátást buksz.

8. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 18. 21:35

12. hétig nem szokás bejelenteni. Más, ha a rosszulétek miatt muszáj lenne, de ezen most ne stresszelj! Nem ez a fontos.


Boldog babavárást!

7. cilabogyó (válaszként erre: 4. - Secret8)
aug. 18. 09:23
Szerintem sem kell még bejelenteni. Amúgy a munkahely tolerálja az ilyen dolgokat. Iskolában dolgozom, az elmúlt években több várandós pedagógus is volt, aki bejelentette kb. 12 hetes várandóságnál, de amíg tudott, dolgozott. Általában majdnem végig dolgoztak, 29 nappal a szülés várható ideje előtt már jár a szülési szabadság, vagyis a CSED. De bármikor táppénzre lehet menni, 30 nap tartós távollét (táppénz) után meg lehet hirdetni az állást helyettesítés, határozott idejű szerződéssel. Tehát semmi hátrányod nem lehet abból, ha most úgy kezdesz, hogy már várandós vagy. De még ne jelentsd be véleményem szerint. Ha hozzánk egy olyan alkalmazott kerül, akinek még nincs gyermeke, alapból belekalkuláljuk, hogy még el mehet szülni.
6. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Bichi)
aug. 18. 09:09
Honnan szeditek, hogy "2 hetes" terhesseg? 🤣🤣🤣🤣 Azt kimutatni sem lehet mèg! Egy terhesseget 4-5 hetesen lehet eloszor teszttel kimutatni! 🙈 Az elso vizsgalat lesz szept. 2. heteben mikor mar tanitas lesz. Ezt irta!
aug. 18. 09:07
Vard meg a 12. hetet, az intezmenyt sz.rd le.
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 17. 08:31
Semmit még. Egyébkeét terhesen is dolgozhatsz hosszú hónapokig, tehát nem kell sietned. Amikor biztossá válik és elteltek az első rizikós hetek, csak utána szólnék. Jó esetben valamikor jövő tavasszal kell majd helyettesíteni téged.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 16. 23:28
2 hetes tergességnél semmit.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 16. 23:18
Egy feltételezett 2 hetes terhességet még a családnak sem jelentenék be, nem hogy egy munkaadónak...
aug. 16. 22:34

Sziasztok! Tanàr vagyok, eddig félàllàsom volt két különböző àltalànos iskolàban. Egy hete kiderült, hogy az egyik helyre, ahol több éve tanítok felvennének egész àllàsban, amit-egyelőre szóban-elfogadtam. Örültek, hogy igent mondtam, a màsik munkahelyemen bejelentettem, hogy elmegyek és màr meg is van az új tanító, akit felvesznek a helyemre.

Aztàn jött a meglepetés: férjemmel szeretnénk babàt, de évek óta vannak egészségügyi akadàlyai. A napokban nem jött meg és pozitívat teszteltem. Beszéltem a nőgyógyászommal, az első vizsgálat szeptember 2. hetében lesz,amikor màr elkezdődött az iskola. Szóljak az igazgatónak vagy felesleges, mert még bàrmi lehet? Amikor félàllàsba felvettek beszéltünk erről, szàmítanak arra, hogy egyszer elmegyek szülni, de nem szeretném, hogy emiatt legyen nagyobb gondban majd az intézmény... viszont kell egy nőgyógyászati vizsgálat, hogy beigazolódjon a terhesség. Mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook