Szerintetek lehetséges, hogy a lakáshitel törlesztőrészlete a duplájára nő? (tudásbázis kérdés)
Igen kötött,de nem a jelzálogtörvényt törölték el.
ugyan úgy kirakhatnak,csak először felajánlják a lakást megvételre az önkormányzatnak.Miután az adós term.nem tudta egy összegben kifizetni.Bérelheted a saját lakásodat,a többit már nem kell ragozni.Azután itt vannak még a különböző behajtó cégek,akik megveszik a tartozást.Úgy gondolod ingyen csinálják?Ráadásul adják veszik egymás közt ilyenkor durván egy 50-essel megfejelik az összeget.Ilyen kamat olyan költség,nekik nem sürgős.Amikor már nagyot bírnak szakítani,akkor lépnek vagy inkább tépnek.
Még az "őskorban" kezdtük a lakástörlesztést, 5 ezerrel, a végére (15 év) 18 ezret fizettünk havonta.
Vagyis közel négyszeresére emelték.:(
Egy gyermekét egyedül nevelő pilisi óvónő már napok óta csak kívülről figyelheti, ahogy idegenek turkálnak a fehérneműs fiókjában. Az új tulajdonos lecseréltette a zárat, miközben ő dolgozott. Este már a holmijaért se mehetett be. Ötmilliót vett fel a szüleitől örökölt öreg parasztházra. Kifizette a testvéreit, és rendbehozatta az épületet. Azután bezárt a helyi óvoda és megdrágult a deviza. Mire új munkát talált, csaknem kétszerannyival tartozott, mint eredetileg. Próbált tárgyalni a bankkal, de süket fülekre talált. A házat elárverezték, az új tulajdonos kizárta az otthonából. Most az anyjánál lakik, és az ő ruháit hordja.
A bankok türelme csak a szóvivői nyilatkozatokban létezik - mondja Lénárd Mariann, a Banki Hitel Károsultak Egyesületének elnöke. - A valóság a bajbajutottak zaklatása, a tárgyalási kezdeményezések viszszautasítása, a szerződések gyors felmondása. A kétes hitelállomány után ugyanis a bankoknak tartalékot kell képezniük, ami pénzínség idején különösen megterhelő. Így inkább a szerződések felmondását sürgetik, végrehajtást kezdeményeznek, illetve árverési cégeket bíznak meg az ingatlanok kényszerértékesítésével. Az új tulajdonosok pedig könnyen találnak olyan "takarító" céget, amely kiüríti a lakást. Az egyesület ilyenkor megpróbál birtokvédelmet kérni a helyi jegyzőtől, de ritkán jár sikerrel. A gyerekekért kimegy a gyámügy, de mi lesz a szülőkkel? - kérdezi Lénárd Mariann, aki azt sem érti, hogy a bankok profitéhsége okozta pénzügyi válságért miért az adósok fizetnek. A pénzintézeteket mentőcsomaggal segítik ki a bajból, az adósoknak meg további költségekkel terhelt, halasztott fizetést ajánl az állam. Az egyesület azt javasolja a bankoknak, hogy az árverésre szánt ingatlanokat tartsák saját tulajdonban - ha már a jelzálogjog miatt az övék lett -, így az eredeti tulajdonos szociális bérlakásként visszabérelhetné korábbi otthonát. A bank pedig bevételhez juthatna. A bérlakásokat portfólióba gyűjtve erre szakosodott cégek kezelhetnék, később új - nem bedőlt hitelesekről rájuk szállt - ingatlanokkal egészítve ki. A hosszú távú megoldást úgyis a bérlakásállomány növelése jelenti, hiszen a lakosság jelentős százaléka a válság múltával sem tud saját lakást venni, illetve fenntartani.
- A lavina még csak most indult el - figyelmeztet Lénárd, aki a felmondott szerződésállomány ötvenszeres növekedesét sem tartja kizártnak. Orbán Róbert, az Árverező Ház Zrt. vezérigazgatója óvatosabban fogalmaz: most még csak a jéghegy csúcsát látjuk - állítja. - Nyárra a megingott adósok utolsó tartalékai is elpárolognak, így egyre nagyobb rész válik láthatóvá a lakossági adóssághegyből. Pedig már most is több lakást hirdetnek meg az árveréseken havonta, mint tavaly egész évben. A hízó koncot látva - a korábbi öt-hat magánárverező cég mellé - újabb, profilbővüléssel árverezővé avanzsáló vállalkozások sorakoztak fel. Mozgásterük határai homályosak. Az árverezést szabályozó 2003-as rendeletben sok a hiátus, és még nincs irányadó bírósági gyakorlat.
A Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége népszavazást kezdeményez a bedőlt hitelesek kilakoltatása ellen. Addig pedig "gyors reagálású önvédelmi zónák" szervezésére ösztönzik a lakosságot, amelynek határain belül a helyiek akadályoznák meg a kilakoltatást.
- Vége az árverésnek? - kérdezi egy viseltes ember a Smaragd terem bejáratánál. A választ hallva megnyugszik. - Akkor talán még van reményem! Tudja, amikor felvettem a kölcsönt, volt munkám. A deviza is olcsó volt. Azután megszűnt az állásom. De nem gondoltam, hogy baj lesz, mert közben örököltem egy házrészt. Kértem a bankot, várjon, amíg megosztozunk. Helyette mindenféle illetékkel, meg kölcsönnel fejelték meg a tartozásom, így az eredeti 3,8 millióból, 5,78 lett. Végül ennyire hirdették meg a tápiószecsői házam. Ha megveszik, semmim sem marad.
Mint látjátok, nem 10-20 milliókról van szó. Nem tartom reálisnak, hogy akiknek ennyi a hitele, elárverezik a házát!!!! akiknek meg 100millás tartozásuk van, keresztül néznek rajtuk!!!! Ez embertelen és jogtalan!
Ne reménykedj!
Azt a pénzt új hitelekre kapták, nem a régiekre!
sajnos igen
a csőd már bekövetkezett, csak még nem jelentetteék be.
Sziasztok!
Mi 50 ezerrel indultunk,most legutóbb 76ezret vontal le.Nagy gáz van az biztos!Csak majd mit kezd az állam a rengeteg hajléktalannal???
Csak kicsit tartozik ide, de elmondanám, h van olyan bank, aki, ha a pénzedet USD-ban tartod lekötve NEM fizet kamatot!!!!
Emberek, álljunk már meg egy szóra. Micsoda kifordított világ ez?
Nekünk 43.000ft volt a lakástörlesztésünk K&H bank CHF-ben vettük fel.Ma már 60.000ft-ot fizetünk :(
A K&H-t se ajánlom mert mikor még nem emelkedett a frank ők akkor is találtak rá modot hogy pár ezerrel megnövekedjen a törlesztés.(Ügyintézési dij meg már nem is tudom miket küldözgettek a levélben hogy miért emelkedik a törlesztés de minden honapban volt ilyen)
a deviza hiteleknél sajnos elképzelhető:(
legyen az lakás,vagy autó hitel.
nekem forint alapú,és már nincs hátra csak 3.6 év:)
nem is változott eddig semmit a törlesztő részlet,kezdetektől ugyanannyi.
nagyon sajnálom a deviza-hiteleseket:((((((((