Ovuláció alatti szúrás. Éreztél már? (beszélgetés)
Szia!
Nekem eléggé fájt. De nem vesekő. Nekem peteéréskor fáj ennyire. :-( Olyan 5 napig. tuti nem vesekő,mert uh-n nézik. :-)
Nekem csak egy-két szúrás volt.
Vesekőnél viszont lekaparod a falat!
Ilyen szúrásod van?
Dehogy haragszok.Én is nagyon szenvedek vele mióta megszületett ea fiam.Mensi alatt semmi bajom sincs,de amikor peteérés van a csillagokat le tudnám szedni és cataflanton élek.
Jó tudni,hogy az ember nincs egyedül.
Köszi,már nagyon itt lenne az ideje. :-) ebben az évben még csak most van másodszor peteérésem. Jó lenne elkapni.
Ha nem sikerül,akkor stimulálja majd a doki gyógyszerekkel.
Szia!
Én is érzem,ezt a szúrást de én nem gyengén.Álltalába mennni alig tudok olyankor.Olyan mintha egy naykést döfnének a hasamba és még a pisilés is rettenetessen fáj.Azóta van ez így mióta szültem.De hát ennek ellenére sem jön össze a tesó,úgyhogy én már nem is foglalkozok vele.
Köszi ezt a kimerítő tájékoztatást. :-)
Ezt már mindet tudom,mert 1,5éve próbálkozunk,és nődokihoz is járok minden hónapban.
CSak ez a hónap furán alakult. A 39.napon volt peteérésem. Ez volt kedden. De azóta is szúr. És nem értem,ha csak pár órán át lehet megtermékenyíteni,akkor miért szúr még mindig ugyanúgy.
Szia!
Én is szoktam érezni de nem minden hónapban.
A női ciklus a menstruáció első napjával kezdődik és a következő menses első napjával ér véget. A ciklus első napjain, a vérzés alatt leválik a méh nyálkahártyája, majd megkezdődik a levált nyálkahártya helyett egy új képződése. Ezt a szakaszt regenerációs szakasznak nevezzük. Ebben a szakaszban az ösztrogén hormonok szintje emelkedik (ezért ezt a szakaszt ösztrogén fázisnak is nevezzük), és megkezdődik a petefészekben a pete érése is.
Az ösztrogén fázis a pete megérését követően a pete kiszabadulásával (ovuláció) ér véget. Ez a szakasz általában 14 napig tart, de tarthat tovább is, az ovuláció bekövetkezhet a 15.-16. vagy akár a 35. napon is (ilyenkor a ciklus ennyivel hosszabb lesz)
A pete növekedését ultrahangvizsgálattal lehet követni. Valamelyik petefészekben már a ciklus elején megtaláljuk az úgynevezett vezető tüszőt, ami majd megérik. Az érett, kiszabadulás előtt lévő petesejt (tüsző) 20-25 mm nagyságú, tájékozatlan "szakemberek" ilyenkor azzal nyugtalanítják az asszonyokat, hogy 2-3 cm nagyságú cisztájuk van. Az ovuláció után ez a "ciszta" eltűnik.
Ha megmérjük a nők hőmérsékletét ébredéskor, akkor azt látjuk, hogy az ösztrogén fázisban a hőmérséklet nagyjából azonos. Ha szerencsénk van, akkor azt látjuk, hogy az ovuláció időpontjában, a hőmérséklet a korábbi átlaghoz képest 2-4 tizedfokkal csökken. Ez a csökkenés igen jellegzetes, de csak ritkán sikerül mérni, leginkább akkor, ha az ovuláció a hajnali órákra esik, ugyanis nagyon rövid ideig áll fenn.
A pete megtermékenyülésére az ovulációt követően 12-24 óra áll rendelkezésre, mert a petesejt, amennyiben nem termékenyül meg, felszívódik. A spermiumok élethossza sem lényegesen nagyobb ennél a 24 óránál, ezért a megtermékenyüléshez vezető közösülésnek ebben a 24 órában kell megtörténnie.
Sajnos egyetlen olyan módszerünk sincs, amely előre megmondaná, hogy ez pontosan mikor lesz, csak azt tudjuk megmondani, de azt elég pontosan, hogy mikor volt. Ha ez minden ciklusban pontosan így lenne, akkor könnyű dolgunk lenne, de a biológiában nincs 100%.
A pete kiszabadulásától a menses első napjáig tart a ciklus következő szakasza. A vezető tüsző, a pete kiszabadulás után bevérzik, a vérömleny pedig átalakul úgynevezett sárgatestté. Ez a sárgatest egy eddig nem szereplő hormont a progeszteront kezdi termelni. Ez a hormon, csak akkor termelődik, ha a peteérés - kiszabadulás megtörtént, ezért a peteérés bizonyítékaként tekintjük és az ovuláció után egy héttel szoktuk mérni. Ha értéke kellően magas, akkor azt mondhatjuk, hormonálisan nincs probléma.
A sárgatest csak 10-12 napig virágzik, ha a megtermékenyülés nem következik be, a sárgatest elöregszik, megszünteti a progeszteron termelését, amelynek következtében a méhnyálkahártya leválik és bekövetkezik a menstruáció. A mestruáció tehát az ovulációt követő (kb.) 14. napon következik be.
A progeszteron fázisban emelkedik az ébredési hőmérséklet. Ez az emelkedés 2-4 tizedfok, és ha pete nem termékenyült meg, akkor az ovulációt követő 10-12. napjától kezdve csökkeni kezd, mintegy előre jelzi a bekövetkező menstruációt.
A korszerű terhességi tesztek igen megbízhatóan, már a fogamzás után 10-12 nappal, tehát a várható menses napján pozitívvá válnak, jelzik, hogy a megtermékenyülés megtörtént. Elvileg ez már terhesség és az esetek mintegy 70%-ban ebből gyerek is születik.
További ajánlott fórumok:
- PG53 ovulációs tesztről tapasztalatokat várok!
- Érdemes ovulációs tesztet használni?
- Használta már valaki az ovulációs tesztet jóstesztnek? Mik a tapasztalatok?
- Létezik az, hogy az ovulációs teszt egyik nap erős két csíkos, másnap meg szinte nem is látható a teszt csík?
- Nem értem! Ovulációs kalkulátor működése? Bővebben lent.
- Ovuláció alatti alhasi és derékfájdalom?