Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önzőnek tartom, aki egy rohamosan pusztuló, túlnépesedett... fórum

Önzőnek tartom, aki egy rohamosan pusztuló, túlnépesedett... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

30. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Egnisz)
szept. 12. 21:02

Állatfajok tűnnek el a Földről! Vagy az nem baj? Végül is néhány háziállatféle is elég lenne...

Rebesgetik, hogy a Marson kéne folytatni az életet. Jelenleg az teljes sivatag, nincs levegő, sem víz. Semmiféle élet. Nem itt a Földön kellene javítani a körülményeket?

29. 80ASIQ (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
szept. 12. 20:59
Igen, ez így igaz. Kevés ember kevésbé tudja sérteni a bolygó érdekeit mint sok. Szerintem ez a 8 milliárd ember ami van, már túl sok. 1-2 milliárd elég is lenne, persze lehet erőltetni a dolgot (a szaporodást) még egy darabig, de minél többen leszünk, annál csúnyább lesz a vége! Magam fontosnak tartom a természet: növények, állatok jogait is. Nem is írtam: Állatfajok pusztulnak ki!
28. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Egnisz)
szept. 12. 20:48
Természetkárosítás, őserdők kiirtása a termőföldekért.
27. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Egnisz)
szept. 12. 20:46
Éhezés, nyomor, szemetelés.
26. birebora (válaszként erre: 25. - Plavalaguna)
szept. 12. 17:15
Az ilyeneknek mondhatod. Nem értik meg, hogy sokaknak gyerekkel, unokával teljes az élet. Hogy amiért dolgoznak az a gyerekeiké, unokáiké lesz. Van kiért. Nem a semmire dolgozik, nem az államé vagy távoli ismerősöké lesz a vagyona, az élete munkája. Nem folytatódik az élete. Meghal és nem marad utána semmi és senki. Neki az a teljes élet, hogy egyedül maga van. Legyen. Nem tudja elképzelni sem a másik életet.
25. plavalaguna (válaszként erre: 17. - Violet18)
szept. 12. 15:27
milyen teljes életet ad fel bárki? mi a franc az a teljes élet? az élet az amit épp élünk. Úgy teljes, ahogy épp éljük. ott ahol éljük. a ygerekért nem adsz fel semmit, egyszerűen újabb napok jönnek. más problémák, más szépek. amígy élünk nem adtuk fel, ha eghaltunk, meg mindegy szültnk e vagy nem
24. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 15:21

tarsd.... Én meg azt tartom önzőnek aki csak kivesz a társadalomból és követelőzik. És ez független attól szült e valaki vagy nem.


szerintem az, hogy valaki vállal e ygereket, az az ő dolga. az hogy élősködik e, vagy tesz hozzá a közöshöz, az már nem.

23. tien
szept. 12. 14:57

Nekem "csak"a szívem fáj értük.

Jól elb@sztuk ,és a következő nemzedék fog szívni.


Nem ,én nem szültem.

Nem a bolygó érdekében,lustaságból.

22. okoskodó (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 09:35
Távolság, idő. Ha elég távolról nézed a földet, úgy szép, ahogyan van. Ha az őskorban születtél volna, nem foglalkoznál ma hülyeségekkel, ha a jövőben, akkor láthatnád, hogy mi lett a föld sorsa. Mivel megszülettél, itt és most élsz, Te is részese vagy a Föld kizsigerelésének, vagy talán a mai ember nem számít? Álságos egy kicsit, hogy az élő akarja megszabni ki, és miért fontos, tudatom azomban, hogy a Föld nélkülünk is köszöni szépen jól megvan, de az emberi tudat nélkül mindez a sok szép dolog értelmetlen semmi lenne. A világ úgy szép, ahogyan van, a maga jó és rossz dolgaival egyetemben. Ha minden fehér lenne, nem látnánk a tárgyakat. Ha nem szeretnél családot, az a Te szabad akaratod, de nem mondhatod meg a másiknak, mit tegyen. Az én gyermekeim, unokáim meg fogják tudni a világról azt, amit én még nem tudok. Használni fogják az adott természeti lehetőségeket, lesznek az életükben jó és rossz dolgok egyaránt. Emlékezni fognak ránk, a mi generációnkra, és sóvárogva gondolnak majd az eljövendőre.
21. semleges (válaszként erre: 6. - Pulcsis)
szept. 12. 09:35

Ez a válasz nagyon ott van!

Én is így gondolom.

szept. 12. 08:37
Az egyén a legritkább esetben tesz olyat, amivel a bolygó érdekeit helyezi előtérbe a saját igényeivel szemben. Ilyen szempontból még az is önzőségnek számít, ha valaki megeszik egy kocka csokit ismerve a kakaó termesztés környezeti terhelésének nagyságát. De igaz ez mindenkire, aki nem zero waste módon él, és nem vegán módon táplálkozik.
19. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 08:23
Szerintem ezt ott add elő, ahol túlnépesedés van.
18. Channa* (válaszként erre: 14. - Egnisz)
szept. 12. 07:10
Háború, természeti katasztrófák (földrengés, árvíz, stb.), járványok.
szept. 12. 00:38
Önző dolog amúgy igen és egyben nem. Mert aki gyereket szül feladja az addigi teljes életét. Ami azért nem egyszerű, csak sokan nem tudják h milyen lesz és amikor megtették jönnek csak rá.
16. Violet18 (válaszként erre: 3. - Ruslan)
szept. 12. 00:35
Ezért is lett covid....csak nem tudták irányítani h mely országokban taroljon.... 😞🤷‍♀️
15. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 23:54

Remélem, hogy kijelentésed fényében te sem vállaltál gyereket, akár mostanában, akár régebben.

Ehhez hasonlító másik kedvenc mondatom, a -“Nem kell gyereket szülni erre a világra.” -azok szájából, akik már szültek és megvalósíthatták az anyasággal kapcsolatos vágyaikat.

Attól az egytől én is félek, hogy ha lesz gyerekem, milyen élet vár majd rá. A bökkenő mégis az, hogy nem nálunk okoz problémát a születések száma. Nagyobb szaporulat pont az elmaradottabb helyeken van.

Mondd ezt azoknak, akik önhibájukon kívül, megfelelő felvilágosítás hiányában nem képesek befogadni a társadalmi felelősségvállalás fogalmát, vagy átgondolni azt, hogy milyen életet is biztosítanának a születendő gyermeküknek.

Akkor lesz itt baj, ha folytatódik a túlnépesedett világrészek vándorlása.


Különben valahol igazad van az önzőséggel kapcsolatban, mert minden gyerekvállalást önös érdek vezérel. Magadnak vállalod, hogy szerethess és a saját vágyadat teljesíthesd.

14. Egnisz (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
szept. 11. 23:44
Milyen jelekre gondolsz?
13. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 23:10

Ahogy írod: rohamosan pusztuló és túlnépesedett!


Majdnem reménytelen vállalkozás!

12. Amaunet (válaszként erre: 7. - Amaunet)
szept. 11. 22:13
Ne is menj Afrikáig, csak Borsodba, Szabolcsba egy cigánysorra. Beszélj nekik a túlnépesedésről!
11. 55Judit (válaszként erre: 4. - Flóra76)
szept. 11. 21:57
Ez egy vallomás volt. Fórumot azok csináltak belőle, akik szeretik a témát, szeretnek hozzászólni.
szept. 11. 21:56

Azt gondolom, hogy a túlnépesedés vagy nagy család a szegényebb országokban és a kevésbé edukált rétegekre jellemző.

De globálisan és nemzeti szinten is segélyezzük, támogatjuk a dolgot, mert tiszteljük az életet és az egyének döntéseit. Így jutunk el addig, hogy munkanélküli szülők 8-9 gyerekkel segélyekből és adományokból élnek embertelen körülmények között. És az ő gyermekeik is ezt a mintát fogják követni - újratermelik a nyomort.

9. lynette3290 (válaszként erre: 8. - Lynette3290)
szept. 11. 21:52

A harmadik mondatomat is nehéz dekódolni, bocsi 😖

Elutazott= elütsz

szept. 11. 21:50

Ezt mindenki lelkülete szerint fogja dekódolni. Ez a rossz a vallomásokban. Nem fér el a kifejtés. Felettem elő család szülők nevelik a gyerekeiket, példaértékű.

Zanzibárból hazajött egy barátunk, ahol ha az út szélén elutazott egy gyereket, ki kell fizetni… de mehetsz isten hírével. Szóval igen, és nem.

De amúgy én is szabályoznám a születést… de ki hivatott eldönteni, melyik élet ér többet? Nehéz ügy. A józan észre kár apellálni. Pont ott nagyobb a népesség, ahol annak híján vannak.

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 21:44

Ott kéne agitálnod, ahol túlnépesedés van.

Gondolom, te is lemondtál az utódaidról, az egyéni boldogságról, hogy Afrikában 10 születhessen helyette.

6. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 21:32
Hát, volt aki nem így gondolta. Neki köszönhetünk Téged...
5. Ruslan (válaszként erre: 3. - Ruslan)
szept. 11. 21:06

Most megnéztem egy adatot. Etiópia népessége

1955 -19 400 000

2024 - 132 060 000

4. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 21:01
Hány fórumot nyitsz még ebben a témában?
3. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 20:56
Én folytatnám tovább: Afrikában, Indiában, és akárhol, ahol a népesség túlzottan szaporodik. Magyarországon csökkent.
szept. 11. 20:51

Ha az ember nem tud gondolkodni, majd a természet megoldja, ami sokkal jobban fog fájni!

A megoldódásra már vannak egyébként jelek.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook