Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napelem tapasztalatok fórum

Napelem tapasztalatok (beszélgetés)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Napelem tapasztalatok

1 2 3 4 5
2018. máj. 13. 10:58
Nagy az öröm, tavaly októberben elindult a rendszerem. A kivitelező korrekt, bár nem a legolcsóbb kategória, de legalább igényesen dolgozik és prémium minőségű a rendszer minden porcikája.
128. rozsdas111 (válaszként erre: 127. - Hakuc)
2017. szept. 29. 11:11
Köszönöm pont ilyesmibe nem akartam belefutni. Végül is az kivitelezte a rendszerem akivel a rendszerterv is készült. Jó minőségű paneleket forgalmaznak, gyors munkát végeznek. Ami lassú az a bürokrácia, de ezt is meg tudták gyorsítani ügyesen.
127. Hakuc
2017. júl. 24. 20:13

Tisztelt fórumozók.

Szeretném felhívni a figyelmet napelem telepítése esetén az enH..céggel kapcsolatban, amit az ügynökük mond semmi nem igaz a határidőket nem tartják és még a többi rendszerhez képest tőbb 100 ezerrel drágábban telepítettek egy vietnámi gyártású panelekkel negatív teljesítmény toleranciával. Persze az ügynökük teljesen mást igért . Ha meg van a szerződés onnantól nem elérhető sem a cég sem az ügynök. Óvalodjanak és hívkál fel az ismerősöl figyelmét is! üdv.

126. Dodi44 (válaszként erre: 124. - Rozsdas111)
2017. júl. 22. 05:31

Ezt nagyon erdemes vegig nezned!!!

Majdnem minden kerdesekre valaszt kapsz!

{egy kis kitetel, angolul van.}


[link]

125. Dodi44 (válaszként erre: 124. - Rozsdas111)
2017. jún. 15. 13:44

Ha van alkalmad ra, nezzel meg egy jo parat es lesz egy alapveto elkepzelesed milyen felel meg neked a leg jobban.

Nagyon sok fugg a nap elem fajtajatol, ami meghatarozza, mennyi energiat tud ugyan abbol a napsugarbol hasznasotani %-ban merve...

2017. jún. 11. 07:30
Sziasztok! Most készülök napelemes rendszer telepítésre. A rendszer terv kész van, árajánlat is megvan. Ami kicsit elbizonytalanít az az ár és minőség kérdése. találni sok olcsóbb ajánlatot szerte az Interneten, de nem szeretnék belefutni valami butaságba.
2017. jún. 8. 08:28
Elolvaslak..
122. Dodi44 (válaszként erre: 121. - Töprengő)
2017. jún. 8. 03:38

Ha esetleg visszaolvasol, elegge "hozzaszoltam"

Meg kell fontolni a dolgot!

Amennyiben az anyagiak nem okoznanak problemat, akkor csak kiserletezes, hobbi szemszogbol erdemes beleugrani a napelemek vilagaba, vagy ha mas eshetosegre nincsen eshetoseg, pl. ha egy erdoben elunk, mint az egyik baratom is, ahova a halozati aram bevezetese vallalattal tul koltseges lenne, a sok poznak es kabelek bevasarlasa miatt, ha fel vagy tobb kilometerekre kellene a hazadhoz bevezettetni a halozati aramot.

Ha erdekel, megtudok osztani rola tapasztalataimat, de ne feledd, en mashol elek, nem O-Hazankban.

A "Hazifeledataidat" otthon neked kell megoldani", mit hol lehet beszerezni es milyen arak vannak feletek.

Amint a lejjebbi hozzaszolasomban emlitettem, a Torontoi egyetem kiserleti reszeben fejlesztettek ki egy uj fajta anyagbol keszitett nap elemet, amit nyugaton P.V.-nek vagy csak PV-nek irjak az az Photo Voltic, az az fenyalltal termelt Voltage...

De azt is tudnunk kell, hogy a mar meglevo ipar, az mindent meg fog tenni azert, hogy az o fogyatoja legyel, vagy is maradj, es minnel tobbet kelljen neked azert fizetned! Az Ipar megveszi a politikusokat, akik a torvenyeket csinaljak, hogy a mas eredetu energia fejlesztese ne legyen gazdasagos a vallalat kuncshaftjainak kedvezo!

De ennek ellenteteben Nemet orszagban meg ugy csinaltak, hogy aki a napelemeket hasznaljak, annak a befektetesenek 50% at az adojabol levonhatja a napelem hasznalo!

Tudomasom van arrol, hogy O-Hazankban is volt egy kis vallalat, amely a napelemek gyartasaval foglalkozott, de odajott egy nagyobb keleti vallalat es megvasarolta a vallalatat, es elvitte cakom pakk.

Amint tudod, a napelemeket, alltalaban 12Voltosokra rakjak ossze, kissebb lapokbol, amelyekrol a legnagyobbja a 10x10cm-esekrol van tudomasom.

Amelyek darabja .42 voltosak es a cellak negyzet centimeterben mert nagysagatol fugg mekkora aram erosseget tudnak a napenergiabol eloallitani. ( manapsag a hatasfoka meg eleg alacsony,[4-6 %] de mar van 18 %-os es dolgoznak a jobb hatasfokuakon)

( ne feledd el a benzin robbano motorok hatasfoka is igen alacsony! Mert egy egysegnyi benzinbol egy munka utemben eloallit: a kinetik [mozgasi) energia mellett, hot, hangot es feny energiat is amelybol a szamunkra hasznos csak a mozgasi energia, a tobbire nincs szuksegunk, esetleg telen a kocsi futesere :DDD]

Az ugynevezett 12 voltos panelokat ugy forrasztjak ossze, hogy a tablakban levo osszes sorbakotott lapocskak 18-24 voltig kepesek feszultseget es amint az elobb irtam az egyes egyforma lapok negyzetcentiben mert feluletei pedig az aram erosseget. De a feltuntetett feszultseget, es aramerosseget csak a leg idealisabb korulmenyek kozott kepesek nyujtani.{ezert van szukseg minden egyes napelem panelnak termelni 18-24 voltig, mert a reszben napsuteses idoben is szuksegvan az akkumulatorok toltesi feszultsegere, amely 13,8 volt]


A globusunkon levo orszagokat minositik az atlag napsutes evenkenti oraszama szerint.

A te helyzetkorulmenyedtol fuggoen az idealis kivalasztott hely a Solar Panel helyenek az lenne, ahol a napfelkeltetol napnyugtaig ratud sutni a nap. De mivel a nap keleten kel es nyugaton nyugszik, igy az idealisan elhelyezett nap elemekkel kovetni kellene tudni a fold forgasat. Mert a maximum teljesitmenye a nap elemnek, az a pozicioja, amely teljesen derekszogben nez a nap allasara.

A legtobb rendszer 12 voltosra van csinalva, mert a 12V-os kutyukbol csinaljak a leg tobbet, es aranylag a leg olcsobb, mint a 24-36-48 Voltosakra keszitett kutyukre! De amint tudjuk, mindennek van elonye, es ugyancsak hatranya is.

De ha egy 12Voltos rendszert akarunk megepiteni, eloszor mindent csak gondolatban es papiron tervezgessunk!

Jarjunk utanna a hozza beszerezheto dolgokhoz. A megvasarolt napelemek azok csak egy negyed resze a kiadasoknak, mert ahhoz, mielott egy forintot is koltenenk a hazunk kornyeket kell kielemezni, hova sut a nap, ha sut, es hany orahosszaig egy nap!!! Mert a koltsegek nagyon gyorsan osszeadodnak am!!!


No csak gondolatban: Talaltunk egy olyan helyet, ahova naponta tud a nap 10 H-t oda sutni.

Akkor megvan a 18-24 voltunk.

Azt meg regulalni is az az szabalyozni is kell! Ahhoz van ket fajta regulator az egyik az egyik olcsobb, de az sokkal tobb energiat elpocsekol ho alakjaban, mint a masik.

Persze, amelyik tobb energiat tud hasznositani az majd dupla aru mint a kevesbe jo hatasfoku.


Ok van nap elemunk es van hozza egy feszultseg es aramerosseg szabalyzonk! De azt valahol tarolnunk is kell!

Ahhoz kell akkumulatorokat beszerezni!

Az akkumulatorokat ket fele keppen merik, egyik a nev feszultsege, ami az 12Voltos ra szamitunk, a masik a legfontosabb adata, mennyi aramerosseget tud tarolni, es kb hany evig fogja kibirni, mert az egy bizonyos evek elmulasa utan az el is fog romlani, mert azokat direct ugy gyartjak, hogy ne tartson sokaig, hogy ujjat kelljen venni! Az akkumulatorokat manapsag mar nagyon elrejtik azt a tulajdonsagat, hogy hany amper erosseget kepes tarolni! Korul kell nezni a boltokban ateher autoknak vannak 12 Voltos akkumulatorai, de vigyazzanunk lehet hogy nemelyek 24 voltosakat hasznalnak, akkor meg vannak traktor akkumulatorok, de azokat is ellenorizzuk, hogy nehogy 24 voltosat vegyunk! ket 5 voltos az jo lenne, mert azokat sorba lehet kotni es mar 12 voltos is!!!(itt a Golf kocsikkat akkumulatorral hajtjak es azokban 6, vagy 8Voltos elemekbol allitjak elo a Golf kocsik motorjainak a meghajtasahoz szukseges feszultseget es az akkumulatorok tarolhato aram erossege adja meg hogy kibirja e egy napos hasznalatukat. Ezert az alltalaban 6 voltos akkumulatorokbol azokat valaszjak amelyek 300 Amper orasok korulieket. Tobb akkumulator sorba kapcsolasaval kapjak meg a motorokhoz a 36, vagy 48Voltos vagy mar olvastam nagyobb feszultesegu meghajto motorok alkalmazasarol, a szukseges energiat.

De maradjunk a 12Voltos systemanal. A nagyobb aram erosseg tarolasat ugy is meg lehet oldani, hogy ket van tobb ugyan az a gyartmanyu es nagysagi akkumulatort veszunk, es azokat parhuzamosan kotjuk, akkor a feszultseg osszegen meg marad, de az aramerosseg tarolasa anyival lehet megszorozni, ahany akkumulatort kotunk parhuzamosan egymassal.

Ehhen mar csak az a lepes szukseges, hogy a nekunk szukseges dolgokat, lampakat es hasznalati gepeket a szuksegunk szerint beszerezzunk.

Tehat a koltsegek:

1, a nap elemek beszerzesi arai, amihez kezdesnek kell legalabb 300-500 Wattos nevleges teljesitmenyuek, amelyek $100. darabja az $300-500

2, regulator , kb, $200,

3, az akkumulatorok, ahany darabot akarunk.

+ a kabelek, a napelemek tarto keretei, az oszlopok, esetleg megcsinalni, ugy, hogy a panelok legalabb egy 90fokos szogben tudjak kovetni a nap allasat, mert az idealis az 180 fokos fordulasi kepesseg lenne...

121. töprengő (válaszként erre: 117. - Dodi44)
2017. jún. 7. 20:25

Most látom írtál. 2017-01-29 04:41... bocs.

Amelyik házon látok, nem tudom kifaggatni őket.

Kopogjak be, és úgy?? necces...

Valamennyi haszna van, Ha nem érné meg, leszednék.


Nem írt senki a témához, így szépen hátraszorult...

120. Dodi44
2017. jún. 4. 17:28

Mostanaban olvastam egy uj photo voltick felfedezesrol, egy uj modszert, es ujabb anyaggal allitani , feny hatasara electromossagot. Sokkal olcsobb, es az anyagat festeni lehet a feluletekre...

"A felfedezesek mindig akkor keletkeznek, amikor nem hajtjak pontosan vegre az utasitasokat."

119. Dodi44 (válaszként erre: 113. - Rodcsy)
2017. jan. 29. 05:38

Ha megengeded, elmondanam a likas ketfiller erteku hozzaszolasomat... :DDD

A napelemek PV.panelok tisztitasa nagyban fuggo a kornyezeted levego szennyezodesetol.

Ha a kezedet vegid huzod a felso uvegen, egybol tudod, mennyi szennyezodes van rajta. Magad is elbiralhatod, szukseges e a tisztitasa, de azok nem annyira kenyesek... ( a fakrol raesett levelek sokkal tobb energiat, nap fenyt takarnak el mint egy atlagos honap szennyezodese)

A napelemek adatai az idealis kornyezetben mert adatokat tartalmazzak. Tehat a teljesen meroleges szogben van allitva a legnagyobb az az a leg erosebb napsutesben a felhotlen egre.

Az atlag hasznalat alatti adatok, termeszetesen nem tukrozik az idealis korulmenyek kozott mert es megadott adatokat. Az atlagos teljesitmenye hasonlitasa a tapasztalatomra alapitva, kb egy harmada a honapra kiszamitva. Termeszetesen az fuggo a felhozettol es az esozesektol, az idjorastol, a teljes napsutesek oraitol is!

Sokkal tobb energiat tudnank termelni, ha a napelemek szoget a naphoz viszonyitva tudnank minnel hosszabban a napszakokban kovetni, hogy mindig pont kilenven fokban tudnanak lenni a naphoz viszonyitva, mert akkor tudjak a PV. tablak a legtobb nap energiat hasznositani!

118. Dodi44 (válaszként erre: 114. - Pretorianus80)
2017. jan. 29. 05:11

Szamoljunk egy kicsit...

HA egy PV napelemet veszel, mondjuk 12V-os nevleges feszultsegut.

Azok alltalaban ket feszultseg koze vannak epitve, vagyis terheles nelkuli feszultsegei 20-es 24 voltra vannak osszerakva, (megnezheted magad ism mert egy kocka napelemecske, az .42 volt. azokbol, hany van a napelemedben? Amikor terhelest teszel ra, akkor persze az aramtol fuggoen lecsokkan a feszultsege. Tehat ha veszunk egy 12 V-os nevleges feszultsegu PV nal elemet, es hozzakotjuk egy 12 voltos elemhez toltesre, mi fod tortenni, Tegyuk fel nincs hozza semmifele regulator hasznalva. Eloszor is ha egy olcso , egyszeru digitalis merot hasznalunk, aminek amper meresere is ev volt meresere is van lehetosegunk, es ha egyik merovel merjuk a feszultseget egy masikkal meg az aram erosseget, mit fogunk latni?

A terheles mentesen mert kb 23 volt koruli feszultseg le fog csokkenni 12 volt korulire, az aram erosseg mero , az amper mero, meg fel fog menni a hozzakotese elotti zerorol arra az erossegre, amit eppen az akkumulatorod felvesz az elso pillanatokban, amit latni fogsz csokkenni egy otperc mulva. Ha ezt kontolalni kivanod, egy picurit a napelemedet forditsd el a direkt napsutesbol. egybol latni fogod a muszereken a saamok valtozasat, az az csokkeneset! Tehat mit csinalsz? regulatori tevekenyseget csinaltal!

Tehat szamold ki hany amper oras az akkumulatorod, es azt tudjuk, hogy az 13.6 voltnal fentebbi feszultsegre ne toltsuk, tehat a horgaszasod kozben nezzel a ket meromuszeredre, merre valtoznak a szamok?

Tudod a feszulseg szorozva az aram erosseggel, az a teljesitmeny. Tehat ha a toltesi feszultsegedet sosem leped tul a 13.6 voltnal, akkor mar rossz ember nem lehetsz! :D

Az aram erosseget meg nezd meg mekkora van feltuntetve a toltendo akkumulatorodon, es egy egyszeru szorzasi folyamat megmondja neked mennyi tolto energiat tettel bele a bekapcsold ido alatt az akkumulatorodba...

Ahogy a toltes folytatodik, a feszultseg folfele kuszik, az amper merod meg lefele... a pv paneloket meg ugy forditot, amennyi energiara szukseged van... ha egy regulatort hasznalsz hozza, akkor csak a folosleges aramot csak hove alakitod at tehat a regulatorod forro fog lenni.

-egyszeru kis szorzas, osztas, meg ket olcso kis muszer.. na persze a napsutes es a PV. elemek...

Motto: hasznaljuk a szurkeallomanyunkat, ne potoljuk azt a penztarcankal... :DDD

csak egy nezo pont...

117. Dodi44 (válaszként erre: 111. - Töprengő)
2017. jan. 29. 04:41

Ha meg engeded, mielott a bukszadat elovenned, nezz korul a lakohelyeden van e masoknak is PV napelem a haztetejen es mi a tapasztalatuk vele, mert mar azt is hallottam, hogy nemely helyeken adoy is kell fizetni utanna.. de lehet hogy ez kacsa...Minnel tobb realis informaciot tudsz gyujteni az szolgal teged a legjobban!

En sosem kerdeznem meg attol aki arulja, hanem attol aki hasznalja...

Van egy baratom, aki egy erdos reszen lakik, ahova nem vezetik be a halozato aramot, neki szukseges a PV.napelemek hasznalata. Teljesen a napelemei szolgaltatjak az osszes energia szuksegletet!


Azt mondjak az okosok, haromfele ember van.

1, aki a konyvbol tanul,

2, aki mas karabol tanul,

3, akinek ra kell pisilni az elektromos keritesre, hogy mukodik e!

116. Dodi44 (válaszként erre: 17. - Klenca)
2017. jan. 29. 04:18

Mit gondolunk, melyik energia szolgaltato vallalat szeretne maganak konkurenciat??

A "Photo Voltic" [PV] nap elemekrol jo par eve magam is jol beleastam magam az informaciok szerzesebe.

Sok mindentol fugg, hogy hol elunk, magunk szeretnenk e a dolgokat megoldani vagy valaki masokkal szeretnenk mindent megcsinaltatni [nem banom ha a kezem piszkos lesz a munkatol, a szappan olcsobb mint masok orabere].

Ahol elunk, mennyi az eves napsuteses orak szama?

A hazunk fekvese is nagy tenyezo, van e eleg delre nezo, nagy feluletunk a a pv.tablak elhelyezesere.

A PV.napelemek fajtaja, a fenyrol electromossagra energia atalakito kepessege szazaleka.

Ha anyi energiat tudunk termelni, hogy azt elhasznalni nem tudjuk, gondolunk e arra, hogy azt a halozatba visszataplalhatjuk e?

Ha igen, mik annak a feltetelei?

Mert a halozati aram, oscilloscope formaja az egy tiszta szinusz gorbe! Abban nem lehet, csak egy ugyan olyan fazis tiszta szinkronizalt aramot hozzakotni! A kisebb converterek meg "piszkos" AC aramot termelnek, az azokonkeresztuli visszataplalas meg van tiltva!

Az arra gyartott, tiszta szinusz gorbes elfogadott atalakitok meg mereg dragak am!!!

Sok fele tenyezovel kell megbirkoznunk, figyelembe vennunk.

Ha viszont egy egyszeru szisztemat, magunk szeretnenk megvalositani, megkostolni azt a PV. tortat! hi hi

Mindegyik valasztasi lehetosegnek van pozitiv es negativ tulajdonsaga az anyagiak mellett.

Van egy baratom, mint magam is, mi csak az LED lampakra, tehat a vilagitasra, computereink mukodtetesere, TV-re[12V], radioikra, telephon toltesere, es mas 12Voltos fogyasztok energia ellatasara hasznaljuk. Ez a leg olcsobb megoldas!

Keves anyagiakra van szukseg ennek a megvalositasara.

Nem ajanlom kolcsonoket felvenni ra, mert akkor masnak fog hasznot hajtani, nem nekunk. Elkezdhetjuk azt baby lepesekben is. Ha meg gyulik az anyagiaink, akkor meg bovithetjuk.

Az utolso gondolat javaslatom: a"hazifeladatunkat" kivaloan vegezzuk el nehogy kesobb "megbukjunk a vizsgankon", kepletesen mondva...

115. Dodi44 (válaszként erre: 4. - Rizsa31)
2017. jan. 29. 03:02

Ha a melegviz csinalasara szeretned hasznalni a naphofok kokolektorokat, az interneten sok egyszeru amator hazi megoldast lehet talalni ra, ha egy kicsit is van kezugyesseged, nem irtozol a szerszamok hasznalatatol, es van napsutotte hely [haz vagy mellekhelyiseged tetoresze, vagy haz oldala, ahova azt tudod minnel rovidebb vizvezetekkel felallitani.

Tobb fele megoldast is lehet ra kesziteni, a vasarlasa helyett.

Az egyik baratomnak van a mellekhelyisege haztetejen egy fekete muanyag karikaba feltekert muanyag csove, amelyik eleg vastag arra, hogy a viznyomast elbirja, vagy ha a muanyag cso viz bejovetele ele egy nyomas regulatort is lehet tenni.

2017. jan. 24. 15:38

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne:


A tervem: Horgászatnál tölteni a csere munka akkut míg a másikat hasítom a vizet. ☺ Kb 4-6 A. Vezérlővel tervezem a töltést. Tudom nem jó ha gyorsan töltöm, de a terepen muszáj lesz. Jó lenne ha a töltési idő beleférne egy napsütéses napba. 12h. Amire én gondolok ez tudni fogja? (Otthon kímélve, mikroprocesszoros töltővel töltöm őket, kb 48 óra a csepptöltés funkcióval.)


Szeretnék venni egy napelem panelt, amiket már nézegettem 150-160W, már egy akksi töltéshez elég. Vagyis remélem, hogy elég. (100 Ah munka akku.)

Amit kinéztem az 24V-ra írja az eladó.

[link]

Na itt a gond nálam. Mert nem tudom, hogy a töltésvezérlő az átalakítja e, hogy csak 12V (14.4V) -al tölti majd az akkut?


Erre a célra ez a panel gondolom megfelel?

Milyen töltésvezérlőt vegyek?


Köszönöm a segítséget.

Üdv.

L.

113. rodcsy
2015. febr. 9. 11:30

Sziasztok!


Én is gondolkozom a telepítésen csak nyilvánvaló és egyértelmű dolgokra nem találok válaszokat.

Az lenne a kérdésem azokhoz, akiknek van tapasztalatuk napelem ügyben hogy:


- Milyen gyakran kell tisztítani és az mennyi ideig tart a tisztítás?

- Mennyit veszít a teljesítményéből, ha fél évig nem takarítom? (%-ban kb.)

- Mennyibe kerül, ha valaki megcsinálja helyettem, mert nincs kedvem a tetőn ácsorogni, meg időm sincs rá?

- Úgy általában igazak e azok a teljesítmények amiket írnak ezekről a napelemekről, vagy csak népvakítás?

- Mivel,hogy befektetés és én is aszerint tekintek rá, így a nyereségadó azaz 20% az amit az állam zsebbe rak?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

R.

112. Annie1130 (válaszként erre: 111. - Töprengő)
2012. jún. 20. 15:45

Szia! Napelemes cserepeket semmiképpen nem javaslok, mert a hatásfokuk jelentősen elmarad a ma ismert és használatos napelemek hatásfokától. Ez a technológia amúgy sem aratott túl nagy sikert, még van mit fejleszteni, tökéletesíteni rajta. A szélkerék az "városképileg" nem biztos, hogy engedélyezett, és őszintén szólva ugye te sem szívesen nézegetnéd a kerted végében?Egyet-egyet nem érdemes telepíteni belőle, mert hosszú a megtérülési idő.

Én a 250 W-os monokristályos napelemeket javaslom, ha írsz privát üzenetet, szívesen segítek eligazodni ingyen és bérmentve! Ezen a területen tevékenykedek én is...

2012. máj. 24. 10:09

Bele kell merülnöm a témába..

Kertesbe kellene valami amivel kiválthatnánk dolgokat.

Szinte egész nap süt a nap. És bizony a szél is jár rendesen. Ritka ha csendbe van a szélcsengőnk..

Mit javasolsz? Cserép ami napelemes?

2012. márc. 22. 15:00
Itt jó régen nem járt senki, pedig valóban jó befektetés egy ilyen rendszer. Akit érdekel szívesen megosztom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Sajnos sokan, még akik gond nélkül megtehetnék sem foglalkoznak a környezetvédelemmel. Nekünk egy 2 éve telepített, német napelemes rendszerünk van. Azóta nem fizettünk villanyszámlát, amióta felszerelték. A tavalyi évben a szolgáltató fizetett nekünk,mert 117KWó-val többet termeltünk,mint amennyit fogyasztottunk. Nem volt kis befektetés, de nem bántuk meg. Várhatóan még 9-10 év a megtérülése, de nem csak ezt tartottuk szem előtt, hanem azt is, hogy teszünk valami jót a környezetünkért. A napelemekre egyébként 26 éves garanciát adnak. Építkezés után vagyunk, de amint tehetjük vásárolunk egy kicsit kisebb naperőművet a szüleimnek is. Ezzel havi szinten támogatom őket. A cikk írójának üzenem, hogy jó a cikk!
109. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 108. - Álomvirág1)
2011. máj. 31. 20:10
Szerencsére sokan gondolkodnak így mint Te:)
2011. máj. 31. 19:02

Egy hasznos, érdekes téma. Akit nem érdekel, nem hisz benne, minek rontja el a fórumot? Nagyon ráérhet egész nap azzal foglalkozni, aminek ellene van. Hihetetlen...

Egyébként pedig elég szomorú, hogy valakinek környezettudatosság ennyire kiesik.

Ha megtehetem, mindenképp szeretnék kihasználni minden lehetőséget, amivel hosszútávon én is és a környezetem is jól jár.

107. 53dfddad18 (válaszként erre: 104. - 4df3fe1a4e)
2011. máj. 31. 18:52

A kereskedők, rábeszélőképességüket bedobva sok értelmetlen dologra képesek rávenni az embereket.


Van aki még kölcsönt is képes felvenni ezekre, magas kamattal, egyszerűen azért, mert nem szeret, vagy nem tud számolni.


Sok dolog ellen lehetne hadjáratot indítani, de ez a fórum most a napelemről szól.

106. 53dfddad18 (válaszként erre: 105. - 53dfddad18)
2011. máj. 31. 18:45
Hopp, elnéztem, havonta 30 m3. Így már stimmelhet.
105. 53dfddad18 (válaszként erre: 104. - 4df3fe1a4e)
2011. máj. 31. 18:33

A falakon megy el egy ház hőveszteségének kb. 40%-a Hőszigeteléssel kb. ennek a fele, 20% energiamegtakarítás érhető el.


Ha neked ez csak 30 m3 gázt jelent, akkor évi 150 m3 gázt használsz el. Nem tudom mekkora lakásod lehet, de hogy nagyon picike, az biztos.


Vagy rosszul számolsz, ismét.

104. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 103. - 53dfddad18)
2011. máj. 30. 22:32

Kedves Bucika!


Mint írtam,nem akarlak meggyőzni,mert szerencsére van megrendelő elég aki másképp gondolkozik.


Vonatkoztassunk el a napelemtől.

Én,mit sok tízezren az országban leszigeteltem a házam.Ez havonta átlagosan 30m3 gázt "hoz" nekem.Tehát kb 43.200 ft évente.Most passzolom,hogy hány százezerbe került,de sok év alatt térül meg.Igazából nem is érdekel.Akkor volt rá pénzem,ezzel kevesebb lett a házam co kibocsájtása 30%-al.

Nekem ez az indok éppen elég.

Ezért is vettem drágább ablakot,drágább üvegezéssel.

Ez a helyzet a napkollektorral is.

Az a sok hülye ember millió számra szerelteti fel Európa szerte.Ez is minimum 7 év mire megtérül,de inkább több.Szerintem elkezdhetnél ezekkel kapcsolatban is egy hadjáratot.


Kérlek most már ne írj nekem mert nem szeretnék reagálni.

Az ,hogy fellendíted e a kötélgyártók forgalmát a te dolgod.Nem ide tartozik.Csak ne a nagy melegbe tedd,légy tekintettel a szomszédokra:DDD

103. 53dfddad18 (válaszként erre: 101. - 4df3fe1a4e)
2011. máj. 30. 12:06

Az 5428 Ft két hét alatt, mert sokat sütött a nap.

Ettől még önmagában nem lennék boldog, főleg ha előtte milliókat ruháztam volna be rá.

Inkább felkötném magam. :P

102. 53dfddad18 (válaszként erre: 101. - 4df3fe1a4e)
2011. máj. 28. 22:40
A számok jobban érdekelnek mint a boldog arcok...
2011. máj. 28. 22:05

Csak egy apró megjegyzés.

Nem régen átadott(május elején) 1,9kW-os rendszer miatt felhívott a megrendelő,hogy 2hét alatt 118kWh-t termelt .

Boldog volt:)

Egyébként műszaki ember,talán rendszermérnök,ha jól emlékszem.

Bucika!

Ha azzal meg tudlak győzni,nagyon szívesen bemutatok egy-két referencia munkát.Személyesen beszélhetsz a tulajdonossal,megnézheted a rendszert.


Én nem szeretnélek itt győzködni,felesleges.

100. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 99. - 53dfddad18)
2011. máj. 28. 21:52

az 1,3 as szorzó a Magyarországon jellemző napsütötte órák száma miatt.Biztos voltam benn,hogy ebbe is belekötsz:)

Mint írtam,a tapasztalat is azt mutatja,hogy reális!


Én is szeretném,hogy olcsóbb legyen,de nem valószínű nagy árcsökkenés.A napelem árának a 90%!!!-át az anyagköltség teszi ki.Ez van.Hacsak nem tudnak költséghatékonyabban szilíciumot kitermelni és a robotokat rávenni,hogy kevesebb bérért dolgozzanak nem nagyon lesz olcsóbb.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook