Munkahelyi baleset esetén jár a 100%-os táppénz? (tudásbázis)
a magánt nem fogják kifizetni, hy meg lehet csinálni tb-finanszírozottan is. ez a te luxusod, ha ott akarod.
mindent a munkáltató felé kell benyújtanod. minden károdat, költségedet. de NORMÁL keretek között!!! adott esetben, ha pl a doki elpőírja, hogy fáslizni kell, és van a gyógyszertárban 300ért fásli, akkor bizony nem fogják kifizetni azt, ha neked 5ezerért kell, mert az tetszik. szóval csak azt, amit a doki javasol ebben az esetben. ha megvan a határozat, onnantól úgyis már ingyenesen írják ki az ilyeneket, tehát csak addig fontos.
amúgy még nem találkoztam olyannal, hogy a sérültnek be kellett volna mennie az oep-hez :o
Szerintem magánt nem fizet a cég. Miért nem mész rendes kórházba?
Nagyon jó dokik vannak az ortopédklinikán, az Uzsokiban és még sorolhatnám...
a munkáltató felelőssége teljeskörő a sérült közrehatásának mértékétől függetlenül!
kivétel ezalól a szándékosság illetve ha kizárólag a sérült ittassága miatt következett be a baleset.
Nem úgy van, hogy " ha a legközelebbi uton megy-jön , otthonából munkahelyére" akkor jár?
Lehet, már változott, csak ez benne volt, én / még / úgy tudtam .:))
Pl. hova nyúlok?
Védőpajzsot, ha nem adnak, akkor nincs mit felvenni.
Egyébként, amikor nekem volt a balesetem, akkor a balesetvédelmist, akkor hívták ki jegyzőkönyvet felvenni, amikor megcsinálták a lépcsőt...
A háziorvos szabályosan járt el, mivel:
"102/1995. (VIII. 25.) Korm. rendelet
a keresőképtelenség és keresőképesség orvosi elbírálásáról és annak ellenőrzéséről
12. § (2) Üzemi baleset miatti keresőképtelenség esetén - amíg a baleset üzemiségének tényét a táppénzfolyósító szerv határozattal nem állapítja meg - a keresőképtelenség jellegeként „egyéb baleset 4” megjelölést kell alkalmazni. A kódot az üzemi baleset tényét megállapító határozat bemutatásakor kell módosítani."
Az úti balesetnek tekinthető eset már nagyon korlátozva lett:
"Nem tekinthető munkavégzéssel összefüggésben bekövetkező balesetnek (munkabalesetnek) az a baleset, amely a sérültet a lakásáról (szállásáról) a munkahelyére, illetve a munkahelyéről a lakására (szállására) menet közben éri, kivéve, ha a baleset a munkáltató saját vagy bérelt járművével történt. Azaz nem tekinthető munkahelyi balesetnek az az eset, mely az alatt következik be, amikor a munkavállaló otthonától a munkahelyére tart, illetve munkahelyéről hazafelé tart gyalog, gépjárművel illetve tömegközlekedési eszközzel."
Dolgozó figyelmetlensége lehet pl. hogy működő gépnél olyan helyre nyúl bele, ahova egyébként mindenki tudja, hogy nem szabad.
De a szabályok megszegése lehet, ha pl. hegesztéskor nem veszi fel a védőpajzsot.
Ami konkrét esetről én tudok, gk.vezető srác elaludt a volán mellett és leszaladt az útról, a kocsi totálkáros lett. A srác szerencsére megúszta egy lábtöréssel.
Először azt vallotta, hogy nem fogott a fék, amikor látta, hogy a rendőrök elviszik a kocsit műszaki átvizsgálásra (no meg neki is eszébe jutott, hogy előtte kb. egy héttel volt az a kocsi műszakin), akkor vallotta be, hogy hajnalig bulizott, és azért aludt el a volánnál. Pedig ezt a tényt a főnökkel is közölnie kellett volna, nem ülhetett volna volán-mögé pár órás alvás után!
Ezért nem kapta meg a 100 %-os táppénzt.
Ez így nem igaz. Mi lehet a munkavállaló figyelmetlensége?
Nekem a könyököm tört el, bent a munkahelyemen, mert figyelmetlen voltam a lépcsőn. Nem vettem észre, hgy az utolsó fok a lépcsőn 3 cm-el magasabb, így megbotlottam és elestem. Nagyon fájt a kezem, de hazamentem és a férjem mondta, hgy nézessük meg. Pénteken történt, hétfőn szóltam bent, hogy eltört a könyököm, ahogy elestem. 1 hét múlva vették fel a jegyzőkönyvet és járt volna a 100%-os bér, ha otthon maradok.
Táppénz jellege Kód:Egyéb baleset 4, az üzemi baleset 1 kód lenne, valóban.
De a baleseti táppénzt igénylő beteg dokumentációjában csak a baleset üzemiségét igazoló határozat bemutatása után lehet táppénzjelleg "1" kódot alkalmazni, előtte táppénzjelleg "4" - egyéb baleset - kódot kell feltüntetni. A kódváltozást a korábban kiadott igazolásokon visszamenőleg korrigálni nem kell, de ez nem zárja ki a baleseti táppénzre való jogosultságot.
A baleseti táppénz mértéke:a táppénz alapját képező jövedelem 100 százaléka, míg úti baleset esetén 90 százaléka. Alapja:a baleseti táppénzre való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári hónapban végzett munkáért, tevékenységért kifizetett (elszámolt), a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem.
A baleseti táppénz összegének kiszámításakor nem vehető figyelembe az a jövedelem, amit nem a munkavégzésért fizettek! (pl. jutalom vagy végkielégítés)
(táppénz k. 2013/2014)
Így van, jól tudod, 100 % táppénz illet meg, ha a munkahelyen történt a baleset.
De azt ne felejtsd el, a tavalyi béred után kapod, nem az ideit számítják bele.
Vidd vissza, szólj neki. Lehet kiment a fejéből.
További ajánlott fórumok:
- Teherbe estem, viszont nemrég kezdtem új munkahelyen. Rosszul viselem a terhességet, se táppénz se GYED?
- A munkahelyemről 2x6 hónap eljöttem táppénzre 2 év alatt.Ha munkáltatók lennétek mit csinálnátok velem?
- Ki mikor mondta meg a munkahelyén, hogy terhes, hogy fogadták, és mikortól van táppénzen?
- Hol keressek munkát? Nem javasolt fokozott koncentrációt igénylő, balesetveszélyes, zajos munkahely! Ez a véemény jött a rehabilitációhoz. S
- A fizetéstől külön utalják a táppénzt, ha a munkahelyem TB kifizető hely?
- Mit tévő legyek, ha a munkahelyemen nem tudom igazolni a táppénzemet?