Mi tennétek, ha elfordulna a gyereketek tőletek? (beszélgetés)
:)
biztos rendben lesz minden,nyugodj meg,amíg nem olvastad el a könyvet,addig ne is rágódj azon hogy mi hogy kéne.
szia.
keress rá a címére,és feljön,kapható könyv,nekem a sárga borítójú van meg,a címe fontos,mert van tőle több könyv is.
Hidd el rendbe fog jönni a kapcsolatotok,még azok ellenére is amiket leírtál!!!
és majd írj hogy alakut!:)
szia.
Dr. Tomas Gordon: P.E.T. - A szülői eredményesség tanulása
T. Gordon a szülő és a gyerek kommunikációs szokásaira figyelt fel, és nagyon szemléletesen, párbeszédek sokaságával érzékelteti, hogy hogy a bevett nevelési módszerek, az uralkodó, a kemény kényszerítéstől kezdve a gyerek önbecsülésének megtámadásá át egészen a konfliktust megkerülő, elvtelen engedékenységig, hogyan juttatják zsákutcába a szülő-hgyeker kapcsolatot.
Ezután lépésenként mutatja meg az utat, amelyen érdemes elindulni és végigmenni, ha jó, de legalábbis jobb szülei és partnerei szeretnénk lenni gyermekeinknek. A módszer nem szigorú szabályokat, hanem más emberi viszonyulásformákat állít elénk.
Köszönöm a segítségedet!
Elolvastam amit írtál,még inkább érdekel ez a könyv és csak bízom valahol megkapom.Igen sajnos néha önző is tud lenni az ember ,de a szeretetre mindig szükségvan.Csak sokan ezt tehernek élik meg,de lehet rá is telepedniu valakire és azt tényleg teherként éli meg.Én csak szeretetet szeretnék!
ezt a neten találtam,a gordon tréningről ír,de a könyvből is tökéletesen elsajátíthatő,és megérthető minden!
Mi is az a GORDON-MÓDSZER?
Az utóbbi években sokféle személyiségépítő tréning hódította meg a magyar közönséget. Mintha egyre kevesebben nyugodnának bele abba, hogy fejlődésük huszonévesen lezárult volna. Mit nyújt a továbblépni kívánóknak a Gordon-tréning, melyről 1987 óta hallani itthon?
Eszközt elsősorban kapcsolati nehézségeik megértéséhez és megoldásához. A Gordon-módszer nem csodaszer, nem akaraton kívül - vagy akár erőfeszítéseinktől függetlenül - hat. Gordon elképzelése az emberi kapcsolatokról nagyon egyszerű.
Először is három alaphelyzet felismerését tanítja meg. Vannak gondtalan időszakok, ezek jó alkalmak a kapcsolat „melegítésére”, de bárki által megtanulható készségeket tanít a „te problémád”, az „én problémám” és a „mi problémánk” helyzetekre is.
Amikor ugyanis bármelyik félnek gondja van a másikkal, hagyományos megoldásaink majdnem mindig a probléma mélyítése felé sodornak. Vagy legalább is megszüntetik az illető beszélhetnékjét. Ha a másiknak van baja, többnyire saját szempontjainkat, kritikánkat, jó tanácsainkat osztjuk ki, vagyis „elvesszük a labdát” a másiktól. Ha pedig mi érezzük rosszul magunkat, akkor azonnal a másik embert kezdjük hibáztatni, értékelni, vagy utasítani.
A dolog mindkét esetben fordítva működne jól. Erről minden Gordon-tréninget végzett hallgatónk már az első próbálkozásainál megbizonyosodik.
A „te problémádnál” akkor segítek igazán, ha nem teszem hozzá saját gondolataimat, hanem meghallgatásommal azt teszem lehetővé, hogy szembenézz a gondoddal és dolgozz rajta, anélkül, hogy figyelmedet elvonná a védekezés. Az „én bajom” esetén pedig azzal nyerhetem meg legkönnyebben az együttműködésedet, ha ítélkezés nélkül elmondom, miért rossz nekem, amit csinálsz: milyen érzést váltottál ki, és mi hárul rám következményként abból, amit tettél.
Dióhéjban ennyi!
Vannak persze kombinációk és „balesetek”, melyeknél Gordon (és a „gordonosok”) tapasztalata szerint más és más eszköz lesz hatékony. Ezeket megtanulni pedig csak azért nehéz, mert pontosan az ellenkezőjére vagyunk tanítva, generációk óta. Ezer apró rádöbbenés, érzés-felidézés, saját élményt feldolgozó gyakorlat segít a tréningen felismerni, hogy itt nem pusztán beszélgetési technikát tanulunk, hanem egy gyökeresen más kapcsolati szemléletet. A végeredmény pedig a harag, sértettség és önutálat felszámolása a fontos kapcsolatainkban. Ütközéseinknél ugyanis nem lesz többé vesztes: nem maradok alul, de nem is gyűrök le senkit. Ez nem puszta ígéret. Pontosan annyira beteljesül, mint az, hogy ha valaki megtanul angolul, azt többé nem lehet angolul „eladni”. Emellett nemcsak a közeli kapcsolatok simulnak, hanem általában is javul az illető fellépése, kevesebb lesz a konfliktusa, s azt a keveset is jobban tudja kezelni. Ez érezhető a családi és a munkakapcsolatokban csakúgy, mint a futó ügyek intézése közben.
én csak a saját példámat tudom mondani,mikor megszületett az első gyermekem,azóta sokkal de sokkal jobban szeretem az anyukámat,és néha el is szégyenlem magam ha eszembe jutnak az az előtti idők,pedig akkor is szerettem,csak valahogy másképp.
mikor fiatalabb koromban elköltöztem,volt hogy hetekig nem is beszéltünk.azóta hetente többször is:)
nem tudom ez mennyire általános,nálam így alakult.
Thomas Gordon könyvét ismered? P.E.T. (a szülői eredményesség tanulása)
nagyon nagyon jó szívvel ajánlom!
További ajánlott fórumok:
- Mit szólnátok, ha gyereketek közölné: a saját neméhez vonzódik.
- Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval?
- Mit szólnátok, tennétek ha olyan oviba járna a gyereketek ahol nincs se karácsonyi ünnepség, se anyák napja?
- Mit tennétek, ha a gyereketeket ilyen ügy miatt szekálnák?
- Ti mit tennétek ha a gyereketek avval jönne haza az iskolából, hogy megtépte egy (kissebbségi ) lány?
- Mit tennétek, ha gyereketek éjszaka szó nélkül elmenne otthonról....