Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi baja a hasamnak? fórum

Mi baja a hasamnak? (beszélgetős fórum)


23. Greeneyed (válaszként erre: 22. - Tai)
máj. 10. 14:36

Most már vékonyabb a cső. De az orvos hozzáállásán is sok múlik.

Pár évvel ezelőtt voltam, nem mondom, hogy ez lesz a kedvenc hobbim, de rosszabbra számítottam. Fájni nem fájt, néha öklendeztem, amikor a cső hozzáért a garathoz. De ha kellene megint, szerintem bevállalnám bódítás nélkül ugyanannál az orvosnál.

22. Tai (válaszként erre: 20. - Greenredblue)
máj. 10. 13:46
Na igen! 29 évvel ezelőtt még így működött ez...az biztos bennem mély nyomott hagyott,ha lehet kihagyom erre a kis időre míg élek .-)
21. Tai (válaszként erre: 19. - Alnisa)
máj. 10. 13:44
Olyan rég volt,talán a karfiol volt a bűnös.Ki emlékszik 25 év elteltével...
20. Greenredblue (válaszként erre: 13. - Tai)
máj. 10. 10:36
Nem is értem ezt ... kulturált helyeken és országokban az egy bódításban végzett beavatkozás, magánban is. Ezt a letuszkolt csövet kínzás végigcsinálni éber emberrel, tiszta szükségtelen barbarizmus.
19. Alnisa (válaszként erre: 15. - Tai)
máj. 10. 07:58
Valszeg, mert tocsogott az olajban....
18. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 10. 07:55

Vezess étkezési naplót. Sokat segít, hogy mire reagál így a hasad. Sztem sok lett a savad a kajától (uborka, ketchup). Éjjel nem szokott hányingered lenni, ami ha felkelsz, elmúlik? Pantoprazol sokat segít (gyomorvédő, savcsökkentő).

Én a laktózmentes dolgokat se bírom, csak a növényi alapú dolgoktól nincs puffadás, hasmenés. Sőt pl ha kicsit több olaj sikerül valamire, azt sem bírom.

Akár az epéddel is lehet gond.

Én erre reggelente iszok egy nagy bögre (3 dl) vizet, amibe 1 ek szűretlen almaecetet teszek. Nagyon jót tesz az emésztésnek.

17. Sirga (válaszként erre: 13. - Tai)
máj. 9. 17:45

Nem vagyunk egyformák. :) A gyomortükrözés nekem kellemetlen volt ugyan - sőt, szörnyű, amíg komolyan nem vettem a doki tanácsát: "Ne nyeljen!" -, de simán kibírható. A vastagbéltükrözés számomra kínzással felért: a második alkalommal bódítást kértem - úgy nem volt vészes. :)

Kedves FI! Én is azt javasolnám, hogy próbáld megfigyelni, milyen ételekre reagálsz! Ha nem is születik ez alapján diagnózis, hátha el tudsz kerülni néhány hasfájást. Jobbulást kívánok! :)

16. Tai (válaszként erre: 14. - Andi6020)
máj. 9. 16:32
:-)
15. Tai (válaszként erre: 12. - Channa*)
máj. 9. 16:18
Ez igaz! Nálam egy "vegetáriánus tál" elfogyasztása verte ki a biztosítékot :-)
14. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 16:18
Az van. SIBO, IBS, laktóz, fruktóz, hisztaminintolerancia pl. Tippelhetünk, de minek?
13. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 16:15

Nekem még 1995-ben volt gyomortükrözésem,na azt a fájdalmat és kínt soha nem felejtem el,míg élek. Ma már tényleg sokan mondják,hogy lehet altatásban,vagy bódításban kérni.Nekem teljesen felesleges volt,semmit nem találtak. Majd 97-körül kezdődtek az iszonyú görcsök,hányás,hasmenés szó szerint csak mászni tudtam a fájdalomtól,ilyenkor ügyeletes orvos adott papaverin-nospa kombó injekciót,azzal 1-2 hétig húztam. 2000-ben már olyan görcsös fájdalmam volt,hogy mentő vitt a kórházba,egy sima hasi ultrahanggal meglett az eredmény: az epém és a májam tele volt kövekkel,azok vándoroltak ezáltal idézték elő az iszonyú görcsöket.Megműtöttek,de mai napig van olyan étel amitől puffadok és megy a hasam is,bár fájdalom már nem igazán van! Szerintem ha epe lenne,azt éreznéd,mert olyan fájdalommal jár,mint amikor vajúdik egy szülő asszony! No persze ha férfi vagy nem tudhatod az érzést. Én egy ultrahanggal és laborral indítanék első körben,utolsónak hagynám a tükrözést :)

Mielőbb intézd,mert akár hasnyálmirigy gyulladás is lehet,az pedig nagyon komoly! Jó egészséget,sok sikert!

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Halacskaaaa)
máj. 9. 16:10

Áááá, a kaja megfigyelés max. arra jó, hogy kerülje. Epe problémánál mindenkinél más okoz problémát és azért egy epegörcs elég jellegzetes.


Nekem pl. a gyomorszájam szokott fájni, ami epésekre egyáltalán nem jellemző. Illetve a hátam közepe. Napokig nem szoktam rájönni, hogy az epém szórakozik.

Valamint még a műtétem előtt isleren éltem. Napi 1 islert ettem hetekig. Mindenki ki volt akadva, hogy attól rosszul kellene lennem. Nem voltam rosszul, ellenben az összes többi epekímélős kajától igen;)

máj. 9. 15:34
Az általad szedet gyógyszerben is van laktóz :( Saját tapasztalat, rengeteg gyógyszerben van .
máj. 9. 15:30
Virsli, ketchup, uborka. Ez epe lesz. Figyeld meg, legközelebb milyen kaja után megy a hasad. Ha tipikus epét terhelő kaja, akkor megvan a ludas.
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 14:48
Attól nem lenne semmi bajod, ha néhány napig háztartási kekszet és teát fogyasztasz. Hasmenésre, irritált gyomorra hatékony.
8. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 14:40
Ezt senki nem fogja tudni megmondani vizsgálatok nélkül, mert az emésztőrendszeri betegségek tüneteiben nagy az átfedés. Lehet ételintolerancia, gyógyszermellékhatás, epeprobléma, IBS stb.
7. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 14:26

Ezt csak orvos tudja megmondani. Jó hogy kértél időpontot gasztroenterológiára. Mindenképpen menj el és NE FÉLJ a vizsgálatoktól.


Én nemrég voltam (negyedszer) vastagbéltükrözésen. Saját tapasztalatom az, hogy egyik sem fájt, nem volt kellemetlen sem. Nem kértem altatást, amiért keményen fizetni is kell. Lidocainos felületérzéstelenítést alkalmaztak, de ezt kérés nélkül mindenkinél. Lényeg, hogy a vizsgálat előtti hashajtás, béltisztítás nagyon alapos legyen. A neten olvashatsz róla, hogyan kell elvégezni. Gyomortükrözésem nem volt, így erről nem tudok írni. A Bisoprolol nem csinál ilyen tüneteket, legalábbis nekem, mert én is szedem.

6. Valak2024 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 9. 14:14
Akkor nem értem hogy ha, nem eszel tejeset fura mert a tüneteid erre utalnak nekem laktóz intoleranciám van pár napja már hivatalos. Amúgy én csak vérvételt csináltattam én csak utána megyek gyomortükrözésre mivel igényelni szeretném rá az adót
máj. 9. 14:10

Szakember fogja tudni megmondani, ez lehet tejfehérje allergiától (ami nem laktózérzékenység) az epebajon át bármi.


Tükrözéssel sokmindent ki tudnak zárni, illetve egyéb vizsgálatokkal. Ne aggódj, azt altatásban végzik sok országban, magánban itt is.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
máj. 9. 13:43
Igen, azt tudom de még is valami tipp csak van. :D
máj. 9. 13:40
Valami étel érzékenység lehet szerintem.
máj. 9. 13:34
senki nem fogja tudni itt megmondani, hogy mi baja a hasadnak
máj. 9. 13:30
Kb egy éve már, hogy a panaszok fent állnak kisebb kihagyásokkal. Szokott menni a hasam, és egyben olyankor fáj is. Nem véres a széklet, nem hányok. Egy hónapból olyan 3szor szokott fájni, és egyben hasmenésem lenni mindig máshol fáj a hasam más területeken. Gondoltam, hogy laktózérzékeny vagyok, nem eszek semmit, amiben tej van, de tegnap megettem két darab virslit két szem uborkával ketchuppal, és éjszaka fél egytől kb. öt óráig fent voltam, mert fájt a hasam és ment is. A gasztroenterológián időpontot kértem, de addig is szeretném tudni, hogy mi áll a háttérben. Félek, hogy gyomortükrözést fognak végezni. Még azt hozzátenném, hogy mozgásszegény életmódot folytatok, mert sajnos mozgássérült vagyok. A fiókok tele van görcsoldókkal és has fogókkal ha baj van egyből be tudjam venni de már nagyon unom, a helyzetet. Gyógyszert szedek kb 14 éve az ASA protectet és 5 éve a Bisoprolol tablettát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook