Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska stroke fórum

Macska stroke (beszélgetős fórum)

1 2
júl. 23. 11:29
Egyébként sajnos ez egyáltalán nem biztos hogy stroke, felhivtam a vet scant elvileg tudnak adni részlet fizetést, bármi lehet, nem ez a gond.. Megha ezt ki is tudom fizetni, a további kezelés allitolag ugyanúgy több száz ezer Ft lenne, lehet műteni kellene, ezt mondták. Lehet daganat is bármi
46. Enissa (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 23:56

Nem akartam ellenségesnek tűnni, mert nem ez volt a szándékom. Egyszerűen csak sajnálom a cicát.

És valahogy úgy jött át, apránként kidobod a pénzt, amihez természetesen semmi közöm, ahelyett, hogy megkeresnék a baj igazi forrását, hogy ne a sötétben tapogatózzanak.

júl. 22. 22:03
Értem. Csak a kérdésedre válaszoltam (hogy a stroke és az agyvérzés ugyanaz-e).
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Enissa)
júl. 22. 20:33
Agyertagitot azért kap mert 10bol pl 7-8 tünet olyan mint azok a macskák akinek valami agyi idegi neurológiai bajuk van, azt mondta ettől rosszabb már nem lesz az állapota tőle, és valóban rosszabb nem lett
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Enissa)
júl. 22. 20:32

Neharagudj de eléggé ellenségesen írsz, amire a legkevésbé sincs most szükségem, én nem ilyen vagyok, sosem ítélkezem másról illetve alapból nem tudnék valakinek így írni mióta te írsz ebben a stílusban..

Hide el sok Rossz és most szépen fogalmaztam allatorvos nal voltunk voltam, többek között ott is ahol infuziot kapott és a kanul óta van ez vagyis akkor kezdődött, ez a mostani allatorvos a legkevésbé sem ilyen és nem is hiteget. Lesz MR, ha kell megoldom másképp a pénz kérdést valahogy előleg stb, aztán majd többet tudok lehet. Csak egy koponya MR lehet kevés is lenne, hiszen itt nyaki serv, fül polip bármi lehet

42. Enissa (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 16:53

Ha nem tudják mi történt ott,nem értem miért kapja?

Ha bevérzése van, akkor a vér nyomhatja az agyát, amit ilyenkor vízhajtóval szoktak kezelni, hogy enyhüljön az agynyomás, miközben infúziós kezelést kellene kapjon a vízhajtó mellé.

OK nincs pénzed MR vizsgálatra, de nem gondolod,hogy így szépen kedvesesen apránként veszi ki a pénzt a zsebedből az orvos?

De te tudod, a te cicád.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Enissa)
júl. 22. 15:57
Agyertagitot kap folyamatosan, illetve már előtte is kapott mielőtt le esett volna
40. Enissa (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 15:40
Már ezen hiába hezitálsz, az agyvérzés után azonnal, helyesebben rövid időn belül kell a kezelés, nálatok már az az idő régen lejárt. Isten kezében van a cicád élete, ha agyi történése volt.
júl. 22. 15:25
Igen de ahogy írtam is, verhigito nélkül egy vérrög nem oldódik fel ahhoz az kell, de ahhoz meg egy pontos diagnózis kell, tehát MR
júl. 21. 23:33

Nem, itt van egy jó leírás:


"A stroke jelentése nem más, mint „agyi érkatasztrófa” – ez egy gyűjtőkifejezés, amibe az agyvérzés is beletartozik. Gyakoribb esetben a stroke vértelen, vagyis nem jár bevérzéssel, máskor egy elpattant ér vérömlenyt okozhat az agyban – ezek közül az utóbbi állapotot nevezzük agyvérzésnek."


"Megkülönböztetjük a vértelen és a vérzéses stroke-ot attól függően, hogy mi okozza azt. A stroke-os megbetegedések 80%-a vértelen stroke (nem agyvérzés), ami azt jelenti, hogy az egyik agyi eret elzárja egy vérrög."


[link]

júl. 21. 22:08
Képzeljetek felultettem a cicat hogy egyen, vagyis fekve ültettem, és elkezdte a mancsát nyalni... Három nap után először. Azért ez jó jel!! Illetve szarazat is evett, azt kicsit azért óvatosan eszi félek is hogy ne csak nyelje hanem harapja de harapta is. Nála csak a száraz táp játszik, illetve a tonhal sós leben, alaszkai fagyasztott tőke hal. Sajnos kicsi korától soha nem ette meg a nedves tápot, tudom a hal nagyon rossz, jód miatt de most nincs más amit enne. Illetve ahogy írtam a száraz. Azt eszi Royal canin sok féle van neki.
júl. 21. 20:38
A pupilla / szemei egyébként ugyanolyan szépek, hall is. Nem vakult meg halistennek
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Enissa)
júl. 21. 20:37
Azért mondta hogy nem mer adni. Egyébként kulfoldi oldalakon azok a cicak akik időben kezelest kaptak oxigén stb, felépültek, sok ilyet olvasok de ott volt mindenféle vizsgálat
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Enissa)
júl. 21. 20:36
Igen. Én azthittem a kettő ugyanaz vagy nem?
33. Enissa (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 20:09
Mivel nemvolt MR, lehet nem is stroke, lehet agyvérzés is, akkor viszont nem szabad vérhígítót adni.
júl. 21. 20:05
Verhigito nélkül meg a vérrög nem oldódik fel gondolom... Addig nem merne adni a doktornő neki, mert azt mondta ha mégsem az akkor belehal.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Enissa)
júl. 21. 20:04

Augusztus 1 kezdek az új munkahelyen, sajnos nem tud senki adni.. Édesanyám is 4 órába dolgozik nyugdíj mellett mert olyan keveset ad, apukamnak sincs ennyi. Budapest rólunk kb 1 oranyira van.

A cicanak iszonyat Stressz ez az egész, amikor csak ide vittük akkor is mar nyaladzott stb a kocsiba, bár most olyan állapotban van hogy nem hiszem hogy felfogja. Nem szoktam a hordozóba hagyni , kiveszem kézbe, de ha én elmegyek, apukam egyedül marad vele, egyedül nem tudja majd elvinni szóval bonyolult sajnos. Testvérem sincs. Nem Magyarországon fogok dolgozni azért is nehéz ez.

30. Enissa (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 19:55

Nem tudom, hol élsz. Budapesten az Állatorvosi Egyetemen egyik ismerősnek engedték a részletfizetést.

Egy próbát megérne, vagy ha biztos vagy benne, hogy lesz 1 hónap múlva pénzed, hozzátartózódtól is kérhetsz addig.

júl. 21. 18:42
Kaphat kétszer stroke-ot. Az is lehet, hogy a kettő igazából egy, mert több vérrög is leszakadhat, és elvándorolhat az agyba (vagy máshová).
júl. 21. 18:38
Egyébként most sok amerikai fórumot olvastam és a többség azt írta nekik javult a cica. Persze ott volt Mr is. Mire én el tudnám oda vinni anyagiak miatt az egy hónap múlva lenne, az már késő. Egyszerűen nem tudom elkepzelni mi lehet azota mióta le esett
júl. 21. 18:11
Dehogy. Honnan tudhattad volna? Egy macskát egyébként is nehéz irányítani.
júl. 21. 14:50

Doktornő szerint biztos van magas vernyomasa, azt mondta arra gondolkozik hogy adjon e gyógyszert, azt mondta nem lehet állatnak rendelői keretek között vernyomast mérni mert magas lenne. Viszont mivel idos stb, kis pajzsmirigy tulmukodese van, biztosan van magas vernyomas

De ez már utólag nem segítene szerintem ha kapna... Ahogy néztem amerikai videókat ott azért más, kapnak oxigén terápiát stb az állatok ha stroke van.

júl. 21. 14:48
De az az én hibám hogy az ágyra raktam mellém és hagytam hogy maga ugorjon le, nem én raktam le, soha nem tudom ezt elfelejteni
júl. 21. 14:48
Ezt mondta a doktornő is, adna verhigitot de nem meri így. MR hiány miatt. Mert ha nem, akkor megoli vele. Ertagitot kap napi kettőt. Nem győzöm hangsúlyozni hogy pár napja már jobban volt, akkor szerintem enyhe valami lehetett neki, de az esés óta van ez... Kaphat valaki kétszer is strokot? De az is lehet hogy a nyaka... Viszont egy valamit nem értek, ha nyujtozkodik akkor mind a négy lábával azzal is amivel amúgy nem tud járni (első kettő) akkor hogy? Ha amúgy meg nem tud mozogni vele... Ilyenkor szegény állat vajon mit foghat fel ebbol... :-((( napok óta nem tudok aludni csak sírok
23. timycat (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 11:18
Van már törlőkendő állatoknak is, pont az ilyen esetekre is, amikor valami miatt (műtét, betegség) az állat nem tudja magát tisztogatni.
júl. 21. 11:11

Nem a te hibád. Az enyhe tünetekről az ember nem gondol mindjárt ilyen súlyos betegségre.


"Ez az oxigén hiány amiről írsz, ha valóban súlyos akkor ott már a gyogyszer sem fog segíteni, igaz?"

Szerintem nem, mert ilyen esetben az érintett agyszövetek elhalnak. De van, amikor az oxigénhiány még csak átmeneti funkciókárosodást okoz, ezért (szerencsére) vannak olyanok, akik teljesen felépülnek a stroke-ból.

Gyógyszert (vérhigítót, ha magas a vérnyomás, akkor vérnyomáscsökkentőt) tudtommal a további stroke-ok megelőzésére szoktak adni.

Jó lenne tudni, hogy a cicádnak van-e valamilyen betegsége (pl. az említett magas vérnyomás), ami fokozza a stroke-hajlamot.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
júl. 21. 11:11
Gondolom ez olyan macskáknak is mint embernel, ha nagy mértékű volt a stroke akkor örök életébe fekvő beteg lesz, ha viszont lehet javulás akkor lassan de javul
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Timycat)
júl. 21. 11:07
Persze
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
júl. 21. 11:07
Persze de most nem mosakszik. Sajnos. Nem esik le sehonnan már szegény mert nem tud úgy járni, viszont amikor tegnap beleraktuk az alomba hogy hátha wczik akkor úgy dorombolt. Közvetlen mellé lett rakva egy másik álom, közelebb legyen lapos de nem ment bele, elkúszott a masikig
18. timycat (válaszként erre: 17. - Timycat)
júl. 21. 10:12
Ja és célszerű lenne hordozóban/dobozban tartani addig míg stabil lesz, ha nem is zárva de olyan helyen ahol nem esik el, le, nem ránt magára semmit stbstb. és amit könnyű tisztítani. Macskák igencsak kényesek a tisztaságra, még betegen is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook