Kinek milyen arckrém vált be a száraz bőrre és érzékeny-száraz arcbőrre? (tudásbázis kérdés)
Hélia D - száraz bőrre, ezt használom már időtlen idők óta és nem kerül iszonyú összegekbe.
...és magyar.
Édesmandula olaj
Kiváló a száraz, érzékeny és irritált bőrre, melyet -saját tapasztalatom szerint is- kiválóan puhít, felfrissít.
Sárgabarackmag olaj
Kifejezetten hatékony érett, száraz, érzékeny és gyulladt bőr esetén.
Avokádó olaj
Rendkívül tápláló, ezért nagyon jót tesz a vitaminhiányos, száraz és érett bőrnek. Ekcéma esetén is gyógyír!
Ligetszépe olaj
Nedvességpótló, ezért kiváló száraz, érett bőrre, pikkelysömörre, ekcémára.
Csipkebogyómag olaj
Lassítja az öregedési folyamatokat, szövetregeneráló, kiváló a száraz, érett, napégette és fakó bőrre.
Ezek bázisolajok, ezek keverhetők pl. sheavajjal, kakaóvajjal, ricinus olajjal, növényi glicerinnel, makadámiadió olajjal, méhviasszal, aloe verával, lecitinnel, illóolajokkal.
Hidegen sajtolt olaj: kókusz, édesmandula, avokádó, argán, olíva..
Sheavaj, kakaóvaj
Fontos, hogy vizes/nedves bőrre vizes kézzel vigyük fel, alaposan, de kíméletesen masszírozzuk be az olajokat, vagy a shea vajat.
A sheát és/vagy kakaóvajat az olajokkal (persze használhatunk egyet vagí kettőt is a felsoroltakból, ami éppen van otthon) kell össze is olvaszthatjuk vagy vízfürdőben vagy a Napon, mikor egynemüvé válik, tehetünk még bele jó minőségű illóolajat is.
Tehetünk bele deszt.vizet, vagy bármilyen virágvizet is, de akkor már emulgeálni kell, és tartósítani (pl.E vitamin, propolisz). Így nappali krémnek is használható, víz/virágvíz nélkül inkább éjszakára használjuk.
Sziasztok
nekem is nagyon száraz a bőröm. Sokféle krémet kipróbáltam már. Nekem ez segített: rengeteg folyadékbevitel (főleg víz!! de nyáron sok sok gyümölcs, főleg dinnye, sárgadinnye, minden ami sok vizet tartalmaz), és használok nappali krémet is a NeoStratától. Nálam jobb a helyzet azóta, kb egy éve, hogy használom. Nem olcsó a krém, de nekem segített. Kicsi kis adagokat kenek fel naponta, és úgy viszonylag sokáig elég.
..nem merek kiprobalni olyat sem, amiben olaj, vaj, viasz van- olajostol is hasonlo gondjaim voltak (piros foltok, pattanasok)...
pedig tini korban egyaltalan semmilyen pattanasom nem volt...
most pedig barmit merek rakenni, mindig ugyanaz az eredmeny...de mar nagyon vizhianyos nehol, latszik szegeny arcbor allapotan, hetente csinalok egy holttengeri iszapos arcpakolast (remelem a so nem szivja ki a nedvesseget az alsobb retegekbol- nem ertek hozza), de ez igy keves..
Nem mind zsíros, van olyan körömvirág krém, ami körömvirág olajos kivonatát tartalmazza, valamint kakaóvajat, méhviaszt, kamilla- és zsályakivonatot stb.
Gyorsan felszívódó, kiváló hámosító, gyulladáscsökkentő krém. Száraz bőrre, sebekre, napégés esetén kiváló. Arcra is lehet kenni, szép, puha lesz tőle a bőr.
A legtöbb körömvirágkrémmel ellentétben nincs benne kőolajszármazék (paraffin, vazelin stb.), így nem tömíti el a pórusokat. Továbbá parabénmentes (egészségkárosító tartósítószer), nincs benne színezék és illatanyag (csak illóolaj).
A legtöbb házi készítésű krémmel szemben ebben a krémben van víz is, ettől lesz igazán krémes állagú, és gyorsan felszívódó. Ráadásul lecitinnel, a legtermészetesebb emulgeáló anyaggal készül, mely máshoz nem hasonlítható, bársonyos bőrfelszínt biztosít.
Szia!
Én most körömvirág krémet használok,nagyon jól hidratál...
A finomítatlan olajos krémek jók, szőlőmagolaj, barackmagolaj, finomítatlan napraforgó olaj,mandulaolaj, argánolaj, makadámia dió olaj, szűz olívaolaj stb., nem utolsó sorban a kókuszolaj. Ezeket mind használhatjuk, kinek mi felel meg, vagyis a bőrének mi a legmegfelelőbb.
Nagyon jó sheavajjal keverve, kakaóvaj, méhviasz, ezek mind használnak, ellentétben a kőolaj származékos krémekkel. Sajnos, a gyógyszertárakban is kőolaj-származékos krémeket, kenőcsöket lehet kapni, még a babáknak is ebből keverik ki a popsikenőcsöt pl. Szégyen....
Itt vannak még a 100 %-os illóolajok, a levendula, rózsa, rózsafa stb., ezek használata is attól függ, kinek milyen a bőre.
Nem csak a krém számít, hanem az is, hogy mivel tisztítod a bőröd!
Még valami: hogyha áttérsz a természetes bőrápolásra, adj időt a bőrödnek, hogy tisztuljon. Évek hosszú sora alatt rengeteg mérget kapott, idő kell, hogy kitisztuljon ezektől. Nem megy egyik napról a másikra, de megéri türelmesnek lenni.
Ez vonatkozik a hajápolásra is.
Végül is minden ott kezdődik, hogy mivel mosol, mivel tisztálkodsz, aztán jön az, hogy milyen arckrémet, testápolót, dezodort, hajfestéket, balzsamot, lakkot, fixálót stb. használsz.
Az első krémedben a víz után a második összetevő a
Cyclohexasiloxane-
Mi is az a Cyclohexasiloxane?
Mik is azok a sziloxánok?
Műanyagok, szilikon vegyületek. A víz után ebből van a legtöbb a krémedben... a többi összetevőt is érdemes áttanulmányozni, nem csoda, ha száraz, hámlik a bőröd a szilikon tól, hiszen nem tud lélegezni!
A harmadik krémed sok glicerint (is) tartalmaz, amely nedvszívó, vízelvonó, a bőrből vizet von ki, ezáltal azt kiszárítja.
Felejtsd el ezeket a "krémeket", kukába velük!
A kozmetikában a ciklohexa sziloxánt és a ciklopenta sziloxánt főleg hajkondícionálókban és arckrémekben alkalmazzák lágyító adalékként, és azért, hogy jobban kenhető és lágyabb legyen a krém.
Még nem bizonyította senki, hogy mérgezőek lennének, de az biztos, hogy arckrémben való alkalmazásuk nem ajánlatos.
Hajápoló termékekben elfogadható egy kevéske mennyiség, mert növeli a haj fésülhetőségét.
Az Eucerin egy durva kőolajszármazék!
Eucerin
Gyapjúzsír (5%) és paraffinolaj, valamint egyéb kőolajszármazékok keveréke, bőrkímélőbb, mint a többi kőolajhulladék, viszont rovarirtónyomokat tartalmazhat
További ajánlott fórumok:
- Szerintetek melyik károsabb az arcbőrre: a sima(eu)szolárium vagy a csokicsövek?
- Volt valakinek visszérműtétje! Ha igen, akkor mennyi idő amig meggyógyul? És fáj-e utána és érzékeny-e a frontokra!?
- Más is szenved közel a 30-hoz erősen pattanásos arcbőrrel? Lézeres kezelést próbált már ki valaki rá?
- Extrém érzékeny arcbőrre jó a kakaóvaj?
- Kinek milyen arckrém vált be kombinált arcbőrre?
- Ajánlanátok nyárra nappali arckrémet, száraz bőrre?