Inzulinrezisztencia (beszélgetés)
Sziasztok! Nem tudom valaki van-e még itt, de szeretnék véleményeket kérni. Sajnos csak 1 hónap múlva kaptam időpontot endokrinológushoz. Borzasztó rosszul szoktam lenni, állandóan éhes vagyok és úgy érzem mint amikor leesik a vércukrom, azonnal ennem kell, emellett sok más IR-re utaló tünetem is van. 3 pontos IR vizsgálat eredményem: Glükóz 0 perc: 4,9 60 perc: 4,8 120 perc: 5,1 Inzulin 0 perc: 4,6 60 perc: 25,5 120 perc: 26, 1
HOMA index: 1
Kicsit furcsa, hogy 60 percnél nemhogy emelkedik, de beesik a vércukrom. Válaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Remèlem vannak mèg itt...
Màrcius közepèn IR t àllapitottak meg nàlam...
Tavaly nyàron durva hajhullàs miatt mentem vèrvèrelre tsh 22 volt... endo doki gyògtszer... nem törtènt vàltozàs.. marciusba magam mentem vèrvuzsgàlatra ott derult ki az ir.
Gyògtszert szedek az Ir re ès a pm re is. De a hajam ugyan ùgy hullik.
Màr ekvesztem abban mi a napi normàl ès mosàs utàn.
Van valakinek ilyen problèmàja mert kezdem feladni! De tuti hajam nem marad
Sziasztok! Ez mindegyik IR?
Vércukor: 0- 4,7 60- 7,8 120- 5,7
Inzulin: 0 -9,6 60 -100,2 120-61,9
Vércukor: 0-5,6 60-8,3 120-5,4
Inzulin 0-15,9 60-51,1 120-45,3
Vércukor 0-5,5 60-6,4 120-4,7
Inzulin 0-6,4 60-40,1 120-43,8
Szép jó napot Mindenkinek!
Pár napja olvastam Naszódy Péterről, úgy emlékszem Ági ajánlásával, itt a fórumon.
Nagy szerencsémre már tegnapra találtam egy szabad időpontot.
Előre összeírtam a terheléses értékeket táblázatba. TSH, T3, T4 adatokat, ismétlődő eltéréseket a vérlaborok tekintetében szintén kigyűjtöttem Na persze a női hormonszinteket is hozzátettem.
Nem volt sok időm beszélni, Naszódy dr megtette helyettem. : ) Belenyugodtam, mert néhány kérdés azért elhagozhatott és most ez elégnek is tűnt számomra.
A pajzsmiriggyel kezdtük és nagyjából ott is ragadtunk. Az ottani eltérés - ami nálam szintén nem nagy - szerinte jóval nagyobb befolyással van az anyagcserémre, mint én gondoltam és mindaddig amíg ez nincs rendezve, addig nem derül ki, hogy a jelenlegi inzulin-rezisztencia nem csak egy pajzsmirigy-alulműködés eredménye e.
Mindenesetre 120 grammos diéta, teljes jódmegvonás ( csak asztali sót lehet használni, nincs halolaj), teljeskiörlésű liszt, gyümölcs csak egy maréknyi egy napra (alma, kiwi, grapefruit, erdei gyümölcs engedélyezett),
cukor teljes elhagyása javasolt. Tejtermék szintén nem lehetséges.
76 microgrammra emelte az eddigi 26-50microgramm közti Synthroxine kiegészítésem ( ez a gyógyszer olyan, mint a lethrox, csak jobb a felszívódása ).
Kért pajzsmirigyultrahangot is. Ellenőrzésnél látjuk majd, hogy hogyan változtak a pajzsmirigyértékek.
kb 3 hónap múlva ismétlő terheléses vizsgálat.
Merckforminból XR ( nyújtott hatású változat), 1000 mg-os, esténként 1 tabletta.
Jelenleg 15000 ft egy vizsgálat ára. Érdemes előredolgozni, hogy ott a korábbi betegségeket gyorsan és flottul fel tudja sorolni az ember. A táblázatokat én kézzel írtam a laboreredményekről, de nyomtatva biztos jobb. És érdemes külön is kinyomtatni az eredményeket.
Bármely kérdést, vagy egyéb problémákkal való összefüggést jó felírni, hogy a kevés időt jól ki tudja használni az ember.
Esetleg még egy kellemes adalék. Amikor jeleztem, hogy donorpetesejtes programon gondolkodunk, Ő volt az első orvos aki erre azt mondta, hogy amig 10 alatt az FSH addig inkább állítsuk be a pajzsmirigyhormonokat, nézzük meg, hogy ez mekkora javulást hoz és ha akkor is jók az értékek akkor inkább adjunk esélyt egy saját petesejtes lombiknak - na és persze mindaddig a természetes próbálkozásokat folyamatosan ajánlja.
Külön visszakérdeztem, hogy valóban 48 éves nőnél is ajánlja ezeket a fokozatokat, lát esélyt? A válasza az volt, hogy amig az FSH 10 alatt van addig Ő biztos megpróbálná. Igazán hálás voltam Neki ezért a mondatért!
Még egy téma: hátha valakit érdekel. Állatorvosként sok szép példáját láttam már a PRP vagy PRF technikák általi gyönyörű szövetmegújulásnak. Ez azt jelenti, hogy az adott állatnól vért vesznek, centrifugával két részre különítik el megfelelő körülmények között és utána a sérült szövetbe visszajuttatják az egyik "frakciót". Kiváló a regenerációs eredmény ennek következtében olyan elváltozásoknál is ahol más már nem segített. Ízületeknél különösen javaslom. Porckopás miatti gyulladásos jelenségekkel kísért elváltozásoknál (duzzadt, pangó folyadékkal telt területek az izület körül) már mostanában egyre több helyen elérhető a humán vonalon is.
Ez a technika most már a méh és a petefészek fiatalítására is elérhető. Igaz, csak külföldön. Görögországban és Spanyolországban már olvastam róla klinikákon, viszont nemrég Kassán is elkezdték alkalmazni. Ez az a technika amiről szerintem sok nőnek érdemes lenne olvasnia. Én biztosan igénybe is venném, ha a fent emlitett folyamatban esetleg erre a pontra jutunk. Talán számos vetélés is elkerülhető lenne ezáltal.
Külön Áginak: köszönöm a TÉNÉ (teljes értékű növényi táplálkozás )ŰŰŰ ajánlást, hallgatom az előadásokat, igyekszem utánajárni és mindenképp megpróbálom, hogy milyen előnnyel jár még a vegetáriánus táplálkozásomhoz képest.
Sok sikert kívánok és jobbulást Mindenkinek!
Kedves Ági!
Köszönöm a választ!
A gluténmentes étrendet is 160 grammos szénhidrátmennyiséggel tervezted?
Esetleg valahol találtál gluténmentes, növényi és egyben Inzulinrezisztenciára is alkalmazható diétát?
Egyébként egy korábbi felvetéshez: még én sem találtam okát a magas T3nak. Nekem 9,6.
Még egy megjegyzés: Már 2 órája folyamatosan olvasom az itteni oldalakat. Nagyon nagy segítség, hogy viszed a hátadon a rengeteg elemzéssel és sorban adod a hozzáértő tanácsokat. Egy korábbi részen elhangzott egy kritika Feléd. Én orvos vagyok - bár állatorvos :) - rengeteget olvasok, hogy képben legyek IR, pajzsmirigyproblémák, nőgyógyászati kérdések terén is, komoly külföldi szakirodalmat böngészek, és mindemellett mondom, kitűnő elemző vagy, jók a tanácsaid és a mai orvosi hozzáállás és tudásszint mellett óriási segítség amikor rendberakod néhány mondattal a káoszt amiben az ide fordulók próbálnak eligazodni. Igazi szakértő vagy a témában :)
Neked és a Hozzád hasonló embereknek köszönhetően alakul a szemlélet és lesz egyre több olyan ember, aki tudatosabban éli meg a betegségét, kiszolgáltatott és passzív elszenvedő lét helyett.
Mindig örülök, ha találkozom ilyen hozzáállással! Nekem is nagy segítőim az okos, jó megfigyelő gazdák, az orvosoknak is segítség az ha valaki ilyen mint Te.
...ez akkor is igaz, ha Ők nem tudnak Rólad : )
Szép napot kívánok Mindenkinek!
Először vagyok ezen az oldalon.
Nem akarok senkit a történetemmel terhelni. Csak annyit írnék, hogy két cukorterhelésem volt eddig életemben 2 év különbséggel. Egyértelmű a romlás.
Most elkezdeném a Merckformin szedését.
Esetleg van olyan gyógyszer az inzulinrezisztencia kezelésére amit szívesebben ajánlanának a jobb hatásfok vagy a kevesebb mellékhatás miatt? Gyermekvállalásra készülve kérdezném mindezt.
A másik kérdésem, hogy évtizedek óta vegetáriánus vagyok. Esetleg létezik olyan fórum ahol ezt is figyelembe vevő étrendek vannak? A vegán étrendet nem szeretném követni.
Illetve van e olyan tapasztalat, hogy a Merckformin vagy egyéb gyógyszerek abbahagyása után , étrendet és mozgást tartva, romlik az állapot?
Amennyire tudom és tapasztaltam is, kiváló hatású a fogyás és a diéta. Elegendő lehet?
A gyogyszert a fogyás meggyorsítása miatt szeretném, mert 3 éve már a diéták sem igazán hatnak. A plusz 12 kiló pedig terheli az izuleteket, igyekeznék mihamarabb megváltoztatni a helyzetet. Megfelelő eredmény elérése után viszont le szeretném tenni a gyógyszert. Rosszabb e vajon ha elkezdem, mintha kinkeservvel nekilátok a fogyásnak komolyabb megvonásokkal?
Synthroxint szedek egyébként 26 microgrammot. Erre esetleg van e valakinek valamilyen megjegyzése - mármint a két gyógyszer együttes alkalmazása tekintetében?
Bármilyen tapasztalat érdekelne és előre is köszönöm, ha megosztják velem!
Nagyon szép napot kívánok! Váradi Noémi - Kisnémedi
Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál, így legalább lelkiekben felkészülök. D vitamin 70.9 volt.
Két évvel ezelőtti eredményem (éhgyomros csak) megtaláltam most mellé: cukor: 5.1
inzulin: 9.7
HOMA: 2.2
D vitamin: 37.4
Ezzel küldött el az orvos, hogy genetika szokjak hozzá, így most kicsit elkeseredtem, hogy ezzel már akkor kezdeni lehetett volna valamit.
Sziasztok!
Nemrég voltam államiban orvosnál (tüneteim: gyors hízás, fogyási nehézségek, policisztás petefészek, erőteljes szőnövekedés és az elmúlt hónapokban már 2 hetes menstruáció). Az állami endokrinológus véleménye szerint semmi bajom TSH és hasonlók rendben, örüljek magamnak és ez genetika, szokjak hozzá. Most magánba megyek dr. László Dánielhez, akiről jóket hallottam. Előzetesen cukorterhelést kértem és teljes IR csomagot a synlabnál, majd még lesz hormonvizsgálat is. Az eredményeim alapján ti látjátok, hogy talán most ezzel megtalálható, hogy mi a bajom? Jelent ez bármit is?
Cukor
0' 5.2
60' 12.3
120' 6.6
Inzulin
0' 6.2
60' 51.5
120' 45
HOMA: 1.42
Kicsit kevesebb D vitamin és alacsonyabb HDL, amúgy minden más normális tartományban.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Sziasztok,
segítsetek kérlek ez IR?
Sajnos sokára kaptam időpontot az orvoshoz.
Vércukor:
0 - 4,5
60 - 4,5
12 - 4,8
Inzulin:
0 - 4,4
60 - 42,7
12 - 29,9
HOMA: 0,89
Tünet: nem jön a baba,de endometriózis műtétem még csak fél éve volt
49 éves vagyok.Változókorban vagyok,ezérf nincs 2 éve mensim.Nem is szerrtném visszahozni.
Az étrendet eleinte tartottam,de egyrészt 3 műszak mellett nagyon nehezen tudom összehozni.Másrészt egy idő után annyira vágyom pl.az édességre,hogy azt elmondani se tudom.
Terhelésen most voltam 3 hete.
Éhomi cukor:5,4 60':9,9 120':9,1
Éhomj inz.:16,5 60':151,6 120':297,1. HOMA :3,96
A ch számolással nincs gond,az megy,csak egyszerűen az édesség utáni vágy nem múlik el.Tudom pont azt nem lenne szabad.
Adimet xr 750-et szedek.
További ajánlott fórumok:
- Segítsetek hol lehet inzulinrezisztencia vizsgálatot csináltatni, magánúton?(Orvosi konzultáció nélkül.)
- Létezik ilyen inzulinrezisztens étrend?
- Munkahelyi alkalmassági vizsgálaton gond az inzulinrezisztencia?
- Cukorbetegek, inzulinrezisztensek, ti vigyáztok arra, hogy a gyerekeitek is egészségesen táplálkozzanak? Ha igen, mennyire?
- Csökkent glükóz tolerancia, avagy inzulinrezisztencia....
- Tulajdonképpen mi az az inzulinrezisztencia? Segítsetek, hogy pontosan megértsem.