Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idegbajos lettem mióta megszültem kisfiam, nagyon vártam... fórum

Idegbajos lettem mióta megszültem kisfiam, nagyon vártam... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. Egomanyus2 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 20:50
Én anyós vagyok, egy lassan másfél éves unokával. A fiam segít a feleségének. De ha elfogadsz egy tanácsot, akkor kérd nyugodtan az anyósod segítségét. Velem sokat van a kicsi. Sétálok vele, játszok, vigyázok rá. Most hétvégén nállam is aludt. Amíg velem van, a menyem vagy vásárol, vagy takarít, vagy épp edzésre megy a fiammal. Nekem nagyon jó, hiszen az unokámmal lehetek. A menyemnek jó, mivel biztonságban tudja a kisfiát, és egy kicsit fel tud töltődni. Nagyon szeret az unokám, de az anyukája és az apukája a leg fontosabb neki. Ezt csak azért mondom, mert gondolj mindnyájatokra. Ez segítség mindenkinek, nem csak neked. Nincs jobb egy nagyszülőnél, aki szeretgeti a fiad, amíg te kicsit pihensz, kicsit a férjeddel vagy. Mellesleg pont egy nagymama hiányzott legjobban amikor nekem voltak kicsik a gyerekeim.
2022. jún. 9. 18:07
Iktassatok be, heti egy két napot, amikor ő fürdeti, és altatja, Akkor neked is lenne egy kis pihenés.
14. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 18:05

Ráfeszültél,,,én is azt mondom kérj segítséget ha olyan az anyósod.

Bűntudatod ne legyen ,anyák vagyunk nem szentek,mindenki volt így.Ha nyugodtabb leszel ,,a babád is nyugodtabb lesz,,és az egész család:))

13. ranna (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 18:00
Márpedig tedd félre ezt a megfelelési kényszert, nem is értem kinek kellene megfelelned, meg miben. A gyereknek is és a férjednek is szüksége van rád, neked meg rájuk. Kérj, vagy fogadd el a segítséget az anyósodtól. Nem beszélve arról, ha a gyerek nem szokik hozzá a nagyihoz, később nem fog elmaradni vele. Szokjanak ők is össze.
2022. jún. 9. 15:24
Köszönöm a hozzászólásokat, mindenből van vmi kis igazság ami jelen van nálunk. Apuka ugye dolgozik, sőt túlórázik is mert ugye hitel, háztartás, létfenntartás egy fizuból meg az ami az anyának jár kevés. anyatejes a kisfiam így még csak én tudom etetni, takarítás, mosás, és mire haza ér apu legyen kaja. Szóval igen sok van rajtam, kb napi 22 órában enyém a gyerek. Apuka besegít amiben amikor tud, de este hagy aludjon mert neki meg a munkába kell erő. Ingerlékenység oka lehet kialvatlanság, meg a megfelelés, bűntudat. Segítséget kaphatnék a közelben lakó anyóstól de nem kérek, magamnak férjemnek akarok megfelelni. Csak bűntudatom van mert sokszor nincs türelmem az altatásra, várom h végre kicsi nyugi legyen, hogy tudjam békésen alszik. Sajnos a sokat küzdöttünk hogy gyermekünk legyen, erre mikor itt van pont rá nem jut elég idő.
11. etr4 (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2022. jún. 9. 12:57
Így elképzelem a Te szempontodból szegény férjet, mekkora papucsot csinálnál belőle :) Hazaesik a munkából, és rögtön főzzön mosson takarítson, és nevelje a gyereket. Aztán meg csodálkozunk a sok szétment családon
10. Alnisa (válaszként erre: 7. - Bichi)
2022. jún. 9. 12:31
Lehet, hogy sztereotípia, de elég gyakori. A férfiak nagy része még mindig így élni életét.
2022. jún. 9. 12:29
Menj el egy homonvizsgálatra, lehet pajzsmirigy problémád lett, ez elég gyakori. Illetve szülés utáni depresszió vagy csak szimplán a kialvatlanság, fáradtság, rengetek új dolog. Nem tudom a férjed segít e a háztartásban vagy a kicsi körül, mert ha nem, akkor az is plusz gond.
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 7. - Bichi)
2022. jún. 9. 08:40
Vagy simán nem bírja a gyereksírást és idegessé teszi.Ilyen is van.
7. Bichi (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2022. jún. 9. 08:30

Honnan veszed, hogy nem segít? Az én férjem mindent megtett, mégis éreztem magam idegbajosnak.

Szerintem nem kéne az ilyen hülye sztereotípiákból kiindulni, hogy a férj nem segít...

2022. jún. 9. 08:03

Mennyi idős a babád?

Első szülés után az ember teljesen más tudatállapotba kerül, ez szerintem teljesen normális. Aztán fokozatosan megszokja, hogy anya lett és javul a helyzet.

5. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 07:46
Vagyunk, voltunk igy ezzel egy páran. Majd alakul.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 07:44

Szerintem ez amiatt van,mert apuka nem segít.Nem csak magadnak szülted.Rendezze ő is,úgy mint a házimunkát is.Sajnos sokaknál megvan ez a kényelem,ez a régimódi mentalitás,hogy a nő dolga minden.


Ha segítene nem lennének ilyen gondolataid hidd el!

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 07:08
Felismerted,,most változtass kicsit.
2022. jún. 9. 07:06
Voltunk így ezzel páran az elején. Persze nem lényegtelen, hogy ez mióta tart...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook