Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)
Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni!Most tölti kislányom a 2 évet,gyes alatt nem maradnéj itthin visszamennék dolgozni,de a munkáltatóm csak 4 órában vesz vissza.Ha felmondanék és másik munkahelyen teljes munkaidöben 8 órában dolgoznék akkor a gyes ugyanúgy jár kislányom 3 éves koráig és azt leadóztatják?
Előre is köszönöm
Gyes mellett alkalmi munka?
Tudom, hogy hivatalosan 30 órát lehet dolgozni hetente, de alkalmi munkánál, ez hogy van? Tehát hetente egyszer-kétszer elmennék mondjuk idénymunkára, vagy felszolgálni?Akkor az a lényeg, hogy ezek időtartama ne haladja meg a 30 órát? Van rendes munkahelyem még, ahonnan eljöttem szülni, de felszámolás alatt van, így nem tudom, gyes mellett simán csinálhatok még egyéb munkát is, a még folyamatban lévő munkahelyem( csak papíron már végül is) ebbe nem szólhat bele? Ha elmegyek alkalmilag dolgozni, kell szólnom a munkaügyinek, vagy nem?
sziasztok.
Gyes mellett hány órát lehet dolgozni 2 éves gyerkőc mellett?
Szia!
Én úgy tudom, hogy lehet mellette otthon végezhető munkát vállalni, de biztosat egy munkaügyi szakértőtől tudhatsz meg. Viszont én is otthon végezhető munkát keresek,de olyat eddig még nem találtam, ami valós lenne. Ha tud valaki ebben segíteni, nagyon megköszönném.
lehet nem jó helyen járok, de ha valaki jártas, légyszi segitsen.
Ápr. 15. -től gyesen vagyok/ leszek. Jelenleg van munkahelyem, de napi 4 órába NEM ide megyek vissza dolgozni.
Másodállásba megtehetem, hogy más munkahelyre megyek? Ha nem jelent be az illető, milyen papírt kell írni, hogy az ellenőr ne büntessen meg? Alkalmi, próbaidős szerződést?
Nekem van e teendőm?
Köszike
Még nem igényletem meg.Április 23.-ától járna a gyes, azt mondták elég ha majd márc. végén megyek intézni,mert gyorsan fog pörögni a dolog.Legalábbis náluk ez a helyzet.De ez helyi sajátosság, lehet máshol már hónapokkal előbb menni kell.
Én áprilistól szabin leszek, tehát elméletileg onnantól dolgozom.A fizetés nélküli szabim onnan kezdve szakad meg.Erről a munkáltató adott egy igazolást.
az anyasági akkor jár majd, ha 3. évet tölti a kicsim.
Te megigényelted már a gyest?
én most töltöttem ki, de a sima gyest.
Van munkáltatód? Nekem igen. Tőle engedélyeztetenem kell a fizetésnélküli szabit?
sziasztok!
Mi is tartósan betegek vagyunk, ekcéma. Pont mult héten lett meghosszabbitva még egy évig.
Jelenleg gyeden vagyok a 3. babámmal, de ápr. 15.-től gyesen leszek.
Ezek szerint, ha a sima gyest lemondom és a tartós gyesre megyek, akkor napi 8 órában is dolgozhatok?
3 gyerkőcre majd járni fog a főállású anyasági. E mellett is heti 30 órában lehet dolgozni. Akkor nekem érdemesebb lenne tartós gyesen maradni, mig jár,
Ha lejár a gyes utána nem tudjátok mi a teendő, hogy anyaságira jöjjek? Próbálok én is tudakolodni még.
Köszi a segitségeket!
Ismerős a háborgásod, nagyon :))))
Anyámtól anno megkérdezték a nyugdíj igazgatóságnál, hogy honnan gondolta, hogy jár neki a korkedvezményre jogosító szolgálati idő? Hát mer' a lányom kinyomozta bakker.....
A lényeg, hogy megoldódik a kéréds.
Nemtudom mi a baja, a gyerkőcnek, mindenesetre jó egészséget Nektek!
Az f@sza! Persze ezt nem hangoztatják. valamiből persze ki kell fizetni a jól megalkotott SZJA törvényük miatt a bérkompenzációt.....
Akkor az előttem szólónak is igaza lesz még a végén, hogy csak 4 órás munka lesz a 6-ból.
Zsanci köszönön az utánajárást.De én állami cégnél dolgozom, és nem akarnak átvágni vagy ilyesmi.Pár napja kapták meg a legújabb erre vonatkozó törvényt, és már megkapták hozzá a magyarázatot is.És ez a helyzet sajnos.Azért még utánajárok máshol is, hogy biztos-e.Természetesen nem bízom csak rájuk.
Mégegyszer köszi
Na meg is találtam, nincs igaza a munkahelyednek, szerintem vidd be a törvényt, vagy vegyék már elő.
359/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény végrehajtásáról szóló 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet, valamint az egyes szociális tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló 140/2010. (IV. 28.) Korm. rendelet módosításáról
"75. § A Cst. 21. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„21. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet
a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat,
b) a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,
c) a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,
d) ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesülő személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre.
(2) A kiskorú szülő gyermekének gyermekgondozási segélyben részesülő gyámja időkorlátozás nélkül folytathat kereső tevékenységet.”
"A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után."
Szerintem meg kéne nézni konkrétan a törvényt, mert én is így emlékeztem, hogy tartósan beteg gyermek esetén nincs korlátozva heti 30 órára a munkavégzés.
Ne hagyd magad, mert ezt így nem lehet!
Én tavaly pont ilyeneket kérdeztem egy munkajogásztól.
A gyes letelte után ki kell adják a szabijaid, és utána még 30 napig védett vagy, addig nem rúghatnak ki!!!!!
Én biztos semmilyen közös megegyezésbe nem mennék bele, ha nem tetszenek neki a jogszabályi feltételek, akkor mondjon fel Ő neked! Hát azért álljon már meg a világ egy kicsit, nem mindent csinálhat ám kénye kedve szerint a munkáltató. Ja és ha nem tetszik neki, lehet a munkaügyi bírósághoz is fordulni, úgyis neked van igazad, és minden költség amúgy is őt terheli. De eddig nem kell eljutni.
Amúgy meg tényleg 6 órában lehet dolgozni mellette, tavaly még lehetett 8 órát is, én is úgy vagyok, még március 31-ig lehet 8 órát dolgozni mellette, annak a 2010-ben így kezdte. Utána már csak 6 órában.
Amúgy meg a gyes folyósítása alatt ha dolgozol, tehát a gyereked 2 éves korától 3 éves koráig mostmár csak 6 vagy 4 órában, akkor az idő alatt is védett vagy, nem rúghat ki, csak a gyes letelte után 30 nappal.
Kérdezz csak meg szakembert bátran!
Én biztos hogy jogszabállyal a kezembe mennék oda hozzá, hát ne nézzen már hülyének!
Nem értem miért kéne neked felmondanod? Ez hülyeség! Rúgjon ki Ő, ha nem fogadod el a feltételeket. Pl. nem fizet bérletpénzt, meg ilyenek. Meg milyen jogon vonna Ő le 20 ezret?
Ha meg ezt megcsinálná én biztos rá küldeném a munkaügyi ellenőröket, ezt is megmondanám neki, és akkor észbe kapna! Nem szabad hagyni magad, ha már így is úgy is meg fog szűnni a munkahelyed.
További ajánlott fórumok:
- GYES melletti dolgozás eltörlése
- Tudja valaki, hogy érintik-e a változások a gyes melletti munkavégzést?
- Gyes melletti 4 órás munkavégzésnél a régi szabadságaimat is 4 órával akarják kifizetni! Jogos ez így?!
- Öregségi nyugdíj melletti munkavégzés - Van erre korlátozás?
- Gyes igénylés feltétele a munkavégzés??
- A munkavégzés melletti GYED-et milyen adó és járulék levonások terhelik?