Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Görögországi nyaralás fórum

Görögországi nyaralás (beszélgetős fórum)


22. Icuska538 (válaszként erre: 15. - Pteri)
2022. jan. 26. 13:45
Remélem....gondolom...köszönöm....🙏🍀😄
21. Babi11
2022. jan. 25. 14:23
Peloponnészosz,Kréta,Santorini,Athén (mellett Glifada) onnan jártunk be nagyon jó a buszközlekedés,de Szaloniki is (közel van) Magyarországról.
2022. jan. 24. 21:12

Thassos szigete

Korfu

Vélemények?

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Pteri)
2022. jan. 23. 16:30
Én is!!😊
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Sirga)
2022. jan. 23. 16:28

Igen ,hát sok szép hely van...ide is oda is menne az ember😊

Van még egy kis idő eldönteni.

Jó ötlet amiket írtál.

17. pteri (válaszként erre: 16. - Pteri)
2022. jan. 23. 16:28
Ja és a címre reagàlva: Görögország abszolút rajongója vagyok! Ha rajtam múlna végigjàrnàm minden részét!
16. pteri (válaszként erre: 13. - Sirga)
2022. jan. 23. 16:26
Mi nagyon kívàncsiak voltunk Horvàtorszàgra, meg a férjem félt a repüléstől. 10 éve megnéztük , kipróbàltuk és megàllapítottuk, hogy ez is megvolt, tudjuk, hogy ide többet nem megyünk. Menjetek ti is. Idén egyik, jövőre màsik. Aztàn ha nem jön be, legközelebb egy harmadik. Ezeket az élményeket nem veszi el tőlünk senki. Ha jó azért, ha nem, később jòt nevetünk rajta. Menjetek, amíg tudtok és bírjàtok! Mindent is nézzetek meg!
15. pteri (válaszként erre: 11. - Icuska538)
2022. jan. 23. 16:19
Ez a legszebb nyaralàsi terv!
14. vigyefene (válaszként erre: 13. - Sirga)
2022. jan. 23. 09:22
Törökország Antalya része nagyon szép, merem ajánlani.
13. Sirga (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 08:55
Épp tegnap. :) Párom Horvátországot említette, és a törökökhöz mennék ... De lehet, egy harmadik uticél győz. ;)
12. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 22. 21:21
Nem, de valószínűleg idén maradunk határon belül.
2022. jan. 22. 20:57
Spanyolország! Unokámhoz, fiamhoz... menyemhez, hozzájuk... És megszületendő kislány unokámhozMayrához....
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. jan. 22. 19:03

Ma beszéltünk itthon a nyaralásról,hogy hová menjünk.

Ti már gondolkodtok rajta hová mentek?

9. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 22. 18:45

Úgy-úgy. Kréta és onnan át.


Santorini azért pici hely. 1-2 nap alatt bőven körbe lehet járni, igaz annyi strand van, hogy minden nap fürödhetsz máshol és még csak nem is hasonlítanak egymásra.


Krétáról indulnak fakultatív programként Santorini túrák. Nem nagy összegért.


Anyagilag sokkal olcsóbb Kréta és több program is van.


Persze meg lehet oldani úgy is, hogy Krétán vagytok X napot, onnan átmentek Santorinire még néhány napra. Nem tudom utazási irodán keresztül van-e ilyen lehetőség. Santorininek is van saját reptere, azt nem tudom van-e közvetlen járat.


Az tuti hogy a melegebb strandok Kréta északi felén vannak,a déli oldal hidegebb és Santorini strandjai is hidegebbek.

Számolni kell a hullámokkal, nekünk eddig általában szerencsénk volt, alig volt 1-2 nap hogy ne lehetett volna pacsálni, akkor elmentünk túrázni vagy várost nézni. Krétán rengeteg program van, szárazföldi is.

De tavaly olyan napot is kifogtunk, hogy csak a tengerben lehetett elviselni, 41 fok volt még este 6kor is.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. jan. 22. 18:35

Köszi,hogy írtál részletesebben ,jó volt olvasni.

Akkor szted Santorini😊

Nehez a valasztás ,mert engem Kreta is ámulatba ejt.

Vagy ahogy írtad,Krétarol seajettel Santorinire át,az is egy jó lehetőseg.

7. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 22. 18:27

Santoriniről 2 dolgot kell tudni

- szebb mint a képeken. Én sok helyen jártam a világban, de tényleg ámulatba ejtő. Oia az abszolút csoda. A legtöbb helyről úgy mentünk haza, hogy azért képen szebb volt, de Santorinit egyszerűen nem adják vissza a képek.

-drága. Nagyon. Életem legdrágább koktélját ittam a vulkán krátere feletti teraszon, de azt mondom azért a kilátásért megérte.


A görögök már tavaly is nagyon komolyan vették a vírust, folyt a fertőtlenítő mindenhol. Előtte azért ők nem voltak ilyen takarítós népek 😉


Kréta is szép, de az olyan görögös, nem olyan rendezett mint Santorini, ami már nem a görögök kezén van.

Kréta viszont kifejezetten olcsó, teljesen normális szállást lehet kifogni a balatoni árak töredékéért, az étel, biszbasz olcsóbb mint itthon.


A tavalyi utazásunk sikerült a legjobban. Mi voltunk az első turnus, alig volt turista. Most először volt az hogy Santorini vagy Kréta utcácskáin nem vitt magával a tömeg, hanem szabadon, nyugisan lehetett lézengeni, mindenhol volt hely, sehol nem kellett sorban állni és nem sok tucat idegen társaságában készültek el rólunk a képek.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. jan. 22. 18:15

Ez nagggyon jól hangzik😉

Imadom a tengert.

Santorinit hallottam,hogy szép ,Krétáról is.

5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 22. 18:09

Santorini. Meseszép és elég sok strandja van.


Mi Krétára (ami szintén szuper hely) szoktunk menni és úgy át Santorinire Seajettel.

2022. jan. 22. 18:08

Megnézek az utazási irodát mit ajánlanak.

Egyenileg is boztosan jó de még úgy sosem voltunk.

Csak legyen a mostani oltás elég,nem szeretném már oltatni magam.

2022. jan. 22. 16:59
Korfun voltam annó, utazási irodával. Apartmanban laktunk, mostmár inkább szállodába mennék. Nekünk bejött a sziget.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 22. 16:17

Mi mindig egyénileg megyünk, Rodosz nálunk nagy kedvenc. Én szeretem a szállodát, és minimum a reggeli, de inkább a félpanzió. Sokakkal ellentétben nekem nem nyaralás, ha reggeliről, rendrakásról nekem kell gondoskodnom.

A költőpénz relatív, mert függ az egyéni igényektől, autóbérlés, étterem, belépők költségéről.

Az, hogy mi kell, az majd akkor derül ki, mikor mész, ez bármikor változhat...

2022. jan. 22. 15:53

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni Görögországi nyaraláshoz.

Kréta ,Rodosz ,Korfu vagy egyéb ajánlások.

Utazási irodával vagy egyénileg?

Szállásnál ,önellátás vagy étkezéssel?

Költőpénz mennyit két személyre?

Covid oltás elég vagy teszt is kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook