Góc = seborrhoeás dermatitis? (tudásbázis kérdés)
kifogastalan eletet elek. Sportolok vagy ezer fele modon. Egeszsegesen es valtozatosan etkezek. Karos szenvedelyektoo mentes.
Faj a gyokerkezelt fog huzasa?
életmódváltás.........
Meg kell szabadulni attól a fogtól!
Orvosi név:
Seborrhoeás dermatitis
BNO kód:
L21
A betegség lényege:
A hajas fejbőr, az arc és olykor más bőrterületek gyulladással és hámlással járó betegsége, mely nem jár a faggyútermelés és a faggyú összetételének zavarával.
A betegség oka:
A betegség oka ismeretlen. Feltételezhető, hogy a betegség hátterében gombafertőzés hatására létrejövő gyulladás állhat. Egyes esetekben hiánybetegségek okozhatják a panaszokat.
A betegség tünetei:
A betegség már 1 hónapos kor előtt jelentkezhet. A fejbőrön vaskos, sárga, pörkös elváltozás (koszmó) jelenik meg. A fül mögött berepedés, sárgás hámlás és vörös kiütések jelennek meg. A felnőttkorban a tünetek fokozatosan alakulnak ki. A hajas fejbőr száraz, vagy zsíros hámlása (korpa) okoz panaszokat, melyet változó fokú viszketés kísér. Súlyos esetben sárgásvörös, hámló kiütések jelennek meg a haj határa mentén, a fül mögött, a külső hallójáratban, a szemöldökön, az orrnyergen és a szegycsont felett. Az elváltozások nem okoznak hajhullást.
Elvégezhető vizsgálatok:
Az orvos a kórtörténet felvétele és a betegvizsgálat mellett vérvizsgálatot végeztet. Az érintett területről szövettani vizsgálatra minta vehető.
A betegség várható kezelése:
A csecsemőkori elváltozások kezelésére mindennap babasampont kell használni, esetleg szteroid tartalmú krémekkel kell kenni. A fejbőrt addig kell naponta mosni, amíg a vastag pikkelyek le nem válnak. Ha a panaszok felnőttkorban jelentkeznek cink-pyrithion, szelén- szulfid, kén és szalicilsav vagy kátrány tartalmú samponnal kell naponta vagy másnaponta a fejbőrt mosni. A fertőzés gyanúja esetén gombaellenes szereket is lehet alkalmazni.
Javaslatok:
Ajánlott a korpásodás elleni samponok rendszeres használata. A sampon típusát bizonyos időszakonként váltani kell.
A betegség várható lefolyása:
A betegség az esetek többségében magától gyógyul. Gyakran azonban sokáig kínzó tüneteket okozhat.
Labor és diagnosztikai vizsgálatok:
Bármilyen biopszia (szövettani mintavétel)
Vérvétel
Forrás: med-courier.com
Idulj már a fogdokihoz! Tél óta, hát már nyár van, a tüneteid sem akármilyenek!
Ha délelőttös, még ott van, ha délutános, kezdésre menj!
Nem játék! :))
Sziasztok!
Véleményre lenne szükségem!
Van egy gyökérkezelt fogam ( Alsó 6 ) amit az SZTK-ban kezelték még 3 éve. Most a télen vettem észre ,hogy szép lassan kezd szétesni. Mindig egy kicsi leesik evés közben. Pár hónappal ezelőtt a rajta lévő tömés is megadta magát,és leesett. Ez a fog most úgy néz ki hogy kb a 30%- van az íny felett,a többi alatta.
Azt vettem észre hogy ezzel párhuzamosan egy elég erős ekcéma alakult ki a fejbőrömön,melyre a bőrgyógyászom azt mondta hogy seborrhea dermatitisz. Fájnak az izületeim,és van egy kisebb emésztési problémám!
Vajon e kórfolyamatoknak van köze ehhez a fogászati problémához?
A fog alatt elég duzzadt és vörös az íny,ha az ujjammal megnyomom a fog tetejét akkor fáj.
Tudnátok mondani véleményt,vagy tanácsot? Mert már nagyon kihat a lelki egészségemre is :(
További ajánlott fórumok:
- Perioralis dermatitis
- Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni?
- Atópiás dermatitiszt ki lehet kezelni?
- Atópiás dermatitis, ekcéma, és allergia esetén járhat emelt családi pótlék, vagy közgyógy?
- Ha seborrhoeás az arc (nem vészesen) akkor az átterjedhet a fejbőrre is, vagy nem igazán? Elocom kinek vált be erre a tünetre és az arcra?
- Ekcéma-Atópiás dermatitisz