Eutanázia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
aug. 25. 00:52
Alain Delon is az eutanáziát választotta Svájcban. Nagyon régóta volt szószólója a témának és küzdött azért, hogy Franciaországban is legális legyen. Érdekes módon a magyar sajtó egyetlen szót sem írt erről a fontos tényről.
98. Enissa (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 20. 07:40
Az tény, de az nem, hogy önkezűleg került oda, vagy más segítette a sínekre.
97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 96. - Enissa)
júl. 19. 21:09
Vonatsíneken.
96. Enissa (válaszként erre: 93. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 21:00
J. A. nem tudjuk, hogy halt meg, egy teória.
95. 55Judit (válaszként erre: 94. - 55Judit)
júl. 19. 20:40
Jaj, dehogy nem. Egyszer, 10 éves koromban bementem a kerti vécébe apám borotvakésével, és fel akartam vágni az eremet. Végül azért nem tettem meg, mert féltem hogy nem sikerül meghalni, és jobban megvernek majd mint addig valaha.
94. 55Judit (válaszként erre: 91. - Enissa)
júl. 19. 20:37

Még nem próbáltam véget vetni az életemnek, ezért csak feltételezem, aki el jut addig hogy képes véget vetni a saját életének, az olyan tudatállapotba kerül a végrehajtáskor, hogy mások élete nem foglalkoztatja. Mit érez a mozdonyvezető, az ő problémájához képest az semmiség. Mikor ő már azon a szinten van hogy az életét is eldobja, annyira beszűkülhet a tudata hogy másra nem gondol.

A fuldokló sem nézi kit ránt magával.

93. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Enissa)
júl. 19. 20:36
Ne várd el egy végsőkig elkeseredett embertől, hogy azt mérlegelgesse, mi lesz másokkal, ha ő öngyilkos lesz. Engem sem érdekelne senki lelke, ha meg akarnám ölni magam. Ezzel sz erővel József Attilát is ledorongolhatnád.
92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Enissa)
júl. 19. 20:19
Senyvesség? Az meg mi?
91. Enissa (válaszként erre: 86. - 55Judit)
júl. 19. 20:03

Akik így vetnek véget az életüknek azok pszichés betegek, normális ember a saját kínja miatt nem tesz tönkre másokat.

Mit érezhet az a mozdonyvezető, akinek a mozdonyára kenődik egy ember?

Vagy az az öngyilkos sem volt piskóta, aki ráesett egy járókelőre, annak a halálát okozva, árvákat hagyva maga után.

🥹

Testvérem 42 évesen hunyt el, nagyon szenvedett, de ő vigasztalta a kórteremben a lábtrombózis gyanús beteget. Senyvesség volt a halál oka, nem tudott enni a fájdalomtól, azt jelenti csont és bőr volt, de sosem tette fel a kérdést miért pont ő, miért ilyen fiatalon? Az utolsó pillanatig nem adta fel.

Aki megismerte meg is szerette, egy pokolian kedves, segítőkész, szellemes srác volt. EMBER tudott maradni, képzeld el, ha a fiad elé ugrik valaki, mert ő meg akar halni? Milyen örök nyomot hagyna benne?

Aki ilyet tesz az az, én tehenem megdöglött, dögöljön meg a másé is esete.

90. Amaunet (válaszként erre: 86. - 55Judit)
júl. 19. 16:37
Ha szinvonalas egészségügyi ellátást kapnának (esetleg hospice), akkor nem hiszem, hogy sokan választanák az öngyilkosságot.
89. 55Judit (válaszként erre: 87. - Enissa)
júl. 19. 15:23
Tudom hogy sokféle helyzet van, úgy ahogy mi is mind máshogy gondolkozunk. Éppen ezért kéne törvényileg egy intézkedést hozni hogy azoknak is legyen kedvezve akik a kínjukban meg akarnak halni.
júl. 19. 15:16
Támogatom.
87. Enissa (válaszként erre: 81. - 55Judit)
júl. 19. 15:10

Tegnap már nem volt kedvem írni. Ezt nem lehet általánosságban kijelenteni.

Egyik kórház és orvosa ilyen, a másik meg olyan.

Sajnos több ŕákos rokonom, ismerősöm volt, egy rossz szót nem mondhatok.

Dolgoztam ürgősségin én is,

Amíg 90 feletti embert is újraélesztenek , addig vannak még kelkiisneretes orvosok, rezidensek.Konkrétan 1 órát küzdöttek az életéért.

86. 55Judit (válaszként erre: 85. - 55Judit)
júl. 19. 14:55
nem rég idős házaspár ugrott ki emeleti ablakból mert súlyos betegek voltak. Másik meg rákos feleségét ölte meg mert már nem tudta tovább gondozni, és magával is végzett. Ilyenek is a tisztességes egészségügyi ellátás hiánya miatt vannak. Meg gyógyszer beszedés, vonat elé ugrás. Ha lehetne legalább eutanáziát kérni és arra engedélyt kapni, sokkal kevesebb ilyen eset történne.
85. 55Judit (válaszként erre: 84. - Amaunet)
júl. 19. 14:50
Dehogynem! Nagyon sokan inkább ezért választanák a halált az életük vége felé járva. Ha megoldanák az egészségügyben a fájdalommentesítést és a precíz betegellátást, nem lenne ennyi elkeseredett idős ember se. Szerintem áll az orvostudomány azon a szinten, hogy szenvedésmentessé tudnák tenni az utolsó időszakot, meg lehetne oldani hogy mindenki szépen aludjon el a végén.
84. Amaunet (válaszként erre: 81. - 55Judit)
júl. 19. 14:43
Ez a megfelelő egészségügyi ellátás hiánya, nem?
83. globus (válaszként erre: 80. - Enissa)
júl. 18. 19:53
Anyunál sem sikerült, csillagos égig emelt fentanillal, morfiummal, Te..innel, semmivel. Csak addig volt csendben, amíg aludt. Még a J...sta volt kicsit hatásos, de olyan nagyok voltak a kapszulák, vége felé nem tudta bevenni.
82. Enissa (válaszként erre: 81. - 55Judit)
júl. 18. 19:46
Ez szomorú nagyon.
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Enissa)
júl. 18. 19:34
Hát persze. A fájdalomcsillapításnak is ára van. Nem csak a barátnőmnél volt ez. 3 évet dolgoztam kórházban, belülről tudom mi megy.
80. Enissa (válaszként erre: 79. - 55Judit)
júl. 18. 18:33
Ott az orvos is hibás, ha őrjöngeni kell egy betegnek, nem jól adagolják a gyógyszert.
79. 55Judit (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 16:15
Bizony, nem mindig használ. Barátnőm is örjöngött fájdalmában. Élve rohadt el.
78. Enissa (válaszként erre: 68. - 55Judit)
júl. 18. 16:09
Igen valóban égy nagyon friss 2023-as törvény, 2021-ben már volt róla szó, de akkor megakasztották.
77. Amaunet (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 16:02
Azt látom, hogy miket írsz ebben a topikban. Ezek alapján írtam, amit írtam.
76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Amaunet)
júl. 18. 16:00
Nagyon rosszul tudod. Illetve nem tudod. Nem tudsz semmit rólam. Ezek szerint a témáról sem.
75. Amaunet (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:58

Te pedig tanulhatnál, olvashatnál más emberek életéből/életéről.

Eutanáziáról beszélsz, mert ez most milyen menő, de szerintem hiányzik az empátia belőled, nem volt még annyi emberi veszteség az életedben, hogy lásd ennek a szónak a hátterét.

74. Enissa (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:53

Akkor leírnád még hol engedélyezett?

Dolgozom, a cég gépén nem keresgélgetek, telefont sem szeretném, ha látnák a kezemben.

73. Amaunet (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:52

Egyelőre tehetünk olyan nyilatkozatot (tudtommal), hogy nem kérünk gépi segítséget az életbentartásunkhoz, nem kérünk újraélesztést vagy nyilatkozhatunk arról, hogy nem adjuk a szerveinket másoknak.

Arról, amiről te beszélsz viszont nem. Hogy miért? Mert az ember olyan, hogy míg egészséges és nem érzi magához közel a halált tesz olyan kijelentéseket, amit közel a halálhoz már visszavonna.

72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Amaunet)
júl. 18. 15:48
Van, amikor már a morfium sem használ. Kicsit olvashatnál, ahelyett, hogy zöldségeket beszélsz.
71. Amaunet (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 15:43

A fájdalom enyhíthető.

Nem hiszem, hogyha folyton a szemellenzőt emlegeted az meggyőzne arról, hogy életeket kell elpusztítanunk.


Tudod, a történelemben voltak olyan éhínségek, mikor az öregek elmentek a "büdösbe", hogy az unokáiknak több étel jusson. Vagy voltak olyan "gondolkodók", akik a beteg, idős, dologra nem fogható embereket tömegesen pusztították el.

Ezeket juttatja eszembe az, ahogyan beszélsz.

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Enissa)
júl. 18. 15:26
Nem csak ezekben az országokban engedélyezik.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook