Erős fájdalom gyomorban mitől lehet? (tudásbázis)
Remélem a segítséget kérő már túl van vizsgálatokon és megszűntek a panaszai. Jó egészséget kívánok neki.
Tapasztalataimat azonban megosztanám mindazokkal, akik hasonló tünetektől szenvednek.
A helicobacter pylori tud iszonyatos gyomor fájdalmakat okozni, amely nem múlik el magától csak úgy, ahogy egy korábbi kommentező írta, 3-4 hetes antibiotikumos kúrával lehet csak megszűntetni.
A banán nem mindenkinek jó gyomorsav ellensúlyozására. A keksz nekem többségében bevált.
Kb. egy hónapja vacsora után nekem is iszonyatos gyomor környéki és erős hasi fájdalmaim lettek, amikor a szokásos gyógyszerimet bevettem, pillanatok alatt felfúvódtam. Rá egy órára már mentőket kellett hívni, mert levegőt is alig kaptam és alig bírtam lábra állni, rogyadoztam.
SBO-on kivizsgáltak, semmi eltérést nem mutatott a labor eredmény. Diétát javasoltak, betartottam, majd kettő nap múlva már lábra sem tudtam állni ízületeim annyira fájtak. Délután a diétát felfüggesztettem és rá fél órára már fáradságérzés csökkent és fel tudtam kelni (biztos nem gyomorrontás volt, mert se ételundorom, hányingerem, hasmenésem, lázam sem volt), tudtam járni.
A hasi fájdalmaim megszűntek maguktól, de utóhatásként fennmaradt a jobb lábamon a csípő forgótól kisugározva már több mint egy hónap után is vándorló fájdalom és időnként tovább rogyadozok a térdhajlat erős fájdalmától és aluszékony lettem. Korábban két-három napot simán fent tudtam maradni folyamatosan dolgozás mellett.
Több ismerősöm is hasonló panaszokat élt át korábban.
Lehetséges okok.
Elsőként a Pfizer oltás jöhet számításba. Térd rogyadozás a második oltás után alakult ki nálam 2021. nyarán és megemelkedett pulzus számom 173-ra. Idén februárban enyhe lefolyású Covid fertőzés után hasonló tünetek alakultak ki az ízületeimben és a pulzusszám megemelkedés tüneteinek ismétlődése a havi egyről 1-2 hét majd 3-4 napra csökkentek. Szeptembertől napi ½ Concor 5mg-os a pulzusomat be tudtam állítani. A térd rogyadozása továbbra is fenn áll. Nem kizárt, hogy tudtom és gyorsteszt negatív eredményétől függetlenül Covid fertőzésen estem át.
Második ok.
A csirkemell és krumplipüré, amit akkor este ettem. Talán túl sok antibiotikumot tartalmazhatott és a gyógyszerek és gyomorsav együttes hatására (talán gyógyszer túladagolás alakult ki) történt a felfúvódásom. Ezt egy mentős tapasztalatából hallottam ismerősömtől, aki hasonló tüneteket produkált csirkemell fogyasztása után.
Elővigyázatosnak kell lenni a túl egészségesnek vélt ételektől, mert hathét alatt mitől tudnak piacképes baromfikat előállítani.
Már a tápok, takarmányok is tele vannak minden féle anyaggal, gyógyszerekkel.
Az SBO vizsgálóban akkor este hasonló tüneteket halottam egy éppen felvételre jelentkező fiatalembertől, akinek vacsora után alakult ki teljesen hasonló tünetsora.
Harmadik ok, mert mindenkire ezt fogják rá az orvosok, ha nem találnak semmit, a stressz.
A negyedik ok a gyomorsav túltengés és ezzel párosuló reflux kialakulása. A refluxra és gyomorsav által okozott kellemetlenséget egyszerűen lehet csökkenteni, stabil oldalfekvés baloldalon, a fejpárnát magasabbra emelni.
A refluxra abból is lehet következtetni, ha egyébként nem éreznek pl. maró hatást a nyelőcsőben, hogy főleg a hátsó őrlő fogakon savmaródás tapasztalható. Ezt fogorvos tudja megállapítani.
Mindegyik ok együtt hatása is előidézheti a tüneteket.
Honvéd kórház SBO
Budapest
A sok fájdalom csillapító irritalhatja a gyomrodat. Én refluxos vagyok, de nagyon nehezen bírom a fajdalom- és lázcsillapítókat.
Nekem is volt egy időszak ugyanígy ősszel, mikor nagyon fajt a gyomrom, mintha gyomorszajon ütöttek volna. Kiderult hogy a helicobacter pylori nevu bacik tulszaporodtak a gyomromban, ez okozza a gyomorfekelyt is. Sima kilégzéses teszttel megallapithato. Viszont ha ez a gond, akkor egy eros antibiotikum kura var.
Jobbulast kívánok. És próbálj minél előbb a végére jarni h neked mi okozza a gondot.
Nem tudom. Én és a férjem is voltunk az elmúlt néhány évben SBO-n és mindkettőnknél a következő vizsgálatok történtek:
Labor, EKG, Hasi RTG, Hasi UH, mellkas RTG.
A hasi RTG és UH a panaszaink miatt történt.
Gyógyszert és megoldás nem volt.
A férjemet úgy engedték haza, hogy nem tudták mitől fáj a hasa. Én jöttem rá, hogy a derékfájása sugárzik ki a hasába. A térdhajlat fájdalmánál, csak kizárták a trombózist, de ötletük se volt, hogy mi a baja...
Nekem megmondták első alkalommal, hogy kő van az epehólyagomban (keressek sebészt), második alkalommal pedig azt, hogy kő van az epevezetékemben(nincs már epehólyagom. Keressek orvost, aki ellát).
Miért nem mész el a sürgősségire?
Ott megcsinálják néhány órán belül a labort, hasi UH-t vagy rtg-t, stb.
Nekem az epémtől szokott fájni a gyomrom. 2 alkalommal a Honvéd kórház SBO-ján állapították meg az epekövet.
Bár nem tudjuk fekélyed van-e vagy más, de én rákerestem a gyomorfekély diétára. Talán olvasd el, bár nem fájdalomcsillapításról ír, de hasznos tanácsokat ad és nem árthat szerintem.
További ajánlott fórumok:
- Köldöktől jobbra állandó fájdalom nem túl erős de állandó.Szükséges orvoshoz fordulni, vagy mitől lehet?
- Ti mennyire jól viselitek a fájdalmat? Lehetséges lenne a fájdalomküszöböt erősíteni?
- Mi lehet a bajom?(Tüneteim:fejfájás, rossz közérzet, erős gyengeség- és levertségérzés, enyhe ízületi fájdalom, hőemelkedés.)
- Mitől lehet visszatérő erős fájdalom a gyomorszáj tájékán?
- Erős mellkasi fájdalom, de normál pulzus/vérnyomás lehet attól még szíveredetű?
- Pár napja erős fájdalom a jobb oldalon a bordáim alatt középtájon ha ülök. Mitől lehet? (28.hét)