Elsősök mindennapjai (beszélgetés)
Hát a lányok...na, ők egész másképp működnek. :)) Mondjuk a fiam is szereti megölelgetni a jóbarátait, de óvónénit azért nem ölelgetne.
Rajta vagyok a témán, csak épp a kerületünk másik felében van az iskola, nem ismerek arrafelé senkit. Így nem sok rálátásom van a dologra, max amit innen-onnan hallok. Már kerestem face-csoportot is de az valószínű zárt csoport lehet vagy nincs is.
Na, el kell meséljem, hogy mennyire nem mindegy a tanár: Tegnap mesélte, hogy időnként pl játék után előfordul csoportos ölelés... és képzeljem el, nagy meglepetésére az én fiam is megindult felé, ámbár mire odaért, inkább az egyik kislányt ölelgette meg helyette... és valahogy annyira szíven ütött, hogy a tanítónéni számon tartja, hogy ki kit ölelt meg és hogy már 6 hónapja rendületlenül várja, hogy majd Árontól is egyszer kap egy ölelést...
Egyébként (oké, az enyém gyereket leszámítva) tök mindennapos dolognak látom a suliban, hogy a gyerekek -főként a lányok- öleléssel üdvözlik a tanítónénit. Oké, nem mindegyik osztályban jellemző, de nálunk mindkét osztálytanítót sőt még az igazgatónőt is.
Pont tegnap mondta az egyik anyuka, hogy nem is gondolta, hogy ilyen a tanítónénink, ő ezért kérte célirányosan a másik osztályba a gyereket, mert hogy a mi osztályfőnökünk ránézésre totál kocka, merev, katonás, mogorva... még csak hasonló jelzőt sem tudnék rá, ami igaz.
Lassan jönnek az iskolai nyílt napok. én ennek ellenére inkább azt javaslom, hogy keress olyan anyukát, akinek a gyereke jelenleg a jövőre elsős tanító osztályába jár. És ő mondjon véleményt.
a nyílt napon mindig mindenki a jó oldalát mutatja. Ott nem fogod megtudni, ha valaki türelmetlen, hajlamos kiabálni, nem segítőkész, stb.
Na igen. Ezt sokan hangoztatják. Bár a két szememmel még sose lattam, hogy egy kisgyerek ilyen fáradt lenne.😀
Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek.
szeptemberig mindenki azt mondta, hogy majd figyeljem meg, a gyerekem hazaér a suliból és hullafáradt lesz, elő fog fordulni, hogy ruhástól elalszik mire jönne a fürdésidő.
na nem. Ugyanúgy pörög, mint korábban :/ Még egyszer sem fordult elő, hogy a tanulás annyira leterhelte volna, hogy kidőljön.
Az nagyon jó, ha ragaszkodik az edzőhöz. Fontos dolog, hogy legyen egy ilyen fix pont is, amikor minden változik körülötte.
Nálunk ugyan nem napköziotthonos a suli, de nagyon hasonlít arra az, amit csinálnak. Ugyan nem kötelező, engedéllyel rendszeresen el lehet menni (van is ilyen, pl vizuális iskola miatt), de kifejezetten kérte az osztályfőnök, hogy ha megoldható, ne vigyük el a gyereket.
De ez is abszolút változó gyerekenként, nálunk is van olyan, akinek kín szenvedés a napközi. Az enyém imádja. És inkább ott tanul, mint otthon (oké, elég hajcsár-típus vagyok :))
Egyenlőre ugye ovibol jár, így nincs idő korlát. Meglátjuk. Még sok idő van suliig, itt lesz a nyár -lesz egy tábor- szóval majd eldönti hogy folyt.köv vagy sem.
A kiválasztott suliban is van karate 4-től, csak más edzővel. A fiam viszont ragaszkodik a mostanihoz, amit nem bánok, nagyon jó edző.
Most az iskola bemutatón az igazgató elmondta hogy náluk nem kötelező a napközi, ha edzes van vagy gyeses anyu, akkor el lehet menni utolsó óra után.
Nálunk az ilyen edzéseknél figyelembe veszik a korosztály igényét. Iskolásoknak 16:15-16:30 körül kezdődnek az edzések, karate, judo, bírkózás, stb.
Esetleg ilyenre nincs lehetőség, hogy másik időpontra tenni?
Tök jó, hogy szereti a gyerek, és jó, hogy mozog, de komoly lemaradásai lehetnek miatta főleg az elején.
Persze mondjuk ez is tanárfüggő... lehet, hogy van olyan, aki megoldja és a másik 3 nap bepótoltatja a napköziben az elmaradást.
én azt tapasztalom, hogy az otthoni leckeírás kín keserves. tegnap Áronnak jelenése volt orvosnál, és inkább visszament utána napközibe, mert hogy ott más leckét csinálni, mint otthon.
a karatét nem lehet későbbre tenni?
nálunk kifejezetten kérték, hogy ha csak nem létfontosságú az edzés vagy különóra, akkor ne vigye el senki a gyereket, mert le fog maradni. máshogy magyaráz ugyanis egy tanító és máshogy a szülő.
az infó az egyik fekete lyok az órarendben. nem tudjuk, mit tanulnak, mit csinálnak, viszont a félévi értékelés botrányos volt belőle...
az angol meg inkább csak mondókázás, éneklés, mesenézés, hiszen ugye írni-olvasni még nemigen tudnak (heti 45 percben több nem is tudna lenni)
Huhh, azt angol és info már elsőben! Nem semmi!! Biztos élvezik! ;)
Ebben a suliban 3-4 óra között írnak -elvileg- leckét. Fiamnak h-sz van karate edzés, ezt szerintem folytatja majd iskolás korában is. Úgyhogy én ezen a két napon 3-kor el fogom hozni őt. Itt majd gondolom pótolni kell a leckeírást. De még nem látom át a "pályát" majd egy év múlva már okosabb leszek. :))
Csak épp ezért nyitottam a topikot, hogy kicsit átlássam a dolgokat. Köszi neked, hogy ilyen sokat írsz!!
Na igen, délutáni foglalkozás. itt is érdemes figyelembe venni, hogy mikor, a napközi mely részén írják a házi feladatot.
Van (szerintem mindenhol) ISK/DSK. Kosár, foci, atlétika, judo, néptánc... mikor mi, gondolom annak függvénye, hogy milyen a torna tanerő az adott intézményben. A lényeg, hogy itt sem mindegy a tanári hozzáállás, mert pl nálunk a napköziben megvárják, hogy a sportfoglalkozások lemenjenek, és együtt tudják csinálni a házi feladatokat, míg máshol azt mondja a tanár, hogy "oké, fiam, mehetsz focizni, mi addig haladunk, majd otthon bepótolod."
a heti 2 plusz rajz nem vészes. Nem tagozatos iskolába jár Áronom, de így is heti +2 órája van, mert itt angol és informatika is van elsőtől.
Mi is épp a művészeti suli felé kacsingatunk. Csak nálunk a rajz a kiválasztott. :) Szerencsére a közelben van egy suli, ahol emelt óraszámban tanítják a rajzot.
De nincs felvételi.
ha meg van hozzá a "háttér" (minden tekintetben gondolom: anyagi, idő, gyerek hallása, stb), akkor az nagyon jó, ha tud zenét is tanulni.
Én azt látom, hogy a volt ovis csoporttársak, akik a zenei iskolába mentek, mindig későn, fáradtan érnek haza. Az egyik kisfiút szeptember óta kb 3x láttam játszótéren.
Oké, imádja a zongorát, tehát lehet, hogy pont ugyanannyira élvezi a zongorázást, mint az enyém a focit... csak az én fiamhoz képest nagyon leterheltnek tűnik.
az jó, ha így emlékszik. de mondjuk most azt látom, a tanító át tudja hidalni az ilyen barát-gondokat. legalábbis a jó tanító.
a miénk pl még tavasszal elvitte az "ovisait" piknikezni, ismerkedni :)
Nálunk is régi barátok vannak. Bölcsiből egy, baráti társaságból ill. át ovibol most már 3. éve ugyanaz a kisfiú.
Bár szerencsére a fiam tényleg könnyen barátkozik. Már a kiszemelt suliban 2x voltunk iskolalátógatoban és már meg is ismerte azt akivel októberben találkozott. És mondta is hogy ő kedves fiú, beszélgettek.
az én fiam azzal a kislánnyal már bölcsibe is együtt járt.
Most van egy ilyen kis osztálytársa, szintén kislány, akivel 2 éves koruk óta együtt járnak. Lényegében az összes cimbi helyett ő volt az egyetlen barát hónapokig.
Nekünk mindenki azt mondta, majd szerez új barátokat. Ehhez képest a legjobb barát még középsőben elköltözött. más 3 éve ennek. És még a mai napig ő a legjobb, ő a szerelem.
Látom, hogy nyit mások felé, de fél év elteltével is, ha valakit hívni kell a játszóra, akkor azok a régi cimbik. Szülinapra is őket hívta. Nekem meg a szívem szakad meg néha :/
Köszi a válaszokat jozsi és zsanci!
Mindenesetre nagy váltás lesz. Főleg a legjobb baráttol megválni. Na az kemény dió lesz.
Nalunk az volt az elso, higy megkerdeztek, hogy kik tudnak mar olvasni?
Igy azok a gyerekek olvastak fel peldaul a tobbieknek a verseket, a kis iromanyokat, erdekessegeket az olvasokonyvbol.