Bal oldalt lent nő a bölcsesség fogam, iszonyatosan fáj és narancs nagyságúra van dagadva az arcom :-( (tudásbázis)
huhh hát köszönöm,holnap lesz a nagy nagy délután 1kor megyek.
Be vagyok tojva rendesen.
Amugy nem vagyok Zoli,csaj vagyok, ez csak egy nicknév :-)
:) Ez nagyon szakszerű leírás volt, köszönjük. :)
Mondjuk, nekem a sebet nem varrták össze, és nem volt szabad szájvízzel öblögetnem... Viszont a jég az tényleg sokat segített.
Kedves Zoli!
A bölcsességfog eltávolítása sokszor nem nehezebb, mint egy „normál” foghúzás. Azonban, mint a Te esetedben is, annak rendellenes helyzete miatt az eltávolítása nehézségekbe ütközik, ezért van szükség a szájsebészeti beavatkozásra.
A műtétből azonban semmit nem fogsz érezni, ettől nem kell félned.
Az első lépés, amit a bölcsességfogaddal tesznek, az lesz, hogy a fogat fedő csontot speciális csontmaró fúrókkal eltávolítják és a beékelődött fogat is kiemelik, majd a csontsebet kikaparják, hogy abban csont - vagy fogtörmelék, fogzacskó maradvány usw. ne maradjon bent.
A műtét befejező mozzanata a seb összevarrása lesz.
A műtétet követően bizonyára antibiotikum szedését fogja javasolni az orvosod.
Erre azért lesz szükséged, mert már egy fennálló gyulladásos folyamat alatt kell eltávolítani a fogadat, és hogy megelőzzék a műtét során a csontsebbe jutott baktériumok káros hatását a szájüregből. A műtét során ezek a kórokozók ugyanis a csontsebbe juthatnak... Ezen kívül azt is tudnod kell, hogy a beavatkozás illetve a csontvágás következtében - általában - egy néhány nap alatt elmúló ödéma és vérömleny is képződhet, így a "feldagadás" befertőződésének megakadályozása céljából is szükséges az antibiotikum szedése.
A bölcsességfogak műtéti eltávolítása után célszerű, ha az érintett terültre, hideg borogatást teszel majd.
Fájdalomcsillapító szedésére is szükséged lehet egy-két napig. Nagyon fontos a rágás, vagyis az állkapocs mozgatása, működtetése, az esetlegesen műtét után előforduló szájzár megelőzése illetve annak kezelése érdekében. Orvosod bizonyára javasolni fogja, hogy használj, szájfertőtlenítő-szájöblögető szert is, mert a szájüregi kórokozó-flórát bizonyos fokig semlegesíteni tudja.
Fontos, hogy a szokásos fogmosáson felül még többször moss fogat! A varratsorra természetesen ügyelj, és mellőzd azt erős dörzsölő mozdulatokat a környékén. A sebzáráskor alkalmazott varratokat ca. egy hét után fogják eltávolítani. ( A teljes gyógyulási idő 5-6 nap. )
Gyors gyógyulást kívánok!
Voltam dokinál, em tudja megfogni fogóal ezért holnap reggel megyek a szájsebészetre és vagy kiműtik vagy nem tom, de azt mondta a doki ha most lekezeljük gyogyszerrel elmulik a fájdalom de pár hét és ujra kezdődik előről ugyogy mos ne tom mi legyen mert a saját fogászomtól nem félek, de bemenni a kórházba szájsebészerte, idegen orvos meg mminden, hát ne tom. Ja és azt mondta a doki hogy utána 2-3 napig bizony fájni fog.
Most akkor azoktól kérdezem akiknek szedtek már ki ilyet:Kaptatok szurit és nem éreztetek fájdalmat csak azt hogy matatnak??És utána mikor kiment az érzéstelenitő?Tényleg napokig fáj? Tudom szar a kérdés de rosszab mint a szülés??? Nagoyn be vagyok szarva :-((
hát....
azért csak megbolygatnak mindent.
hol laksz?
mert a szentistván utcai ügyeleten húzásból profik vannak
látod erre már nem emlékszem, csak annyira hogy neki ki kellett húzni az összeset, nekem szerencsére nincs bölcsesség fogam
és a kislányomnak se lesz
már vagy 3 éve nő, mindig ősszel és tavasszal, de eddig csak addig jutott, hogy kb tűhegynyi látszott belőle, de most iszonyatosan fáj, borzasztóan ba van dagadva az arcom, nem tudok nyelni és beszélni is nehézkes.
Ez igy normális vagy menjek el és kihuzzák?