Álláskeresők!Kiváncsi vagyok hányan vagytok rajtam kívül?Nektek is olyan nehéz, mik a tapasztalataitok? (tudásbázis)
Köszi,nem túl biztató,de ez van.
Nem tudom miből gondolták,ha lejjebb veszik a gyed,gyes időtartamát,akkor nagyobb lesz a foglalkoztatottság?!
Az első kérdés: Van gyereke? Ha a válasz nem,akkor mikor akarnak?
ha igen,akkor mennyi idős?
Felháborító!
2010. május 1-jétől átalakul a gyermekgondozási támogatások rendszere, így a 2010. április 30-át követően születő gyermekekre már az új szabályok vonatkoznak. A 2009-ben elfogadott és holnap hatályba lépő intézkedés része a Bajnai-kormány azon komplex programjának, amelynek célja a foglalkoztatás bővítése, a gyermeket vállaló nők újbóli munkába állásának elősegítése, valamint a családalapítás és a munkavállalás összehangolása. Ezt szolgálják azok az intézkedések is, amelyek soha nem látott mértékben, 15-16 ezer új férőhellyel bővítik a kiskorú gyermekek nappali ellátást 2012-ig, valamint a munkaerőpiaci ösztönzők is, mint például a közszférában kötelező jelleggel bevezetett részmunkaidős foglalkoztatás.
A 2010. május 1-től életbe lépő változások részeként a terhességi gyermekágyi segély (TGYÁS) és a gyermekgondozási díj (GYED) megszerzéséhez szükséges 180 nap előzetes biztosítási idő 365 napra emelkedik, és a GYED legfeljebb olyan időtartamban vehető igénybe, mint amennyit a szülő biztosításban töltött, de továbbra is legfeljebb a gyermek kétéves koráig járhat. A gyermekgondozási segély (GYES) a gyermek második életévének betöltéséig jár, azonban figyelembe véve a méltányossági szempontokat az ikergyermekek, valamint a tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermekek után folyósított gyermekgondozási segély időtartama nem változik.
A rendszer átalakítására azért volt szükség, mert a női foglalkoztatási ráta Magyarországon európai összehasonlításban nagyon alacsony, amelyhez az időtartamukat tekintve bőkezűnek mondható gyermekgondozási támogatások is hozzájárulnak. Az átalakítás eredményeképpen egy olyan gyermekgondozási támogatási rendszer jön létre, amely a szülők munkába állását ösztönzi és a kisgyermekes anyáknak nem kell választaniuk a gyermeknevelés és a munka között. A kormány a gyermekgondozási támogatások átalakítása mellett több olyan – egymásra épülő – intézkedést kezdeményezett, amelyek együttesen ösztönzik, elősegítik a gyermeket vállaló nők munkaerőpiacra történő visszatérését. A Bajnai-kormány a gyermekgondozási rendszer átalakítását vállalta a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) küldött szándéknyilatkozatában is 2009-ben.
A kormány 2012-ig 15-16 ezer új férőhellyel kívánja bővíteni a nappali ellátást, elsősorban európai uniós források felhasználásával és új ellátási formák kialakításával. Ehhez a törekvéshez kapcsolódóan már 2010. január 1-jétől 20 százalékkal emelkednek a csoportlétszámok. A bölcsődei férőhely-hiányt mérsékelheti egy új, a családi napközihez hasonló tartalmú, de egyszerűbb és rugalmasabb szabályozással 2010. január 1-jétől működtethető napközbeni ellátási forma, a családi gyermekfelügyelet.
Továbbra is elérhető a 2007-ben indult Start Plusz Program, amely a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű, GYES-ről, GYED-ről visszatérő kismamák munkába állását segíti a munkáltatónak nyújtott járulékkedvezménnyel. 2010 januárjától pedig a közszférában kötelező részmunkaidőben foglalkoztatni a GYES-ről, GYED-ről visszatérőket amennyiben ezt kérik a munkáltatótól, legfeljebb a gyermek hároméves koráig.
A gyermekgondozási rendszer új feltételeihez való alkalmazkodásra megfelelő felkészülési idő állt rendelkezésre: a törvény csak azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2010. április 30-át követően születtek.
Előtte vagy összesen?
..mert valaki meg azt mondta,hogy bocs nem szeretnék megsérteni senkit, de idézem, a "gyerekgyárosok" miatt kell ez,akik életükben nem dolgoztak, gondolom tudjátok kikre gondolt...
Most mennem, de majd még jövök.
Pussz
Én is lelkiismereti gondot csinálok belőle,sőt tavaly nagyon sokat bántott a párom miatta,hogy nem dolgozom, nem értette meg,hogy nem kapok munkát és nem jókedvemben üldögélek otthon.
Munkaügyin keresztül tanfolyamra sincs esélyem,mert nálunk kategorizálják az embereket és az alapján lehet csak jelentkezni.Ősszel pl. csak gyógymasszőrnek jelentkezhettem,persze nem vettek fel, 100-ból 7 ember jutott be,ez is durva!
Sajnos sokan vagyunk még rajtad kivül, mert a hoxa portálon már felmerült Munkanélküliek ide és bizony sokszor az álláskeresés sokféle nehézségbe ütközik. Először is az életkor, amit nagyon figyelnek a szakképzettség, a protekció és nem utolsó sorban az önéletrajz, ami már követelmény sokszor valamikor a TEAHÁZ nálunk a kerületben hét évig müködött és megszünt átkerült a Budapesten a VIII. Baross utcába. Emiatt is nagy akadály a gyakorlat megszerzése, ami nem kis erőeszitést jelent, Egy kezdő fiatal mondjuk, még nincs tapasztalat, akkor hogyan veszik fel? A Munkaügyi Központon keresztül támogatott tanfolyamokat vehetünk igénybe, de megfelelőt az egyéniségünknek megtalálni igen sok időt és fáradtágot vesz igénybe. Adódtak már eredmények is akiknek sikerült. És ezenkivül van, akik az egészségi állapotuknak sem tudnak munkát találni léteznek alapitványok, akik ezzel foglalkoznak.
Mára befejezem most megadom a szót másoknak is.
Üdv.Ágnes
További ajánlott fórumok:
- 23 évesen egy normális munkám sincs. Álláskereső vagyok,...
- Az álláskeresési kiskönyvbe be kell írni, hogy mentem-e munkát keresni? Csak be vagyok regisztrálva.
- Ha munkanélküli vagyok, álláskeresési támogatást kapok, fizetnem kell-e az orvosi ellátásért, ha megbetegszem, vagy műtétre lesz szükség?
- Pályakezdő álláskereső vagyok. 4 és fél hónapos munkaviszonnyal nem vagyok jogosult munkanélküli segélyre. Másra sem?
- 3 napja vagyok álláskereső. Szerintetetek részt vehetek közmunka programban?
- Tavaly egy hónapig kaptam álláskeresési járadékot, utána sikerült elhelyezkednem. Önadózó vagyok, be kell-e írnom az adóbevallásba?