Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5-10 éves gyereked milyen gyakran kap nasit, és mit? fórum

5-10 éves gyereked milyen gyakran kap nasit, és mit? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 30. 09:56

Az én kisfiam három éves múlott. Minden nap eszik valami édeset egy-egy darabot. Ez nálunk általában túró rudi, tejszelet, puding, krémtúró , dörmi stb. Csokit ritkán eszik, mi nem nagyon veszünk általában kapni szokta. Chips nálunk nincs, mi sem szeretjük. Persze ha valahol vagyunk nem tiltom neki hogy egyen.Sós nálunk inkább ropi szokott lenni.

Ezek mellett szerencsére szereti a gyümölcsöket az ivó joghurtokat is.

2023. jan. 30. 09:20

Nálunk minden nap, viszi a suliba, 1 túrórudit vagy tejszeletet.

Otthon ha eszik, akkor 1-1 szem szaloncukor, míg van.

Pop-corn hétvégén, ha filmet nézünk vagy chips, de mivel 400 Ft egy pennys chips is, így azt nem veszek már.

Gyümölcsöt ehet korlátlanul. De az én gyerekem igen rossz evő.

2023. jan. 29. 17:16

Fiamnak 5-10 éves korábban, illetve előbb is naponta vettem 1-2 szelet csokit a 90-es években divatos marsot vagy snickert, napi 1 zacskó csipszet, üditőket.

Gimis korában ezekről teljesen leszokott, a mai napig nem eszik édességet, - a gyerekkori édességeknek nincs káros hatása, már 32 éves, nem beteges, nincs elhizva. Már éves óta egyáltalán nem használok cukrot a kajákhoz, kivéve a havi 1 mákosgubát.


Mondjuk én sem vagyok édesszájú.

4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 17:07

5 éves fiam van.

Ha a rendes étkezést és a gyümölcs adagját megette, kaphat. De csak ha nagyon kéri.

Illetve ha program van, és nem érünk időben haza ebédre/vacsorára. Ilyenkor ropit, pogácsát viszek elsősorban. Sós dolgokat + innivalót. Esetleg gyümipürét. Innivalóban is próbálunk átállni vízre.

Otthon étkezés után kaphat ezekből 1 fajtát: kis pudingot, 1 falat csokit, pár szem gumicukrot (mert esetleg a 2 szem gumivitamin után üvölt érte úgyis), pár szál ropit, chipset.

A sósakat jobban preferálom az édesnél. Nem eszik ilyet naponta, a vacsora és 1 doboz eper/málna vagy egy alma, vagy frissen facsart narancslé eltelíti. Nem követeli minden nap.

Tegnap este pl. csirkemell sonkát kért fürdés előtt. Kapott, 4 vékony szelet lement.

A szülinapi tortáját pl. meg sem kóstolta, pedig a legfinibb csokitorta volt.

Joghurtot a rendes étkezéshez eszik, pl. hideg vacsorához és a natúrt szereti. Meg az Ayran is lecsúszik simán.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 16:30

Nálunk szinte sose, mert a mi családunkban alapban valahogy nem divat a chips, csoki és társai. Akkor kapott, ha valaki hozott. Chipset is máshol látott először.

Ami mindig volt, az a joghurtital, vagy gyümölcsjoghurt, azok is inkább itthon készültek, mint boltiak, de ezeket én nem nevezem nasinak. Ő ebbe született bele, úgyhogy nem is volt igénye rá, meg a hiszti a boltban, hogy de neki kell :DDDDDDDD

2. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 16:04
Mindennap. Kicsinek vittem az ovihoz finomságot,sulisnak meg csomagolok.
2023. jan. 29. 15:09
Lehet bármi, sós-édes rágcsa, joghurt, rudi, süti, kinek mi tartozik a nasiba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook