Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5611. Rencee
2016. szept. 18. 12:25

hát több is van. Breastfeeding- baby tracker ( Matthias Droste) alkalmazása.

Ha nem tudsz angolul sem gond, mert csak a left-right kifejezés kell tudni hozzá :)

5610. Pinguci89 (válaszként erre: 5606. - Totter)
2016. szept. 18. 12:10
úúúú, mi az alkalmazás neve? Csak mert nekem a mai napig megvan a füzetem amibe írtam, hogy mettől meddig melyik mellemből evett és mennyit :D sokkal egyszerűbb lenne telefonba alkalmazással :) Köszi
5609. kszb (válaszként erre: 5608. - Totter)
2016. szept. 18. 11:30
Ja értem! Azt hittem, h ők adták. Ebben nincs tapasztalatom így.
5608. totter (válaszként erre: 5607. - Kszb)
2016. szept. 18. 11:13
Nyilván nem a nővér adta a szájába a cumit, hanem én, de bármikor mentem h nemtudom miért sír, segítsenek már akkor az volt az első kérdésh nincs cumink?
5607. kszb (válaszként erre: 5606. - Totter)
2016. szept. 18. 11:03
A nővérek? 😳 Nekem meg se említették! A gyerek folyton velem volt, esélyük se lett volna cumit adni neki
5606. totter (válaszként erre: 5605. - Rencee)
2016. szept. 18. 10:22

Csak 2 "pontot" szeretnék megerősíteni: a játszócumit nagyon nyomják a nővérek a kórházban, nyilván nekik is jobb ha csendben van a gyerek, de mi is megszenvedtünk vele, még 4 hónapos korában is sebes volt a mellem mert egyszerűen nem tudott "jól" szopizni és ez sztem nagyban köszönhető annak hogy cumizott.

A másik a telefonos alkalmazás!ha ezt hamarabb tudom. Folyton azon gondolkoztam hogy melyik cici jön, főleg mikor már kicsit beállt a rend és nem akart szétdurranni az a mellem amelyik következett:)

5605. Rencee
2016. szept. 17. 23:45

Kicsit hosszú lesz, akit a szoptatás már nem érint, attól bocsi :))


De első babásoknak:

- a legfontosabb, hogy totál biztos legyél benne, hogy neked menni fog...

- sok baba belealszik, ébresztgetni kell folyamatosan, mert gyengécskék és ügyetlenek, könnyen elfáradhatnak.

- Egyszerre keveset tudnak enni, így ha fél óránként kér cicit, az nem azért van mert kevés a tej vagy nem elég jó ( olyan nincs, ha normálisan eszik valaki) hanem keveset tud enni, ami hamar megemésztődik

- maximum hetente egyszer tedd mérlegre. Az éhes babó az úgy tud sírni, hogy eladja a környéket :))) mert a súlya fel le ingadozhat, soha nem fog úgy enni mint egy tápszeres baba, mindig ugyanannyit. Ha van elég pisis pelus, akkor bevétel is van.

- Kakis pelus nem mindig van, attól nem kell megijedni, van, hogy 3-4-5 naponta csak ( ez nagyobb babáknál jellemző már ), mert az anyatej olyan mértékben hasznosul, hogy nincs melléktermék.

- legalább két hároom hónap, mire összeszoktok rendesen, és biztosabb a dolog ( addig én is sokszor gondolkodtam, hogy biztos eleget evett stb:))

- az orvos és a védőnő is azzal fog piszkálni, hogy ne adj neki két óránál hamarabb stb. Hát ez tápszernél megy, de szopis babánál általában nem

- az este okozta mindig a gondot nálunk, azt hittem, hogy estére elfogy a tej, mert, hogy úgy csinál mint aki éhes még. Nem így volt, hanem sokkal sűrűbb táplálóbb este a tej, és sokszor többet evett mint kellett volna és az pont olyan tünetekkel jár, mert csak azt érzi, hogy valami diszkomfort van a pocakban

- a sima cumi is elnyomja a szopási ingert, ezt mindenki döntse el, hogy adja e

- nem kell víz a babának cici mellé, még a legnagyobb nyári melegben sem

- napirendet sokkal nehezebb kialakítani az igény szerinti szoptatásnál, mert ahogy kialakult volna valami, már meg is változott :))

- nem kell lefejni a maradék tejet, hacsak nem ilyen nagyon tejcsárda vagy, mert annál több lesz és nem a baba alakítja ki saját kereslet- kínálat szerint. Ha éjszaka elkezd hosszabbakat aludni, ami kb 1 hónapos kor környékén jön és 3- ig tart, akkor lehet éjjel mellfeszülés ilyesmi, de egy két éjszaka alatt visszaáll

- vannak telefonra alkalmazások ( ami hülyén hangzik, de amikor majd össze- vissza szopizik, azt sem tudod merre vagy arccal) amin egy gombnyomással lehet mérni a szoptatás idejét, meg, hogy melyik mellből evett a baba. Az első pár napot leszámítva, amíg a tej be nem lövell, egy cici elég szokott lenni, és felváltva érdemes, hogy ne teljen meg egyik se nagyon.

5604. Rencee (válaszként erre: 5603. - Boglarka1)
2016. szept. 17. 23:27
Addig szerintem csak az alapokat olvasd át, amíg nem vagy benne. Aztán mikor benne vagy, és konkrétan keresel valamit, akkor érdemes oda felnézni :)
5603. boglarka1 (válaszként erre: 5599. - Rencee)
2016. szept. 17. 21:52
Köszi, h megosztottad! A LLL honlapot ismerem, de regeteg az információ és kezdek elveszni :-)
5602. Rencee
2016. szept. 17. 20:23

Szívesen segítek később is ha kérdésed lenne. Nem sok dolog van szoptatásból, amin már nem lennék túl :)))) Neked is menni fog, csak ne pánikolj be, mikor már ott van a baba. Ha már most van, akkor biztos, hogy később is lesz. Cukros víz nem tudom miért alakult ki, ez olyan rossz szokás szerintem mint a lisztes tej volt régen....:))))

A másik dolog, amin rugóznak itt állandóan az a sárgaság. Minden gyerek besárgul, az is teljesen normális. A mienk úgy jött haza, mint aki a bahamákon nyaralt :)) Ha szopizik és hízik, az is elmúlik. Van akinek előbb, van akinek később ( nekünk egy hónapig tartott majdnem) teljesen ártalmatlan dolog, ha nem szervi baj áll mögötte. A kolosztrum sokkal sűrűbb és töményebb mint a normál anyatej. Koncentráltan van benne a tápanyag, viszont könnyen emészti az éretlen bélrendszer. Nem hiszem, hogy egy teljesen új bélrendszernek jót tesz, mindjárt egy jó nagy adag kaja...

2016. szept. 17. 20:06
Kedves vagy,hogy ezt megosztottad!én is így gondolom, ez a természet rendje, hogy szopizzon, és teljesen érthető, hogy hiányzik neki az anyu megszokott közelléte,hogy megnyugodjon!viszont cukros vizet nem szeretném, és valóban olyan picurka gyomra van,hogy előtej pont megfelel neki, az meg már most van, bízunk benne, hogy később is lesz.
5600. Rencee
2016. szept. 17. 19:07
A La leche liga oldalát ajánlom mindenkinek, aki szoptatni szeretne. Nagyon sok kérdésre van ott válasz.
5599. Rencee
2016. szept. 17. 19:03

A szoptatást nem kéne erőltetni, ha az Anyukák jobban hinnének magukban, a babájukban és a természetben, nem pedig a félelmeik dominálnának, hogy a baba éhen hal :)) ha nem nagyon kicsi súllyal koraszülött a baba, akkor 3 napig nem éhezik. A kolosztrum zsíros és a bélrendszer fejlődéséhez elengedhetetlen tápanyagok vannak benne. A cukros víz és tápszer pedig elnyomja a szopási ingert. Azért születik olyan súllyal, és az utolsó hónapban azért hízik a pocakban annyit, hogy az a pár nap ne okozzon gondot. Nekem is csak a 3. napon lett tejem 3790- ről 3480- ig esett vissza a súlya...ami teljesen normális. Egy cseresznye mag méretű gyomorba nem is kell több, mint az előtej. Az én babámat úgy kellett ébresztgetnem napközben, két óránként, mert annyira éhes volt, hogy végig aludt...Éjjel pedig a nyugtalanság és sírás sokszor nem az éhségtől van, mert szerintem akkor nappal is nyugtalan sírós lett volna. Ő sem aludt, sírt, amíg a szoptatós párnát magam mellé nem vettem és a hónom alá bújt. Na ott szó nélkül aludt egész éjszaka. A gyerek pedig már minimális szopitól is elkezd hízni, nem kell bent lenni két hetet.

Ha nagyobb támogatást kapnának az anyukák itthon, és nem azzal riogatnák őket, hogy éhenhal a gyerek, nem stresszelnének az új anyukák a tej miatt ennyit. Az én kisfiam 26 hónapja szopizik, 12 hónapos koráig nem is kapott vagy kért mást. Túl van ez a kérdés kicsit misztifikálva és lihegve. Úgy gondolom, hogy ezt a természet sok- sok ezer éve kitalálta és működik is, nem kell új elméleteket hozzá tenni. Aki pedig nem szeretné, az ne szoptasson. Mert igen sokkal időigényesebb és nehezebb mint tápszert adni. Az elején sokszor hetekig nagyon fájdalmas, a baba picit ügyetlen és belealszik. Nem három óránként eszik, hanem sokszor félóránként. Elég embert próbáló időszak az első 8-12 hét.

5598. kszb (válaszként erre: 5596. - Boglarka1)
2016. szept. 17. 18:06

A szoptatást fogják erőltetni. Mi is a 3. napon kaptunk csak tápit, mivel addig nem indult meg a tej. Felesleges neked vinni, adnak, amint kell.

A cukros vízet ne úgy képzeld el, h lőtyölni kell a gyerekbe és komplett étkezéseket kap belőle! 1-2 korty csak. Összesen 1 dl-t adnap/ nap. Nekem még az se fogyott el. Annak, h azt kap van egy olyan funkciója is, h a bélműködést fenntartsa.

2016. szept. 17. 17:34
A cukros vízzel én sem szimpatizálok, nem kellene felesleges cukorra rászoktatni már a lrgrlején, főleg, hogy nem oldja meg az éhezés kérdést, csak pillanatnyilag csillapítja. Ám engem most lehet eleve eliteltek majd, de én nem fogom hagyni, hogy éhezzen a babám, ha nem lesz tej, márpedig sajnos benne van a dologban, akkor adni kell neki mást, tápszert amíg be nem indul a tej.egyszerűen nincs szivem látni, es tudni, hogy azért sír mert éhes, és ha van rá mód pótolni addig is amíg nem lesz tej akkor élni fogok a lehetőséggel. Főleg,mert nem szándékozom heteket kórházba tölteni,mert nem hízik a gyerek..ahogy olvastam, szinte mindenki az otthoni nyugottságban, konfortban tudott annyira lrlazítani, hogy rögtön megoldódtak a tejes kérdések😊
5596. boglarka1 (válaszként erre: 5595. - Kszb)
2016. szept. 17. 16:25
Köszönöm a választ, igazából arra az esetre gondoltam, ha nem indulna be a tej, de ugye valamit azért ennie kell gondolom... és vmiért nekem a tápszer jobban hangzik mint a cukrosvíz, vagy rosszul gondolom? (első babát várom)
5595. kszb (válaszként erre: 5594. - Boglarka1)
2016. szept. 17. 16:17
Megtilthatod, igen (mint mindent). És igen, akkor éhezik. Saját tápit én csak akkor vinnék, hanem akarnék szoptatni, vagy tudom, h vmilyen akadálya van neki.
5594. boglarka1 (válaszként erre: 5589. - Kszb)
2016. szept. 17. 15:58
Szia, bocs, nem én tettem fel a kérdést, de a cukros vízre felkaptam a fejem: tehát ha kérem, akkor nem adnak neki cukros vizet, és akkor éhezik? Vagy viszek be saját tápszert és kérem, hogy inkább azt adják? Köszi előre is!
5593. safranye (válaszként erre: 5590. - Rencee)
2016. szept. 17. 12:49
Én harmadik napon kaptam először tápszert, külön kérésre, miután a kisfiam két éjjelt végigüvöltött az éhségtől, mert nem indult be a tejem. (Szerencsére aztán nem kellett odaadni neki, mert addigra már pont lett saját...) Előtte semmiképpen sem akartak adni neki, legfeljebb a cukrosvizet, azt pedig betették mellé a kocsiba egy üvegben, és ha akartam, én adhattam neki. Azt lehet is még kérni, ha kell.
5592. kszb (válaszként erre: 5590. - Rencee)
2016. szept. 17. 11:25
Tápszer: tavaly decemberben mi a 3. napon kaptunk először tápit, miután nem indult meg a tejem bent. Akkor is úgy, h én mentem segítséget kérni emiatt. Maguktól nem tápszereznek, az biztos.
5591. kszb (válaszként erre: 5590. - Rencee)
2016. szept. 17. 11:23
Ezt nem tudom. De az biztos,h a császár utáni első éjszakára amúgy is vissza lehet adni az újszülötteseknek, h tudj egy igazi, pihentetőt aludni a műtét után.
5590. Rencee (válaszként erre: 5589. - Kszb)
2016. szept. 17. 10:40

Köszönöm szépen a választ!

Itt én arra az esetre gondoltam, ha mondjuk dél után lenne valami miatt császár, és már aznap nem kerülnék le szobára, mert hat után már nem lehet, akkor egész éjszakára elviszik a babát. Na ez nálunk nagy gond lesz, mert, hogy Apuka biztos nem fogja odaadni senkinek :)))) De nem vetítek előre semmit, remélem, hogy ez a baba irányba fordul mire kell :)))

Gondolom nem én vagyok az első, meg nem is az utolsó, aki nem szeretné, hogy tápszert vagy vizet kapjon a baba....csak sajnos a tapasztalat az, hogy nem kérdezik meg, vagy tartják tiszteletben a kérést. De ezek szerint itt igen. Sógornőm szült nemrégen, igaz nem ott, első babát, és nagyon rossz tapasztalatokkal jött haza, illetve a szoptatás is nagyon nehezen jött össze, mert ott kérdés nélkül elkezdték már az első nap tápszerezni a babát....

Ezért keresek olyan helyet, ahol tiszteletben tartják az ember kéréseit a saját babájával kapcsolatban. De ez az első fórum és kórház, ahol 99%- ban jókat olvasok orvosokról és nővérekről egyaránt.

5589. kszb (válaszként erre: 5587. - Rencee)
2016. szept. 16. 14:35

Itt is apa kapja meg, sőt! Műtőbe is bemehet. Őrzőben kb 6 órát vagy műtét után, uhogy vannak a felsoroltak között kizárt dolgok.

Cukros vizet jelezd, amikor az 1 ágyas szoba igényedet jelzed, h nem szeretnéd és nem kap (láttam babát, akinek a kocsijára ki volt rakva a cetli erről, uhogy nem te leszel az első se és az egyetlen se). Miután az őrzőből szobába költözöl, 0-24-ben veled van a baba, csak fürdetésre és reggeli vizitre/ vizsgálatokra kell visszavinni.

5588. Flavcsy
2016. szept. 16. 14:05
Sziasztok! Megosztanátok velem, hogy hol van most a labor es milyen számon kell időpontot kérni. A beutalón nincs erre vonatkozó info, nekem meg ki is ment a fejemből, h megkerezzem, mert h mar szültem itt. Csakhogy akkor meg a Tomo utcában volt minden. Koszonom ha segitetek
5587. Rencee
2016. szept. 16. 13:37

Sziasztok,


Visszaolvastam a fórumot amennyire tudtam, de így is lenne még egy- két kérdésem.

Az első babánk nem itthon született, hanem császárral ausztriában. Ott a császár után közvetlen az Apukának adták a babát és a szobába már vele ment be, és amíg engem ki nem hoztak, addig ő volt vele. Bár ott csak egy órát töltöttem az őrzőben. Mire kitoltak már ott volt a baba, és onnantól kezdve egyáltalán nem vitték el, csak ha vizsgálat volt, amit előre közöltek, hogy mi lesz. Akkor fürdettem amikor én akartam, szó sem volt semmilyen cukros hülyeségről és társairól, se előttem, se a hátam mögött. Ha jól értem akkor ez itt teljesen ki van zárva, hogy a baba ne egy vadidegen környezetben tök egyedül töltsön el akár egy egész napot, ahol cumisüveggel meg cukros vízzel itatják, ha úgy alakul, hogy most is császáros lesz és hat órát ott kell szobrozni a megőrzőben? Ahelyett, hogy mondjuk a fizetős szobában, Apukával legyen?

5586. vipataki (válaszként erre: 5583. - Pinguci89)
2016. szept. 14. 21:02
Probald meg a kozponti szamon, hatha Neked is bevalik, hogy onnan kapcsolnak.
2016. szept. 14. 16:54
Kedves csoporttagok! Van köztetek hasolnó cipőben járó mint én?azaz terhességi magasabb vérnyomás, ir, kicsit kisebb gyerek, kicsit kevesebb magzatvíz...Az érdekelne, hogy van rá esély, hogy kihuzzuk a végéig?vagy szinte biztos, hogy hamarabb jön a baba? Nekem mar kb egy hete fajdogal a hassm..nem mindig, de van benne rendszer..jo lehet ez a meleg is rátesz egy picurkát..mar varom a megváltást idő ügyben😀
2016. szept. 14. 16:51
Ohhh igaz én áramlásos uh-n voltam, 32 hetes genetikaira meg magánrendelésre megyek,ott felveszik😊bár tudom ez nem vígasztal..és gondolom nincs is kedved személyesen bevandorolni hozzájuk főleg ha nem kedvesek..azért kitartást remélem sikerül.
5583. Pinguci89 (válaszként erre: 5582. - Dasygirl30)
2016. szept. 14. 11:21
53108-as melléket hívom, az van a beutalón, meg az oldalukon is. Igazából azért nem értem, mert egyik pillanatban foglalt, aztán amikor végre kicsöng, senki nem veszi fel :D Van még pár napom telefonálgatni, de nem tudom, hogy a genetikai uh-ra csak úgy beállíthatok e. Az fent van a szülészet mellett és ott sose kedvesek :( Hívogatom még őket kitartóan. :)
2016. szept. 14. 10:51
53108 as mellék volt nekem is.mondjuk én is sok kismamát látok, akik inkább elmennek és ott odaadják a beutalót.szerintem is egxszerűbb, mindkét esetben várnod kell min fél órát.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook