Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2016. aug. 26. 10:22
Huh már majdnem elfelejtettem ezt a katéter dolgot..így bizti izgalmas lesz, minden esetre modsoszivacs jo ötlet.És pl a férjed, ha ott van veled örzőbe segíthet zuhanyozni?vagy csak is kizárólag nővér?egyenlőre képesnek tartom magam rá, de ilyen nehezítő körülményekkel lehet kellene segitseg😀
5460. totter (válaszként erre: 5457. - Dasygirl30)
2016. aug. 26. 09:27
Amikor én voltam az őrzőben akkor mindenkinek a zuhanyzás után vették ki a katétert, tehát nem elég hogy nem érheti víz a sebet, még a katéter is ott van zavaró tényezónek. Én is a tenás rövidnadrágszerű bugyit vettem, szuper kényelmes, egyáltalán nem szorította a varratot és jól tartotta a betétet. Nekem sem volt sosem erős a vérzésem, ehhez képest az első 3 nap katasztrófa volt szóval én örültem hogy speckó szülés utáni betétem volt.
5459. Bafi (válaszként erre: 5457. - Dasygirl30)
2016. aug. 26. 08:13
Egy idő után lehet zuhanyozni, de ugye előbb a kötelező 6 óra fekvés. És igen, a heget nem érheti víz. De ha mégis nedves lenne a kötés, szólsz a nővérnek és kicseréli. Én most viszek majd mosdószivacsot, hátha úgy egyszerűbb lesz a zuhanyzás, egyelőre nálunk is császár az esélyes, ismét. Én eldobós bugyit vittem, sehogy se passzolt bele a betét. Most olyat vettem, ami egybe van építve a betéttel. Remélem ez jobb lesz.
5458. mellania (válaszként erre: 5457. - Dasygirl30)
2016. aug. 25. 23:37

Szia.

Tudsz zuhanyozni, de nem érheti víz varratszedésig.

Eléggé körülményes így a zuhanyzás.

Én nem akartam eldobhatót venni.

Sima ruhaboltba vettem több darabos pamut francia bugyit. Azt a fajtát aminek nagy a popsi része.

Nagyon jó volt ezeket viselni, és a hegemhez sem ért hozzá, plusz a betét is jól tapadt azon. Azóta is azokban alszom. :)

Én vettem közepes vastagságú betétet meg vastagabbat. Viszont nem tenalady-t, hanem dm saját márkás betétjét.

Tökéletesen megfelelt a célra :)

Ha van még valami kérdezz nyugodtan :)

2016. aug. 25. 21:36
Kedves Lányok!Október végén fogok szintén itt a klinikán szülni, reméljük nem jön előbb a pici fiú, egyenlőre faros és picit magasabb volt a vérnyomásom is, így még császár műtétnél vagyunk. Ezzel kapcsolatban lenne pár apró kérdésem, picit intim is a dolog, kérlek aki már átesett ezen megköszönnék pár hasznos tanácsot.Többek között az érdekelne, hogy a műtétkor behelyezett varratokat érheti-e víz? Tehát van esély műtét után zuhanya? Illetve olyan tapasztalatok érdekelnének még, hogy ki milyen fehérneműt választott szülés utánra? Én egyenlőre nem tudom eldönteni, sokan írják, hogy a tenas eldobhato voltaképp kisnadrágszerű magas derekű fehérneműk tök jók, és természetesen tudunk venni bele betétet is. Bár őszintén világ életemen tampon párti voltam, ráadásul mindig nagyon kevés mennyiségű volt a mentruációm, így egyenlőre nem tudom eldönteni, hogy mekkora méretetű betétet vegyek.. Köszönöm előre is a válaszotokat :)
5456. Maryamelgamal (válaszként erre: 5454. - 4fa0138d61)
2016. aug. 25. 20:27
Nekem nem volt fogadott szulesznom sőt a dokimat is a szules előtti nap dobtam ki. Mindenki kedves volt velem, sőt sokszor rám is néztek.
5455. Zsike824 (válaszként erre: 5454. - 4fa0138d61)
2016. aug. 25. 14:44
Szia! Én tavaly októberben szültem a kórházban, bár tervezett császárral, ezért nem választottam szülésznőt. Éjjel itthon elfolyt a magzatvizem, bementünk a kórházba, de mivel az állapotom még nem indokolta, a dokimat nem hívták be azonnal, hagytak vajúdni. Egy sokak által favorizált szülésznő fogadott és kezdett foglalkozni velem, a műszakja vége felé, sokszor igen ingerülten, majd később jött egy "mumus", aki viszont megfelelő határozottsággal irányított. Később a folyosón is volt hozzám néhány kedves szava. Szóval az elsőben csalódtam, a második rendkívül kellemes meglepetés volt. A lényeg: mindenki lehet fáradt, lehet jobb és rosszabb napja, ezt előre úgysem tudhatod. Ha neked biztonságot ad, hogy egy "ismerős" segít, fogadj szülésznőt, de ha jobb helyre is tudod tenni a tarifáját, bízhatsz bármelyikük szaktudásában.
2016. aug. 25. 14:24

Sziasztok!

Okt. 18-ra vagyok kiírva első babámmal. A kérdésem az lenne, h van-e olyan köztetek, aki nem fogadott szülésznőt? A terhességem eddig teljesen rizikómentes, kislányommal természetes szülésre tervezünk. Érdekelne mi a tapasztalatotok, mennyire számottevő, h fogadunk-e saját szülésznőt vagy a klinika szülésznői akkor is segítőkészek és kedvesek, ha éppen az aktuális műszakban lévő bármelyikéhez kerülünk? Orvosom szerint az ott dolgozók mind alaposak és segítőkészek, bárkihez is kerülök...

5453. Regina..
2016. aug. 25. 08:18

Sziasztok,

egy ideje szemezgetek a fórummal, én november 23-ra vagyok kiírva, ma fogok telefonálni a klinikára hogyan is megy ez a szülésfelkészítős dolog.

Nekem Vleskó Gábor a dokim, szülésznőről még nem beszélgettünk, de nem tudom hogy mennyire kell. Sok jó szülésznőről írtatok itt, tehát ha egy ügyeletes lesz mellettem, nem nagyon foghatok mellé és később neki is megköszönhetem, de ez még képlékeny.

5452. Pinguci89 (válaszként erre: 5451. - Pinguci89)
2016. aug. 24. 17:46
Módosítom, 2017 április :)
5451. Pinguci89
2016. aug. 24. 17:45
Áprilisban szülő anyukák vannak? :) állítólag sokan vagyunk a SOTE ii-n :)
5450. LnéM
2016. aug. 24. 11:15
Sziasztok! Szintén októberiek vagyunk, igaz mi 18 körüliek. Egyenlőre nekem is faros a kisfiam, így a szülésznőkkel kapcsolatban még nincs előre lépésünk. jósló fájásom még nem volt, amit gyakrabban érzékelek azok a görcsök, haskeményedés. De fájdalom nélküli. ilyenkor inkább iszok egy kis magnéziumot. Holnap lesz szülésfelkészítő tanfolyam keretében szülőszoba látogatás. Ha valakit érdekel, a klinikát kell hívni.
5449. Bafi (válaszként erre: 5448. - Amac)
2016. aug. 23. 13:15
Én is okt 10, elvileg 😃 aztán majd kiderül, mert még faros, ha marad akkor progi császár. Nem voltam semmin, a kétévesem mellől nem tudnék menni. Szülésznőt sem választottam, amíg nem fordul be felesleges. A tegnapi időjárást mi is megéreztük, a hidegfront nagyon megmozgatja a pocaklakómat. 😊
5448. amac (válaszként erre: 5447. - Bafi)
2016. aug. 23. 09:25

Nagyon köszönöm!!

Nekem tegnap voltak először jósló fájásaim, kicsit megijedtem, úgy döntöttem ideje összepakolni a kis szülős motyót :D

Én okt 10.-re vagyok kiírva, de amilyen izgága a kis lurkó, van egy olyam érzésem, hogy hamarabb megtisztel a jelenlétével :)

Voltál már kórházlátogatáson? Szülésznő választás? Én ezekkel teljesen elmaradtam idő hiányában...

5447. Bafi (válaszként erre: 5446. - Amac)
2016. aug. 22. 17:22
Szia! Csak hazameneteli kell. Én is októberre vagyok kiírva 😊
5446. amac
2016. aug. 22. 15:12

Sziasztok!

Októberben jön a kis trónörökös és az lenne a kérdésem, hogy a babáknak adnak bent ruhát vagy vinnem kell neki a bentléthez is nem csak a haza jövetelhez? Köszönöm!

5445. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5438. - Zoya01)
2016. aug. 21. 22:18
Szerintem semmi közük, kétlem,h bármit mondanának, mert máshol csinálod. Van, aki nem is akarja kilyukasztani a gyereke fülét, honnan tudják, h te miért nem akarod? Meg amúgy is, tényleg a te dolgod ez.
5444. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5439. - Pumpkingirl)
2016. aug. 21. 22:15
Szia! Nekem a maganrendelesen mertnel kisebbet mert a kórház 2 hét múlva. Doki:+/- 3 hetes pontossággal tudnak mérni. Ennek ellenére azért az én tapasztalatom, h elég jól belövik a paramétereket.
5443. Akini
2016. aug. 21. 02:40

Nekem saját doki a szülés előtt 3hettel nagyobbra mèrte a babát, mint amennyivel megszületett (időre).

Nem szabad készpénznek venni a méréseket! Csak egy "saccperkb".


Fülbevaló: csecsemosoket nem érdekli. Elhozod fülbevaló nélkül ès meg csinaltatod egyszer.

5442. maju (válaszként erre: 5429. - Norcuska 82)
2016. aug. 18. 21:44
Igen😊 Most szültem pénteken nála a másodikat. Én nagyon csipazom.
5441. Jucamoja (válaszként erre: 5435. - Pumpkingirl)
2016. aug. 18. 15:05
Én a 38. héten járok, hétfőn voltam UH-on 3830 g-ra becsültét a BPD pedig 96mm, azt írták, hogy a mért adatok 38-39. hétnek felelnek meg, tehát rendben van. De előtte nekem is mindig 2 héttel nagyobbnak mérték és nagy buksival...nem tudom mennyire jók ezek a mérések :) De bízom azért benne, hogy lassan elindul a babám, biztos, ami biztos :D
2016. aug. 18. 11:30
Ja es koszi :)
2016. aug. 18. 11:29
Fuh, akkor jo. Igen a fejet is mondta, h eleg nagy az atmeroje es az se biztos, h kiferne. Teljesen ram hozta a fraszt. De megnyugtato igy hallani, h masnak is mertek mar el.
5438. Zoya01
2016. aug. 18. 11:29

Sziasztok.

Én is gondolkozom azon, hogy a hamarosan születendő lányunknak még a kórházban belövetem a fülét.

Én a Blomdahl oldalát néztem. Budapesten ingyen házhoz jönnek és elvileg a fülbevalóval együtt kb 6e az össz költség ahogy hallottam. Van valakinek tapasztalata velük? Mennyire zavarja a csecsemősöket, hogy nem ők csinálják meg?

Köszi előre is.

5437. totter (válaszként erre: 5436. - Totter)
2016. aug. 18. 11:22
Ja és persze makk egészséges:)
5436. totter (válaszként erre: 5435. - Pumpkingirl)
2016. aug. 18. 11:22
Nekem a 31. héttől nagyobbnak mondták a fejét a babának (már vízfejűségről beszéltek). Szülés előtti héten 100-as Bpd-t mértek és 3800-nak saccolták a kisfiamat. 40+2 napra született meg végül, 3500 grammal és 36-os fejmérettel. Szóval össze-vissza mérnek.
2016. aug. 18. 10:54
Sziasztok, 37. hetben vagyok es kedden voltam ultrahangon, h megnezzuk milyen meretekkel rendelkezik a kicsikem. Varga doktor ur ultrahangozott es kicsit megijesztett, azt mondta, 3800 gr korul vagyunk es ha meg bent marad nem fogom tudni megszulni.... Az en sajat fogadott dokim joval kevesebbet mert, bar o nem kimondottan ultrahangos... Mi a tapasztalat nektek a Varga dokival, vagy ugy altalaban a sotes meresekkel?
5434. Akini (válaszként erre: 5427. - Babita.87)
2016. aug. 18. 01:29
Igen, ha keres, 3000ft hozott anyaggal, úgy tudom (mi nem rakattunk)
5433. sysc0 (válaszként erre: 5431. - Totter)
2016. aug. 17. 23:26
Köszi , Nah erre nem is gondoltam :)
5432. totter (válaszként erre: 5427. - Babita.87)
2016. aug. 17. 21:55
Beteszik, de azthiszem hogy fülbevalót vinni kell.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook