Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5581. vipataki (válaszként erre: 5579. - Dasygirl30)
2016. szept. 14. 00:27

Beutalon ebbol a listabol az ultrahangos idopont szerepelt: [link]

06 1 459 1500 / 53108


Amikor nem ertem el oket, ezen jartam sikerrel:

[link]

Központ

Tel: 459 1500/3212

5580. vipataki (válaszként erre: 5578. - Enccc)
2016. szept. 14. 00:23

Sima UHra kell mennem hetente, de meg egyszer se volt idopontom, mert hiaba ertem oket el nagy nehezen, nem tudtak idopontot adni. Fel9kor bejelentkezem a betegfelvetelen, majd az UH-nal megvarom, amig az asszisztens felbukkan az ajtoban ket paciens kozott, es a kezebe nyomom a beutalom, ami alapjan elobb-utobb beszolitanak. Eddig kb. 40 perc alatt bejutottam.


Amugy utoljara, amikor mar 1 oran keresztul ot percenkent hivogattam az ultrahangos bejelntkezesi melleket, es mindig foglalt volt, felhivtam valami kozponti szamot. Sokara vettek fel, de az legalabb kicsorgott, es amikor elmondtam a telefonalas okat, belso vonalon kapcsoltak. Percekig zenelt a fulembe, neha beleszoltak, hogy varjak meg, de vegul tudtam beszelni az ultrahangosakkal.

2016. szept. 13. 22:43
Milyen telefonszámot hívtok?
5578. enccc (válaszként erre: 5577. - Pinguci89)
2016. szept. 13. 21:48
Nekem a sima uh-ra is napokba telik időpontot kérni.. :(
5577. Pinguci89
2016. szept. 13. 13:28
Van rajtam kívül valaki akinek hosszú órákba telik genetikai uh-ra időpontot kérni? :( Vagy foglalt, vagy nem veszik fel...
5576. Pinguci89
2016. szept. 13. 12:23
Pfuuu nekem 3x is adtak abból a löttyből, hogy legyen széklet császár után, de bennem van egy gátlás, hogy idegen helyen nem megy. Mondták, hogy amíg nincs kaki nem engednek haza és a branült se veszik ki. Aztán már annyira zavart a branül a lányom etetésénél, hogy azt kamuztam, hogy volt széklet és kivették. Rá fél órára mentem is wc-re, de nagyon rosszul éreztem magam. Legközelebb viszek szilvát inkább vagy nem tudom, de tényleg nagyon megcsavar mindent az a hashajtó.
5575. kszb (válaszként erre: 5573. - Totter)
2016. szept. 13. 10:55
Ja, én 1 ágyasban voltam, ott megkérdezték. Csak akkor adtak, ha kértem.
5574. kszb (válaszként erre: 5573. - Totter)
2016. szept. 13. 10:53

Hű bakker! 😳

Nekem nem adtak az őrzőben. Az osztályon is csak miután kértem (de minden viziten kérdezték, h volt-e kaki). Pénteken császároztak és vasárnap kértem 1 adagot, mert 7főn mindenképpen jönni akartam haza. Nem is hajtott meg igazán, de lett hatása. Az íze.. Tényleg mondta a nővér, h kutya, de úgy lenyeltem, mint a huzat. Nem finom, na 😔

Hát nem irigyellek! Nekem az AB miatt kellett a probiotikum + a babának is, amit vénásan kaptam(unk) a magzatvíz elfolyás miatt. Bio Gaia-t adtam a babának minden nap hónapokig és még hetente 1x most is kapja. Nekünk ez bejött.

5573. totter (válaszként erre: 5572. - Kszb)
2016. szept. 13. 09:57
A hashajtóval vigyázzatok nagyon!nekem még az őrzőben adtak mert sokáig voltam ott de utána lent az osztályon is akartak. Mondtam h köszönöm de én már kaptam (amúgy iszonyatosan rossz az íze) de mondta a nővér h nem baj, vegyem csak be mert ártani nem fog. Nem, mi?fél óra múlva a császáros sebem ellenére rohantam a wc-re, utána folyamatosan ment a hasam, semmi nem maradt meg bennem, teljesen legyengültem mire hazajöttünk. Szülés után 2 héttel is szedhettem az 5000 ft-os protexint mert csak az rakta rendbe a gyomrom. Szóval ne vegyétek be csak 1x!!!amúgy a sebem nekem sem fájt, csak infúzióba kaptam a fájdalomcsillapítót amit automatikusan adtak, de mikor kérdezték hogy kérek-e én egyszer sem kértem. Amúgy a gyerekágyon lerakják a szekrényedre akkor is ha nem kéred de én egy szem algopirynt sem vettem be.
5572. kszb (válaszként erre: 5563. - Dasygirl30)
2016. szept. 13. 08:26
Császár után az őrzőben már adnak x idő után inni is és kekszet is! (Akinek spec. Táplálkozása van az gondoljon erre és legyen ott nála vmilyen neki való keksz féle. Én lisztérzékeny vagyok, nem tudtam ezt és csak a szerencsén múlott, h volt a csomagomban bent keksz) Folyamatosan adják a fájd. csillapítót ott is, majd az osztályon is. Én szerencsés voltam, nem tudom miért, de nem volt fájdalmam, ezért csak 2x kértem a biztonság kedvéért az osztályon gyógyszerosztásnál, de ha kérsz, adnak. Sőt! Ha magától nem indul be a széklet (hazaengedés követelménye az is, h legyen kaka), hashajtót is adnak.
5571. enccc (válaszként erre: 5567. - Nik0lett)
2016. szept. 13. 07:18
Én mázlimra pont előző este megcsináltam, így nem borotváltak. de a vajúdóban egy csajt mellettem borotváltak le. Szóval ha kell akkor ott megcsinálják. Beöntéssel kapcsolatban, ha a természet nem végzi a dolgát, akkor javasolják.. akinek meg szerencséje van annál a test tudja a dolgát. De az én szülésznőm pl javasolta, hogy ha nem történik semmi, akkor még itthon a vajúdás alatt tegyek fel egy glicerines kúpot, és akkor az meghozza a hatást és nem kell beöntés. :)
5570. Durcipok (válaszként erre: 5568. - Csilla8808)
2016. szept. 12. 18:13

Szia!


Nekem Somogyi Judit volt a szülésznőm most augusztusban a kislányommal, de 2014-ben a kisfiamat is nála szültem. Meleg szívvel ajánlom!

5569. Durcipok (válaszként erre: 5567. - Nik0lett)
2016. szept. 12. 18:11

Szia!


Friss az élmény, 08.14.-én szültem. Ha otthon borotválkozol, az tökéletes, én is azt tettem. Beöntés pedig automatikusan nem adnak. Azt nem tudom, hogy kérésre van-e.

2016. szept. 12. 17:02
Sziasztok! Október elején fogok szülni és szeretnék szülésznőt fogadni, tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm!
5567. Nik0lett
2016. szept. 12. 16:38

Sziasztok,beöntéssel és a borotválással lenne kérdésem , nem emlékszem mi hangzott el a szülésfelkészítőn :(

Ha magam elvégzem otthon akkor max csak megdícsérnek úgye ? :) illetve adnak beöntést ?

5566. Maryamelgamal (válaszként erre: 5561. - Dasygirl30)
2016. szept. 11. 23:35
Az orzoben lassú kortyonkent javasolták a vizet. Mikor kezdett múlni az érzéstelenítés, kaptam keres nélkül valami durva szurit amitől elvileg ki kellett volna fekudnom, de nem sikerült nekik kiutni. :) nekem éjjel fajt annyira, hogy majdnem megörültem. Kaptam vénás szurit, félig hatott, másnap már csak tablettát adtak.
5565. Bafi (válaszként erre: 5564. - Pinguci89)
2016. szept. 11. 22:13
Én tán kétszeri fájdalomcsillapító adagot kaptam, többet nem kértem. Sem az őrzőben, sem később. Volt egy anyuka, aki félóránként kérte az egyre erősebbeket. Szóval kérés nélkül nem adagolják, de adnak mindent, ha kell.
5564. Pinguci89 (válaszként erre: 5563. - Dasygirl30)
2016. szept. 11. 21:26
:) folyamatosan adagolják az algopyrint infúzióba. Ha ezen kívül fájdalmad van, még adnak. Nekem utána mindennap hoztak be sima algopyrint. :)
2016. szept. 11. 20:40
Illetve ne haragudjatok, de ma valahogy jönnek a kérdések.szóval, adnak e fájdalomcsillapítót császar utan, és ha nagyon kimegy a hatása és totál rosszul vagy lehet e kérni még?vagy vigyél magaddal olyat amit szedsz? Csak hát elvileg nem lehet enni utánna, bár azt nem tudom pontosan, hogy mennyi ideig..meg ugye előtte sem😁szőlőcukor bevitel megengedett😁?
5562. Depresso :) (válaszként erre: 5561. - Dasygirl30)
2016. szept. 11. 20:37
Szia! Készíts be a szülőszobai csomagba min 2 üveg ásványvizet, es szívószálat. Emlékeim szerint az orzoben császár utan, mindig elmondják h igyál, én poharat es szívószálat is kaptam, a vizet oda teszik melléd, es ki tudod önteni magadnak. Nekem még a a vízem is elfogyott, mert egesz éjszaka ott voltam nem csak 6 orat, es kaptam tőlük csak igyak minnél többet. Kedvesek, meglásd :)
2016. szept. 11. 20:28
Császáron túlesett anyukák!Mindenhol azt olvasom, hogy műtét után rengeteget isznak az anyukák, 5-6 liter vizeket is.A műtét után még amikor az örzőbe vagy és magadhoz tértél, hogy lehet kivitelezni ezt az ivászatot, ha nem igazan fordíthatod meg a fejed?? Vagy egyáltalán ti mit hogy csináltatok?
2016. szept. 11. 19:26
Köszönöm lányok, igen én úgy érzem, hogy minden rendben vele, mocorog elvan, és nődögél, mostmár a pocimon is látszik.eddig komolyan mondom kb csak úgy néztem ki mint aki hízott volna, kb a 30. Hétig. Most kezd úgy istenigazából nőni,szòval csak nő a babuci is😊.én is kb ott tartok, hogy csak elérje a 2500 grammot. Mondjuk én nem voltam óriás baba a férjem sem. A lényeg, hogy egészséges legyen mindegy,hogy 2500 gramm vagy 3500. Hogy vagytok?hol tartotok a szükséges babadolgok, kórházcuccok beszerzésével? Én totál tanácstalan vagyok pl. Cumisüveg témában..annyi fajta van, egyenlőre ötletem sincs. Igaz olyan igazi bababoltban még nem voltunk, egyedenlőre bútorokat szereztünk be , de a héten elmegyünk és beszerezzük ezeket is. Illetve gyerekorvoshoz is kaptam időpontot, tőle meg majd gyógyszertári dolgokat ugye. Majdcsak meglesz minden.😊
5559. Pegi33
2016. szept. 11. 13:55
Igen, ezek a mérések elég érdekesek. Nekem az utsó héten mindennap volt uh és a szülés napján delelott 3300 grammnak mérzék majd este 7kor megszületett 4400 grammal. Hosszú volt a szülés biztos megéhezett útközben és bekapott még ezt-azt. 😂
5558. kszb (válaszként erre: 5556. - Dasygirl30)
2016. szept. 11. 10:43
Saját tapasztalat. Az én lányom a 26. héten akkorának mérték, h kb 4 kg-os babára számítottunk. Következő mérésen, mintha megállt volna a fejlődésben, alig nőtt vmit a gép szerint. Mondta is a doki, h erre figyeljünk! Utána klinikai uh-k alkalmával radiológus mindig mérte, mondta is, h eszembe se jusson aggódni a gépen mértek miatt! Annyira nem törvényszerű, amit az kiad! Ha áramlás, lepény ok, akkor noncs aggódni való! Aznap, mikor indításra befeküdtem, du volt még 1 UH, h minden ok-e, lehet-e természetes szülés. Konkrétan 2700 gr-nak mérte a doki ott 😃 Akkor már csak röhögtem, h ez a gyerek összemegy, nem nő semerre, holott már bőven túlhordtam (teljesen jó lepényi funkcióval és áramlással) 😊 Másnap reggel 3130 gr, 53 cm-el megszületett a kisasszony 😊 Kis formás, husimusi babu született 😊
5557. Maryamelgamal (válaszként erre: 5556. - Dasygirl30)
2016. szept. 11. 00:06
Nem tudom mennyire megnyugtato de egy ismerősöm babáját 40 hétnél 3100 grammal veglegesitettek. Nos a baba 4200 grammal született másnap és jól meg is szenvedett vele. A gép nem minden. Ha jól emlékszem egyébként én meg a 36 héten a 2500 grammert imádkoztam, végül 2840 lett a 38 hetre. De olyat is tudok, hogy egy táncos házaspár babája 2600 gr 50 centivel született a 40 héten! Makk egeszseges a baba. :) Szóval ha te úgy érzed bent minden oké a babával ami úgy is van :)
5556. dasygirl30 (válaszként erre: 5555. - Maryamelgamal)
2016. szept. 10. 19:52
Igen tudom, csak olyan furcsa látni mekkora szórások vannak, hogy az én babám 31 hetesen csak 1250g más babája 33 hetesen meg már több mint 2000g. Tudom van még ideje megnőni😊meg nem kellene ezt túl aggodnom.
5555. Maryamelgamal (válaszként erre: 5553. - Dasygirl30)
2016. szept. 10. 07:35
Semmit se jelent ha kicsinek mérik. Engem a dokim végig riogatott hogy tul kicsi a gyerek valami nem ok. Pedig a 30 hetemnel után már genetika a dolog. És hát a férjem és én is csaladostol elég padlocirkalo termetüek vagyunk. 2840 grammal és 50 cm-el szultem, de akkora feje volt hozzám képest hogy nem fért át esett a szivhangja így csaszar lett a vege. És valoban, nem oriasbébi, de ez pont elég. A lényeg hogy egészséges.
2016. szept. 9. 20:15
Szülésfelkészítő am érdekelne, csak nálam nem sok esely van normál szülésre, emiatt nem is szorgalmazom.De nagyon szívesen veszem, ha pár mondatban összefoglalnátok a hasznos infókat.
2016. szept. 9. 20:13
Hát mára sem nőtte túl magát a babám, még mindig van egy jo pár nap lemaradása..De a többi érték jó lett, jó az áramlása, igaz kis vékonykának tűnik, de bízom benne majd megnő, meg ám kis aktív mozgékony baba, úgy hogy egyenlőre nincs nagy ok az aggódásra. Persze folyamatos kontroll van, de inkább legyen.Viszont valami miatt érzem, hogy nem fogjuk húzni a végéig.. úgy hogy jövőhéten beszerzünk mindent, szuperül kitakarítunk mindent, bár pechünkre épp most renoválják a tetőt felettünk, szóval kosz az van sajnos, varom emiatt y picit hűvödebb időt, hogy csukott ablaknál is ellegyünk.
5552. vipataki
2016. szept. 9. 13:30
Dasygirl, Regina, koszonom a biztatast! :) En is probalok pozitivan gondolkodni, de sokat segitenek a szavaitok is :) Mindenkinek kivanom a legjobbakat, ha van hir, jelentkezzetek! Kedden en ott leszek a szulesfelkesziton :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook