Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5521. Pinguci89 (válaszként erre: 5520. - Dasygirl30)
2016. szept. 4. 19:31
Nekem bordáig érő volt és azt tanácsolták, hogy akkora méretet vegyek amekkora a terhesség előtt kellett. Hiszen az a lényeg, hogy akkorára nyomjon vissza. :)
5520. dasygirl30 (válaszként erre: 5519. - Totter)
2016. szept. 4. 19:13
Köszönöm a választ!én is ezen a megoldáson gondolkodom. Viszont nagyon nagy a választék az alsók között. Pl van olyan ami kb a bordáinkig ér, de van a normálisabb is ami kb köldökig. Én erre szavaznék..Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy mekkora méretet vegyek.most vagyok a 30 hetben, am nem hatalmas a pocakom, de nem is vagyok 50 kg..eddig 40-42 volt a méretem, de gyanítom így a vége felé azért min 2 számmal nagyobb bugyit kelkene vegyek, de kicsit tanácstalan vagyok.
5519. totter (válaszként erre: 5517. - Dasygirl30)
2016. szept. 4. 15:18
Én is alakformáló bugyit vettem (a kórházban a nővérektől) és rávettem a sima bugyira. Nagyon kényelmes volt, tartotta a hasam így kevésbé fájt a felkelés meg a séta és bánom hogy nem hordtam tovább mert maradt egy kis hasam. De volt a sima tépőzáras haskötőm is, az egy kazasztrófa, semmit nem lehet benne csinálni, zavarta a varratot és a tépőzár hangjával mindig felkeltettem a kicsit.
5518. Pinguci89 (válaszként erre: 5517. - Dasygirl30)
2016. szept. 4. 12:42
Én alakformáló bugyit vettem, szimpatikusabb volt, hogy egybe van a bugyival, mert a sima haskötő gondoltam pont belevág a hegembe. Szerettem hordani, mert picit jobban tartott, ha állandóan hordtam volna állítólag a hasam is szebb lenne. Ebben mondjuk nem hiszek annyira. Evésnél mondjuk levettem, mert akkor nagyon rossz volt :D
5517. dasygirl30 (válaszként erre: 5515. - Mellania)
2016. szept. 4. 12:29
Köszönjük a részletes információkat😊!Kedves császáros kismamik!Szeretnék "közvéleményt kutatni" mégpedig az érdekelne, hogy ez a haskötős dolog tényleg annyira csodákra képes ahogy olvasni lehet?Mármint megkönnyíti a lábadozás pár napját?Illetve aki használt lenne olyan kedves és leírná honnan szerezte be? Köszönöm
5516. sysc0 (válaszként erre: 5515. - Mellania)
2016. szept. 4. 07:43

Szia,

Szuperül leírtad. Még azzal egészíteném ki, hogy kérnek eldobhatós pelenkázó alátétet, minimum 2 darabot. Egyiket te használod a másikat a kis kocsiba rakják a babád alá. ( nekem most augusztusban született a babàm a SOTE 2 ben)

5515. mellania
2016. szept. 3. 23:15

Szülésznőmtől kapott lista :)

Hasznos dolgok szüléshez

Kismamának:


Szülőszobára: – ez külön egy kisebb táskába rakjátok bele, ami ha jöttök bekerül már a felvételi vizsgálatnál, így kényelmesebb már a vajúdóba menni J


-hálóing ( legyen rövid ujjú ha vénát kell szúrni), köntös


-2 db bugyi, amit nem sajnáltok vajúdás alatt befogni, a másik szülés után lesz jó ( vagy vannak az egyszer használatos bugyik, szülés után a gumírozott bugyi is nagyon jó, mert megfogja a lelógó pocakot, amit a baba kinyújtott J


-zokni, ha valaki fázós


-törölköző, tusfürdő, tusoláshoz papucs (vajúdáshoz egy másik papucs ha kell)


-szőlőcukor, szénsavmentes ásványvíz (ha valaki szereti az ízesített vizet, olyat lehet nyugodtan hozni)


-vastag betét szülés után: tena lady


-cd, mert betudjuk rakni a szülőszobára vajúdás alatt



Szülés után ehettek, csokit, szendvicset, szűrt gyümölcslevet is célszerű hozni!



Felvételnél a következő leleteket célszerű már 36.- héttől a kis könyvbe vagy külön dossziéba összekészíteni:


-vércsoport+ellenanyag vizsgálat(3 hónapnál nem régebbi)


-AFP


-vércukor terhelés eredménye


-HBsag ( hepatitis vizsgálat)


-utolsó vérkép és ultrahang


-ha valakinek van genetikai vizsgálata valami okból annak az eredménye


-hüvelyváladék tenyésztés, (streptococcus) eredménye- ezt 36. héten vesszük le, de nem kötelező vizsgálat)



Apukáknak:


-otthoni papucs, póló (mert akkor nem adunk zöld ruhát és cipővédőt), meg kényelmesebb is


-kávé, kóla aki nehezen bírja az éjszakázást, ha a gyerkőc az esti hajnali órákat választja J


-szendvics, csoki, mert a végén ti vágjátok el a köldökzsinórt, meg persze kell az erős férfi a szülőszobára, ne vágódj hanyatt ha egész nap nem ettél semmit, a köldökzsinór elvágásához te kellesz, meg a gyerkőcöt is te kapod meg utána


-fényképező, videó kamera (elemeket,töltőket ellenőrizni mielőtt jöttök, beraktátok-e J



Babókának:


-kiskesztyű vagy zokni, mert fázósak, meg körmük miatt


-sapka



Gyermekágyas osztályra: (ez maradhat az autóban, vagy apuka behozza, mert első körben ő kint fog a folyosón várakozni, amíg téged megvizsgálunk)


-melltartó+betét

-bugyik, zokni

-tena lady betétből legalább 1 csomag

-mellvédő kenőcs: Garmastan, az Avent, a Medela és a Bepanthen

-aranyér esetén: Reparon kenőcs, kúp

-pipere csomag, sminkkészlet, hajgumi csatt

-evőezköz

-pohár, szalvéta, kicsi konyharuha

-telefontöltő

-papírzsepi, wc papír

-szemüveg, kontaklencse és tartozékai

-notesz, toll

-pizsama a vérzés miatt praktikusabb

-gyógyszerek ha van valamilyen, amit rendszeresen szedsz

-ásványvíz legalább 2 liter, és valami gyümölcslé aztán apuka majd úgyis hoz még

-babónak: popsi krém, pelenka, popsi törlő, (hintőpor)

(a babának nem kell több dolog, ha menetek haza akkor kell neki ruha amibe hazaviszitek? bent kapnak ruhát a babák)



Mikor kell a klinikára bejönni:



Ha a burok megreped és magzatvíz ürül. Ha tiszta, vízszerű, nem kell sietni. Ha zöld, akkor tempósan kell jönni. Nem lehet összekeverni a vizelettel, mert a magzatvíz folyamatosan ürül (minimum nagy betétnyi), míg a vizelet csak egy nagy löket és utána száraz a betét.


Ha rendszeres erős (minimum 1/2-1 percig tartó, 5 percenkénti) méhösszehúzódások vannak. Ha messzebbről jöttök induljatok az 5-10 perces méhösszehúzódásoknál. Az egész has bekeményedik, de csak alul és deréktájon fáj.


Ha erős vérzés van (a menstruációhoz hasonló, friss vérzésnél és nagyon gyorsan !). Pár csepp vér, rózsaszín vagy barnás maszatolás (egy tisztasági betétnyi), picit véres nyák (nyákcsap) nem lényeges, nem kell vele törődni.


Ha nem érzel magzatmozgást. Nem kell számolni, ha kevesebbet mozog, igyál valami cukrosat, vagy egyél arra biztosan lambadázik a gyerek. Ha ez nem járna sikerrel, be kell jönni és készítünk egy CTG-t.



Kis csomag császármetszéshez, ha eleve erre készülünk:



1 db. hálóing, köntös


2 db. bugyi (a „nagyibugyi”, ha van, a haskötő is)


1 db törülköző


fogkefe-fogkrém, tusfürdő vagy szappan, arckrém (smink, hajgumi, hajcsat)


szemüveg (műtét előtt ki kell venni a kontaklencsét)


papucs


betét 1 csomag


pohár, evőeszköz


mobiltelefon + töltő


unalom ellen: ha van mp3


szénsavmentes ásványvíz, tea, gyümölcslé, szőlőcukor, háztartási keksz

2016. szept. 3. 22:14
Sziasztok! 26 hetes terhes vagyok 1 babával és kezdem összeszedni a cuccokat amit vinnem kell a kórházba magamnak és a babócámnak. Sokat olvasgatom ezt a fórumot próbálok innen tájékozódni:) de lenne egy olyan kérdésem hogy mégis mit kell vinni a szülőszobai csomagba a vajúdóba ide is oda is?! Nem szeretnék úgy járni hogy valamit nem pakolok be mert fogalmam se volt róla , ha tudtotok tanácsokat is írni azt is meg köszönném! A válaszokat előre is köszönöm !
5513. Apataki (válaszként erre: 5512. - Enccc)
2016. szept. 3. 22:09
Ennn isss 2017 Marcius 1 re vagyok kiirva
5512. enccc (válaszként erre: 5490. - Apataki)
2016. szept. 3. 22:01
Szia! Én 2017. március 1re :)
5511. enccc (válaszként erre: 5466. - Zoya01)
2016. szept. 3. 21:56
Tudok képet küldeni ha szeretnél! :)
5510. Mabedo
2016. szept. 3. 02:54

Sziasztok Kismamik

Mi a 3.babánkat várjuk 2017 márciusra és most előszőr fogok szülni a Sote 2-ön. Szeretnék tapasztalatokat kérni a szülőszobáról, az újszülött osztályról? Mit kérnek a babának-mamának a csomagban? És hány ágyasak a kórtermek?

Sikerült megízlelnem a Bajcsy nemtörődömségét majd a Péterfy PIC gondos szeretetét. Az oldalukon nem sok információval szolgálnak :(

5509. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5508. - Kszb)
2016. szept. 2. 09:08
Köszi. Így már nem irigykedem :-D
5508. kszb (válaszként erre: 5507. - Hamvadó cigarettavég)
2016. szept. 2. 07:56
Császár előtt voltam ott 😊 Normál szülésnek indult. Csak mikor átvittek a műtőbe, minden cuccom ott maradt. Engem elvittek az őrzőbe, párom meg gyorsan pakolta a csomagot, amit a szülésznő hozott utánam. A többit meg este hozta vissza 😊
5507. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5506. - Kszb)
2016. szept. 1. 22:00
Császár után miért voltál a szülőszobában? Engem rögtön vitték az orzobe. De úgy emlékszem,h másokat is vitték szulőszobára utána, vajon én miért maradtam ki? :-(
5506. kszb
2016. szept. 1. 21:48

Hihi 😃 Csomag élmény 😃 Engem indításra befektettek, mert a kisasszony túl jó ellátásban részesült nálam 😉 Annyira ragaszkodott hozzám, h az indítás után 13 órával inkább megcsászároztak (köldökzsinór előre volt esve, műtét alatt derült ki, uhogy jobb is).

Na de a lényeg 😃 Én csak a szülőszobai pakkal feküdtem be szinte, elvégre este indítanak. Hajnalban, mikor már annyira előrehaladtunk, hívhattam apukát, ő hozta a komplett csomagot is 😊 Miután megtörtént kora de a császár, szülőszobát át kellett adni sürgősen, mert már 1 anyuka vajúdott előtte, gyorsan kellett. Szülésznő diktálta a friss apukának, h mit készítsen nekem az őrzőbe össze, többit vigye haza, majd este behozza 😊 Hát... 😃 Apuka konkrétan hazavitte az összes betétet, az összes bugyit 😃 Hagyott nekem 1db francia bugyit 😄 (Az csak azért volt ott, mert egész nap folyt a magzatvíz (látott orvos, vizsgáltak is, de semmi nem mutatta ki, h tényleg az, csak indításra már nem maradt szinte víz, illetve este már a lakmusz is elszíneződött) és váltás bugyinak a tisztaságihoz kértem, h hozzon 1 bugyit) Na, az én okos párom otthagyta azt nekem, 0 betéttel 😃 Az őrzőben a nővértől kértem betétet, amit elég nevetségesen sikerült egy félig tangába beletennem 😄 Kicsit megmosolyogtuk a nővérekkel 😃

5505. symboly
2016. szept. 1. 19:12
Köszönöm a tanácsokat a csomaggal kapcsolatban :D Igyekszem akkor nem aggódni miatta :D Készítettem be sok-sok fertőtlenítőt ;) Mi is kocsival tervezünk bemenni, így a gyermekágyast és a babának való cuccokat bent tudjuk hagyni a kocsiban addig, amíg fel nem kerülök :) Maximum ha valami hiányzik, férjem majd kiszalad érte :D
2016. szept. 1. 18:31
Szerintem ne aggódjatok a cuccok mennyisége miatt😊mindenkinek tetemes lesz, van..csak gondoljunk bele törcsi, váltás ruha,köntös, papucsok, tisztálkodási szerek stb..és már tele egy közepes táska😃és semmi extrát nrm raktunk bele,plusz párna puha pléd stb..szóval szerintem normális.nekünk van egy elég nagy bőröndünk, én azt tervezem elsőként megtölteni remélhetőleg minden bele fog férni, illetve egy kisebb külön táskát a szülésre,amit be lehet vinni örzőbe,abba is főleg olyan dolgok amik szülés után kellenek.
5503. dasygirl30 (válaszként erre: 5496. - Castanea)
2016. szept. 1. 18:26
Köszönöm, lassan nekiállunk a beszerzésnek, meg ugy mindennek.Igaz nekem meg van jo két hónap, de valahogy már sokkal jobban várom, hogy vége legyen és itt legyen.De ezzel gondolom nem vagyok egyedül😊.
5502. sysc0 (válaszként erre: 5501. - Kata Zimonyi)
2016. szept. 1. 17:27
Szia, én is nála szültem egy hete. Pont ő volt ügyeletben. És én is csak jókat tudok róla mondani. Ezért is gondoltam, hogy a továbbiakban hozzá szeretnék járni. Ritkán találni szerintem ilyen kedves, lelkiismeretes orvost.
5501. Kata Zimonyi (válaszként erre: 5476. - Sysc0)
2016. szept. 1. 17:12
Szia szerintem nincs,de szinte mindig bent van a kórházban, lehet számítani rá!Én most szültem nála vasárnap,és nagyin nagyon melegszívvel ajánlom!Fiatal kora ellenére tapasztalt;és kedves!
5500. Pinguci89 (válaszként erre: 5498. - Symboly)
2016. szept. 1. 16:12
Szia :) szintén egy éve szültem :) Kocsival mentünk be, minden csomaggal, de ami a gyermekágyi részhez kell cucc a kocsiba hagytuk. Plusz volt egy joker táska amibe a vajúdó-szülőszoba-császár cucc lett berakva. Tőlem egy olyan jó tanács, hogy 2 halóing vagy pizsama legyen. nekem is császár lett a vége egy hálóingem volt és véres lett és így mentem végig a folyosón várakozók között...élmény volt. Nekem a vajúdóból férjem vitte át a szülőszobába a táskát, onnan az őrzőbe is férjem vitte. Őrzőből meg a nővér segített a szobába vinni. Én egy ágyasba voltam, úgyhogy az jött és akkor amikor akart. :)
5499. mellania (válaszként erre: 5498. - Symboly)
2016. szept. 1. 16:02

Szia. Nekem is sok cuucom lett.

A vajúdóba csak az oda csomagolt táskát vihettem volna be.

Minket csak bevittek kocsival,mert nekünk nincs,és ott bunkóztak, hogy hát akkor azt vigyék addig haza. Ja köszi...

Aztán jött egy tündéri szülésznő és ő elintézte, hogy berakják az ágyam alá ahol feküdtem.

A vajúdóban is tudsz tusolni, én is fürödtem :)

A látogatásnál meg úgy volt (1 éve szültem), hogy ki lehetett vinni a babát kis kocsikába a folyósóra bagy minek nevezzem. Elég sokan szoktak lenni, érdemes mindenképp vinni a kicsinek sapkát a fejére mert ott nagyon húzatos.

A párod az ott dolgozok segítségel pakolgatja majd utánad a csomagokat :)

A vajúdó olyan amilyen...semmi extra. 6 ágyas. Ha szerencséd van nincs ott senki.

A szülőszobák viszont szépek felújítottak. Saját mosdó zuhanyzó vagy kád tartozik hozzá.

Egy tipp a bent töltött napokra, ha elfogadod :)

Mindenféle fertőtlenítő. Főleg a wc ülőkére. Én vittem kendőt is, meg wc deszkáa tehető ilyen papír ízét.

Jól jön, ha muszáj leülnöd. Nekem császár után csak úgy ment :)

5498. symboly
2016. szept. 1. 15:03
Sziasztok! Lenne egy-két kérdésem hozzátok :) Próbáltam visszaolvasgatni sokáig, de még mindig nem tiszta egy-két dolog :) Összeállítottam a kórházi csomagomat...mindenkinek olyan nagy pakkja lett mint nekem? :D (Két közepes sporttáska, plussz a babadolgok amiket kértek....) Pedig komolyan próbáltam csöjkkenteni a méreteken, de nem megy :D A szülőszobai csomagot a vajúdóba is viszi az ember? Vagy ez a csomag dolog hogy működik?(férjem segíthet ide-oda vinni, vagy ők hozzák? ) A látogatás szülés után, hogy működik? Csak az üvegen keresztül akkor? Apa se jöhet be ha jól értelmezem...de gondolom azért csomagot hozhat nekünk ha valami hiányzik...nem? Érdemesebb inkább egy nagyobb csomagot pakolni és a vajúdóból a szülőszobára átmenéskor összeszedni ami kell belőle? Ezek a dolgok még nem nagyon álltak össze számomra :) A vajúdóban lehet zuhanyozni vagy az már csaka szülőszobában lehetséges? Sajnos a vajúdót, és a gyermekágyas szobákat nem láttuk egyik alkalommal se, csak a szülőszobákat...és ebből nem túl sok mindent tudtam leszűrni.. :) Köszönöm előre is annak, aki tud válaszolni :)
5497. kszb (válaszként erre: 5494. - Nik0lett)
2016. szept. 1. 09:52

Persze, h lehet 😊 Az én dokim pld gyógyszerésszwl keverteti ki és az asszisztensénél meg lwhet venni. 5000 Ft 😊 Én is azt vettem meg, nem a drágát 😊

Egyébként, a csekket nem kötelező elfogadni/ befizetni, csak1 lehetőség 😊

5496. Castanea (válaszként erre: 5492. - Dasygirl30)
2016. szept. 1. 01:23

A gyógyszertárban van, de gyógyászati segédeszközben is kapható szerintem.

Ilyen:


[link]


Tena pants

Van a Müllernek sajatmarkasa is de azt nem használtam.


Nekem L-es volt a jo, de nagy darab vagyok, meg a pocak is marad ugye az elején :)

Egy teljes napot kihúzott ugy h nem volt budi sose.

Mióta szültem erősebb lett a mensim es mindent osszeverzek ha nem ezt használom, főleg ejjel.

Sztem tuti :)

5495. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5494. - Nik0lett)
2016. aug. 31. 22:58
Ez már milyen pofátlanság! Gondolom anyagi érdekük fűződik, h te azt vedd még... Sztem jogod van eldönteni,h veszel v sem, és ha igen, melyekből! Sztem mindenképp olyan helyről vegyél, ahol visszaveszik, ha mégsem kell, és ne bontsd ki, csak ha tuti már,h fel fogjátok használni. Én vettem ( akkor még nem adtak csekket, csak a szülésznő javasolta, azt hiszem a Dyanatalt), de császár lett, visszavittem, levásárolhattam. Szóval erre érdemes figyelni, bontottat nem vesznek vissza.
5494. Nik0lett
2016. aug. 31. 15:44
Sziasztok , a klinikán kaptam egy csekket szüléssegítő gélről. Az lenne a kérdésem ha én olcsóbban tudnék hozzájutni de egy másik fajtából azt is úgyanúgy lehet hasznalni nem ? Speciel a gynotalt ajánlottá de én a dianatalt vinném.
5493. Regina.. (válaszként erre: 5483. - Briarleas)
2016. aug. 31. 12:40

Szia,


meg tudod mondani milyen számon lehet érdeklődni? Vagy jelentkezni kell-e előre, vagy csak elmenni? Mert én próbáltam hívni a klinikát, de nem jártam sikerrel és én is szeretnék részt venni a következő alkalmon.


Köszönöm

5492. dasygirl30 (válaszként erre: 5491. - Castanea)
2016. aug. 31. 11:26
Köszönöm szépen!azt megkérdezhetem, hogy gyogyszertarbol szerezted be a bugyit vagy sima drogeriabol? (Bar en ott ilyet nem lattam)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook