Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5731. kovlilla (válaszként erre: 5657. - Sivpaag)
2016. dec. 8. 23:38

Szia!

Sikerült dönteni? Dr.Supák Dorinát ismerem kettejük közül, véletlenül kerültem hozzá. Nagyon kedves és felkészült, kifejezetten csak ajánlani tudom. Olyan jól elmagyarázta a betegségem lényegét, a kapott eredményeket, a további teendőket, amiket előtte egy másik orvos sem. A fiatal kora ne tévesszen meg senkit! Korábban nekem is férfi orvosaim voltak, de nála azt éreztem, hogy nőként sokkal együttérzőbb, mint a férfi nőgyógyászok.

Tudok adni telefonszámot is hozzá, amit a pácienseik tudnak, tehát publikus. 06-30-275-1643

Sok sikert! :)

5730. Pinguci89 (válaszként erre: 5728. - Dari85)
2016. dec. 7. 14:27
Fontosnak tartottam, mert eléggé féltem mi lesz, látom, hogy sokan szülnek ott, van, hogy tele a vajúdó és inkább fogadtam egyet. Az orvosom ajánlotta mert sokat dolgozik vele és mondta rögtön, hogy számoljak 30-40.000ft-al. Amúgy amikor szültem az orvosom szabin volt, és a szülésznő volt az egyetlen akit ismertem és bíztam is benne. Örülök, hogy volt akkor. És a most jövő babámnál is ő lesz. :)
5729. kszb (válaszként erre: 5728. - Dari85)
2016. dec. 7. 12:35
a saját orvosodat kérdezd, h ő ajánl-e vkit. Az enyém feleslegesnek tartotta, nem is fogadtunk szülésznőt. A szülésznő díjazása általában a fogadott orvos tarifájának a fele.
5728. dari85
2016. dec. 6. 20:34

Mennyire tartjátok fontosnak, hogy legyen választott szülésznő?

Orvosom az van.

Milyen árban kell gondolkodni ha szülésznőt is választunk?

5727. dari85 (válaszként erre: 5681. - Nik0lett)
2016. nov. 28. 11:37

Köszönöm:)

Mikor vannak a felkészítések? Be kell jelentkezni?

5726. Dzsamini (válaszként erre: 5725. - Durcipok)
2016. nov. 6. 18:23
Szia! Köszönöm szépen! :-)
5725. Durcipok (válaszként erre: 5724. - Dzsamini)
2016. nov. 6. 17:38

Szia!


Ha minden igaz, ez lesz az: Superbrands 4X.


Remélem tudtam segíteni. :-)

5724. Dzsamini
2016. nov. 6. 15:35
Sziasztok! Nem jön a témához, tudom, de tudna valaki segíteni? Van az a kuponfüzet amit a terhesség elején adott a védőnő. Ma akartam megrendelni a légzésfigyelőt, feltúrtam mindent, de nem találom a kuponokat. 2hónapja költöztünk, gondolom akkor elveszett. Megtudná nekem valaki írni, hogy az angelstore-ba mi a kuponkód? Nagyon hálás lennék!
5723. lanakane
2016. nov. 4. 13:25
Sziasztok! Még nem vagyok terhes, csak a tervezgetésnél tartunk, de a 2. babámat a Sote II-n tervezem szülni dr. Németh Péternél, előreláthatólag császárral. Tudtok róla esetleg pár szót írni? Korábban jártam már nála az sztk-s rendelésén, jófejnek tűnt. Sajnos korábban volt 2 vetélésem és amikor végre megszületett a babánkat, az sem ment könnyen, így olyasvalakit keresek, aki jó szakember is és bírja cérnával a aggodalmaimat:)
5722. sivpaag (válaszként erre: 5711. - Safranye)
2016. nov. 4. 08:33

Nagyon köszönöm az infokat! :)

Örülök, hogy minden rendben van/volt!! Gratulálok a babához! Sok egészséget és örömet nektek! :)

5721. vipataki (válaszként erre: 5719. - Lilcsibk)
2016. nov. 3. 00:23

Szia!


Ugyan nincs konkret tapasztalatom a doktornovel kapcsolatban, de mivel adott esetben o helyettesitette volna a dokimat, olvasgattam rola, es csupa jo velemenyt talaltam.


Okt. 21-en szultem, nekem nagyon sokat segitett, hogy fogadott szulesznom volt. Epp szabadnapja volt, miattam jott be, igy tenyleg csak velem foglalkozott, es amit tudott, elintezett. Pl. szules utan egesz hosszan maradhattunk harmasban a szuloszoban. Masnap feljott hozzam a gyermekagyas osztalyra, aznap keves szules volt, igy egesz hosszan beszelgettunk, ami segitett rendezni a gondolataimat a szules kapcsan.


Tigyi Zsuzsa volt a szuleszno, akit az orvosom ajanlott. Vegig tamogatott, tanacsot adott. Ha kellett, fogta a kezem, vagy biztatoan megsimogatott. Tudta a szuletendo fiunk nevet, es neven szolitva dicserte, hogy ugyesen halad vagy nyugtatott engem, hogy jo a szivhangja. Annyit es akkor volt ott, amikor szukseg volt ra.

5720. safranye (válaszként erre: 5719. - Lilcsibk)
2016. nov. 2. 19:30
A szülés után a baba veled van az osztályon, csak esti fürdésre kell bevinni a csecsemősökhöz (első este ott hagyhatod náluk, ha aludnál... :) ). A gyerekágyas osztályra nem mehet be senki látogató, de a babát kiviheted a látogatótérbe, ott nem csak üvegen át láthatják. Más elvileg ott sem nagyon vehetné kézbe, de nem szólnak érte. (Múlt heti tapasztalatok)
5719. lilcsibk
2016. nov. 2. 18:01
Sziasztok! Az elmúlt hetekben olvasgattam a fórumot, de most végre regisztráltam is, mert lenne pár kérdésem. Én most a 14. hétben járok. Az orvosom Dr.Pethő Boglárka. A legjobb barátnőm ajánlotta, aki hozzá jár nőgyógyászati vizsgálatokra, de szülése nem volt még nála. Eddig kétszer találkoztunk és nagyon szimpatikus! Mindegyik alkalommal kedves, figyelmes és alapos volt, nagyon jónak tűnik! A kórházról-szülésről is megtudtam már pár dolgot, de gondolom a többit majd később beszéljük meg. Szült valaki közületek a doktornőnél? Milyenek a tapasztatalok? Visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat, jól értem, hogy a szülés után az osztályon nincs látogatás és apuka is csak üvegen át láthatja a babát? Ha jól tudom, a baba velem lehet a szobában? Szülésznő fogadást mennyire tartjátok fontosnak? Ultrahangokat érdemes a klinikán csináltatni? Mennyire kell sokat várni? A 12. hetit, kombinált tesztet máshol csináltattuk, de a 18. hetit már lehet, hogy ott fogjuk! Köszönöm előre is!
5718. Durcipok (válaszként erre: 5715. - Zitaho)
2016. nov. 2. 13:44
Szia! Én úgy gondolom,hogy nagyon jók a szülésznők, akár az ügyeletesnél szül vki, akár fogadottja van. Ha mégis ajánlani kellene, én Somogyi Juditot tudnám, mivel kétszer is nála szültem. Elsőnél ügyeletes volt, másodszor már fogadottként, de mindig odatette magát. Általában a doki tarifájának felét szokták kérni.
5717. dólamar (válaszként erre: 5716. - Pupac81)
2016. nov. 2. 13:14
Bejelentkezni az alagsorba kell ahol minden másra is. a labor a szülőszobák felé ahogy mész jobbra az első ajtó. Decemberben még fizetős volt, most nem tudom mi a helyzet ezzel , de a dokim nem mondta , hogy lenne változás. És őszintén drágább , mint egy magánlabor.
5716. pupac81
2016. nov. 2. 12:45
Sziasztok! Hogy működik a klinikán most a labor? Hol van? Hol kell bejelentkezni? Köszi
5715. zitaho
2016. nov. 2. 11:15

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Lassan esedékes a szülésünk, így szeretnék tapasztalatokat és tanácsokat kérni szülésznőkkel kapcsolatban. Akik a 2es számúban szültek, esetleg tudnának ajánlani szülésznőt? Illetve, hogy kb mennyit illik nekik adni? A felkérés hogy működik? Hogy tudom majd elérni?

(Kérdeztem Németh Évát, ő nem ajánlott senkit, mert nem etikus (ez érthető is), illetve a dokimat, aki szintén nem mondott nevet, hisz ő mindenkivel jól kijön és együtt tud dolgozni.

Ezért kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm!

5714. JuditV (válaszként erre: 5713. - Vipataki)
2016. nov. 2. 08:16

Szia!

Köszönöm szepen a segítséget :)

Judit

5713. vipataki (válaszként erre: 5712. - JuditV)
2016. nov. 1. 09:32

Szia Judit,


Ő a terhespatológia osztályvezető orvosa. [link]


Sajnos mobilszámot nem tudok adni hozzá, de megpróbálhatsz e-mailt írni neki, vagy holnap valahogy a bejelentkezős telefonszámon az asszisztensén keresztül elérni (szerdánként magánrendelése van).

5712. JuditV
2016. okt. 31. 10:17

Sziasztok!

A segítségeteket szeretnem kérni. Sajnos egy olyan helyzetbe kerültünk, hogy péntek estig úgy volt egy másik kórházban szülok de a kórház (a 4 napos ünnep elott) közölte kockázatos beteg vagyok menjek at a SOTE terhespatologiara szülni. A felháborító az a része, hogy szeptember 20-an volt trombozisom a jobb combomban es most szules elott 3 héttel jutottak el odáig mégsem szülhetek ott. Esetleg van/volt valaki közületek aki trombozisos? Melyik orvosnál érdemes szülni trombozissal es hogy tudjuk vele felvenni a kapcsolatot? Köszönöm. Judit

5711. safranye (válaszként erre: 5680. - Sivpaag)
2016. okt. 29. 20:04

Szia, kérdezted Supák Dorinát - most már vannak bővebb tapasztalataim :) A babó 24én született, miután 17-re voltam kiírva - szóval sűrűn jártam CTG-re stb a végén. A doktornő végig nagyon rendes volt, ha a folyosón meglátott, akkor is odajött, válaszolt kérdéseimre is. Már úgy volt, hogy 24én be kell feküdnöm, amikor előző este (szerencsémre) elkezdett szivárogni a magzatvíz. Bementünk, pláne, hogy tudtam, hogy ő az ügyeletes. MEgvizsgált, átkerültem a vajúdóba, ahol lassan kezdtek is jövögetni a fájások - egészen amíg megint meg nem vizsgált... Nagyon emberi volt közben, mondta, hogy napközben is eszébe jutottam párszor, hogy vajon mi van. Végül kaptam antibiotikumot az elfolyt magzatvíz miatt, infúziót, Doktornő meg jött, hogy megbeszélte az ügyeletvezetővel, hogy elkezdik csorgatni lassan az oxitocint (41 hetesen úgyis mire várjunk). Ez volt fél12 körül éjjel, hajnali kettő előtt megszületett a kislányom. Dorina végig ott volt, amikor kellett, nagyon rendes volt, nevén nevezte a kislányt már előre (ez valahogy sokat segített koncentrálnom:) ), abszolút biztonságban éreztem magunkat. Tényleg hihetetlenül emberséges volt. Utóbb a gyerekágyon is benézett kétszer, hogy hogy vagyunk. Legközelebb is hozzá mennék, kérdés nélkül.

A másik nagy pozitívum a szülésznő volt, aki szintén az akkori ügyeletes, mert az enyémet nem érték el - nagyon jó csere volt :D B(?) Alíz szintén rengeteget segített, szintén őt választanám legközelebb (sajnos a vezetéknevére ennek dacára nem emlékszem).

Elnézést, hogy ilyen hosszú poszt lett; nagy élmény volt...

5710. zitaho
2016. okt. 25. 08:47

Sziasztok,

Valaki meg tudja mondani, hogy mi lesz a mai előadás témája a szülés felkészítőn? Illetve ha esetleg már valaki megkapta Német Évától a kórházi csomag listát és továbbítaná nekem, megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszokat!

5709. Okek (válaszként erre: 5699. - Dzsamini)
2016. okt. 21. 09:05
Szia! Én Ir-es vagyok, már 2 éve diétázok, és gyógyszert szedek. 160 g szénhidrát helyett 180-at ehetek, de tartani kell a diétát. A gyógyszer mennyiséget felére csökkentettük, majd a 36. Héten el kell hagynom. A babánk szépen fejlődik, a korának megfelelően. Én dr. Sipos Miklóshoz járok. Szerintem alapos, megnyugtató és emberséges. :-)
5708. Dzsamini (válaszként erre: 5707. - Vicuus)
2016. okt. 18. 10:46
Szia! Én 150-160g ch-t ettem kb 2éve, a 21.heti terhelésesen tök jól voltam, abból gondoltam, hogy lehet, hogy most valahogy jobban bírnám. Egy dekát nem híztam addig, csak a pocim nőtt. Egyszer se hánytam pl a terhesség alatt, az eslő trimeszterben mégis fogytam. Így utólag butaság volt nem tartani a diétát. Így sem ettem napi 200-220ch-nál többet, de több volt a gyors ch és kb 1,5-2 hónap alatt fel is szaladt 7-8kiló. A baba pedig kisebb ugye... úgyhogy most megint szigor van, nagyon odafigyelek. Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. Remélem azért a mi babánk is megnő a végéig.
5707. Vicuus (válaszként erre: 5706. - Dzsamini)
2016. okt. 18. 10:07

Szió!


Január végén született a Kisfiam dr. Halász Lászlónál a Klinikán. Éppen az IR-em miatt esett Rá a választásom, mert nagyon ott van a szeren IR-ből, sőt, a Klinikán Ő tartja a diabetológiai szakrendelést.


A DIÉTÁT SZIGORÚAN TARTANI KELL VÉGIG A TERHESSÉG ALATT!!! Nincs mese, muszáj! Tarts ki, tudom, hogy nehéz, de megéri! ;)


160g-os diétával kezdtem, és mivel még a harmadik trimeszterben is fogytam, és aceton volt a vizeletemben, 180g-ra emelte a szénhidrát mennyiségét. (Én úgy csináltam, hogy reggeli 30g lassú, tízórai 20g lassú-gyors, ebéd 60g lassú-gyors, uzsonna 20g gyors, vacsora 50g több lassú, pici gyors.)


A Babát végig egy-két héttel kisebbnek mérték a koránál, még szülés előtti napon is.


A Kisfiam 3650 grammal és 55 centivel született, mi voltunk a legjobban meglepődve, hogy mekkora. :)

5706. Dzsamini (válaszként erre: 5705. - Castanea)
2016. okt. 18. 07:11
Szia! Az IR pont a cukorbetegség fordítottja. Túl sok inzulint termel a hasnyálmirigy, rosszak a receptorok, nem érzik, hogy adott ételhez kevesebb is elég. Diétázni kell vele, mint a cukrosoknak, hogy ne legyen sok az inzulin. Diéta nélkül nem volt 15hónapig peteérésem, 15-20 kiló plussz volt rajtam és folyamatosan rosszul voltam, alacsony volt a cukrom. A diétával teljesen jól voltam. Azért le is sokkolt a doki, mikor az első vizsgálaton, mikor megállapította, hogy terhes vagyok,azt mondta ne tartsam a diétát. Utána olvastam, azt írták, hogy az inzulint nem engedi át a placenta, termel magának külön a baba, amennyi a vércukorszint szerint kell, a bökkenő,hogy a sok inzulin károsítja a placentát. A 7.hónap elején kiderült, hogy 2héttel le van maradva a baba, kérdeztem, hogy nem lehet-e ez az oka. Annyit mondott, hogy pihenjek sokat. De mivel többet bűnöztem az utóbbi időben, szerintem igenis az a baj. Most igyekszem megint szigorúan venni a diétát, semmi cukor, semmi gyors szénhidrát. Csak unom, hogy én olvasok orvosi tanulmányokat, mert ők le_zarják... Kicsit elszomorító ez az egész. Pl, hogy neked kell nyaggatni a nővért, hogy figyeljen már oda a babádra.
5705. Castanea (válaszként erre: 5701. - Dzsamini)
2016. okt. 18. 01:40

Szia

En inzulinos cukros vagyok. Az a tapasztalat h a dokik nem torodnek ezzel, azaz persze az ertekek erdeklik oket de csak a fejlődési rendelkenessegek kockazata miatt. Nem diabetologusok h tanacsot adjanak. Csovaljak a fejüket ha magasabb az értek, meg h biztos bunoztel...

Persze... amikor jóformán levegőn élsz a 9 hónap alatt.

Nem tudom h az iR mennyire befolyásolja a baba hasnyalmirigy mukodeset születése utan. En egy éve szültem a klinikán es az biztos, hogy a csecsemosok pont lesz...tak a gyerekem alacsony cukor értékeit, rémálom volt mire haza kerültünk. Szóval ha fenn áll a veszély h a babad cukra nem lesz rendben mindenkeppen szedd ki belőlük h mik a tünetek es méresd meg gyakran, ne hagyd h lerazzanak.

5704. monita11 (válaszként erre: 5703. - Dzsamini)
2016. okt. 17. 21:02

Nincs mit:,)

Azt mondta hogy 37héttől járjak be a klinikára minden héten ctg-re.

Hozzá meg két hetente kellett.

Mindig nézte a méhszájat és ugye uh-zott.

De a klinikán általában csütörtökön vokt bennt és én is azokra a napokra jelentkeztem be.

Ránézett mindig a ctg-re és már mehettem is haza.De ezt neked is elfogja mondani.

Minden rendbe volt.

Csak tényleg be kell tartsni amiket mond.

Jah, és még július utolsó hetébe ki vett szabit.én meg augusztus 4re voltam kiirva.(auguszt.2-án született a kislányom)

Megkérdeztük tőle hogy mi ledz ha akkor indul meg a szülés,?És azt mondta hogy nyugodtan hivjuk fel mert bemegy a kórházba:)

Majd irjál nyugodtan akàr privátba is.hogy alakulnak a dolgaid:)

5703. Dzsamini (válaszként erre: 5702. - Monita11)
2016. okt. 17. 11:59
Köszönöm,hogy megírtad ezeket. Megnyugtatott kicsit. Anyukámnak volt 6éve egy nagy műtétje,Valent műtötte,akkor minden rendben volt, meg rendes is volt vele. Nekem komoly dolgokban még nem kellett hozzá mennem, de én is oda járok hozzá 6éve. Az utolsó hónapban milyen sűrűn hívott be amúgy vizsgálatra?
5702. monita11 (válaszként erre: 5701. - Dzsamini)
2016. okt. 17. 10:53

Szia

Köszönöm nekünk is kilány lett,Dorina.:)

Velem elég alapos volt mindig.főleg hogy előző évben volt egy vetélésem.és akkor is hozzá fordultam,ugy ajánlottàk nekem.

Sztem ha azt mondja hogy nem lesz semmi baj.egyél nyugodtan.

Akkor biztos ugy is lesz.

Nem programozott császár vokt hanem ugy alakult,de én nem is bànom igy utólag.

Ahogy itthon ekfolyt a magzatviz.este 8kor.Felhivtam pont a magánba volt.

Azt mondta hogy indukjunk a kórházba és jön ha végez.

Ugy is volt amire megvizsgàltak,és rámtették a ctg.t be is ért.:)

Megkérdezt3k h mit szeretnénk.?

Mert nem voltam kitágukva,a fájások sem jöttek.

Én erre mondtam hogy nem vagyok a csàszàr ellen.

És mar pörőgtek is az események.a párom is benn lehetett:).

De akkor láttak hogy a kislàny nyakàn van a köldökzsinór.

Mi nem kérdeztük meg a tarifát.

Mert ugy hallotam másoktol hogy nem kér fix àrat,amennyit szànsz neki.

Mi 50000ft adtunk.Ennyit birtunk.

De amikor mentem a 6hetes kontrollra akkor sem bànt velem lekezelöen.

Sztem te se aggódj , nagyon rendes.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook