Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5791. Bogyó0225 (válaszként erre: 5789. - Cukianyu92)
2017. márc. 29. 09:24

Szia Cukianyu92!


Köszönöm szépen a válaszod és véleményed.

Úgy fest, hogy a Pocaklakónk már beköltözött :-) de még nagyon az elején tartunk. Még csak a petezsákot láttuk, 2 hét múlva kell visszamennünk, akkor remélhetőleg már szívhang is lesz! :-)


A doktor úrral kapcsolatban azért kérdeztem, mert sajnos az én terhességem annyira nem indul egyszerűnek... sajnos korábban volt két vetélésem, a kivizsgálások során kiderült, hogy inzulinrezisztenciám és véralvadási problémáim vannak. Az akkori orvosunkkal időközben annyira nem is vagyunk elégedettek, ráadásul ő is bizonytalan abban, hogy tudna-e vállalni minket (a szülés várható időpontjában külföldi konferenciánkon lesz). Így új orvos után kellett néznem. 3 közeli ismerősünk is ajánlotta Bánhidyt és miután minél hamarabb szerettünk volna orvoshoz jutni hát elmentünk hozzá. Ezért így utólag olvasgatok és kérdezősködök, hogy másoknak mi a véleménye róla.

Persze tudom, hogy a 3 ajánlás akár elég is lehetne, de az az igazság, hogy azt tapasztalom, hogy ha egyszerű, komplikációmentes a terhesség és szülés is, akkor szinte mindenki elégedett az orvosával, az a legjobb doki, irtó odafigyelő és kedves... de ha már kicsit nagyobb odafigyelésre van szükség (mint az én esetemben is), akkor azt már nem szeretik, nyűgnek élik meg, nem a szokásos rutint mondhatják hónapról hónapra. És hát lássuk be, bőven van annyi egészséges kismama hogy ne szoruljanak vagy ne kelljen nekik a problémás eset!

5790. Oles14
2017. márc. 28. 17:12
Sziasztok. Mi a véleményetek Sobel Gábor doktor úrról? Szeretnék hozzá járni, de előbb a véleményetekre vagyok kíváncsi.
5789. cukianyu92 (válaszként erre: 5788. - Cukianyu92)
2017. márc. 28. 16:33

nem feszült rá a dolgokra,ha kellett odatette magát. Profi csapattal dolgozott együtt,eddig mind2 szülésemnél. Szerintem most sem lesz másképp😊

Tervezed a babát,vagy már úton van❔ Remélem segítettem a döntésben 😊

5788. cukianyu92 (válaszként erre: 5787. - Bogyó0225)
2017. márc. 28. 16:30

Szia Bogyó0225!

Májusban szülöm a 3.babót Bánhidy d. Úrnál és én teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Lelkiismeretes,ha kérdeztem mindig válaszolt,mé feszült rá a dolgokra. Mindig jött vajúdás közben is,ugye vizsgált is,de kérdezte is,hogy vagyok. A szülészn nem fogadott volt,most sem lesz,de remélem most is Borók Alíz lesz az ügyeletes. Szóval szerintem nagyon jó orvos,ember a doktor úr

2017. márc. 28. 08:49

Sziasztok!


Én Dr. Bánhidy Ferenc doktor úrral kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van itt esetleg olyan, aki ismeri? Kinek mi a tapasztalata, véleménye vele kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget!

5786. dasygirl30 (válaszként erre: 5782. - Apuci04)
2017. márc. 27. 21:35
Nekünk csak a PIC-es szemèlyzethez volt szerencsenk 3 hètig es valòban minden tiszteletem az övèkè. Igen 3 òrankènt van etetès ill làtogatàs az anyàknak .
5785. brownie85
2017. márc. 27. 16:58
Köszi hogy leírtad, tudom h nem illik így viselkedni de ha én ilyet fogok tapasztalni szinte 100% hogy tisztességesen elküldöm az illetőt melegebb éghajlatra. Én is eü-ben dolgozom és nm értem hogy lehetnek ezen a pályán, sőt!! ilyen osztályon ilyen nagypofájú bunkó dolgozók! Ilyenkor lenne egy anyukának a legnagyobb szüksége a türelmes, megértő hozzáállásra. Valszeg ezeknek a hírét is az igazgató elé kellene vinni, mint annak a Patai Kálmánnak az eseteit. Simán le lehet cserélni az ilyen idióta dolgozókat,aztán legyen tapló otthon a családjával ha az elviseli.....
5784. Castanea (válaszként erre: 5782. - Apuci04)
2017. márc. 27. 15:55

Köszönjük a tapasztalatokat!

Tenyleg az a kerdes, hogy amikor az egyik legcsodálatosabb helyen dolgoznak, hogy lehetnek ekkora taplok?

Sok mindent megért az ember (Eü helyzet, stb.), de azért ez mégis csak az ország vezeto intézménye.

Sajnos en is sírva jöttem el, de most felverteztem magam a 2. gyereknel, hogy nem hagyom magam.

Remelem jol van a kis család :)

5783. Castanea (válaszként erre: 5781. - Dasygirl30)
2017. márc. 27. 15:50
Szia! Köszi h leírtad. Hogy vagytok azóta? Hogy van a babuci?
5782. apuci04
2017. márc. 27. 10:51

Sziasztok!

A feleségem nemrég szülte meg kisfiúnkat a SOTE II-n. Mivel fiúnk picivel hamarabb jött, ezért nem szülhettünk a saját kórházunkban, hanem ide irányítottak minket. Összességében több a pozitívum, mint a negatívum. Éjszaka érkeztünk meg a kórházba, ahol az ügyeletes orvos vizsgálat után azt mondta, hogy reggelig eldől, hogy mi lesz. Mivel elfolyt a magzatvíz, de még a tüdőérlelő gyógyszernek kellett idő, hogy kifejtse hatását, így sodródtunk reggelig az árral. Hol a vajúdóban, hol a szülőszobában voltunk. Reggel mondták azt, hogy minden rendben, másnap reggel megindítják a szülést 9 óra körül. Szerencsére izgulós apukaként reggel 6-kor el is indultam a kórházba, hogy legyen parkolóhelyem, tudjak még erőt önteni páromba. Útközben viszont már hívott, hogy sürgősen meg kell császározni, mert rossz a baba szívhangja. Így a tervezett 9 órás megindítás helyett 7 óra után már megszületett kisfiúnk. Mivel beérkezésem után pont betolták a műtőbe, nem tudtam vele semmit megbeszélni, így információ hiányában próbáltam a nővéreket kérdezni. Az egyik nővér csak angolul tudott, a másik pedig azt sem tudta, hogy mi a helyzet, hiszen ő akkor jött meg. Egy finoman szólva is "kedves" zöldruhás hölgy annyit mondott, hogy nem láthatom majd a gyerekem születés után, mert rossz állapotban van és nagyjából menjek a fenébe. Megértettem, hiszen első a gyerek és az anya egészsége, ez természetes. Aztán mikor meghallottam, hogy felsír a baba picit megnyugodtam, megjöttek a PIC-esek is, de ők el is mentek kb. 10 perc múlva. Annyit mondott a PIC-es orvos, hogy minden rendben, nem igényel intenzíves ellátást. Na itt nyugodtam meg picit. Aztán visszatért a zöldruhás nővérke a babával és finoman szólva is bunkó módon közölte velem, hogy mit keresek én itt, ahová egyébként egy kedves nővér ültetett le, hogy itt várjak nyugodtan. Olyan ideges volt, hogy szinte dobálta a babát egyik mérlegről a másikra, mert mindegyik mást mutatott. Volt olyan, hogy 450 grammot tért el a két mért érték, ami nem kevés. Amikor ez a hölgyemény bement a műtős részbe, akkor a korábban említett kedves nővér kezembe adta a fiam, hogy fogjam egy picit. Amikor visszatért az unszimpatikus hölgy kikapta a kezemből és elment vele, az ajtóból annyit mondott, hogy majd az újszülött osztályon megtekinthetem. Az orvos, a szülésznő, az aneszteziológus nagyon rendes volt, végül még a műtőbe is bemehettem páromhoz. Ekkor azt hittem, hogy vége a rémálomnak... Na nem így lett. Amikor ugyanis felmentem az újszülött osztályra közölték velem több, mint lekezelő stílusban, hogy itt ilyen nevű gyerek nincs és nem is volt. Bátorkodtam megkérdezni, hogy van-e esetleg másik újszülött osztály, mivel először járok itt, lehet rossz helyen keresem. Na ott szintén megkaptam a nővérkétől a fejmosást, hogy nincs és ne is tartsam fel őket, a hülyeségekre nincs idejük. Várjak kint az ajtó előtt kb. fél órát, mert most adják ki a babákat az anyukáknak. Mondtam, hogy persze várok, semmi gond. Azt furcsáltam, hogyha nincs ott a gyerekem, akkor miért várjak. Mindegy, megvártam azt a fél órát, amiből másfél óra lett, aztán mikor minden elcsendesült becsengettem az osztályra. Csengetés után egy kis csend, aztán nevetés, de senki nem jött ki. Megnyomtam újra, lesz ami lesz alapon, de semmi. Aztán kijött egy doktornő, mondtam, hogy ki vagyok, miért jöttem, stb. Annyit mondott, hogy nem illetékes és visszament. Vártam, aztán jött egy aranyos nővér, mondtam neki is, hogy mit szeretnék, és igen, láss csodát, jött egy nővér és bekísért a PIC-re. Mivel a lent mért súly hibás volt, fenn megmérték újra és a súlya alapján fiúnknak megfigyelésre a PIC-re kellett kerülnie. Bemehettem hozzá, tudtam beszélni az orvossal is, aki részletesen elmondott mindent. 1 hetet töltöttünk a PIC-en szaturációs problémák miatt, de amit el kell mondanom, hogy az ott dolgozó nővérek, orvosok kiemelkedően sokat tettek minden babáért. Emberileg is maximálisan odafigyeltek a babákra és szülőkre is. Mivel babánk gyakrabban igényelte az anyatejet, mint az osztályon kialakult etetési rend (hallottunk róla, nem tudom, hogy van-e valójában), így ettől elérve is, a baba étrendjéhez igazodva mindig akkor etették, mikor éhes volt. Amikor úgy jött ki a látogatási idő, akkor felügyelet mellett párom etethette a picit, közben mondta a nővér, hogy mire figyeljen, mit nézzen, stb. Maximálisan csak jót tudok mindenkiről elmondani. A lefejt tejet bármikor be lehetett adni hozzájuk, ha párom hajnal 3-kor tudott tejet lefejni, akkor vitte be, akkor is mosolyogva annyit mondtak: "köszönjük anyuka, mostmár pihenjen ön is".

Na amikor kikerültünk az újszülött osztályra, na ott jött a fekete leves és akkor finoman fogalmaztam. Délután 3 után adták ki a PIC-ről az újszülött osztályra a babát, ahol "beállították" 2,5 órányira a baba étkezését, mert ezen időtartam esetén teljesen megszünt a szaturációesés és légzéskimaradás. Páromat itt nem engedték szoptatni, csak cumisüvegből etethette a picit, holott a PIC-en már megengedték, hogy tanulja meg azt is és erősebb a kapocs anya-fia között. Amikor kitolhatta az osztályra örültünk nagyon, hogy végre "bármikor" láthatom én is, és többet lehet az anyukájával is. Mondták, hogy 7-re vissza kell vinni a babát, aztán a további napokon 8ra. Fűrdetés, súlymérés, stb. Nem is volt ezzel semmi gond. Párom betolta, aztán hívták, hogy vigye a babát ki onnan. Mondta, hogy mivel olyan szobában van, ahová nem tudja bevinni, mert még nem baba-mama szobában volt, valamint úgy tudtuk (az osztályos nővérek is), hogy a baba még az újszülött osztályon lesz első este megfigyelésen, ezért nem is értettük. Megkaptuk a fejmosást, hogy "ez nem PIC, itt nem nyaljuk ki mindenkinek a seggét". Szó szerint idéztem... A párom sírva hívott fel, hogy mi történt. Próbáltam nyugtatni, kevés sikerrel. Abban maradtunk, hogy beszéljen az ő nővérével és próbálja meg elintézni, hogy rakják át akár fizetős baba-mama szobába, de akkor ő tudja etetni, felügyelni és ha kell a PIC-es nővérek biztosan segítenek. Szerencsére sikerült megbeszélni a nővérrel, így másnap reggeltől mehetett olyan szobába, ahol a baba is vele lesz. Ettől picit megnyugodott, de jött a 2. felvonás... Amikor vitte be a tejet a picinek, hogy leadja közölték vele, hogy itt nem lehet bármikor leadni, ha eddig nem adta le, akkor nem eszik, ha éhes adnak neki cukros vizet. Amikor a párom mondta a nővérnek, hogy 2,5 óránként ennie kell a picinek, mert különben szaturációesés, légzéskimaradás léphet fel, annyit közölt, hogy itt más szabályok vannak, 3-4 óránként van etetés és ne mondja meg nekik, hogy mit kell csinálniuk. Na az én gyógyszerem itt gurult el, ekkor ültem be a kocsiba és mentem vissza a kórházba. Sikerült beszélnünk egy PIC-es nővérkével, hogy mi a helyzet, megnyugtatott minket, hogy minden rendben lesz. Adjuk neki oda a tejet, ő beviszi és ő is ki fog nézni a babánkra. Egész éjjel beszélgettünk a párommal, nem bírtunk aludni az idegtől. Reggel a PIC-es nővérke kereste a párom a szobájába, mondta, hogy így lett elég tej, rendben van és ma már vele lehet. Ez volt a megkönnyebbülés pillanata reggel 6-kor.

Amikor a baba már a párommal volt nem volt semmi gond. Az ottani osztályos nővérkék is sokat segítettek nekünk, néha-néha bekukucskáltak páromhoz, hogy minden rendben van-e. Róluk is csak jót tudok elmondani.


Összefoglalva a szülőszobás részen segítőkészek és rendesek voltak egy személyt leszámítva. Elégedettségem: 85%. A PIC-es orvosok, nővérek kimagaslóan a legtoleránsabbak, emberfeletti türelemmel és igyekezettel. Elégedettségem: 120%. Az újszülött osztályról egy eset kivételével csak rosszat tudok mondani. Nem is értem, hogy ilyen emberek hogyan dolgozhatnak kórházban... Ha utálja a munkáját menjen el árufeltöltőnek a tescoba, még többet is kereshet. Az ilyen személyeket emberek közelébe se engedém. Se empátia, se emberség, se semmi. Elégedettség: 5%. Maga a szülészeti osztály rendben volt. Párommal és a babával is kedvesek voltak, segítőkészek. Egy idősebb hölgy volt a csúcs, ő volt a kedvencem :). Mindig mosolygott, kedves volt, ha vki szomorúan nézett mindig volt hozzá kedves szava és igyekezett felvidítani. Elégedettség: 100%.

2017. márc. 6. 22:04
Sziasztok!Augusztus ota nem irtam ide, most van időm leirni az èn sote 2-os szulesemet. Terhesgondozasrz magan dokihoz jartam, nagyon kedves doktornohoz.a terhessegem 28. Heteben magas vernyomassal es toxemia gyanuval bent voltam a terhes patologian 3 napot. Majd meg 4 hetig huztuk a dolgot, aztan szept. 18. Vasarnap hajnalban rettenetesen nagy fajdalomraebredtem, mintha gyomortajekban szet akarnak szakadni. Reggel kicsivel 6 utan ertunk be a klinikara, az ugyeletes rezidens doki megvizsgalt, de lattam az arcan, hogy van valami, aztan atmentunk vajudoba ott mar nyuzsi volt, megjelent az ugyeletes orvos is, ultrahang , hivtak a doktornot,de mar nem tudtuk megvarni, mert esett a babam szivhangja, igy surgossegi csaszar lett a vege. Kb 20 perc alatt beerkezestol szamitva megszuletett a kisfiam, 32 heten alig tobb mint 1 kg-val , kiderult kicsi volt a lepeny stb. Azutan orzo ahol tunderi apolok vannak, nem tudok rosszat mondani rajuk, segitokeszek, persze tettek a dolgukat, de mindenben segitettek. Majd 6 ora leteltevel segitett felallni, zuhanyozni. Utanna vegre lemehettunk megnezni a babankat, persze ferjem mar latta, PIC-re kerult. A tovabbi 3 hetet bent toltottuk. Nos 3 het alatt sokmindent lat az ember. Viszont a noverkek tunderiek, egyvan aki kicsit flegma, de mindenhol van ilyen. Orszagos viszonylatban a klinika rendben van, agy, szoba, furdoszoba sztem minden okes vele. Es igen mindenki mashogy viseli a szulext, hormonok stb, de fel kell keszulni, hogy ez nem egy wellness hotel szobaszervizzel, ki kell birni ezt a 3 ejszakat. Ami szerintem maximalisan kibirhato. Es ha kedves vagy akkor masok is kedvesek lesznek hozzad😊. Szoval nem kell felni a klinikatol, a babakkal nagyon jol bannak es ez a lenyeg, en nem tudom elmondani mennyire halas vagyok a PIC-eseknek!
5780. Kitti78
2017. márc. 6. 19:50
Sziasztok! Van a kórházban alapítványi szoba, ahol a hozzátartozó is benn lehet, akár éjszaka is? Köszönöm az infókat!
5779. enccc (válaszként erre: 5776. - Suzuran)
2017. márc. 6. 15:18
Két kisfiamat szültem itt természetes úton, ha lenne harmadik azt is itt szülném. Első kisfiammal probléma mentesen indult a terhesség és a szülés is, mégis lehetséges az mentette meg az életetét, illetve azért nem lett nagyobb baj mert kb 5 perc alatt az intenzívre tudták vinni. Mindkét alkalommal 5 ágyas szobába voltam, teljesen meg voltam elégedve a tisztasággal. Nem luxus de szerintem átlagon felüli. (Eddig az IStván és a Bajcsy szülészetén voltam látogatóba ezekhez tudom hasonlítani). Kisebbik fiam másfél hete született a klinikán, vele komplikáció mentes volt minden, megkaptuk az aranyórát is. A csecsemősök velem nem voltak bunkók (kivéve egyet, de ő se bunkó volt csak épp nem értett ahhoz amit kérdeztem tőle - hogyan masszírozzam ki a mellemből a csomót- , ahol tudtak segítettek, sőt a szobába is bejöttek egy kb másfél órás "kiselőadást" tartani a baba ellátásról az első babás anyukáknak. Szóval én abszolút nem érzem egy rossz kórháznak, más kórházakban sokkal mostohább körülmények uralkodnak. Ha gondolod és van kérdésed írhatsz nekem is nyugodtan, tudok képeket is küldeni a szülőszobáról, szobákról. :)
2017. márc. 3. 21:39

Menekülj! SOHA, SEMMILYEN körülmények közt nem szülnék többet a SOTE II-n!!!

Ultra bunkó nővérek és extra szemét csecsemősök, akik csak gyalázni tudják a kismamákat.

Arról nem beszélve, h egy hete már bent feküdtem a kórházban toxémiával és majdnem belehaltunk mindketten, mert egy orvos sem látott el, amíg a saját dokim szabin volt. Szerintem ennél rémesebb hely nem létezik a világon!

5777. dólamar (válaszként erre: 5776. - Suzuran)
2017. febr. 22. 19:41
Neeemm. Az az aktív nagyon pörög. Napi friss infó dokikról, szülésznőkről, házirendről.
5776. Suzuran
2017. febr. 22. 19:18

Köszönöm a válaszokat, bizony kezdek erősen eltávolodni attól a gondolattól, hogy a SOTE kettőn szüljek. Nagyon fontos számomra, hogy szülés után a babával és a férjemmel lehessek. Értem, hogy császár után ez nem megoldható, meg ha intenzívre viszik a babát akkor se, de van egy érzésem, hogy ha sokan várnak úgymond a sorukra, akkor ez komplikáció nélkül se fér bele nagyon. Persze még bizonytalan vagyok, az orvosok és szülésznők jó híre miatt, hisz ha ilyen jók az nem kicsit fontos.


dólamar: Köszönöm, ha még megfogalmazódik kérdésem ezeken felül írok privát üzit. Facebook-om nincs így én nagyon megörültem, hogy itt is van fórum, ami még aktív is.

2017. febr. 21. 15:47

Nem tudom,h min múlik, de:

-első gyerek: kitolasra vittek csak be a szülőszobába (igaz, nagyon gyorsan eljutottam 2-rol 4 ujjnyira), mert nem volt üres egyik sem. Körülöttem mindenki csaszarra várt, 10-ből 8 az volt(megszámoltam). Rohadt szar volt úgy vajudni, hogy tíz ember van még a szobában (6agyas vajudó+5hozzatartozo). Ezek a csaszarosok műtét után elfoglaltak egy-egy szülőszobát, ezért sem volt szabad egy sem.( utána a gyerek intenzivre került, lőttek az aranyórának)

Második gyerek, császár:műtét után én kerültem az őrzőbe rögtön, szó sem volt aranyóráról.

Cukros vizet felreraktam, fürdeni nem muszáj leadni.

5774. dólamar (válaszként erre: 5771. - Suzuran)
2017. febr. 20. 10:14
Szerintem csatlakozz a facen a Sote-s csoporthoz , mert azért nem ez az általános. 3.gyerekemet készülök ott világrahozni és hidd el nem vagyok szado-mazo. Tehat ha ennyire sz@r lenne máshová mentem volna. Igen vannak jobb kórházak pl.: magánklinikák, de mérlegelni is tudni kell! Ha gondolod kérdezhetsz priviben is.
5773. Suzuran (válaszként erre: 5772. - Pumpkingirl)
2017. febr. 20. 09:34
Köszi szépen a választ! Nagyon hasznos volt számomra. Nehéz dönteni, de segített! Valószínű más kórházat választok, persze, ha minden továbbra is komplikáció mentes lesz. Azt hiszem, ha lesz vmi probléma az orvosom miatt mégis oda mennék. De ez majd eldől.
5772. pumpkingirl (válaszként erre: 5771. - Suzuran)
2017. febr. 19. 22:42

Azt kell sajnos, hogy mondjam, h mást is megvárakoztattak, volt egy nő, aki előttem volt, ő zokogott órákig, mert programozott császárja volt és mégis egész nap várt, kicsit kikészült...ide hoznak minden sürgős esetet, így sztem nem ritka, hogy ennyire tele vannak a szülőszobák ill. a műtő. A babával nem lehetsz fürdetéskor, le kell adnod és 1 óra múlva mehetsz érte. Én véletlen benyitottam, amikor még fürdettek, nem tudtam, h még nem végeztek, hát 'szép' stílusban rám szóltak, mondjuk inkább kiabálás volt...

Ha egy személyes szobába vagy bármeddig ott lehet a férjed és foghatja a babát, de ha 2 személyesbe vagy 6osba akkor nem mehet be, te viszont kiviheted a babádat és megfoghatja :) Nem akarom ennyire lehúzni a kórházat, mert jó orvosok vannak ott, én is a dokim miatt választottam, de sztem vannak sokkal jobb körülményekkel rendelkező kórházak Pesten, ahol szintén vannak jó dokik. Következő babámnál biztosan nem a Sotét választom. Amitől még nagyon ki voltam, hogy amikor a kisfiam megszületett olyan '1ópokrócba' tették bele, hogy nem hittem a szememnek, ha tudtam volna ezt akkor a műtőbe vittem volna saját kis takarót. Semmi luxust nem vártam, de azért sztem ennél jobban oda figyelhetnének.

5771. Suzuran
2017. febr. 19. 19:24
Sziasztok! Ez általános a SOTE 2-őn, hogy szülés, vagy császár után nem lehetnék együtt rögtön hármasban egy-két órát a babával és férjemmel? Illetve, ha nem baj lenne egy két kérdésem, a látogatások során a férjem bejöhet, a babát a kezébe veheti, vagy csak üvegen keresztül? Mást is így megvárakoztattak szülés során, mint pumpkingirlt? Illetve, szinte mindig tele van a szülészet? Még nem tudtam kórházat választani, az orvos, akihez járok a SOTE 2-hőz tartozik, de nem ragaszkodom az orvoshoz, inkább a kórházi körülmények érdekelnek. A babák cukros víz itatását valahogy ki lehet kerülni, olyan érzésem van az alábbiakból, hogy nem. Illetve velünk lehet kivéve fürdetéskor? Köszönöm!
2017. febr. 16. 22:35
Ami pozitivum meg, hogy ott egesz nap elnezegettem a szulesznoket es akinek nem fogadott volt azzal is ugyanugy kedvesen foglalkoztak, sot...! Az egyik szuleszno nevet tudom, aki nekem feltunt, hogy ot kellett volna valasztanom, mert nagyon tetszett, ahogy az egyik kismamaval bant meg beszelt. Ugy hivtak, h Teca, de nem tudom a teljes nevet sajna. Amugy a vajudoba tenyleg segitokesz volt mindenki.
5769. brownie85
2017. febr. 16. 22:35
A csecsemősökről rengeteg negativ dolgot lehet hallani, szörnyű! Már ideje lenne a vezetőséget is informálni a hozzáállásukról.
2017. febr. 16. 22:17

Összevarrtak és kitoltak a folyosóra császár után!!! Nekem ez nem tetszett. Pláne, hogy meg se kérdezték, hogy ezt szeretném-e. Tehát a fogadott szülésznőnek az égvilágon semmi értelme nem volt! Idegenek ott néztek, a család nagyon örült,de valljuk be egy szülés után egy anya a gyerekére kíváncsi, nem arra, hogy egyből kitolják az ünneplő családhoz, meg ott volt egy rakás idegen is és nézzenek....na mindegy. A legfontosabb, hogy egészségesen megszületett a kisbabánk és jól van :) Engem az őrzőbe toltak, amivel szembe volt az 1 személyes szobám. A férjem vitte magával a kisfiunkat és együtt voltak a szobába míg én feküdtem. Megkértem a nővéreket, h engedjék be őket itt vannak szembe, hallom a sírását a kisfiamnak, hagy öleljem magamhoz, de nem engedték, mondván, h nem lenne fer a többi anyukával szemben. Na rá 20 percre a mellettem fekvő nőnek oda hozták a babáját. Nem szóltam semmit, de nem éreztem igazságosnak. Letelt 5 óra, lefürödtem egyedül és mentem is kifele. Férjem mondta, h menjünk le az alsó szintre a csecsemősöknek le kellett adni a kisfiunkat, de nyugodjak meg szólt, hogy ne adjanak neki cukros vizet. Mire leértünk már tömték belé a cukros vizet!!!!!! Olyan pipa voltam azt hittem szét szedem a nőt! Pláne, hogy a szoba ki volt plakátozva mindenhol, h ne adjunk a csecsemőnek cukros vizet, 3 napi tartaléka van amíg elindul a tejci. Erre a kórházi dolgozók meg tolják beléjük ha kell, ha nem! Szerencsére hamar elindult a tejem, de fürdetésből mindig úgy adták vissza, h jól megtömték, pedig direkt nem raktam cumisüveget a kocsiba, dehát használták a kórházit. Ez ugye kb este 11 körül volt, de mivel első baba nem tudtam, h kell cicire rakni, de tudtam, h nagyon fontos mihamarabb és megkértem az éjjeli csecsemőst, hogy segítsen. Gondolhatjátok mennyit segített! Mondta, h majd délelőtt jön vlk hozzám...Na az volt aztán a segítség... a csecsemősök nagy része nem kedves, nem segítőkész, rosszul kell érezned magad, ha kérdezel valamit...3 napot azért ki lehet bírni, és persze az a legfontosabb, hogy egészségesen megszülessen a szemünk fénye, ő feledtet minden kényelmetlenséget és nehézséget, csak ugye pont mivel a legjobbat akarja mindenki a gyerekének jó lenne, ha ott a kórház meg a dolgozók nem keresztbe húznák ezt, hanem az ember segítségére lennének. Nyilván volt, aki kedves volt és segítőkész, de sajna őket láttam a legkevesebbet. Amit még fontosnak tartok leírni, hogy az 1 személyes szobánál sokkal szebb és tisztább a 2 ágyas vagy a normál 6 ágyas. Oda sűrűbben járnak takarítani és szebben is van kialakítva, annyi a hátránya, h aput nem engedik be sajnos. De az egyágyas pedig másik emeleten van, nincs jó levegő azon az emeleten és nem lehet tudni kivel használod közösen a wc-t vagy ki kerül a melletted lévő szobába. Mellettem az egyik nap valami néni volt, aki nem 1x becsinált és a hipos kaki szagon kellett keresztül tolni a gyereket, miközben a dolgozok ott mosták az izéjét...

De akármilyen hihetetlen így is mosolyogva gondolok vissza azokra a napokra, csodálatosan szépek voltak, nem a rosszra kell ilyenkor figyelni, dehát észreveszi az ember mivel a legjobbat szeretné a babájának mindenből :)

5767. hamvadó cigarettavég (válaszként erre: 5766. - Pumpkingirl)
2017. febr. 16. 22:11
Én kíváncsian várom :-)
2017. febr. 16. 21:47
Írom is tovább, csak nem fért ki :)
2017. febr. 16. 21:47
Sziasztok, hónapokkal ezelőtt jártam ezen a fórumon utoljára, de akkor még sokat segített, amikor mások szüléstörténetét olvashattam. Hát most leírnám a sajátomat, hátha valakinek tudok én is segíteni, akár döntésben, akár, hogy mire számítson. Hát sok jóval sajnos nem kecsegtethetek. Pedig volt választott szülésznőm és a dokimnak a magánrendelésére jártam végig...a kórház pedig hát nem is tudom hogy írjam le, hogy ne érezze senki túlzásnak, de, aki teheti menjen magánkórházba. Kezdődött ott, hogy a kisfiamat túlhordtam és be kellett járnom ugye ctg-re sűrűbben, hát az egyik alkalommal mondták, h nem megyek már sehova, mert a szívfrekvencia belassult. Persze megrémültem, de megnyugtattak, h várunk és figyelünk. Mondanom sem kell nem nyugtattak meg, mivel olyan érzésem volt, mintha arra várnának, h baj legyen és majd akkor lesz valami. 2. nap végén sírva fakadtam, hogy azonnal legyen valami, mert féltem a kisfiamat és már nem érzem, hogy rugdosna és miért kell megvárni, hogy baj legyen és egész nap ctgre járni, ha szerintük nincs semmi. Hát a dokim elmondta, h nagyon tele vannak a szülőszobák és a műtők és holnapig bírjam ki, mert én nem vagyok sürgős eset...Köszi! Másnap reggel 7, én lent a vajúdóba vártam, h mi legyen. Ultrahangon nem 1x mondták, hogy nagyon nagy baba a kisfiam és nem fogom tudni megszülni, pláne, h utolsó pillanatig teljesen zárt voltam. A dokim lejött mondta, h császárhoz mit szólnék, mert megmondja őszintén csoda lenne, ha megtudnám szülni és tuti vajúdnék egy 2 napot indítás után és császár lenne a vége. Hát nagyon örültem, mondtam, hogy jó persze én is jobban örülnék, pláne, hogy féltem a kisfiamat a lelassult szívfrekvencia miatt. Erre jött a fogadott szülésznő, hogy beköti az oxitocint, mondtam, hogy semmit sehova ne kössön, mert a dokival megbeszéltük, h tutkó császár lesz. Erre elkezdi, hát igen, ez várható volt. Tényleg? Akkor minek akartad bekötni az oxitocint? Na mind1. Megint mindenkit elém vettek és délután 4kor kerültem sorra a műtőbe. A műtetéttel minden rendben volt, szép volt a műtő is, csodálatos pillanat volt, amikor hallottam a kisfiamat felsírni, és elég gyorsan ment minden. De a kedves fogadott szülésznő kitolt a folyosóra, ahogy összevarrtak, pedig arról volt szó, h picit 3asba lehetünk a picivel és a férjemmel.
5764. Jenettke (válaszként erre: 5763. - Vipataki)
2017. febr. 15. 21:59
Szia , rendben köszönöm szépen hogy ezt leírtad , sokat segitettél ! :)
5763. vipataki (válaszként erre: 5762. - Jenettke)
2017. febr. 15. 11:18

Szia Jenettke,

nekem az a tapasztalatom, hogy ha minden megy a maga utjan, akkor a szuleszno joval tobbet van veled, mint az orvos. Az en fogadott dokim burokrepesztes utan meg siman bement muteni, pedig onnan kb. 3 ora mulva a kezemben volt a kisbabam. Dicserik a szulesznoket, valoszinuleg rossz kezekbe nem tudsz kerulni az ugyeletesnel sem. De ha nem mindegy, hogy hatarozott vagy babusgatos szuleszno segit, akkor erdemes fogadni.

5762. Jenettke
2017. febr. 7. 17:32

Sziasztok ,

A kérdésem az lenne hogy szerintetek mennyire fontos szülésznőt fogadni az orvos mellé , ha természetes szülést szeretnék ? Kicsit bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban hogy szükséges - e vagy csak felesleges pénz kidobás .

Köszönöm mindenkinek .

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook