Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg vagyok 173 cm. Valaki fogyózik még hasonló adatokkal? fórum

80 kg vagyok 173 cm. Valaki fogyózik még hasonló adatokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2016. júl. 1. 12:18

2 hónapja nem jön meg, előtte a hormonjaim durva elcsúszását mutatta a vérkép, szóval ez szerintem már a menopauza, de majd megyek orvoshoz is. Addig is viszont kezdeni kell valamit az óriásira duzzadt hasammal, a tejmentes étrend kicsit segített, de ennél azért többet vártam. Most kiiktatom a glutént is, így tej- és gluténmentes étrendet tartok majd, ha bírok. Kicsit tartok magamtól és az akaratgyengeségemtől, de ígérem, őszintén bevallok majd mindent:) Este jövök még jelenteni:) Ma ezeket ettem:

- 3 tojásból, kukorica-abonettet tördeltem bele, tojásrántotta-féleség, nagyon fini volt az abonettel

- 3 kávé rizstejjel, édesítővel

161. Keller Szilvia (válaszként erre: 156. - Katanem69)
2016. júl. 1. 12:15
a menopauza részével én is küszködök, megértelek, úgy jönnek rám a kilók, mintha hívnám őket:(((
160. Keller Szilvia (válaszként erre: 154. - Kisritu)
2016. júl. 1. 12:14
Ügyi vagy, csak vigyázz, be ne jojózz a kenyérnélküliséggel. Bár ha jól értem, CH-t eszel. Cukor helyett én sajna édesítőzök, tudom, hogy nem a legegészségesebb, de nem tudtam megszokni/megfizetni az egyebeket.
159. Keller Szilvia (válaszként erre: 153. - Betsabé)
2016. júl. 1. 12:13
30 fölött nekem is jól ment, még 2 éve is tök jól fogytam. 40 fölött azonban hormonszint durva változása, vizesedés, hízási hajlam exrémül stb. Nem mondom, hogy ez általános, de nálam így lett...
158. Keller Szilvia (válaszként erre: 152. - Jucika33)
2016. júl. 1. 12:12
Ha 3 tojásból áll a rántottád, nem kell plusz zsírbevitel, a 3 tojás megnyitja az epevezetéket, erre rajta kívül csak 3 dkg zsír képes. Tehát vagy tojás vagy zsír. (Persze eheted együtt a kettőt, csak nem muszáj).
2016. jún. 30. 06:19
Már -14 kg-nál tartok. Kicsit off, de felfedeztem egy apróságot (amit gondolom más már rég tudott) az elhízással kapcsolatban, mégpedig azt, hogy amit gyerekkorunk óta ebédre kapunk, az úgy nem jó. Vagyis a leves+második tök felesleges. Ha nem tartalmas az a leves, akkor is jól kitágítja az ember gyomrát. Évek óta nem főzök két fogást, mert az ösztönösen táplálkozó, nem kövér családtagjaim nem eszik meg. Ha van leves, senki nem bír a másodikból enni, így vagy csak leves, vagy csak szilárd kaja az ebéd. Szóval én egészséges táplálkozás címen megszüntetném a több fogást a menzán és otthon is.
2016. jún. 29. 19:41

Sziasztok !

...hát basszus, menopauza+ állandó éjszakai műszak= +10kg... :( :( :(

155. Betsabé (válaszként erre: 154. - Kisritu)
2016. jún. 29. 19:28
Xilit kis mértékben, édesítőszer a salátákhoz, krémtúróhoz. DE alapvetően semmi cukrosat nem enni. Helyette fűszeres zöldsaláták, olajos magvak, turmixok. Stb.
154. Kisritu (válaszként erre: 127. - Betsabé)
2016. jún. 28. 18:26
Sziasztok! Újra itt vagyok.Kenyer nelkul eszek mindent, többen mondtak mar h latszik h fogytam. Tegnap m-es ruhat vettem,oke,rugalmas, mégis ugy orulok:) cukrot akarom még szamuzni:) vmi tipp erre??
2016. jún. 28. 09:31
Én is féltem, hogy most 36 évesen nehezebb lesz fogyni, mint huszonévesen, de ha következetesen csináljuk, és nincs betegségünk, akkor 30 fölött is jól megy a fogyás.
152. jucika33 (válaszként erre: 151. - Keller Szilvia)
2016. jún. 26. 06:02
Hát ez nehéz ügy. Akkor majd a párolt zöldségemet zsírban fogom kisütni :-) Mivel kenyeret nem eszem éppen, nemigen van mire rákenni a vajat (a zsíros kenyeret nem is szeretem). Lehet, hogy a rántottába kéne tenni szalonnát? (mondjuk azt sem szeretem, de megpróbálom).
151. Keller Szilvia (válaszként erre: 149. - Jucika33)
2016. jún. 25. 21:07
A rántotta a lehető legjobb. Ha jól emlékszem, 3 dkg zsír kell étkezésenként. Én se vagyok odáig a zsíros kajákért, de egy jó zsíros kenyér hagymával bármikor jöhet:) Meg a 3 tojás is kiváltja, az is ugyanúgy beindítja az epét. A vaj is jó. Én mondjuk a kókuszolajat, olivát preferálom helyette, fogyiként - a könyv amúgy csak a normál étkezésről szól, tehát ott mehet minden, libazsír, disznózsír stb, én inkább lecseréltem egészséges zsírokra. Olajos magvak is jók, csak ugye a 3 dkg zsírt nehéz összeszedni, ezért is jó a 3 tojás, ha nincs más ötlet (pl. bundás kenyérnek).
150. Keller Szilvia (válaszként erre: 148. - Anita1325)
2016. jún. 25. 21:03
igen, biztos jó, bár nekem nem az étvágyammal van gond:)
149. jucika33 (válaszként erre: 142. - Keller Szilvia)
2016. jún. 25. 14:03
Akkor én is jól gondoltam, hogy reggelire a rántotta az nyerő kaja lesz. :-) Mit ír pontosan még erről a több zsírt együnk dologról? Mennyi az a több? Én pl. kifejezetten nem szeretem a zsíros ételeket, vagy pl. az olyan húst, amin zsír van. A zsíros szószokat sem. Mit ajánl még a könyv rejtett zsírnak, ha nem szeretem a direkt zsírokat?
148. anita1325 (válaszként erre: 146. - Keller Szilvia)
2016. jún. 25. 13:20
Köszönöm, 26 éves vagyok 😃 De a hoodia p57 is segített abban hogy Ennyit leadtam :)
2016. jún. 25. 09:31
Szerintem mindenkinek, aki fogyizik, érdemes lenne elolvasni a Légrády-könyv egy-két részét. Neten olvastam én is, és nagyon sokat segített, nézzétek meg, ha gondoljátok. Nagyon érdemes elolvasni Az emésztőrendszer és az emésztés, valamint Az ételek hatása az emésztésre című részeket. [link]
146. Keller Szilvia (válaszként erre: 140. - Anita1325)
2016. jún. 25. 09:26
A te eredményeiden meg csak ámulok-bámulok... Igaz, 18 éves vagy, ugye? Használd ki, hogy ilyen jól fogysz, fiatalon nekem is így ment:) Egészen úgy 40 éves koromig, szóval még fiatalon érdemes megcsinálni az álomalakot, de ahogy látom, neked az már karnyújtásnyira van:) Gratu!
145. Keller Szilvia (válaszként erre: 137. - Betsabé)
2016. jún. 25. 09:24
Nagyon szép eredményeid vannak, gratu! És olyan jó a hozzáállásod: igenis ez lesz az utolsó ducis nyár és igenis csak rajtunk múlik... (Az összeérő combjaim nekem is kész rémálom, sose volt ilyen, pláne nem ennyire:((( No de a nyár végére már tuti, nem így lesz:)
144. Keller Szilvia (válaszként erre: 136. - Hagnes11)
2016. jún. 25. 09:23
Ügyes vagy nagyon, hajrá együtt a 7-eses súlyért, bizony, hogy megcsináljuk, végül a 6-ososat is!!! Hajrááá!
143. Keller Szilvia (válaszként erre: 135. - ZiziDorcsi)
2016. jún. 25. 09:22
Én meg 173 cm és 80 kg, csaknem ugyanaz:) És nekem is nagy álom válik majd valóra a 7-essel kezdődőnél... de persze a végcél 65 körül van...
142. Keller Szilvia (válaszként erre: 134. - Csipkerózsika)
2016. jún. 25. 09:20
én is máriatövisezek:) már ha eszembe jut. A könyv azt írja, hogy nem mindegy, mennyi zsírt viszünk be, mert kicsivel csak kicsit nyílik meg az epevezeték. (Nagyon ajánlott pedig megnyitni, mert így lökődhet rá a kajára az epesav, ami, ha nincs, nem emésztődik úgy a kaja+nem indulnak be a hormonok se, tehát sokkal lassúbb a fogyás). Szóval sok zsír kell reggelre vagy 3 tojás. Amúgy most olvastam, hogy a legújabb őrület a "zsíros diéta", na, én megelőztem a hírt egy pár héttel:) A máriatövisolaj ugye nagyon kevés zsír, viszont tényleg jó, mert a májat helyrerántja, aminek nagy szerepe van ugyancsak a fogyásban.
141. hagnes11 (válaszként erre: 140. - Anita1325)
2016. jún. 24. 10:20
Huhh de jó ilyeneket olvasni, tornázok is gyorsan egyet! :)
2016. jún. 24. 07:54
De jó, hogy egyre többen leszünk, ösztönöz, hogy másoknak is van sikerélménye :)A centik már nem mennek le olyan gyorsan, mint az elején combból lement még 1cm és végre mellből még 3cm, kilóban lement még 1kg most 73 vagyok és csak 4 kilóval vagyok több, mint a terhességem kezdetén. Eddig -21 kg és még 9 kilótól szeretnék megszabadulni. Jó lenne egy nyári ruhát felvenni de combban és karban még karcsúsodni kell 😁 Sokkal jobban érzem így magam, kezd visszatérni a régi énem. Gratulálok mindenkinek az eddig elért sikereihez 🏆
139. ZiziDorcsi (válaszként erre: 138. - Betsabé)
2016. jún. 22. 22:22

Gratulálok nagyon ügyes vagy!!Csak igy tovább!

Több mint egy hét után végre újra eljutottam mozogni...már hiányzott.

138. Betsabé (válaszként erre: 136. - Hagnes11)
2016. jún. 22. 18:43

Üdv itt :-) Jó, hogy jöttél! Nekem is az első célom az volt, hogy 7-el kezdődjön, a második, hogy meglegyen a -10 kg, és ma elértem :-)

Összesen 30 kilót kell fogynom. Hajrá!

137. Betsabé (válaszként erre: 135. - ZiziDorcsi)
2016. jún. 22. 18:38

Szia! Gyere bátran! :-) 12 kiló már szép eredmény!

Nekem 3 gyerekem van, és a kicsi szopik. Aggódtam, hogy lehet-e fogyni úgy hogy megmaradjon a tej, de igen! 10 kilót fogytam 50 nap alatt, és szoptatok rendesen.

136. hagnes11 (válaszként erre: 135. - ZiziDorcsi)
2016. jún. 21. 12:51
Sziasztok! Én eddig csak olvasgattalak titeket de én is csatlakozom! Szintén január óta figyelek az étkezésemre, szülés után vagyok 7 hónappal, a picim szopizik így lassan haladok de biztosan. 93-ról indultam január elsején, most vagyok 82, ennyivel kezdtem a terhességem.. itt viszont nem állok meg, mert még így is van rajtam 15-20 kg. De ha hetessel kezdődik majd a súlyom, nagyon fogok örülni! :)
2016. jún. 20. 21:31
Sziasztok!Betársulnék hozzátok...Szintén két gyerkőccel egyik még szopizik.Januártól figyelek oda jobban az étkezésre 94 ről indultam most 82 vagyok és 174 cm magas!!Hajrá lányok,megcsináljuk.Az első célom hogy hetessel kezdődjön a kilóim száma..
134. Csipkerózsika (válaszként erre: 131. - Keller Szilvia)
2016. jún. 20. 18:49
Ez nagyon jó okosság, egyetértek vele és magamon is így érzem. Kétszer végigcsináltam a máriatövismag-olaj kúrát (májvédő), amikor reggel egy kiskanállal kell bevenni belőle, és észrevettem, hogy fogytam közben. Utána kipróbáltam reggelenként egy kiskanál olívaolajat, és úgy is nagyon jó a hatás. Most keverem a kettőt... Nem azt mondom, hogy ettől fogy le az ember, de hogy jó az emésztésnek, az tuti, mert érzem.
2016. jún. 19. 19:42

Alig várom, hogy elajándékozhassam a mostani ruháimat. Akkora nagyok...látni is rossz.


15 naponta szoktam csinálni statisztikát a mozgásomról, a bevitt kalóriákról. Az elmúlt 2 hét súlytartósra sikerült. Nekem hasznos leírni, összehasonlítani ezeket. legalább látom a hibáimat. Kedden lesz az 50 napom. Azaz kb. 1/5-én túl leszek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook