Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Üvegtesti homály és szemvillanás a látásnál fórum

Üvegtesti homály és szemvillanás a látásnál (beszélgetős fórum)


9. Oliva2023 (válaszként erre: 1. - Bubuka100)
ma 00:32

Igen, van. Azért villan, mert ahogy válik le az üvegtesti határhártya, ráncigálja a retinát, és olyankor bevillan a fény. Ezt pupillatágítás után tudják vizsgálni.

Engem tavaly küldött be a szemész a kórházba, mert a vizsgálatnál úgy látta, hogy beszakadt a retina és azt sürgősen kezelni kell. A kórházban azt mondták, hogy nem szakadt be, de monitoroztak még kb. 4 hónapig. A villogás folyamatosan csökkent, de még mindig van néha, mert a leválás nem fejeződött be. Azt mondták, hogy a nagy emelések kerülendők és minden olyan sport, amiben ütés érheti a szemet, pl. boxolás.

Ha bármilyen apró retinaszakadást láttak volna, akkor azt lézeresen kezelték volna, de szerencsére nem kellett.

8. Bubuka100 (válaszként erre: 7. - Gicus86)
tegnap 21:23

Igen,nekem is a sötétben,illetve utcán este lámpafény mellett.Napkozben nem szokott lenni.Neked ez a tünet mióta van?

Nekem.kb 1 hónapja

7. Gicus86 (válaszként erre: 4. - Bubuka100)
tegnap 20:42

Nekem ez esti sötétségben fordul elő, mikor nem kapcsolok villanyt és úgy járkálok a lakásban, általában a bal szememben, ha oldalra nézek.

Neked milyen fényviszonyban?


Úszó foltokat én is szoktam látni.

Kíváncsi leszek, hogy a szemész mit mond majd neked. Én is nemrég voltam orvosnál, nem emiatt, és nálam nem láttak semmi olyat, amivel foglalkozni kéne.

6. vigyefene (válaszként erre: 4. - Bubuka100)
tegnap 20:26
Néha szoktuk mondani, hogy csillagokat látok. Mintha szikrázna.
5. Bubuka100 (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
tegnap 20:23
Igen,annak nevezik,több embertől hallottam,tulajdonképpen ezzel semmit nem csinálnak,addig,amíg nem zavaró a látásnál.
4. Bubuka100 (válaszként erre: 3. - Gicus86)
tegnap 20:21
Olyasmi mintha hirtelen így vakuznának a szememben,amikor le fel nézek.
3. Gicus86 (válaszként erre: 1. - Bubuka100)
tegnap 19:06
Szia. Mit értesz szemvillanás alatt?
2. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Bubuka100)
tegnap 18:18
Fonálszerűt én is láttam már, de elmúlt. Úszó homálynak nevezték. A szemvillanás viszont számomra ismeretlen.
tegnap 15:27

Üdv.

Pár hete a bal szemem látásánál látok ilyen fekete fonál szerű vonalat,ami állítólag üveg testi homály,viszont néha szemvillanás is társul hozzá.

Jövő hétre kaptam időpontot szemészeti vizsgálatra!

Van e valakinek ilyen problémája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook