Terhesség és MTHRF génhiba homozigóta, heterozigóta (beszélgetés)
Szia.
Nagyon jó, hogy ezt feltetted!! Sokat segît és érdekes!
Ha homozigóta vagy, jobb ha szúrod magad, én ugyan heterozigóta vagyok és az első babámat 3 vetélés után sikerült valahogyan kihordani.Bár a 22 héten leállt a fejlődésben és az utolsó 3 hétben sem fejlődött annak ellenére, hogy a lepényem nem volt elöregedve és szedtem mindenféle táplálékkiegészítőt és úgy éltem a terhesség alatt ahogyan az a nagy könyvben meg volt írva! Itt a 22. héten, amikor a magzatelhalás fenyegetett, mivel nem fejlődött javasolta az Istenhegyi Géndiagnosztikán dr. Gasztonyi Zoltán, hogy szúrjam, de én nem szúrtam és hála a Jóistennek nem halt el.
A második babám kihordásakor hematológushoz fordultam, aki kielemezte a trombózishajlamot nálam és azt mondta nem szükséges szúrnom. a Nőgyógyászaton meg azt mondták szükséges, így az első trimeszterben a második babámnál szúrtam magam, de a 13. hét után leálltam. Én helyedben hematológushoz mennék, de ha már eleve szúrod és nem állsz le, akkor fals eredményt ad a véred és nem tudja még a hematológus sem megmondani, hogy mi tévő légy. Szerintem, ha már szúrod, ne hagyd abba, kérdés hány hetes vagy... és az is, hogy az orvosok mit mondanak. Ha egyik fele azt mondaná hagyd abba... hááát nagyon fogas kérdés... Tudod te homozigóta is vagy, én azért lehet hogy helyedben szúrnám! vagy mégtöbb orvos véleményét kikérdezném!
Sziasztok!
Azok véleményét vàrom akiknek volt màr vetélésük és a genetikai vizsgàlat mutàciot mutatott ki.
Nekem prothonbin,heterozigota g20210a és mthfr mutàciot talàltak. 5 vetélésen vagyok tul. Minden màs eredményem jó!! Most a fraxiparine injekciot szurom màr a probàlkozàstól kezdve. Ki jàrt hasonló helyzetben? Segitett a szuri? Minden orvos véleménye màs! Igy nehéz nem agyalni..
A metiléntetrahidrofolát reduktáz (MTHFR) gén C677T pontmutációjának analízise
A vér emelkedett homociszteinszintje az artériás és vénás trombózis, valamint terheseknél a magzati elhalás ismert kockázati tényezője. A homociszteinszint mérsékelt emelkedése a népesség 5-10%-ában fordul elő, a trombózis kockázata ilyenkor a normális homociszteinszintű személyekéhez képest csaknem 3-szoros. Az emelkedett homociszteinszint örökletes oki tényezői közül leggyakoribb a metiléntetrahidrofolát-reduktáz (MTHFR) enzim génjének egyik pontmutációja. Az MTHFR enzim génjének mutációja homozigóta formában is igen gyakori: mintegy 5-15% az előfordulása az átlagnépességben. A mutációt hordozókban a homociszteinszint emelkedésének nagyobb a valószínűsége, ha nem elég bőséges a szervezet fólsavellátottsága (sok fólsavat tartalmazanak például a “leveles” zöldségek: sóska, spenót, saláta). A trombózisnak ezek az egyébként enyhe genetikai kockázati tényezői igen kifejezett trombózishajlamot okoznak, ha ugyanabban a személyben Leiden-mutációval párosulnak.
Sziasztok,
Babaprojektben vagyunk Cizel Dr játam ma már második körben vagyunk.
A párommal heterozigótak vagyunk. Tudtok nekem erről mondani pontos infót hogy valóban ennek mi a lényege konyhanyelven?
Nagyon köszönöm a segitséget.
Remélem minde oké!!! :-) Nekem azóta megszületett a babóm, nem kellett szurizni magam, (hetero vagyok)Annyi állt fent, hogy e miatt e vagy más miatt, hogy a terhesség utolsó szakaszában mindkét terhességkor a magzatjaim kissé retardáltak voltak a fejlődésben, IUGR miatt ( mégen belüli magzati sorvadás vagy ilyesmi) császározni kellett, így 38 hétre egészséges magzat jött világra.
Az elsőnél 40 hétre, de ott is ez állt fent, azaz az utolsó szakaszban megállt a fejlődésben, vagy csak minimálisan fejlődött, de végülis nem volt baj. Kis súllyal ugyan, de egészségesen született, 2690gr.
MTHFR homozigóta vagyok. Én kaptam volna Clexane-t, de én mellesleg Leidenes is vagyok.
Az MTHFR elsősorban a homocisztein lebontásában és a B vitaminok (köztük a folsav) lebontásában játszik szerepet. Tehát elsősorban az a fontos, hogy az MTHFR okoz-e magas homocisztein szintet (ami a vérrögökhöz vezethet) az illetőnél, mert ez nem törvényszerűen következik be mindenkinél, akinek van ez, a meglehetősen gyakori, mutációja. A homocisztein szintet nagyon szépen le lehet szorítani extra B vitamin bevitellel (pld Femibion 800), esetleg pluszban bébi aszpirinnel.
Az orvosok más-mást írnak fel a trombózis hajlam MTHRF génmutációnál várandósságg alatt.
Tudniillik nagy a vetélés kockázata! Kinek mi a tapasztalata? Természetesen azok hozzászólását várom, aki érintett a témában!